PDA

Zobacz pełną wersję : Capture NX 1.3



robin0987
08-02-2008, 12:36
Rozmawialam dzisiaj z Nikon Polska (mialam jakąś blondyniastą drobnostkę do wyjaśnienia zwiazaną z Capturem) i pan mnie ostrzegł, żebym bez zrobienia kopi i zachowania oryginalnego rawa nie zmieniała balansu bieli w capturze i zapisywała te zmiany zawsze i tylko na kopi. Maja jakiś błąd i te rawy czasem lubią być potem uszkodzone. Abgrejt Capturka 1.3 się szykuje i tą usterke naprawią.

markB
08-02-2008, 15:24
Nie tyle uszkodzony co tam dołączany jest jakiś monstrualny temporary plik o objetości ca 70 MB.

robin0987
08-02-2008, 20:18
Powiedział uszkodzony - potem moge mieć problem ze zmiana balansu bieli.

A 70 MB to nie tak zle ;P przy niektórych moich tifach jest jeszcze gorzej.

:D

Don_Pedro_123
08-02-2008, 20:27
Ciekawe... Używam NX 1.3 cały czas, WB zmieniam bardzo często, i niczego takiego nie zauważyłem...

Marcin T
08-02-2008, 21:01
U mnie w 1,3 w nagłówku każdego zdjęcia jest takie cóś. czy to o te temporary chodzi?
Wystarczy zacząć podkręcać fotkę a ta wartość zaczyna rosnąć


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Piotr_
08-02-2008, 21:03
U mnie w 1,3 w nagłówku każdego zdjęcia jest takie cóś. czy to o te temporary chodzi?
Wystarczy zacząć podkręcać fotkę a ta wartość zaczyna rosnąć


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Ale to się nie zapisuje.

grafot
14-02-2008, 10:56
Potwierdzam. Mialem takie przypadki, ze po zapisaniu do NEFa po obrobieniu go w NC i ponownym otwarciu mialem black fote. :) I dlatego na wszelki sluczaj obrabiam w NC i przerzucam do PSa lub zapisuje jako bitmapy.