Zobacz pełną wersję : Jaki plecak ?
rychu_cmg
22-01-2008, 22:30
Witam szukam jakiegoś plecaka do Nikona D200 z podpiętym Nikkorem 70-300 VR i ewentualnie choć niekoniecznie MB-D200 dodatkowo Nikkor 18-70 może jakaś lampka, miejsce do przynajmniej 2 piw puszkowych i jakiś dupereli by się też przydało. Co polecacie ? W przyszłości planuje zakup obiektywu klasy 80-200 więc dobrze by było gdyby to był zakup na zaśke
Witam szukam jakiegoś plecaka do Nikona D200 z podpiętym Nikkorem 70-300 VR i ewentualnie choć niekoniecznie MB-D200 dodatkowo Nikkor 18-70 może jakaś lampka, miejsce do przynajmniej 2 piw puszkowych i jakiś dupereli by się też przydało. Co polecacie ? W przyszłości planuje zakup obiektywu klasy 80-200 więc dobrze by było gdyby to był zakup na zaśke
Lowepro Fastpack 350 i jeszcze się zmieści laptop :mrgreen:
Lowepro Fastpack 350 i jeszcze się zmieści laptop :mrgreen:
Masz ten plecaczek? Czy ma on pas biodrowy? Zastanawiam się właśnie nad jego kupnem i nie za bardzo to widać na fotkach.
rychu_cmg
23-01-2008, 16:43
Lowepro Fastpack 350 i jeszcze się zmieści laptop :mrgreen:
jakie plecaki Lowepro z linii Fastpack by jeszcze pasowały ?
rychu_cmg
23-01-2008, 22:08
Co myślicie o K-3 Naneu Pro ?
Ja mam Alphe (naneu), ale z K3 też miałem styczność.
Ogólnie jest całkiem fajna.
Ma trochę mniej miejsca od Alphy (i tu się trochę obawiam, czy pomieścisz to wszystko), górna komora jest na tyle duża, że pomieścisz 2 puszki piwa.
Ma też ten fajny stelaż oddzielający plecak od pleców (fajne podczas dłuższych wędrówek).
Minusem jest sposób wyjmowania sprzętu, bo plecak trzeba zdjęć z pleców i dopiero go otworzyć itd.
Gawronik
23-01-2008, 22:51
Może TAMRAC Expedition 5 nosze w nim wszystko łącznie z osprzętem typu ładowarki i inne fitry czy instrukcje obsługi (a co mi tam) zdjęcia z wyposażeniem moge ci wysłać na majla, pas bodrowy jest jak i paski na "klate" więc wygodny bardzo, spędził ze mną tydzień w górach jak i tydzień w Rzymie, ma też paski do przytroczenia statywu. Jak dla mnie sprawdził się w 100%
Przepraszam się troche zapędziłem - nie nosze w nim D50 + S17-70 bo na to mam osobną torbę, ale reszta siedzi i ma całkiem wygodnie bez rozpychania się ;-)
Promachos
23-01-2008, 23:03
ja używam slingshota 300 aw. Polecam, jeśli tego typu rozwiązanie Ci odpowiada.
mieści się d200 z podpiętym 70-200 plus lekko 2 obiektywy, lampa i ze 3 puszki piwa by wlazły :)
Marcin T
23-01-2008, 23:46
rychu_cmg, przyglądnij się temuhttp://images.google.pl/images?hl=pl&q=+Mini+Trekker+AW&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
Mam go już ładnych parę lat i szczerze polecam.
adolfik9501
24-01-2008, 00:09
Witam,
Posiadam Naneu Pro Alpha - w części foto mam: D80+grip+70-300VR z założoną osłoną, SB800, KIT'a, osłonę do kita i generalnie jest miejsce na jaki aku czy coś niewielkiego. W część górną sześciopak wejdzie. Kieszeni nie liczę. Szczerze mówiąc jeśli na długość zmieściłby się jakiś 80-200/70-200 (są szersze niźli 70-300VR) to nie wiem czy KIT by wszedł...
Pozdrawiam,
Masz ten plecaczek? Czy ma on pas biodrowy? Zastanawiam się właśnie nad jego kupnem i nie za bardzo to widać na fotkach.
ma całkiem porządny z bocznym podparciem itp. Mogę wrzucić zdjęcia ale to jutro bo dzisiaj mam już dość aparatu :mrgreen:
jakie plecaki Lowepro z linii Fastpack by jeszcze pasowały ?
Ten jest największy, mieści się to co w stopce u mnie + zostaje miejsce powiedzmy na jadno małe szkło, wydaje mi się że nie ma sensu kupować mniejszego
U mnie wchodzi d70s z gripem, podpięty tamron 17-50, do tego 55-200 VR, sabinka 600, (kiedyś była jeszcze 50 1.8 i kit) i jest jeszcze sporo wolnych kieszeni.
Plecak jest dość głęboki, więc nie będzie raczej problemu z szkłami typu 70-200, a nawet jeśli nie wejdzie standardowo, to napewno wejdzie w poprzek.
W górnej trzymam 1.5 l butelkę wody (lub innego trunku), do tego jeszcze spory segregator A4 (ale wtedy wkładam go za tą część z sprzętem foto) i nie raz jeszcze jakieś drobiazgi.
A o reszcie kieszeni nie wspominam, bo za dużo dupereli itp.
ma całkiem porządny z bocznym podparciem itp. Mogę wrzucić zdjęcia ale to jutro bo dzisiaj mam już dość aparatu :mrgreen:
Jeśli byś mógł to, bardzo bym prosił.
Jeśli byś mógł to, bardzo bym prosił.
proszę ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img244.imageshack.us/img244/1640/lowepro1ok7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img147.imageshack.us/img147/9720/lowepro2wo0.jpg)
rychu_cmg
25-01-2008, 16:30
jak na razie moim faworytem jest Lowepro Fastpack 350
przyłącze się do tematu
a Tamrac Adventure 7 ? ma ktoś ?
czy do górnej części zmieści się ze 4 piwa i kawałek cienkiej kurtki przeciwdeszczowej ?
szukam takiego plecaczka żeby zabierać go na dalsze wypady, ostatnio jak byłem w kaukazie d70s siedział w kapturze po polarze małym plecaczku i obijał się o piwo, czaczę i chaczapuri :)
ewentualnie co polecicie żeby dołem weszło np d70s z jakimś szerokim kątem, lampa i parę pierdół cokina, górą to co napisałem wcześniej (ewentualnie zamiast piwa flacha i pieluchy dla malucha ;)), żeby nosił się wygodnie przez wiele godzin, z zewnątrz jak najmniej kieszonek i najlepiej możliwość podczepienia statywu
slawko28
06-02-2008, 22:23
przyłącze się do tematu
a Tamrac Adventure 7 ? ma ktoś ?
czy do górnej części zmieści się ze 4 piwa i kawałek cienkiej kurtki przeciwdeszczowej ?
szukam takiego plecaczka żeby zabierać go na dalsze wypady, ostatnio jak byłem w kaukazie d70s siedział w kapturze po polarze małym plecaczku i obijał się o piwo, czaczę i chaczapuri :)
ewentualnie co polecicie żeby dołem weszło np d70s z jakimś szerokim kątem, lampa i parę pierdół cokina, górą to co napisałem wcześniej (ewentualnie zamiast piwa flacha i pieluchy dla malucha ;)), żeby nosił się wygodnie przez wiele godzin, z zewnątrz jak najmniej kieszonek i najlepiej możliwość podczepienia statywu
Do tamraca do dolnej części zmieści się aparat z gripem i podpiętym obiektywem (np sigma 27-70/2,8 czyli dość duży obiektyw) dodatkowe tele i lampa. Do górnej części albo cztery browary albo kurtka -)
pozdrawiam
autograf
06-02-2008, 23:02
Do górnej części albo cztery browary albo kurtka -)
pozdrawiam
Zawsze masz wybor;) Ja tam osobiscie obstawiam praktyczna linie SlingShot i poszukuje takiego wlasnie. Kumpel ma i mnie zarazil ;) Rozwaz jeszcze ta alternatywe
SlingShot wygląda na niewielki, owszem dołem sprzętu napcham ale góra malutka, co z tego ze plecak może wygodny i super wykonany jak na dalszy wypad niż do parku to chyba się nie nadaje, do parku z kolei torbę sobie można zabrać nie plecak
plecaka szukam po to żeby pochodzić z nim dzień lub kilka po górach, więc trzeba przynajmniej zmieścić poza sprzętem również kanapki, termos lub piwo i przeciwdeszczówkę
wydaje mi się bez sensu kupno plecaka tylko na sprzęt ponieważ jakiś dalszy wypad wiąże się z zabraniem drugiego plecaka ? hm ...
SlingShot wygląda na niewielki, owszem dołem sprzętu napcham ale góra malutka, co z tego ze plecak może wygodny i super wykonany jak na dalszy wypad niż do parku to chyba się nie nadaje, do parku z kolei torbę sobie można zabrać nie plecak
plecaka szukam po to żeby pochodzić z nim dzień lub kilka po górach, więc trzeba przynajmniej zmieścić poza sprzętem również kanapki, termos lub piwo i przeciwdeszczówkę
wydaje mi się bez sensu kupno plecaka tylko na sprzęt ponieważ jakiś dalszy wypad wiąże się z zabraniem drugiego plecaka ? hm ...
ale ty już wchodzisz w tym momencie w plecaki trekowe. Pojemne itd za to z utrudnionym dostępem do sprzętu foto. Jak ktoś nie chodzi w góry to coś takiego średnio mu jest potrzebne. A Kurtka jakieś kanapki i piwo bez problemu zmieszczą się w górną kieszeń fastpack'a 350 bo jest na prawdę spora ;)
to ja proponuję zamiast wydawać 350 zł na lowepro następujące rozwiązanie:
kupić porządny plecak trekingowy np: plecak North Face Plasma 30 - 280 zł - pojemność 30 l na pewno będzie wytrzymały i bardzo wygodny lub w opcji tańszej np. plecak Magnum V-LITE 28 też prawie 30 l za 130 zł, a do tego piankę akustyczną (taka pianka z piramidkami) za parę złotówek i wyłożyć nią wnętrze plecaka, jak komu pasuje pod dany sprzęt zabezpieczenie.
zalety ? dużo taniej, śmiem twierdzić że nosić się będzie znacznie wygodniej, więcej gratów i piwa się zmieści, plecak można ewentualnie wykorzystać do innych celów, co myślicie ?
rychu_cmg
08-02-2008, 17:56
Lowepro Fastpack 350 trafił już do mojej stopki :mrgreen: naprawdę bardzo fajny plecak
mattromanow
13-02-2008, 14:39
Pytanka...
Sam poszukuje plecak do aparatu, ale...
Czy w modelu ktory kupieles (Lowepro Fastpack 350) jest miejsce na laptopa? Czy po zaladowaniu go sprzetem foto, laptopem jest tam jeszcze dodatkowe miejsce (osobna kieszen) na jakies graty? Tak zeby zmiescial sie t-shirt, gacie, szczoteczka do zebow i recznik? Szukam czegos na weekendowe wypady. Musi byc na tyle "mobilne" zeby zmiescilo sie jeszcze powiedzmy wyposazenie "turystyczne"?
Moze cos innego? Jakies doswiadczenia z tak zabieranym sprzetem?
kup porządny plecak trekingowy zmieścisz do niego fotograficzne graty (zazwyczaj lampy, obiektywy, i inne mają swoje futerały i pokrowce) kanapki, ciuchy, browary, zamiast karimaty przypniesz statyw ... i do tego jakiegoś toploadera na aparat - wyciągniesz szybko w dowolnej chwili nie ściągając plecaka, a jak się zanosi na rozkładanie gratów to nie ma znaczenia z jakiego plecaka będą wydobywane
mattromanow
13-02-2008, 23:57
NO widzisz... Jezdze od dawna i troche siedze w tematach okolo outdoorowych :)
Nawet mialem chwile slabosci i pracowalem :| w tego typu sklepie, ale nie o to chodzi...
Ja wlasnie szukame czegos w fotograficznego w zakresie do 25L. Malego porecznego z mozliwosciami ktore wymienilem.
Na lapka mam pokrowiec i owszem moge go wrzucic do plecaka turystycznego, ale nie tego szukam. To samo z aparatem. Poza tym taki plecak bedzie na moje wymagania - te napisane powyzej - za duzy...
POtrzebuje czegos co czego wchodzi sprzet foto, lapek z zasilaczem i jest miejsce na drobiazgi do przebrania sie, umycia itp...
Browary odpuszczam ;) kupie na miejscu :D
Lowepro Fastpack 350 trafił już do mojej stopki :mrgreen: naprawdę bardzo fajny plecak
Czy mógłby ktoś podać dokładne wymiary komory na laptopa i/lub zna miejsce w Warszawie, gdzie plecak ten można na spokojnie oglądnąć?
Tia - trochę się dziś najeździłem żeby go znaleźć.
Na ulicy Henryka Opieńskiego 3 (Ursus :/) mieści się firma Piksel - właściciel sklepu www.torbylowepro.pl - można obejrzeć sobie, ale warto zadzwonić wcześniej, bo Fatpacki ponoć rozchodzą się jak ciepłe bułeczki moze nie być aktualanie na stanie.
350 (jak i 250) ma osobną komorę na lapka.
Ja sobie sprawiłem wersję 200 bez lapka, bo jakoś mam wrażenie, ze ta komora i tak jest strasznie ciasna, a w większości przypadków nie będę zabierał kompa ze sobą (narty, etc).
Macro, dzięki wielkie :) Jak na ironię wchodziłem na tę stronę często, a nigdy nie sprawdziłem gdzie ten sklep się mieści :)
ja kupilem LowePro komputrekker AW - jest w sam raz dla mnie.
Mieszcze w nim:
-body + 80-200
-2 krótsze obiektywy
-databank + akcesoria
-ładowarka i baterie
-akcesoria do czyszczenia
-laptop
(chyba ze nie potrzebujesz miejsca na laptopa - to wybrłbym inny -cieńszy- plecak)
do tego zostaje miejsce na:
-lampe
-2 puszki ;)
-jakies dokumenty dekielki karty pamięci itp.
-sporo miejsca z przodu np. na bluze czy kurtke
Najlepiej idz do sklepu i poprzeglądaj sobie torby LowePro bo są naprawde pojemne i swietnie przemyslane, do tego podobno solidne (ja mam dopiero pol roku swoj plecak).
Napiszcie kilka słów o tym Fastpacku proszę, bo mam kilka pytań?
Co w nim takiego "fast"? czy - podobnie jak w Slingach- jest możliwość przekręcenia go na przód i szybkie wydobycie sprzętu, czy to tylko plecak?
Czy komora na sprzęt w wersji 200 bez kieszeni na laptopa jest równie duża co w większej wersji?
rychu_cmg
14-02-2008, 13:14
Czy mógłby ktoś podać dokładne wymiary komory na laptopa i/lub zna miejsce w Warszawie, gdzie plecak ten można na spokojnie oglądnąć?
Laptop wejdzie do 17 cali tylko rogi muszą być zaokrąglone bo inaczej mogą być problemy. Mniejsze laptopy powinny się bez problemu zmieścić
Jeśli przeżyci się plecak przez ramię można spokojnie wyjąć body z podpiętym szkłem bez konieczności ściągania plecaka.
Napiszcie kilka słów o tym Fastpacku proszę, bo mam kilka pytań?
Co w nim takiego "fast"? czy - podobnie jak w Slingach- jest możliwość przekręcenia go na przód i szybkie wydobycie sprzętu, czy to tylko plecak?
Czy komora na sprzęt w wersji 200 bez kieszeni na laptopa jest równie duża co w większej wersji?
Fastpack to taki SlingShot bez funkcji "sling". Łyka natomiast laptopa, a SlingShot nie.
Fastback nosi się jak klasyczny plecak (na obu ramionach), więc przerzucenie go z pleców na brzuch raczej nie wchodzi w rachubę. Szybkie wyjmowanie aparatu wymaga więc nieco więcej ekwilibrystyki, o grzebaniu w torbie nie wspominając.
Slingshot 300 ma nieco większą komorę foto, ale mniejszą komorę górną.
Innymi słowy plecaki są podobne, ale nie takie same.
Który wybrać ? Zależy co komu potrzebne.
Slingshot
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2036-IMG8.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2036-IMG10.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2036-IMG4.jpeg)
Fastpack
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2087-IMG1.jpeg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2087-IMG3.jpeg)
A ja myślałem, że fastpack to taki klon Slingshoota i że można go przerzucać tak jak SS.
A skoro nie, to nie wiem co w tym Fastpacku takiego ciekawego.
Sam mam od dawna SlingShota 300 i ta nowość mnie zaciekawiła stąd zapytanie, gdyż zawsze można zrobić coś lepszego.
Skoro to zwykły plecak to faktycznie - nic specjalnego, gdyż szybki dostęp do sprzętu i tak jest niewykorzystany w pełni.
Nie no to nie jest jak zwykły plecak. Tzn jest jak plecak z szybkim dostępem. Nie można przekręcić na brzuch, ale jak się zdejmie z prawego ramienia, to plecak odchyla się na plecach utrzymując się na lewym ramieniu tak e zwisa pod lewą ręką (spróbujcie sobie ze zwykłymi plecakami), wtedy aparat jest dostępny i można go jedną ręką (prawą) szybko wyjąć.
Czy komora na sprzęt w wersji 200 bez kieszeni na laptopa jest równie duża co w większej wersji?
Tak
Nie no to nie jest jak zwykły plecak. Tzn jest jak plecak z szybkim dostępem. Nie można przekręcić na brzuch, ale jak się zdejmie z prawego ramienia, to plecak odchyla się na plecach utrzymując się na lewym ramieniu tak e zwisa pod lewą ręką (spróbujcie sobie ze zwykłymi plecakami), wtedy aparat jest dostępny i można go jedną ręką (prawą) szybko wyjąć.
Tak
Wiesz, ale ja coś takiego to w swojej Alphie opracowałem i nikt nie powie, że Alpha ma szybki dostęp do sprzętu.
Nie no, ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ze ten plecak jest lepszy od wszystkiego co dotychczas wymyślono. Na pewno nie zapewnia stałego i tak wygodnego dostępu do sprzętu jak slingshot, ale za to jest plecakiem i wygodniej sie go nosi zwłaszcza na dłuższe wędrówki. No i ma jednak więcej miejsca na inne pierdoły. Moim zdaniem jednak dostęp do sprzętu jest o wiele łatwiejszy niż w Alphie.
Zamieszczam poglądowe zdjecie jak wygląda dostęp do sprzętu w Fastpacku. Przepraszam za jakość, ale robione na szybko komórką (akumulator do aparatu własnie siedzi w ładowarce) :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7853/dsc00489aki3.jpg)
Macro
czyżbym widział Wydział Chemii ?? ehhh jak ja nie lubiłem tam zajęć :)
a tak z innej beczki jak duża jest kieszeń na dodatkowe bzdety ??
da się włożyć jakieś jedzenie, butelkę wody i bluzę?? (może głupie pytanie, ale na oczy nie widziałem Fastpack'a i nie wiem jakich jest gabarytów)
rychu_cmg
15-02-2008, 13:59
Macro
czyżbym widział Wydział Chemii ?? ehhh jak ja nie lubiłem tam zajęć :)
a tak z innej beczki jak duża jest kieszeń na dodatkowe bzdety ??
da się włożyć jakieś jedzenie, butelkę wody i bluzę?? (może głupie pytanie, ale na oczy nie widziałem Fastpack'a i nie wiem jakich jest gabarytów)
Mała butelka wejdzie spokojnie (do większej 1,5 jest miejsce z boku - taka siateczka)
Bluza wchodzi na styk
Mała butelka wejdzie spokojnie (do większej 1,5 jest miejsce z boku - taka siateczka)
Bluza wchodzi na styk
Butelka 1,5L wejdzie też na styk i do górnej komory - na płasko położyć, to akurat daje sie zapiąć ekspres. To tak celem pokazania rozmiaru, bo faktycznie miejsce na butelkę jest z boku plecaka. Mniejsze butelki wejdą bez problemu. Sprawdzałem taką turystyczną kurtkę przeciwdeszczową - spokojnie wchodzi i jest jeszcze miejsce na jakieś kanapki, piwo etc (przynajmniej w wersji 200).
Macro
czyżbym widział Wydział Chemii ?? ehhh jak ja nie lubiłem tam zajęć :)
Gorzej - Instytut Chemii Organicznej PAN :)
Pytanka...
Sam poszukuje plecak do aparatu, ale...
Czy w modelu ktory kupieles (Lowepro Fastpack 350) jest miejsce na laptopa? Czy po zaladowaniu go sprzetem foto, laptopem jest tam jeszcze dodatkowe miejsce (osobna kieszen) na jakies graty? Tak zeby zmiescial sie t-shirt, gacie, szczoteczka do zebow i recznik? Szukam czegos na weekendowe wypady. Musi byc na tyle "mobilne" zeby zmiescilo sie jeszcze powiedzmy wyposazenie "turystyczne"?
Moze cos innego? Jakies doswiadczenia z tak zabieranym sprzetem?
jest miejsce na laptopa, całkiem spore, nie wiem może czy 17cali by weszło ale HP,Dell,IBM,ibook, wszystkie 15,4 wchodzą z zapasem. Nad przedziałem foto jest spora kieszeń, tak na oko 4piwa w puszce się tam spokojnie zmieszczą.
A ja myślałem, że fastpack to taki klon Slingshoota i że można go przerzucać tak jak SS.
A skoro nie, to nie wiem co w tym Fastpacku takiego ciekawego.
komora na laptopa, pozatym fastpack jest większy od slinga, miałem w łapie oba największe wersje przed kupnem
mattromanow
15-02-2008, 20:29
Czyli warto kupic tego Fastpacka 350? Marwi mnie tylko ta komora trzecia... Laptop powinien wejsc - ja mam 15 cali a bede zmienila na jeszcze mniejszy. Sprzetu foto naraize za wiele nie mam ;) wiec tym sie tez nie martwie.
Czy ktos moze strzelic 2-3 zdjecia jak sie faktycznie prezentuje ta trzecia komora?
Czy ten plecak jest wiekszy w porownaniu z modelem Naneu Pro K3L, albo LP Compudeypack?
Czyli warto kupic tego Fastpacka 350? Marwi mnie tylko ta komora trzecia... Laptop powinien wejsc - ja mam 15 cali a bede zmienila na jeszcze mniejszy. Sprzetu foto naraize za wiele nie mam ;) wiec tym sie tez nie martwie.
Czy ktos moze strzelic 2-3 zdjecia jak sie faktycznie prezentuje ta trzecia komora?
Czy ten plecak jest wiekszy w porownaniu z modelem Naneu Pro K3L, albo LP Compudeypack?
zaraz zrobię
EDIT:
przepraszam że łóżka nie posłem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/img403/7007/3501jz8.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/4136/3502hr0.jpg)
tak pi x drzwi ta kieszeń jest troszkę mniejsza od komory na sprzęt
rychu_cmg
15-02-2008, 23:00
KJO w górnej komorze nie masz odpinanego piórnika (przynajmniej tak to wygląda)? ja do swojego dostałem.
KJO w górnej komorze nie masz odpinanego piórnika (przynajmniej tak to wygląda)? ja do swojego dostałem.
mam oczywiście, trzymam w nim baterie ale wyjąłem do "sesji" ;)
Fastpack to taki SlingShot bez funkcji "sling". Łyka natomiast laptopa, a SlingShot nie.
Fastback nosi się jak klasyczny plecak (na obu ramionach), więc przerzucenie go z pleców na brzuch raczej nie wchodzi w rachubę. Szybkie wyjmowanie aparatu wymaga więc nieco więcej ekwilibrystyki, o grzebaniu w torbie nie wspominając.
Slingshot 300 ma nieco większą komorę foto, ale mniejszą komorę górną.
Innymi słowy plecaki są podobne, ale nie takie same.
Który wybrać ? Zależy co komu potrzebne.
Jest jeszcze jedna roznica. SlingShot 300 posiada "All weather cover" a FastPack nie!
Jest jeszcze jedna roznica. SlingShot 300 posiada "All weather cover" a FastPack nie!
i całe szczęście że nie posiada :mrgreen:
No to zycze tylko udanej pogody przy korzystaniu z plecaka :lol:
miałem w nova ten pokrowiec i nigdy mi się nie przydał, sam materiał z którego lowepro robi swoje wyroby ce****e się imho wystarczającą wodoodpornością.
... sam materiał z którego lowepro robi swoje wyroby ce****e się imho wystarczającą wodoodpornością.
Niestety nie. Juz to przeszedlem. A suszenie torby trwa wieki.
Witam,
To mój debiut na tym forum, ale chciałem wtrącić w temacie.
Sam ostatnio poszukuję czegoś, gdzie zmieści sie laptop (choć w moim przypadku to nie jest warunek konieczny), gdzie oprócz aparatu ze szkłem schowam spokojnie jeszcze z jedno, dwa inne szkiełka, lampę i zmieści się jeszcze pojemnik z kanapkami. A do plecaka da się czasem przytwierdzić i statyw. Ostatnio w sklepie oglądałem i tykałerm plecaczek: APOLLO TRAVELLER. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał z tym jakąś styczność? Plecak wygląda solidnie i do tego cenę ma dość przystępną...
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/6767
Niestety nie miałem ze sobą swojego "malucha" D40, więc nie wiem jak się sprawuje po zapakowaniu, ale ma osobną kieszeń na laptopa, osobną z przegrodami na sprzęcik i ma trzecią mniejszą na gadźety, dokumenty, piwo też się powinno weń zmieścić.
Jakby ktoś już miał z nim do czynienia i może się podzielić wrażeniami, to proszę i kilka zdań na temat.
Pozdrawiam
Hey
Podlacze sie do watku szukam plecaka na aparat i myslalem o LowePro FastPack 350 - ale:
1.ten plecak nie ma zabezpieczenia przed deszczem - czyli co sprzet bedzie plywal przy pierwszej ulewie ?
2. brakuje mi tam mocowania na statyw a nawet malutki statyw chyba nie wejdzie do plecaka...
Probowal ktos kiedys zmiescic maly statyw ( do 40cm po zlozeniu ) do kieszeni na laptopa jak to sie sprawdza ?
Yedrzey
rychu_cmg
25-02-2008, 15:16
Hey
Podlacze sie do watku szukam plecaka na aparat i myslalem o LowePro FastPack 350 - ale:
1.ten plecak nie ma zabezpieczenia przed deszczem - czyli co sprzet bedzie plywal przy pierwszej ulewie ?
2. brakuje mi tam mocowania na statyw a nawet malutki statyw chyba nie wejdzie do plecaka...
Probowal ktos kiedys zmiescic maly statyw ( do 40cm po zlozeniu ) do kieszeni na laptopa jak to sie sprawdza ?
Yedrzey
Statyw da sie zamocować na szelkach od tego plecaka
Statyw da sie zamocować na szelkach od tego plecaka
A moglbys wrzucic fotke takiego mocowania??? Bo producent czegos takiego chyba nie przewidzial?
Bo czytalem i tym plecaku dosc dlugie referaty ale na koncu zwykle, jest dopiesek tylko statywu nie ma jak wziac...
I jeszcze pytanko o wielkosc bo widzilaem fotki Fastpack 250 i on jest bez pasa na biodra. Natomiast 350 ma juz ten pasek. Wobec tego pytanie jak duzy jest 350? Czy to wyglada jak plecak turystyczny? Nigdzie nie widzialem fotki ktora by oddala jakos jego skale gdyby ktos mogl takowa zrobic np. obok butelki 1.5L to byloby super.
Bo niektore fotki przedstawiaja ten plecak tak, ze wyglada jak takiej sredniej wielkosci plecak... Chce go uzywac podczas pieszych wycieczek calodniowych po miescie wiec nie mozebyc za duzy.
Yedrzey
ciężko żeby był z jednej strony mały a z drugiej pojemny, do 350tki do górnej kieszeni wchodzi komplet 3x bluzka, skarpetki, gacie + spodnie na zmianę. Testowałem dla jednego z forumowiczów to. Butelka 1,5 wchodzi na płask czyli szerokość tego plecaka jest trochę większa od butelki 1,5l.
BTW też bym poprosił zdjęcia z założonym statywem na niego bo ja za chiny nie wiem jak tam statyw podczepić. Do komory laptopowej to może monopod wejdzie, ona jest za mała na statyw :mrgreen:
Witam,
To mój debiut na tym forum, ale chciałem wtrącić w temacie.
Sam ostatnio poszukuję czegoś, gdzie zmieści sie laptop (choć w moim przypadku to nie jest warunek konieczny), gdzie oprócz aparatu ze szkłem schowam spokojnie jeszcze z jedno, dwa inne szkiełka, lampę i zmieści się jeszcze pojemnik z kanapkami. A do plecaka da się czasem przytwierdzić i statyw. Ostatnio w sklepie oglądałem i tykałerm plecaczek: APOLLO TRAVELLER. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał z tym jakąś styczność? Plecak wygląda solidnie i do tego cenę ma dość przystępną...
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/6767
Niestety nie miałem ze sobą swojego "malucha" D40, więc nie wiem jak się sprawuje po zapakowaniu, ale ma osobną kieszeń na laptopa, osobną z przegrodami na sprzęcik i ma trzecią mniejszą na gadźety, dokumenty, piwo też się powinno weń zmieścić.
Jakby ktoś już miał z nim do czynienia i może się podzielić wrażeniami, to proszę i kilka zdań na temat.
Pozdrawiam
http://www.allegro.pl/item314955049_apollo_comupack_travel_super_.html tutaj jest taki sam tylko, że taniej :)
Szukam plecaka do laptopa z komorą foto. Chyba się skuszę na ten. Czy wiesz może jak do niego przymocować statyw? Bo cena bardzo kusząca.
rychu_cmg
26-02-2008, 12:31
Dam kilka zdjęć tego plecaka. Butelka która stoi przy tym plecaku to oczywiście 5 litrowa mineralka made in Biedronka. Niestety nie mam statywu i większej ilości szkieł niż to jedno w stopce dlatego nie moge pokazać jak wygląda plecak po maksymalnym załadowaniu. Plecak powinien pomieścić przykładowo: D200+ grip + 80-200 + KIT + Lampa + rezerwowe body bez gripa to przebudowaniu jednej z komór na sprzęt ( z 2 lewych lub 2 prawych robimy jedna komorę)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/bb513d74726aa295-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/a108f58df99df3e3-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/8e5351cd17e8f31a-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/32e6e234f13cf0b2-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/d139e43174b5a5fd-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/8f962851b89e0f73-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/381b0526dafb3fcd-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/52d99246a772e870-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/1bddd55d55ff9eb7-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/e76de1d4a3bb1453-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
bardzo fajny plecak, do 350siatki wchodzi sprzet klasy d3 z podpietym 70-200, do tego zmiescisz ze 2-3 obiektywy i lampe. wcisniesz laptopa a u gory znajdzie sie miejsce na ksiazke/kanapke, koszulke, spodnie dresowe i trampki. Ja mam zreguly tak ze spedzam na miescie caly dzien wiec czesto koncze dzien na treningach/silowni wiec ta torba mi super pasuje.
co do wodoszczelnosci, torba jest zrobiona z dosc odpornych tworzyw i jezeli nie planujesz stac godzine na ulewie to bedzie ok, zwykly deszcz, przejscie z miejsca na miejsce i nic nie grozi twojej torbie. Wiem z doswiadczenia bo dzis akurat lalo i jak dotarlem do celu to tylko przetarlem torbe i sladu po deszczu nie bylo.
Sam używam i polecam TAMRAC Expedition 7, trochę duży ale mieści wszystko co potrzeba ( prawie wszystko ze stopki ), ma zabezpieczenia przed deszczem, można spokojnie podpiąć statyw, tylko niestety cena.
Witam,
Od mniej więcej tygodnia jestem w posiadaniu Apollo Traveller. Ogólnie jestem zeń zadowolony. Jest pakowny. Jest jedno ALE - przegrody wewnątrz nie trzymają najmocniej, po zeskoczeniu z 1,5 metrowego murku i otrwraciu plecaka, okazało się, że część przegórd zjechała pod wpływam ciężary aparatu i obiektywu. Nie wiem, czy tylko ja na taki trafiłem, czy tak wszystkie mają. :-?
http://www.allegro.pl/item314955049_apollo_comupack_travel_super_.html tutaj jest taki sam tylko, że taniej :)
Zgadza się, też znalazłem taqnio na allegro. Jednakże nie aż tak tanio. Tamta oferta po doliczeniu kosztów przesyłki i tak dawała cenę jak w sklepie w Bydgoszczy, więc poszedłem do sklepu. Teraz nie żałuję, w razie reklamacji będę miał na kogo pokrzyczeć. :-)
Jak mi to zacznie ciążyć zobaczymy jak działa system gwarancyjno-reklamacyjny.
Jeżeli będzie możliwość przed zakupem polecałbym wsadzić do niego w sklepie cięższy aparat - D200/D300 z długim szkiełkiem, zamknąć i porządnie nim wstrząsnąć, a nastepnie sprawdzić co się w środku wydarzyło. Mam wrażenie, że z tymi przegrodami producent przekombinował i w sumie nie do końca dał radę. :-?
Szukam plecaka do laptopa z komorą foto. Chyba się skuszę na ten. Czy wiesz może jak do niego przymocować statyw? Bo cena bardzo kusząca.
Do przytroczenia statywu jest szelka z gumką do mocowania na głównej kieszeni oraz na szczycie plecaka. apollotraveler.jpg (http://www.foto1.home.pl/images/n/apollotraveler.jpg) Nie podpinałem jeszcze... mój statyw jest na gościnnych występach.
Producent zastrzega, że materiał jest wodooporny, no tego jeszcze nie przetestowałem.
EDIT 2008-03-08
Dzisiaj pożegnałem się z plecakiem, sprzedawca okazał się na tyle uczciwy, że po krótkiej wymianie zdań oddał mi kasę. Plecak jak najbardziej fajny, niestety nie do noszenia sprzętu foto, system przegród nie trzyma, rzepy puszczają, wszystko się rozłazi w głównej komorze i nie zapewnia należytej ochrony sprzętowi. Szkoda.
Zastanawiam się co sobie sprawić teraz, bo jednak plecak jest mi potrzebny, a może wystarczy torba?...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.