PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw do D40. Np Velbon DF-50



autograf
07-01-2008, 01:12
Witam,
czy ktos z Was uzywa D40 wraz z tym statywem? Czy statyw ten nie jest za "delikatny"?
Co myslicie o tym sprzecie - DF-50? Ewentualnie czy polecacie cos innego mniej wiecej w tych pieniazkach?

Pozdrawiam!

kronos28
07-01-2008, 01:17
nie ten dział...

trochę o tym pisano - poszukaj w dziale "pozostałe akcesoria"

autograf
07-01-2008, 01:19
Ał, sorka, mod'a prosze o przeniesie postu.

Kazzam
07-01-2008, 03:52
Miałem D40, MAM Velbona z D80 i nadal daje radę. Pewnie latem wymienię go na bardziej praktycznego Manfrotka, ale mogę Cię zapewnić że ten statyw do D40 będzie w 100% dobrym rozwiązaniem. D40 jest stosunkowo lekką konstrukcją, także polecam.

PS. Statyw to nie jakaś profeska, ale Velbon i zwykłe no-name'y to jak niebo i ziemia!

autograf
07-01-2008, 09:32
Ok, dzieki za podpowiedz. W takiem razie rozejrze sie za tym Velbonem:) Pozdruffki!

autograf
08-01-2008, 00:19
A czy moze ktos z Was uzywa HAMA? Znalezlem cos takiego http://allegro.pl/item293559987_hama_statyw_153_cm_star_61_torba_fva t_promocja.html i nie wiem czy lepszy jest ten HAMA czy Velbon DF-50?

Jesli ktos z Was uzywal HAMY prosze o komentarz.
Dziekuje!

p_f
08-01-2008, 13:31
Mam tego Velbona DF - 50 i do moich kompletnie amatorskich zastosowan ( czasem jakies zdejcia rodzinne, plenerek ) jest wystarczajacy. Nie jest zbyt ciezki ( in plus) ale jest stabilny. nawet z moim 2 szklem. 55-200 i SB - 600. masz tu linka gdzie kupowalem. w ciagu 24 h przyslali mi wiec polecam. A i taniej chyba juz nie znajdziesz nigdzie 69 zl + 16zl za przesylke toz to darmo a ulatwienie jak na pocztaek w niektorych sytuacjach ogromne.
http://www.fotorimex.pl/product.php/2586,pl,velbon_df-50.htm

Kazzam
09-01-2008, 10:12
No ja dokładnie mam model DF-40... wczoraj też z nim biegałem robiąc fotki, bardzo znośny sprzęcik. Na start to będzie najlepsze rozwiązanie :)

autograf
10-01-2008, 18:20
Heh, dzieki, kupilem taki za 70pln w fajnym sklepie na Ślasku. Odebralem osobiscie, wiec nie płaciłem za wysyłke.
Dodatkowo bardzo miła Pani tam sprzedaje :)

Jak ktos chce info to zapraszam na PM

vxsniffer
11-01-2008, 00:52
Witam,
Odradzam tanie modele Hama z plastikowymi głowicami. Miałem model Gamma 71 (cena 100+ PLN).
Głowica nie była w stanie utrzymać w kadrze pionowym mojego nikusia z 105 i sabiną (waga łączna 2 kg) podczas gdy producent mówi coś o 3 kg. Puszczała śruba i sprzęt "więdł"...
Skutkiem tego musiałem się wyposażyć w coś lepszego - padło na popularną na forum Sherpe 600R. Czuję, że po raz pierwszy mam statyw...

pozdro.

mmost
11-01-2008, 16:11
A czy moze ktos z Was uzywa HAMA? Znalezlem cos takiego http://allegro.pl/item293559987_hama_statyw_153_cm_star_61_torba_fva t_promocja.html i nie wiem czy lepszy jest ten HAMA czy Velbon DF-50?

Jesli ktos z Was uzywal HAMY prosze o komentarz.
Dziekuje!

Dostalem taka Hame od dzieczyny na gwiazdke (tylko troche wyzsza) i generalenie jest fajna, tylko ma spore luzy na glowicy, ale mimo to polecam, zwlaszcza za te pieniadze. Ma spoko pokrowiec i jest w miare lekka, ale jedyne porownanie jakie mam to stary polski statyw ze stalowych profili :mrgreen:

autograf
12-01-2008, 16:30
dzieki
jw