Zobacz pełną wersję : Problem! D50 + Tokina 12-24
Wikus666
19-01-2008, 12:41
Od wczoraj mam Tokine 12-24 F4 i niestety jak robie zdjecia z flashem (zintegrowany z body) w dole obrazu powstaje ciemniejszy polokrag (przy ogniskowej 24 nie ma). Czy jest to wina braku lampy blyskowej (sb-600 itp.)? Dodam ze w miejscach dobrze oswietlonych przy zdjeciach z flashem ten ciemniejszy polokrag nie pojawia sie, nawet przy ogniskowej 12.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/img340/4647/sssdc6.jpg)
Piotr_ek
19-01-2008, 12:50
osłona przeciwsłoneczna założona jest na obiektyw ?
To jest cień obiektywu/osłony przeciwsłonecznej. Zdejmij osłonę przeciwsłoneczną lub zainwestuj w dodatkową lampę, która ma palnik kapkę wyżej.
Wikus666
19-01-2008, 13:27
Z oslona przeciwsloneczna cien jest wiekszy bez mniejszy, lub wogole go nie ma ;) Dzieki za info :]
Pozdrawiam.
bo prawda taka ze do tego obiektywu albo nie powinno sie uzywac lampy albo powinna to byc sabinka, bo obiektyw troche zasloni zawsze, mialem podobny problem jak sie bawilem 10-20
Mam D70 i rzeczoną Tokinę. Na szerokim końcu będzie taki efekt. Wbudowana lampa jest za nisko.
arturherda
19-01-2008, 15:13
Mam D70 i rzeczoną Tokinę. Na szerokim końcu będzie taki efekt. Wbudowana lampa jest za nisko.
Ta tokina jest sporym szklem, dlatego przy jej uzywaniu nie uzywaj lampy wbudowanej.
Wikus666
19-01-2008, 15:58
Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedz ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.