PDA

Zobacz pełną wersję : Bridge w CS2



Levy
17-02-2008, 15:20
Witajcie,
mam pewien problem z (chyba) ustawieniem programu Bridge a właściwie Camera Raw. Czytam właśnie książeczkę Kelby'ego na ten temat i on na fotkach ma taki widok panelu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.google.pl/LevyGdansk/R7gxweHj_kI/AAAAAAAAAvE/pryfOj6HJoQ/bridge2.JPG?imgmax=720)
a ja mam taki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.google.com/LevyGdansk/R7gxxOHj_lI/AAAAAAAAAvM/soiJFsgvK9w/s800/bridge1.JPG)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.google.pl/LevyGdansk/R7gxxOHj_lI/AAAAAAAAAvM/soiJFsgvK9w/bridge1.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.pl/LevyGdansk/NaSprzeda/photo?authkey=Z1GaQRG2HeQ#5167935294080810578%22%3 E%3Cimg%20src=%22http://lh4.google.pl/LevyGdansk/R7gxxOHj_lI/AAAAAAAAAvM/soiJFsgvK9w/s144/bridge1.JPG%22%20/%3E%3C/a%3E)

Jak widzicie jest tu pewna rozbieżność w widoku funkcji "auto". Kelby ma nad każda funkcją, a ja mam tylko jedną możliwość. Czy da się to jakoś ustawić, czy jest to kwestia wersii Camera Raw? Ja mam ostatnią, czyli 3,7.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Krzysiek

darko
17-02-2008, 22:34
Nie widać twojego widoku ekranu

Levy
18-02-2008, 09:33
Za chwilę się wk...! Skoro jedno zdjęcie jest, to gdzie jest drugie?! Wszystko robię tak samo. FCUK!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.google.com/LevyGdansk/R7gxxOHj_lI/AAAAAAAAAvM/soiJFsgvK9w/bridge1.JPG?)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.pl/LevyGdansk/NaSprzeda/photo?authkey=Z1GaQRG2HeQ#5167935294080810578%22%3 E%3Cimg%20src=%22http://lh4.google.pl/LevyGdansk/R7gxxOHj_lI/AAAAAAAAAvM/soiJFsgvK9w/s144/bridge1.JPG%22%20/%3E%3C/a%3E)

darko
18-02-2008, 10:59
Dalej nie widać a udało mi się udało coś takieg


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh4.google.pl/LevyGdansk/R7gxxOHj_lI/AAAAAAAAAvM/soiJFsgvK9w/s144/bridge1.JPG?imgmax=720)

Czereśniak
18-02-2008, 12:10
Nie sądzę, by Kelby na XP-eku jechał...

stig
18-02-2008, 13:14
W wersjach CameraRAW pod Windows, nie zauwazylem nigdy przyciskow "Auto" dla kazdego suwaka z osobna. Chyba, ze moze jakas jedna taka byla, a ja ją pominalem podczas aktualizacji. W kazdym badz razie zrzut, ktory Kelby zamiescil w ksiazce, to jak widac fragment CameraRAW z MacOS, stad moze wynikac ta roznica.

Nie rozumiem, dlaczego zatytulowales watek "Bridge...", skoro Twoje pytanie tyczy sie CameraRAW. Przeciez to dwie, zupelnie rozne aplikacje.

madmips
18-02-2008, 13:24
ja mam wersję Camera Raw 3.6 i mam tak jak w książce...

Levy
18-02-2008, 13:26
Stig jak zwykle z przycinką, ale też jak zwykle z konkretną:). Zatytułowałem Bridge, bo uruchamiam Camera Raw z tego poziomu, itd, ale faktycznie samo Camera byłoby bardziej właściwie. Zdaje się, że Mac-XP, to może być ta różnica.
Dzięki.

stig
18-02-2008, 13:28
Jak widac po wpisie madmipsa -- jedna wersja byla z takimi indywidualnymi przyciskami. Zapewne rowniez z tej korzystal Kelby, tworzac material do ksiazki.

Levy
18-02-2008, 18:48
Fakt, sprawdziłem, 3.6 ma funkcje auto rozbite, a 3.7 pod jedną pozycją.
A z innej beczki. Czy występują jakieś inne różnice w tych wtyczkach, np 3.6 gorzej coś tam robi, czy różnica polega tylko na obsłudze innych aparatów foto?

madmips
18-02-2008, 21:53
no raczej im wyżej tym lepiej, choć z kolei nie w każdym sofcie, ja się nie rzucam na wyższą, aż nie zmienię puszki...