Zobacz pełną wersję : Capture NX 1.3
robin0987
08-02-2008, 12:36
Rozmawialam dzisiaj z Nikon Polska (mialam jakąś blondyniastą drobnostkę do wyjaśnienia zwiazaną z Capturem) i pan mnie ostrzegł, żebym bez zrobienia kopi i zachowania oryginalnego rawa nie zmieniała balansu bieli w capturze i zapisywała te zmiany zawsze i tylko na kopi. Maja jakiś błąd i te rawy czasem lubią być potem uszkodzone. Abgrejt Capturka 1.3 się szykuje i tą usterke naprawią.
Nie tyle uszkodzony co tam dołączany jest jakiś monstrualny temporary plik o objetości ca 70 MB.
robin0987
08-02-2008, 20:18
Powiedział uszkodzony - potem moge mieć problem ze zmiana balansu bieli.
A 70 MB to nie tak zle ;P przy niektórych moich tifach jest jeszcze gorzej.
:D
Don_Pedro_123
08-02-2008, 20:27
Ciekawe... Używam NX 1.3 cały czas, WB zmieniam bardzo często, i niczego takiego nie zauważyłem...
Marcin T
08-02-2008, 21:01
U mnie w 1,3 w nagłówku każdego zdjęcia jest takie cóś. czy to o te temporary chodzi?
Wystarczy zacząć podkręcać fotkę a ta wartość zaczyna rosnąć
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
U mnie w 1,3 w nagłówku każdego zdjęcia jest takie cóś. czy to o te temporary chodzi?
Wystarczy zacząć podkręcać fotkę a ta wartość zaczyna rosnąć
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
Ale to się nie zapisuje.
Potwierdzam. Mialem takie przypadki, ze po zapisaniu do NEFa po obrobieniu go w NC i ponownym otwarciu mialem black fote. :) I dlatego na wszelki sluczaj obrabiam w NC i przerzucam do PSa lub zapisuje jako bitmapy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.