Zobacz pełną wersję : Pasek neoprenowy
Witam.
Upatrzyłem sobie 3 paski
1)FOMEI (http://www.allegro.pl/item289471662_szeroki_pasek_do_lustrzanek_elastycz ny_nowka_.html)
2)TIP (http://www.allegro.pl/item291354526_pasek_neoprenowy_z_klamrami.html)
3)MATIN (http://www.allegro.pl/item292529707_paski_neoprene_43mm_matin_najlepsze_ pancerne.html)
Czy ktoś używał któregoś z wymienionych pasków i jest wstanie coś o nim powiedzieć?
Powiem szczerze że D80+grip+17-55+SB800 dała mi sie we znaki:???: i przydałoby się coś do odciążenia szyi;)
Tak więc co polecacie?
Ja swego czasu na nr 2 nosiłem KM7D+grip+2 bateria+flinta+5600HDS i sie w szyje nie wrzynalo...
michal8791
04-01-2008, 21:05
Mam MATIN-a profilowanego i moge go w 100% polecic, dzien do nocy jesli chodzi o noszenie sprzętu na szyi.
Wojteksw
04-01-2008, 21:12
Mam Matin kupionego od Sławka i dopiero doceniłem jego pełne walory w upalne dni na południu europy.
Valdek_Tychy
04-01-2008, 21:22
Mam Matin i Foto-Tip,nie znam Fomei.Matin bardzo dobrze wykonany solidny i wygodny w noszeniu,wytrzymuje bez problemu D70S z SB600 i Tokiną 28-70 i pewnie wytrzyma dużo więcej,foto-tip ma jakość wykonania marną,naciąga się jak gumowe szelki do spodni choć przyznać mu trzeba,że jest wytrzymały i długi. Gdybym miał ponownie wybierać kupiłbym Matin
Polecam lowepro, po przesiadce nie wyobrażam sobie powrotu do standardowego paska.
Dzięki za szybki odzew.
Lowepro również brałem pod uwagę ale myślę że nie warto za niego płacić 2 x tyle co za Matina czy Fomei, ale wykonanie faktycznie bardzo ładne.
Po waszych postach wnioskuje, że lepiej jednak wziąć tego Matina tym bardziej że jest najszerszy z nich wszystkich (43mm)
Mam Matin z klamrami - polecam, często odpinam pasek, nie plącze się wtedy kiedy jest to potrzebne. Klamry trzymają solidnie. Porównywałem go z LowePro - tamte klamry były jakieś takie "delikatniejsze".
Posiadam profilowanego Matina i jestem z niego b. zadowolony, tylko napis "NIKON" sie troche zniszczyl ;) ale to taki malenki minusik, zeby tylko nie bylo, ze jestem strasznym esteta :)
hehe, ok decyzja podjęta. Zamawiam Matina
michal8791
06-01-2008, 08:19
Cieszymy soe ze mogliśmy Ci pomoc w podjęciu decyzji. Napewno bedziesz zadowolony.
Moderator moze zamknąć wątek.
No to chciałem lekko odświeżyć temat.
Przymierzam się do zakupu tego paska, tylko że mam taki mały problem, bo do body podpięty mam też hand gripa (dokładnie tego: http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=1541&photo_id=3118&referpage=)
i zastanawiam się, czy da radę podpiąć taki pasek normalnie (bo przy założonym hand gripie pasek jest podpięty tylko po 1 stronie-lewej).
Kiedy pasek jest przewieszony przez hand grip, aparat wisi jakoś krzywo i jest to strasznie niewygodne. Czy w przypadku paska Lowepro, czy tych Neoprenowych trzeba to tak przekładać (widzę, że mają takie metalowe klamerki)
No i pytanie do jeere'go, którą wersję Lowepro posiadasz?
Ja myślę o transporterze, albo o Voyagerze C.
(ciach)
No i pytanie do jeere'go, którą wersję Lowepro posiadasz?
Ja myślę o transporterze, albo o Voyagerze C.
Zamówiłem u Sławka właśnie Voyagera C i według mnie jest to jak najbardziej słuszny wybór :)
Zamówiłem u Sławka właśnie Voyagera C i według mnie jest to jak najbardziej słuszny wybór :)
Po zmówieniu paska neoprenowego f-my Matin, Lowepro Voyager C wrócił do sklepu.
Po zmówieniu paska neoprenowego f-my Matin, Lowepro Voyager C wrócił do sklepu.
Czyli Lowepro gorsze od Matina?
Mam jeszcze pytanie, czy ten pasek montuje się dokładnie tak samo jak pasek nikona, czy są jakieś haczyki, lub metalowe kółka?
Marcin T
03-02-2008, 22:37
Czyli Lowepro gorsze od Matina?
Mam jeszcze pytanie, czy ten pasek montuje się dokładnie tak samo jak pasek nikona, czy są jakieś haczyki, lub metalowe kółka?
Jeżeli pytasz o Matina to montuje się go tak samo jak pasek Nikona
Niestety nie znam zadnego z wyrobow cytowanych firm.
Polecam natomiast (z autopsji) OPTECH Pro Loop Strap.
Jeżeli pytasz o Matina to montuje się go tak samo jak pasek Nikona
No to już odpada.
Myślałem, że montuję się go poprzez sprzączki czy metalowe kółeczka.
Chyba w takim razie padnie na Lowepro.
Marcin T
03-02-2008, 22:53
Można i poprzez metalowe kółeczka, są dokładane razem z paskiem ale ja mocowałem po swojemu.
aha.
No to chyba zdecyduję się na ten Matina.
Poszukam może gdzieś w Wawie sklepu, żeby oblukać paski Lowepro i Matina.
Dzięki za pomoc.
Mini, jak znajdziesz sklep w realu, to napisz tutaj jego adres, proszę. No i cenę. ;-)
ostatnio jak byłem na giełdzie w Stodole to było tych pasków sporo. U hesji też są. Ja kupiłem używanego Lowepro Voyagera. Teraz czekam na paczuszkę.
No to już odpada.
Myślałem, że montuję się go poprzez sprzączki czy metalowe kółeczka.
Chyba w takim razie padnie na Lowepro.
Metalowe kółeczka są świetne, jeśli zamierzasz uszkodzić aparat w pobliżu mocowania paska.
Dla puszek które mają podłużne mocowanie do paska kółeczka dają trochę dodatkowej swobody - pasek inaczej się układa. Ale dla body z mocowaniem punktowym i "trójkącikiem" dodatkowe kółeczka są niepotrzebne :)
ja kupilem wlasnie cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/PACSAFE-CARRYSAFE-100-SECURE-ANTI-THEFT-CAMERA-STRAP_W0QQitemZ290203549393QQihZ019QQcategoryZ3005 0QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#none
nie znam marki, nic o tym nie wiem ale postanowilem zaryzykowac, te linki stalowe mi sie spodobaly :)
ja kupilem wlasnie cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/PACSAFE-CARRYSAFE-100-SECURE-ANTI-THEFT-CAMERA-STRAP_W0QQitemZ290203549393QQihZ019QQcategoryZ3005 0QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#none
nie znam marki, nic o tym nie wiem ale postanowilem zaryzykowac, te linki stalowe mi sie spodobaly :)
Wygląda ciekawie. Jednak wszystkie rozwiązania z karabińczykami czy innymi klamerkami i wszelkimi metalowymi elementami mają tę wadę, iż będą uszkadzać elementy aparatu. Dziwię się, iż żaden producent nie wpadł dotąd na to, aby taki pasek wyposażać jeszcze w miękką pochewkę, którą można by nasunąć na metalowe elementy blisko korpusu aparatu.
Wygląda ciekawie. Jednak wszystkie rozwiązania z karabińczykami czy innymi klamerkami i wszelkimi metalowymi elementami mają tę wadę, iż będą uszkadzać elementy aparatu. Dziwię się, iż żaden producent nie wpadł dotąd na to, aby taki pasek wyposażać jeszcze w miękką pochewkę, którą można by nasunąć na metalowe elementy blisko korpusu aparatu.
ten wlasnie cos takiego ma popatrz uwaznie
ten wlasnie cos takiego ma popatrz uwaznie
Faktycznie. Wygląda to dobrze. Nie dopatrzyłem. Czekam na opinię z użytkowania. Ile to Cię będzie kosztować z wysyłką?
Jest i w kraju: http://www.sklep.ochrona.gt.pl/go/_info/?id=2996.
Faktycznie. Wygląda to dobrze. Nie dopatrzyłem. Czekam na opinię z użytkowania. Ile to Cię będzie kosztować z wysyłką?
Jest i w kraju: http://www.sklep.ochrona.gt.pl/go/_info/?id=2996.
ja jestem w UK wiec z dostawa bedzie £12.98 co daje jakies 65 zloty. jak chcesz to sie wstrzymaj a jak go dostane to zrobie mu kilka fotek i wrzuce na forum albo wysle Ci na PM. powinienem go miec najpozniej w sobote
Pacsafe (http://www.pacsafe.com/www/index.php) to dobrze znana amerykańska firma produkująca różnego rodzaju zabezpieczenia dla sprzętu turystycznego - metalowe siatki na plecaki, kłódki, torby i paski z metalowymi wzmocnieniami, itd.
Od pewnego czasu są obecni również na polskim rynku - w niektórych sklepach sportowych są stojaki z ich podstawowym asortymentem, w tym paskami do aparatów.
Oglądałem ich paski, a Lowepro nawet kupiłem, ale ostatecznie wybrałem Matina.
Podstawowe powody:
Miękki i sprężysty = wygodny
Bez zbędnych sprzączek i innych bajerów, które zajmują miejsce, dzwonią i mogą uszkodzić sprzęt kiedy jest w torbie.
Kupiłem w firmie Foto-Ludek (http://www.foto-ludek.com/) - szybko, sprawnie i niedrogo. Polecam.
Pacsafe (http://www.pacsafe.com/www/index.php) to dobrze znana amerykańska firma produkująca różnego rodzaju zabezpieczenia dla sprzętu turystycznego - metalowe siatki na plecaki, kłódki, torby i paski z metalowymi wzmocnieniami, itd.
Od pewnego czasu są obecni również na polskim rynku - w niektórych sklepach sportowych są stojaki z ich podstawowym asortymentem, w tym paskami do aparatów.
Oglądałem ich paski, a Lowepro nawet kupiłem, ale ostatecznie wybrałem Matina.
Podstawowe powody:
Miękki i sprężysty = wygodny
Bez zbędnych sprzączek i innych bajerów, które zajmują miejsce, dzwonią i mogą uszkodzić sprzęt kiedy jest w torbie.
Kupiłem w firmie Foto-Ludek (http://www.foto-ludek.com/) - szybko, sprawnie i niedrogo. Polecam.
mialem pasek matin taki z jednej strony neoprenowy, z drugiej gumowy, strasznie mnie denerwowal, oddalem kumplowi i przez ostatnie 3 mce uzywalem tego z kompletu od d200,
dlaczego kupilem ten pancerny pasek? - za 2 tyg wybieram sie do Rzymu i potrzebowalem paska ''bezpiecznego'' - znajomemu na wyprawie do Wloch w lowepro sprzaczki puscily jak sie ze zlodziejem o aparat szarpal i po d80 z N17-55
Kurczę, teraz zaczynam trochę żałować, że nie kupiłem tego CarrySafe.
Kosztuje 60, więc mniej niż Lowepro, a wygląda ciekawie.
Teraz jeszcze słyszę, że te metalowe kółeczka mogą uszkodzić aparat :( to już w ogóle walę głową w ścianę.
hedgehog
05-02-2008, 18:21
Nie wiem, czy było czy nie, ale polecam Op-techy; te, które "redukują obciążenie". Nie wiem, jak to się dzieje, ale to naprawdę tak działa i warte jest tych 20 funciaków (cy cuś). Rewelacja. Dodatkowy mechanizm szybkiego odpinania jest plusem. Solidna rzecz.
Nie wiem, czy było czy nie, ale polecam Op-techy; te, które "redukują obciążenie". Nie wiem, jak to się dzieje, ale to naprawdę tak działa i warte jest tych 20 funciaków (cy cuś). Rewelacja. Dodatkowy mechanizm szybkiego odpinania jest plusem. Solidna rzecz.
wlasnie taki system szybkiego odpinania w lowepro kosztowal mojego kumpla d80 z dobrym szklem...
no to coraz lepiej....
chyba jak dostanę ten pasek to go zaraz sprzedam, bo jak na razie to same "-" widzę tego paska
hedgehog
05-02-2008, 18:34
wlasnie taki system szybkiego odpinania w lowepro kosztowal mojego kumpla d80 z dobrym szklem...
Wypadki chodzą po ludziach :)
siedzial przy stoliku w ogrodku jakiejs kawiarni, przy malej uliczce, mowil ze nawet duzo ludzi na ulicach nie bylo, aparat mial na jednym ramieniu, podbiegl jakis smierdziel i mu go ukradl, powiedzial, ze gdyby nie pasek to by nadal mial aparat.
Wykaz sklepów sprzedających produkty PacSafe (http://www.pacsafe.pl/wheretobuy.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sklep-presto.pl/data/include/cms/.product/2/1/2212/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sklep-presto.pl/data/include/cms/.product/2/1/2212/5.jpg)
siedzial przy stoliku w ogrodku jakiejs kawiarni, przy malej uliczce, mowil ze nawet duzo ludzi na ulicach nie bylo, aparat mial na jednym ramieniu, podbiegl jakis smierdziel i mu go ukradl, powiedzial, ze gdyby nie pasek to by nadal mial aparat.
Szkoda, ze pasek nie moze podac swojej wersji wydarzen ...
Podroze ksztalca.
hedgehog
06-02-2008, 11:02
siedzial przy stoliku w ogrodku jakiejs kawiarni, przy malej uliczce, mowil ze nawet duzo ludzi na ulicach nie bylo, aparat mial na jednym ramieniu, podbiegl jakis smierdziel i mu go ukradl, powiedzial, ze gdyby nie pasek to by nadal mial aparat.
Od tego są ubezpieczenia... :)
OK juz moge cos napisac bo wczoraj otrzymalem przesylke.
pasek troszke rozni sie od tego jakie przedstawiaja zdjecia jakie powyzej wrzocil merekm.
roznice - system laczenia przedstawiony na drugim zdjeciu jest ulepszony - troche inna sprzaczka z bardzo fajna blokada chroniaca przed przypadkowym odpieciem, teraz ta gorsza czesc - oczko do ktorego zapinamy sprzaczke jest wykonane z plastiku - do natychmiastowej wymiany na np stalową podkladke. to tyle co zdazylem zauwazyc, nie mialem okazji ponosic dluszy czas ale wydaje sie byc OK, nie jest szerszy od paska oryginalnego od d200 ale poduszka jest miekka i od spodu ma siatke taka jak np paski na ramiona od plecakow Lowepro.
troche inna sprzaczka z bardzo fajna blokada chroniaca przed przypadkowym odpieciem, teraz ta gorsza czesc - oczko do ktorego zapinamy sprzaczke jest wykonane z plastiku - do natychmiastowej wymiany na np stalową podkladke. .
możesz wrzucić fotkę sprzączek ??
Też jestem ciekaw, jak to wygląda w praktyce.
Ja czekam na paczkę z Lowepro Voyagerem i jeśli będzie ok, to zostaje, a jeśli faktycznie te zapięcie może spowodować uszkodzenie aparatu, to wymienię go na Pacsafe (czy jak to się zwie).
Też jestem ciekaw, jak to wygląda w praktyce.
Ja czekam na paczkę z Lowepro Voyagerem i jeśli będzie ok, to zostaje, a jeśli faktycznie te zapięcie może spowodować uszkodzenie aparatu, to wymienię go na Pacsafe (czy jak to się zwie).
najpierw sobie go w sklepie obejrzyj i jak mozliwe to wyproboj, zeby nie bylo rozczarowania...
K
hehe, ale ja już go kupiłem :mrgreen:
Tyle, że używkę (a praktycznie nówkę) za 50 zł + przesyłka.
Piekne te zapiecia. Nie trzeba sie zagapic, jak sie bedzie puszke pakowalo do plecaka lub torby ...
teraz ta gorsza czesc - oczko do ktorego zapinamy sprzaczke jest wykonane z plastiku - do natychmiastowej wymiany na np stalową podkladke.
ja bym na początek powiesił się na tym oczku, jeśli pęknie to do wymiany, a jeśli jest z dobrego tworzywa to nie potrzeba go zmieniać
odnośnie pasków, teoretyzując, to jeśli nosimy plecak to przy paskach dzielonych z jakimś kółkiem to można sobie łatwo dorobić zamocowanie do pasków naramiennych plecaka - wtedy można dłużej ponosić aparat
A ja już czekam 10 dzień, aż nasza kochana Poczta Polska łaskawie dostarczy mi paczkę.
Z tego co się orientuje, paczki priorytetowe powinny iść ok. 2-3 dni, a nie 10.
No, ale co zrobić?
czekać...
albo.... czekać innej opcji nie masz...
trzeba było zamówić wysyłkę kurierem miałbyś na następny dzień...
Wiem, wiem, ale kupiłem używkę i gość nawet konta nie ma, żeby mu przelew zrobić.
Prawdę mówiąc, szkoda mi gościa i negatywa, bo olałbym sprawę i poszedł-kupił nowy, ale to było by trochę "niegrzeczne" :mrgreen: wobec sprzedającego.
rowniez zamowilem pacsafe100
znaleziony na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=307121410
wiec czekam na przesylke i zobaczymy jak bedzie sie sprawowal
POZdr
Wiem, wiem, ale kupiłem używkę i gość nawet konta nie ma, żeby mu przelew zrobić...
Pasek od byłego premiera kupiłeś ?
rowniez zamowilem pacsafe100
znaleziony na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=307121410
wiec czekam na przesylke i zobaczymy jak bedzie sie sprawowal
POZdr
Tutaj (http://www.sklep.ochrona.gt.pl/go/_info/?id=2996) są w tej samej cenie, ale wybór większy.
w tym sklepie widzialem , cena podobna ale na allegro wysylka taniej ;)
na razi styknie mi 100, zobaczymy jak bedzie sie sprawowal
POZdr
rowniez zamowilem pacsafe100
znaleziony na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=307121410
wiec czekam na przesylke i zobaczymy jak bedzie sie sprawowal
POZdr
Kupiłam u nich ten pasek kilka miesięcy temu, mogę polecjić ten sklep. Niestety zapięcia w pasku były dokładnie takie jak na fotkach w aukcji - dość łatwo się to rozpinało. Wszyłam na ich miejsce nowe, z blokadą i teraz pasek rzeczywiście można nazwać bezpiecznym ;)
krzysztof jot
15-02-2008, 19:45
nie wiem czego oczekujecie od paska do aparatu - ja chec aby noszony na szyi zestaw z 70-200 i gripem nie odcinał głowy i nie zdzierał skóry przy 36st w cieniu, ale aby, mógł tez bezpiecznie miec aparat na ramieniu, i abym w kazdej chwili mógł okręcić paskiem przedramie czy dłoń - pracując z body w reku. I jeśli mogę to moje uwagi:
- Lowepro - najgorszy chyba produkt z katalogu firmy, moja ulubiona firma, ale paski to pomyłka, za dużo metalowych elementów, złączek, krótkie, marne itp...
- Pacsafe - wynalazek nie pasek, dobry do dawnych kamer vhs, mozna stosować zamiennie z linką do laptopów
- Foto_Tip - marnota
- nikon z zestawu - za sztywny nowy, za miękki stary, obciera szyje
- Matin 43mm - doskonały, miękki, elastyczny co amortyzuje ciężar zestawu, idealnie wisi na ramieniu, łatwy do "zakręcnia" na dłoni
Co do Matina jeszcze uwaga.
Wersja bez złączek - absolutny ideał paska - tylko dla mnie (188cm) nieco za krótki, bo lubię mieć aparat nisko, na wysokosci dłoni opuszczonej reki idę a aparat wisi na ramieniu.
Wersjaz ze złączkami - dłuzsza, czy nawet bardzo długa, ale zawsze te złaczki spędzaja mi sen z powiek - a co jak przypadkowo zcisnę złączke i walnie mi zestaw na glebę (obie strony złączki "naraz" ? niemozliwe... a jednak lek pojawia się :) - i polecam Matina bez napisu - bo po jakims czasie białe litery napisu "pękają" na nooprenowej pracującej na rozciąganie powierzchni.
Acha - nie miałem Fomei - jak solidnie zrobiony, i gruby neopren - to on moze być altrnatywą dla "najlepszego" Matina :) bez złaczki- bo dłuzszy o 10cm. Matin 110 Fomei 120cm. A cała ta reszta to wynalazki dla turystów, nie dla ludzi pracujacych z aparatem
Tyle moich uwag co do pasków - a miałem wszystkie. I odradzam wszelkie paski z jakimikolwiek metalowymi elementami - zapinkami, złączkami, karabinkami itp...
PS.
k-zu zmien rozmiar zdjęć bo mnie szlag trafi zaraz... wiem że d200 ma dużą rozdzielczosć matrycy, ciesze sie że nie masz d300
[QUOTE=krzysztof jot;597053]
/.../ - Matin 43mm - doskonały, miękki, elastyczny co amortyzuje ciężar zestawu, idealnie wisi na ramieniu, łatwy do "zakręcnia" na dłoni /.../
Właśnie też zastanawiam sie nad paskiem i obstawiam tego Matin-a
to chyba ten
http://allegro.pl/item306764347_pask..._pancerne.html
bo widziałem też wersje bodajże 35mm
a FOMEI nigdzie w necie nie mogę znaleść... chciałem tylko wizualnie porównać,
wiec pewnie w moim przypadku będzie to MATIN bo jakoś nie leży mi ten standard d300 i te WIELKIE napisy które przyciągają oczy....
/ sorki cytat mi sie zepsuł.... ;/ wyzej
Kupiłem niedawno od Sławka pasek Lowepro Voyager S.
Przetestowałem go na wyjeździe do Kenii i nie mogę złego słowa powiedzieć. Spełnił moje wszystkie oczekiwania co do paska do dosyć ciężkiego sprzętu i długich wypraw. Szczerze polecam :)
krzysztof jot
15-02-2008, 20:54
Kupiłem niedawno od Sławka pasek Lowepro Voyager S. :)
bo nie znasz Matina :) tez myslałem ze to Lowepro to PRO... niestety, jak dla mnie za dużo wszelakiego gówna na odcinku pomiedzy neoprenem a końcem paska - trzy szerokości tasmy, sześć klamerek -sprzączek i bóg wie czego jeszcze, a weż to okrąć na dłoni, a weż przez przypadek w torbie zamknij na wyświetlaczu LCD .... brrr
sześć klamerek -sprzączek i bóg wie czego jeszcze, a weż to okrąć na dłoni, a weż przez przypadek w torbie zamknij na wyświetlaczu LCD .... brrr
Dlatego dobrze, przynajmniej w teorii i na obrazku, wygląda PacSafe z nasuwanymi na sprzączki pochewkami. No, ale skoro mówisz, że to nie to...
k-zu zmien rozmiar zdjęć bo mnie szlag trafi zaraz... wiem że d200 ma dużą rozdzielczosć matrycy, ciesze sie że nie masz d300
kup sobie monitor z wieksza rozdzielczoscia. mnie szlag trafia jak na 17 calowym monitorze 1920x1200 musze wpatrywac sie w zdjecia o rozdzielczosci 640x480
krzysztof jot
15-02-2008, 22:07
kup sobie monitor z wieksza rozdzielczoscia. mnie szlag trafia jak na 17 calowym monitorze 1920x1200 musze wpatrywac sie w zdjecia o rozdzielczosci 640x480
mam 22, cale moge pracowac na dowolnej rozdzielczości - ale poczytaj regulamin dotyczący dodawania zdjęć... cóż, Twój masochizm (bo 17" i 1920 tak tylko można nazwać) nie usprawiedliwia Twojego niestosowania sie do regulaminu forum
PS.
kup sobie wiekszy monitor ;)
Dlatego dobrze, przynajmniej w teorii i na obrazku, wygląda PacSafe z nasuwanymi na sprzączki pochewkami...
Nie tylko w teorii. Ja go używam i mogę szczerze polecic. Jak widzę/czytam opinię innych, ergonomia to również sprawa subiektywna.
mam 22, cale moge pracowac na dowolnej rozdzielczości - ale poczytaj regulamin dotyczący dodawania zdjęć... cóż, Twój masochizm (bo 17" i 1920 tak tylko można nazwać) nie usprawiedliwia Twojego niestosowania sie do regulaminu forum
PS.
kup sobie wiekszy monitor ;)
chetnie poczytam, moze wrzocisz link do regulaminu bo jakos nie moge znalezc...
z gory dzieki
P.S co do monitora to w biurze mam 30'' Apple Cinema Display z rozdz 2560x1600 ale jakos w piatek wieczorem nie chce mi sie go do domu nosic
chetnie poczytam, moze wrzocisz link do regulaminu bo jakos nie moge znalezc...
A proszę bardzo: http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=1358.
A proszę bardzo: http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=1358.
dzieki, ale to bylo w 2005 roku kiedy wiekszosc ludzi miala zlacze internetowe 128kb. dzis IMHO to troche smiasznie brzmi i powinno byc zaktualizowane.
o tym co być powinno decyduje admin, a Ty masz się stosować do tego co stoi w regulaminie...proste? :)
a co do pasków, to też Matin...fajnie sprężynuje nawet przy zestawie powyżej 3kg firmowy nikonowski muszę zmienić bo nadaje się tylko do skórzanej kurtki...ostatnio nawet wykorzystałem te dodatkowe złączki :D
podlinkowałem zdjęcie solki z pleneru grupwego GJK :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/3180/pict0086yi2.jpg)
krzysztof jot
16-02-2008, 11:55
dzieki, ale to bylo w 2005 roku kiedy wiekszosc ludzi miala zlacze internetowe 128kb. dzis IMHO to troche smiasznie brzmi i powinno byc zaktualizowane.
masz niezłe podejście do życia w tym Londynie - sądzisz, że takie tłumaczenie może zastosować właściciel 599Fiorano albo DB9 jak przekroczy prędkość ? jak ustalano limit nie było jeszcze silników po 600KM.... A pare innych życiowych regół to nawet ma po 2008 lat - te to już zupełnie nieaktualne :)
masz niezłe podejście do życia w tym Londynie - sądzisz, że takie tłumaczenie może zastosować właściciel 599Fiorano albo DB9 jak przekroczy prędkość ? jak ustalano limit nie było jeszcze silników po 600KM.... A pare innych życiowych regół to nawet ma po 2008 lat - te to już zupełnie nieaktualne :)
szkoda mi juz czasu na sprzeczanie sie. przyznaje sie do bledu. mam nadzieje ze Ci sie humor poprawil i ze sie dowartosciowales...
pasek dzisiaj dotarl, i rowniez rozni sie od tego co jest na aukcji zapieciem- jest z blokada.
wykonanie ok, dosyc miekki w porownaniu do oryginalnego nikona, ale to napewno przez nakladki, dosyc lekki.
po wywaleniu metalowych kolek, zalozylem go jak stary pasek i ladnie oslony zakrywaja wszystko
wiec jak cos polecam
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/05c81d73cb61198bm-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/05c81d73cb61198b.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/74c26058eb34e200m-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/74c26058eb34e200.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/9ea0e11b785c63c8m-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9ea0e11b785c63c8.html)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/02/a30ff92e13c5b36fm-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a30ff92e13c5b36f.html)
POZdr
Całkiem fajny ten pasek.
Ja już się nie mogę zdecydować, czy ten, czy matina profilowanego.
Ten Pacsafe jest trochę droższy od tego profilowanego Matina, ale wygląda solidniej.
Ma ktoś może porównanie tych dwóch (miał oba)?
Właśnie wróciłem ze "Stodoły".
Kupiłem Neoprena profilowanego.
JEST SUPER.
Wygoda noszenia aparatu jest nieporównywalna.
Już nie mam wrażenia, że zaraz pasek odetnie mi głowę.
Myślałem "eeee, co tam, pasek to pasek, może jest i trochę wygodniejszy, ale oni wszyscy przesadzają", a teraz widzę, że jednak nie.
Jak dla mnie, mógłby być trochę szerzy, ale niestety, w ofercie takich nie ma.
Na długość wystarczy.
Polecam każdemu!
Neopranowy MATIN jest super:) sam niedawno kupiłem, bardzo wygodny nawet się tego nie spodziewałem. To poprostu inna bajka od standardu.
Jest solidny i bez zbednych bajerów. Ja zdecydowanie polecam. Najlepiej ten szerokości 43mm albo profilowany koniecznie bez napisów bo ponoć po jakimś czasie pękają... ale o Matinie już było w tym wątku wspominane...
hedgehog
24-02-2008, 17:20
Polecam raz jeszcze Optechy i Up-Strapy. Warte ceny.
A ja mam takie pytania do użytkowników:
Jak jest z długością tych pasków?
Da radę przez głowę i pod pachą, założyć?
Teraz jak mam FE i D80 to chciałbym je mieć na biodrach a nie na pempku:]
dla mnie one są zdecydowanie za długie...lubię nosić aparat na piersiach lub nieco poniżej, zwłaszcza jak używam 2 puszek...
Ja kupiłem tego profilowanego i powiem szczerze, trochę krótki mi się wydaję.
Aparat wisi mi na wysokości piersi/brzucha (tak akurat w fałd można by włożyć) :)
On ma chyba 110 cm i teraz sądzę, że mogłem wziąć tego większego, ale nie jest źle.
Pasek naprawdę wygodny.
Chodziłem z nim dziś przez cały dzień (plener Fotal.pl) i nawet mi się szyja nie spociła!
Polecam!
Da radę przez głowę i pod pachą, założyć?
Ja swojego D80 zawieszonym na Matinie tak nosilem, wiec sie da ;)
Podobnie jak wielu z Was używam Matina, jego któtszą wersję bez plastykowych zatrzasków.
Irytująca jest jego długość, jak dla mnie (186cm) mam aparat za wysoko. W dodatku zawieszenie body z cięższym obiektywem powoduje irytujące naciąganie paska.
Mam wrażenie, jakby zaraz miał się urwać.
Wyśledziłem Camera Armor ToughStrap & SafeGrip Set (http://store.made-products.com/products/toughstrap-safegrip-set) , czy ktoś używa tego paska ??
Wydaje się być solidny, żadnych przejściówek,wzmacniany stalowymi linkami.
http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/prod199.htm
http://fotoklik.pl/shop.php?pid=9711
Wydaje się być podobny do produktów Pacsafe (http://www.pacsafe.pl/carrysafe100.html)
Dla mnie zaletą paska neoprenowego jest jego sprężystość - łatwiej nosić ciężary. Paski z linkami stalowymi są być może bezpieczniejsze, ale tej cechy (sprężystości) nie posiadają.
Wyśledziłem Camera Armor ToughStrap & SafeGrip Set (http://store.made-products.com/products/toughstrap-safegrip-set) , czy ktoś używa tego paska ??
Oglądałem go. Wyglądał bardzo porządnie. Dodatkowo zestaw posiada uchwyt do trzymania w dłoni. To co mnie powstrzymało od zakupu, to pokrycie paska z odblaskowego materiału - nie miałem zamiaru świecić w nocy.
pokrycie paska z odblaskowego materiału - nie miałem zamiaru świecić w nocy.
dobre !! hehehe :) ja już wiem, że długość (92cm) deklasują ten produkt :(
marszull
07-05-2008, 21:07
Oglądałem go. Wyglądał bardzo porządnie. Dodatkowo zestaw posiada uchwyt do trzymania w dłoni. To co mnie powstrzymało od zakupu, to pokrycie paska z odblaskowego materiału - nie miałem zamiaru świecić w nocy.
Jesli mozna wiedziec to gdzie go mozna obejrzec na zywo?
Jesli mozna wiedziec to gdzie go mozna obejrzec na zywo?
Ja go widziałem we Wrocławiu na Odrzańskiej - sklep fotograficzny
A Pacsafe'a można gdzieś we Wrocławiu obejrzeć?
A Pacsafe'a można gdzieś we Wrocławiu obejrzeć?
Możesz próbować w sklepie ze sprzętem turystycznym Ferrata na Jagiełły. Byłem kiedyś u nich - co prawda akurat nie mieli na stanie bo ktoś go zakupił, ale mieli mieć kolejne. Najlepiej przed wizytą zadzwonić do nich czy mają, aby nie jechać na darmo.
a czy zna ktos jakas strone do firmy Matin zeby luknac na oferte jaka maja ??
a czy zna ktos jakas strone do firmy Matin zeby luknac na oferte jaka maja ??
Foto-Ludek (http://foto-ludek.com/produkty.html)
Sam "bezpieczny uchwyt" Camera armor kosztuje 99zł i montowany jest tylko do jednego uchwytu - bez konieczności przykręcania od spodu jak większość dostępnych na alledrogo.
Przemek Paśnik
02-03-2009, 18:15
Właśnie dotarł do mnie profilowany Matin. D80 z gripem i lekkim obiektywem wisi na nim wygodniej niż samo body na standardowym pasku. Jestem pod wrażeniem wykonania paska - zdjęcia na stronie nie oddają jej w pełni. Pasek jak dla mnie świetny No i najważniejsze - pasek już nie krzyczy na żółto napisami.
Nie wiecie, czy gdzieś w Krakowie można zobaczyć paski Matina? Nie mogę się zdecydować czy wybrać krótszą, czy dłuższą wersję, bez macania się nie obejdzie
Witam,
Właśnie kupiłem pasek Matina NEOPRENE profilowany 43mm. Co do jakości NIC nie można mu zarzucić. Ale niestety jest stanowczo za krótki (ja mam 187 cm wzrostu). Wyjściem może być zakup paska profilowanego z +, który ma dodatkowe przedłużenia z klamrami co dla niektórych jak i dla mnie jest wadą. Czekam aż matin wypuści paski dla europejczyków. Tymczasem pasek powędrował do manfrottka i nosi się rewelacyjnie.
grudzinsky
05-05-2009, 17:02
tez sobie kupilem pasek Katy, ponosilem go kilka miesiecy i teraz lezy w walizce...zaczal mi przeszkadzac :D aparat montuje na statyw, zarzucam na ramie i ide :D
Witam,
Właśnie kupiłem pasek Matina NEOPRENE profilowany 43mm. Co do jakości NIC nie można mu zarzucić. Ale niestety jest stanowczo za krótki (ja mam 187 cm wzrostu). Wyjściem może być zakup paska profilowanego z +, który ma dodatkowe przedłużenia z klamrami co dla niektórych jak i dla mnie jest wadą. Czekam aż matin wypuści paski dla europejczyków. Tymczasem pasek powędrował do manfrottka i nosi się rewelacyjnie.
Ja odpiąłem pasek, połączyłem te dodatki i mam króciutki uchwyt, który w miarę nie przeszkadza, a do przenoszenia się przydaje :)
Czy ktoś używa aircell (http://www.foto-tip.pl/sklep/pasek_neoprenowy_aircell-p-1218.html) ?
A tu aircell profilowany (http://www.e-cyfrowe.pl/aircell-pasek-neoprenowy-profilowany-p-9614.html) ...
Widziałem taki pasek (niekoniecznie tej firmy) gdzieś w MM albo Saturnie.
Nie przymierzałem go, ale wydał mi się całkiem przyjemny.
Mnie od neoprenowego szyja boli po trochę dłuższym użytkowaniu.
Mnie od neoprenowego szyja boli po trochę dłuższym użytkowaniu.A od firmowego nie? :)
Firmowego to już z 2 lata nie ruszałem nawet patykiem :)
Firmowego to już z 2 lata nie ruszałem nawet patykiem :)No to od jakiego paska Cie szyja nie boli, skoro boli Cie od neoprenowego? :D Rozowych z pluszu nie widzialem. ;)
No to od jakiego paska Cie szyja nie boli, skoro boli Cie od neoprenowego? :D Rozowych z pluszu nie widzialem. ;)
I kajdanki z pluszem w komplecie. :)
No to od jakiego paska Cie szyja nie boli, skoro boli Cie od neoprenowego? :D Rozowych z pluszu nie widzialem. ;)
To mało widziałeś :p
To mało widziałeś :pTy tu nie zbaczaj z kursu, tylko odpowiedz na moje pytanie. :P Skoro od neoprenowego boli Ciebie szyja, to od jakiego nie boli? Moze przegapilem oferty z czyms przyjemniejszym niz neopren i nie wiem co stracilem. ;)
No cóż, sam nie wiem.
Przy paru godzinnym noszeniu puchy z gripem i S70-200 szyja zaczyna doskwierać.
Może takie rozwiązanie jak to zaprezentowane w tym pasku mniej by "doskwierało".
Przy paru godzinnym noszeniu puchy z gripem i S70-200 szyja zaczyna doskwierać.To standardowy pasek Nikona w ciagu tych paru godzin ucialby Ci glowe. ;)
Ostatnio fotografowalem przez ponad 10 godzin w lesie. Torba z roznistymi klamotami, Nikorrem 70-200, na szyi D3 z przypietym 14-24, a na ramieniu drugi D3 z 24-70. Na korpusach rzecz jasna Sabinki. Praktycznie non-stop akcja. Marsz przeplatany zadaniami sprawnosciowymi dla kilkudziesieciu osob, w ramach "imprezy integracyjnej". Z tego 4 godziny w ulewnym deszczu. Jedyna niedogodna przypadlosc neoprenow, to zasysanie wody. ;) Jednakze dziekowalem sobie w duchu, ze kilka lat temu zdecydowalem sie na te paski. O ile w wielu sytuacjach jest to pomijalny element ekwipunku, o tyle trafiaja sie warunki, kiedy taka *******a jest naprawde waznym elementem. Pasek neoprenowy jest chyba najlepsza innowacja w dziedzinie dodatkow dla fotoreportera. :)
robin102
03-07-2009, 21:59
Jedyna niedogodna przypadlosc neoprenow, to zasysanie wody. :)
Dodał bym jeszcze jedną. Barwią białą koszulę. Używam takiego matina, ale koszulę czarną musiałem do niego dokupić. Poza tym świetne są. Używam przy dwóch aparatach.
he he he
Dodał bym jeszcze jedną. Barwia białą koszulę.Nie uswiadczylem. Skoro i takie przypadki sie trafiaja, to ciesze sie, ze moje sa inne. :)
szymonvader
04-07-2009, 11:21
Dodał bym jeszcze jedną. Barwią białą koszulę. Używam takiego matina, ale koszulę czarną musiałem do niego dokupić. Poza tym świetne są. Używam przy dwóch aparatach.
he he he
dlatego w sklepie Hesji jest do zakupienia elegancka czarna koszula z logo NKP:) ( to nie była reklama oczywiście;) ) sam myślę o pasku ale muszę go "pomacać" żeby się zdecydować. Pozdr
Bywa, że pasek uwiera od spodu. :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://v1.wordmess.net/2009/2/photos290609/046.jpg)
A w temacie
+1 za Matinem.
A w temacie
+1 za Matinem.
Dziękuję. Konkretnie, a nie o kajdankach.
Dzięki, właśnie zamówiłem Matina, czas odwiedzić nową siedzibę Sławka ;o)
robin102
05-07-2009, 21:36
dlatego w sklepie Hesji jest do zakupienia elegancka czarna koszula z logo NKP:)
Do roboty tylko czarna LEE albo Wrangler ;)
nie do zdarcia i nie do rozdarcia :)
A mimo że dość krótkie, ale ja tak lubię paski sprawują się wyśmienicie w szczególności porównując do tego "komfortowego" załączanego razem z D700 :mrgreen:
Otrzepię trochę wątek z kurzu.
Przeczytałem ten temat od deski do deski i nie wiem co wybrać. Tzn. wiem że chcę wziaśc Matin-a (stosowany będzie do D200+grip) tylko nie wiem który będzie lepszy. Na stronie Foto Ludek (http://foto-ludek.com/produkty.html) są w sumie trzy typy pasków którymi jestem zainteresowany:
- zwykły neoprenowy - bez złączek
- neoprenowy ze złączkami, dłuższy ( w sumie te złączki do mnie nie przemawiają tylko jego długość)
- neoprenowy profilowany
Który z powyższych byłby najlepszy do puszki D200 z gripem??
Wiem, że każdy z nich będzie lepszy od systemowego ale czy jest pomiedzy nimi jakaś znacząca różnica??
Smurfetka
25-10-2009, 21:09
Otrzepię trochę wątek z kurzu.
Przeczytałem ten temat od deski do deski i nie wiem co wybrać. Tzn. wiem że chcę wziaśc Matin-a (stosowany będzie do D200+grip) tylko nie wiem który będzie lepszy. Na stronie Foto Ludek (http://foto-ludek.com/produkty.html) są w sumie trzy typy pasków którymi jestem zainteresowany:
- zwykły neoprenowy - bez złączek
- neoprenowy ze złączkami, dłuższy ( w sumie te złączki do mnie nie przemawiają tylko jego długość)
- neoprenowy profilowany
Który z powyższych byłby najlepszy do puszki D200 z gripem??
Wiem, że każdy z nich będzie lepszy od systemowego ale czy jest pomiedzy nimi jakaś znacząca różnica??
Ja osobiście odradzam pasek ze złączkami. Nie mam jakoś do tego zaufania. Normalny, bez złączek tak, jak najbardziej.
Ja osobiście odradzam pasek ze złączkami. Nie mam jakoś do tego zaufania. Normalny, bez złączek tak, jak najbardziej.
też mnie nie przekonują te złączki, jedynie tak jak napisałem powyżej wieksza długośc jego sprawia, że jest brany pod uwage ale najlepiej to wolałbym jeden z dwóch wymienionych powyżej... tylko nie wiem czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica...
Photoartbox
25-10-2009, 21:16
Mam Matina nieprofilowanego ze zlaczkami, nosze na nim D700+Grip+180/2.8 bez problemow. Polecam, wygoda nieporownywalna z oryginalem.
krolewicz
25-10-2009, 21:28
czym on się dokładnie różni od oryginału, bo wygląda dość podobnie
szukam jakiegoś rozwiązania, bo też odczuwam na własnym karku ciężar mojego sprzętu foto (notabene stosunkowo leciutkiego)
Moje neoprenowe Matiny (nieprofilowane i bez zlaczek) przenosily dwusetki z gripami i przypietymi 70-200 oraz 28-70... Po ponad 2 latach pracy, przelozylem je do trojek, w ktorych dzwigaja takie same, jesli nie wieksze ciezary. Zero problemow -- wygodne i wlasciwie niezniszczalne -- po ok. 4 latach uzywania, nie widze zadnych oznak zuzycia.
czyli mam rozumieć, że jak wezme tego nieprofilowanego to nie będzie on w niczym ustepować temu profilowanemu, który tylko rózni sie od nieprofilowanego "dopasowanym" kształtem- tylka tą roznice widze pomiedzy tymi dwoma...
Jendrek.gd
24-11-2009, 10:38
Zapytam sie o pasek Pacsafe 100 czy warto, najbardziej cgodzi mi o bezpieczeństwo sprzętu na wakacjach, a w drugim etapie o wygodę noszenia sprzetu. Może uzytkownicy sie wypowiedzą, czy dokonali jakis modyfikacji, np usuneli te plastikowe kółka?
czyli mam rozumieć, że jak wezme tego nieprofilowanego to nie będzie on w niczym ustepować temu profilowanemu, który tylko rózni sie od nieprofilowanego "dopasowanym" kształtem- tylka tą roznice widze pomiedzy tymi dwoma...
profilowany jest sporo szerszy 43mm a ten nieprofil 35mm, tez polecam tego matina, wlasnie dzis przyszedl, d700 z gripem s70-200 i sb800 , super sie nosi, w porownaniu do orginalnego , w sumie nie ma co porownywac:)
Jendrek.gd
05-12-2009, 15:09
Mam pasek neoprenowy profilowany Matina. Potwierdzam inna wygoda noszenia aparatu, aż niewiarygodne że może byc taka różnica w noszeniu w stosunku do firmowego Nikona
używam paska Lowepro Voyager C i jestem zadowolony z niego.
ktoś coś wspominał o kółeczkach przy tym pasku, faktycznie są zbędne, zdjąłem je już przy zakładaniu.
zamówiłem pasek matiny w polecanym tu sklepie internetowym Ludek - i dostałem maila, że te paski (35 mm bez napisów) będa osiągalne dopiero w styczniu. Kicha!
pasek już kupiony (w innym sklepie, trochę drożej) i załozony. 35 mm, bez napisów. Bardzo dobrze wykonany, mięciutki.
Pierwsze wrażenie trochę zaskakujące - dziwnie się nosi, bo jest jak z gumy... ale szybko można się przyzwyczaić. cieszę się z tego zakupu:)
Profilowany neopren matina wysłał mój nikonowy pasek z d90 na wieczny urlop - absolutnie nie mozna porównywać tych produktów :) a juz noszenie neoprenu w upalne letnie dni to jak lecznicza terapia dla karku :)
Ja ostatnio zamieniłem Matina na RS-5 (http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-5/). I to jest to, co tygrysy lubią najbardziej.
Ja ostatnio zamieniłem Matina na RS-5 (http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-5/). I to jest to, co tygrysy lubią najbardziej.
Do czasu. Te karabińczyki metalowe ani chybi porysują Ci sprzęt.
Jeden z lepszych pasków, jakie widziałem, to Kata Reflex-e. Mam.
Leatherface
15-12-2009, 12:41
Ja mam jakiś za 35zł z foto tipa chyba i bardzo mi się podoba. Zdecydowana różnica pomiędzy nim a nikonowskim.
Art Erie
09-01-2010, 21:10
AIRCELL - ktoś zna? Mają kilka wersji do wyboru; proste, profilowane i do statywów...
http://www.allegro.pl/item878479810_aircell_neoprenowy_pasek_do_aparatu_ profilowany.html
ThomasVoland
13-01-2010, 15:48
Pisałem o nim wcześniej. Dobry pasek
Art Erie
13-01-2010, 15:58
Pisałem o nim wcześniej. Dobry pasek
OK. Znalazłem Twoją opinię, z tym że w innym wątku :)
Nikonozaur
26-01-2010, 20:30
Wiem, że świetnym paskiem jest Industry Disgrace Od Crumplera. O jakości gratów tej firmy przekonywać nikogo nie trzeba, na amerykańskich forach użytkownicy aż pieją z zachwytów. Ma jednak dwie podstawowe wady: w Europie jest niedostępny a Amerykańce sprzedają to cacko wyłącznie do USA i Kanady, nie jest tani - 30$. Ale jakoś go sobie zaimportowałem i za jakiś miesiąc z hakiem będę go miał... :-D
bialogardzianin
27-01-2010, 10:25
To ja zadam następujące pytanie: czy ktoś może polecić neoprenowy pasek Matina lub innej dobrej firmy, ale dłuży niż ten standardowo sprzedawany? Chodzi mi o to, że kiedy mam dwa aparaty na szyi to one obijają się o siebie, mam także problem z szybką zmianą 1 aparatu na drugi bo czasem paski plątają się, jeden korpus utrudnia podniesienie drugiego. Wymyśliłem sobie, że jeśli jeden pasek będzie dłuższy od drugiego o wysokość korpusu (jeden będzie pod drugim), będzie mi łatwiej operować dwoma. Jakie proponujecie rozwiązanie? Czy jedynym jest rapid strap (ryzykownie naraża na obicie korpusu o podłogę przy kucaniu/ klęknięciu)?
To ja zadam następujące pytanie: czy ktoś może polecić neoprenowy pasek Matina lub innej dobrej firmy, ale dłuży niż ten standardowo sprzedawany? Chodzi mi o to, że kiedy mam dwa aparaty na szyi to one obijają się o siebie, mam także problem z szybką zmianą 1 aparatu na drugi bo czasem paski plątają się, jeden korpus utrudnia podniesienie drugiego. Wymyśliłem sobie, że jeśli jeden pasek będzie dłuższy od drugiego o wysokość korpusu (jeden będzie pod drugim), będzie mi łatwiej operować dwoma. Jakie proponujecie rozwiązanie? Czy jedynym jest rapid strap (ryzykownie naraża na obicie korpusu o podłogę przy kucaniu/ klęknięciu)?
Kata Reflex e - przy maksymalnym wydłużeniu to chyba do kolan sięgałby aparat. Poza tym perfekcyjnie wykonany i nie sprężynuje. Mam i polecam.
bialogardzianin
27-01-2010, 10:56
Dzięki za sugestię ekonet, ale właśnie mi o to sprężynowanie chodzi! Były już dyskusje na forum o rodzajach pasków, dlatego fotografowie pozbywają się oryginalnych pasków na rzecz tych neoprenowych. Jak zawieszam na szyi d700 z gripem i sb800, to taki pasek ratuje mi szyję i pozwala na dłuższą pracę, amortyzując odwieszenie aparatu, nie wyobrażam sobie pracy już z żadnym innym. Podejrzałem sobie ten pasek, te karabińczyki mogą się prędzej zemścić na mnie niż mi pomóc (otarcia), ja sobie świetnie radę daję ze zwykłym paskiem profilowanym Matina, nigdy nie czując potrzeby odpinania go, bo na to po prostu nie ma czasu- po prostu owija się pasek wokół nadgarstka, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. To ma być lekki, porządny, amortyzujący, neoprenowy pasek dający się wydłużyć np. do pasa/ biodra. Są takowe?:)
Art Erie
27-01-2010, 11:15
AIRCELL - który ostatnio kupiłem jest solidnie wykonany (neoprenowy) i bardzo długi.
No to się nie rozumiemy - amortyzuje, ale nie sprężynuje. Jest szeroki i wygodny - można zawiesić na nim ciężki zestaw (D300+MB-D10+N70-200+SB-900) i nie czuje się tego.
bialogardzianin
27-01-2010, 11:34
"amortyzuje, ale nie sprężynuje", hmm, chyba trzeba zapytać o znaczenie tych słów, w kontekście paska do aparatu, prof. Jerzego Bralczyka. ;) A tak na serio, możesz wyjaśnić na czym polega ta różnica? Amortyzuje wyściółka (poduszeczki) w najszerszym miejscu polecanego przez Ciebie paska, natomiast sprężynuje cienki neopren prostego paska Matin, tak? Kurcze, ten, co Ty sugerujesz chyba sam w sobie też waży trochę, co? No i te klamry...:(
Art Erie, szukałem w go...ach, wyświetla się wiele typów. Który jest tak prosty w budowie jak zwykły, profilowany Matin, ale dłuższy?
Pasek ten jest wykonany ze złożonego podwójnie neoprenu i solidnie obszyty po brzegach. Klamry nie przeszkadzają i nie ma możliwości ich samoczynnego odpięcia. Jestem przyzwyczajony przez lata do pasków systemowych Nikona i teraz mam wrażenie, jakby sprzęt zaczął mniej ważyć. Ja kupiłem go ze względu właśnie na klamry - mam możliwość dopiąć aparat do plecaka Tamrac Expedition (gdyż nie udało mi się dostać paska Tamrac N-11).
Art Erie
27-01-2010, 11:59
Kupiłem profilowany http://www.allegro.pl/item895307843_pasek_profilowany_aircell_pentax_k10 _k20_k200_k100.html
Jest jeszcze prosty http://www.allegro.pl/item895307791_pasek_neoprenowy_aircell_olympus_e41 0_e420_e510.html
Jest jeszcze pasek do statywów, ale to co innego; w przeciwieństwie do Matina jakiego miałem poprzednio nie ma żadnych napisów na neoprenie (które paskudnie obłażą).
Oba paski (AIRCELL) mają 120cm długości, co skutkuje tym, że prz 186cm wzrostu musiałem go sporo skrócić, by sprzęt nie plątał mi się między nogami ;) Matin ma chyba 110cm... Szerokość neoprenu 7cm - Matain zaledwie 3,5cm; dla porównania Lowe Pro Reporter 550 - 8cm.
Oba paski posiadają te nieszczęsne klamry do wypinania, które budziły moje podejrzenia, ale po maksymalnym obciążeniu: S5Pro+grip + N70-200VR + SB800 nie urwał się ani pasek, ani głowa :mrgreen:
bialogardzianin
27-01-2010, 12:01
Ja mam taki jak TEN (http://www.allegro.pl/item888342444_pasek_profilowany_neoprene_matin_naj lpeszy_jakosc.html), szukam właśnie takiego ale z dłuższym paskiem- żadnych klamerek i karabińczyków, plastikowych lub metalowych, jak najprostsza budowa. Kto pomoże/ podpowie?
Art Erie
27-01-2010, 12:09
W AIRCELL'u można te klamerki wywalić i pasek zszyć na maszynie nicią do skór ( z takim zamiarem kupiłem, ale póki co jest jak jest).
bialogardzianin
27-01-2010, 12:11
Boję się o te klamry plastikowe. :( Ten pierwszy podlinkowany wygląda rozsądnie ale poję się, że pewnego dnia któraś klamerka puści i będzie katastrofa (nawet jeśli ani razu nie odpenę tej klamry). Ponadto, 120 cm to tyle co ten Matin, czyżby nie było dłuższych? :(
bialogardzianin
27-01-2010, 12:13
W AIRCELL'u można te klamerki wywalić i pasek zszyć na maszynie nicią do skór ( z takim zamiarem kupiłem, ale póki co jest jak jest).
Jaka jest maksymalna długość Twojego paska? Bedziesz tak dobry i opublikujesz real foto jak to zrobiłeś z tym zaszyciem? Nie strzępi się ten pasek w miejscu zszycia?
Art Erie
27-01-2010, 12:36
Tutaj jest Matin o długości 140cm http://www.allegro.pl/item888838787_paski_neoprene_43mm_matin_najlepsze_ pancerne.html
Mój Matin ma tylko 110cm, a AIRCELL 120cm.
Paska jeszcze nie zszywałem, teraz wybieram się na zdjęcia, ale wieczorem postaram się wywalić klamry i zszyć pasek.
Wieczorem zrobię kilka zdjęć ;)
Redskull
27-01-2010, 13:02
A ja mam problem, bo 95% czasu mam aparat nawinięty na nadgarstek-bardzo poprawia uchwyt i daje niesamowita mobilność (fotki z góry, żabka-oczywiście na prędkości, bo wesele). Tylko gdy w pozostałych 5% zakładam Nikonowską szmatę na kark, to się żyć odechciewa. Nie mówiąc o tym, że koszula moment brudna. I teraz pytanie o pasek niewiele grubszy niż oryginał a neoprenowy. Oczywiście bez żadnych pokrowców na kartę i innych cudnych klamerek.
bialogardzianin
27-01-2010, 13:05
Tutaj jest Matin o długości 140cm http://www.allegro.pl/item888838787_paski_neoprene_43mm_matin_najlepsze_ pancerne.html
Mój Matin ma tylko 110cm, a AIRCELL 120cm.
Paska jeszcze nie zszywałem, teraz wybieram się na zdjęcia, ale wieczorem postaram się wywalić klamry i zszyć pasek.
Wieczorem zrobię kilka zdjęć ;)
Dzięki!:) Czekam na zdjęcia, a co do likwidacji klamr to też niezły pomysł, byle pasek był długi, no i do krawcowej można takowy zanieść- zszyje profesjonalnie za 5 zł.
Art Erie
27-01-2010, 13:19
A ja mam problem, bo 95% czasu mam aparat nawinięty na nadgarstek-bardzo poprawia uchwyt i daje niesamowita mobilność[...].
Próbowałeś gripa nadgarstkowego? Fajna sprawa w sytuacjach, gdzie jest się poszturchiwanym i istnieje możliwość upuszczenia sprzętu.
Próbowałeś gripa nadgarstkowego? Fajna sprawa w sytuacjach, gdzie jest się poszturchiwanym i istnieje możliwość upuszczenia sprzętu.
Pod warunkiem, że nie używa się Gripa.
Miałem takie trzymajło na nadgarstek i nie powiem, było ok, ale jak zakupiłem gripa, to praktycznie przestałem go używać.
Nie był już tak wygodny.
bialogardzianin
27-01-2010, 13:30
Próbowałeś gripa nadgarstkowego? Fajna sprawa w sytuacjach, gdzie jest się poszturchiwanym i istnieje możliwość upuszczenia sprzętu.
To ja na to mam kolejne 2 pytania do praktyków: :)
1) czy taki uchwyt (też zastanawiałem się nad kupnem), przykręcany do gniazda statywu pokrętłem, nie będzie kolidować z szybkozłączką Manfrotto?
2) czy można zamontować taki uchwyt i jednocześnie gripa z dodatkowym zasilaniem, a na sam koniec szybkozłączkę?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
EDIT: zanim kliknąłem enter, mini21 już niejako odpowiedział na 1 z pytań. ;)
Art Erie
27-01-2010, 13:35
Kwestia przyzwyczajenia (nigdy nie używałem aparatu bez battery pack'a). Użycie gripa nadgarstkowego nie jest możliwe z szybkozłączkami (statywy, monopody), w każdym razie jest to mega niestabilne połączenie.
bialogardzianin
27-01-2010, 14:18
Kwestia przyzwyczajenia (nigdy nie używałem aparatu bez battery pack'a). Użycie gripa nadgarstkowego nie jest możliwe z szybkozłączkami (statywy, monopody), w każdym razie jest to mega niestabilne połączenie.
Przepraszam założyciela wątku za OT, myślę jednak, że informacje tu podawane są wysoce przydatne dla osób z mniejszym doświadczeniem. Art Erie, rozumiem, że napisałeś to w oparciu o własne doświadczenie, tak?:) A jak się ma układ: (nie maiłem jeszcze okazji przekonać się) d700+battery pack+szybkozłączka+uchylna głowiczka monopodowa z monopodem?
Wiadomym jest, że my sobie mamy ułatwiać życie a nie je komplikować. Czynić rzeczy lżejszymi tam, gdzie to jest możliwe, vide: pasek neoprenowy bez bajerów vs. pasek z kieszonkami na karty, klamerkami metalowymi, dodatkowymi osłonkami neoprenowymi zakrywającymi te metalowe klamerki/ karabińczyki, itd. Ja nie neguję takich wypasionych pasków, jeśli są produkowane to widocznie jest na nie popyt. Jeśli założyciel wątku i my, udzielający się w tym wątku, poszukujemy idealnego zamiennika dla pasków systemowych, który pozwoli wiele godzin nosić ciężki sprzęt na szyi, szukamy produktu spełniającego nasze oczekiwania. Wydaje mi się, ale mogę się mylić (nie odbierzcie tego za atak proszę), że liczy się każdy gram, więc lepszym rozwiązaniem jest dłuższy, prosty, neoprenowy pasek aniżeli paski "wzbogacone"? Nie piszcie, że każdy kupuje co chce i nikt nikogo nie zmusza do zakupów, napiszcie proszę dlaczego wybraliście te "wypasione" paski? :)
Art Erie
27-01-2010, 16:22
Przepraszam założyciela wątku za OT, myślę jednak, że informacje tu podawane są wysoce przydatne dla osób z mniejszym doświadczeniem. Art Erie, rozumiem, że napisałeś to w oparciu o własne doświadczenie, tak?:) A jak się ma układ: (nie maiłem jeszcze okazji przekonać się) d700+battery pack+szybkozłączka+uchylna głowiczka monopodowa z monopodem?[...]
Gripa nadgarstkowego używam dość często w połączeniu z S5Pro+grip+SB800 (przedtem ponad dwa lata z hybrydą+grip+Sabina) i moje odczucia są bardzo pozytywne. Wyrażna poprawa stabilizacji nadgarstka i pewność chwytu, szczególnie przydatna gdy jesteśmy w przepychającym tłumie. Używałem też w okolicznościach, gdy wiszący pasek (nie mam nawyku okręcania wokół przedramienia) mógł o coś zahaczyć...
Co do mocowania do takiego ekwipunku dodatkowo płytki montażowej, to nie widzę takiej możliwości ze względu na destabilizację zestawu.
[...]Wiadomym jest, że my sobie mamy ułatwiać życie a nie je komplikować. Czynić rzeczy lżejszymi tam, gdzie to jest możliwe, vide: pasek neoprenowy bez bajerów vs. pasek z kieszonkami na karty, klamerkami metalowymi, dodatkowymi osłonkami neoprenowymi zakrywającymi te metalowe klamerki/ karabińczyki, itd. Ja nie neguję takich wypasionych pasków, jeśli są produkowane to widocznie jest na nie popyt. Jeśli założyciel wątku i my, udzielający się w tym wątku, poszukujemy idealnego zamiennika dla pasków systemowych, który pozwoli wiele godzin nosić ciężki sprzęt na szyi, szukamy produktu spełniającego nasze oczekiwania. Wydaje mi się, ale mogę się mylić (nie odbierzcie tego za atak proszę), że liczy się każdy gram, więc lepszym rozwiązaniem jest dłuższy, prosty, neoprenowy pasek aniżeli paski "wzbogacone"? Nie piszcie, że każdy kupuje co chce i nikt nikogo nie zmusza do zakupów, napiszcie proszę dlaczego wybraliście te "wypasione" paski?
Co do pasków, to poprzednio używałem Matina i byłem zadowolony; trochę się podniszczył więc niedawno kupiłem tego AIRCELL'a. Od Matina różni się przede wszystkim szerokością części neoprenowej która przenosi ciężar zestawu na szyję i to jest duży plus. Właśnie wróciłem z krótkiego wypadu na zdjęcia i zestaw S5Pro+grip+N70-200VR jest praktycznie "niezauważalny" ;) - w porównaniu do fabrycznego paska, który urywa głowę :mrgreen:
Dla psychicznego komfortu pozbędę się dziś "klamerek" i zrobię obiecane zdjęcia ;)
Witam.
Te klamerki można skleić na stałe porządnym klejem i wtedy nie trzeba będzie usuwać oraz estetyka nie ucierpi
Art Erie
27-01-2010, 21:18
Obiecane zdjęcia ;)
Pasek po zszyciu, raczej niewiele widać :)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.auto-infor.pl/forumnikon/dscf1046.jpg)
Połączenie części neoprenowej i poliamidowej plecionki. Mogła by byc skóra, ale niestety nie za te pieniądze :mrgreen:
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.auto-infor.pl/forumnikon/dscf1047.jpg)
Wewnętrzna strona neoprenowego paska wyposażona w powietrzne "pęcherzyki" - dorzuciłem złotówkę jako punkt odniesienia..
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.auto-infor.pl/forumnikon/dscf1048.jpg)
bialogardzianin
28-01-2010, 12:57
Obiecane zdjęcia ;)...
Dzięki, szczególnie za monetę, to ważny punkt odniesienia
Frank60, masz rację.
Teraz czas na zastanowienie i podjęcie decyzji.
Odbiegając delikatnie od powagi tematu...
http://www.allegro.pl/item888592579_pasek_nikon_nowy.html
Połączenie paska Canonowskiego z Nikonowskim? ;)
Witam
Konkluzja po przeczytaniu wszystkich 17 stron tego wątku jest taka:
Jedyne i słuszne(dla większości)paski do targania ciężkiego sprzętu to:
1.AIRCELL
2.MATIN
1.Aircella trzeba przerabiać jak komuś nie pasują klamry plastikowe.
Aircell ma dłuższe pole wykonane z neoprenu.
2.Matin ma krótsze pole paska wykonane z neoprenu niż Aircell.
Matin ma troszkę krótszy pasek co może przeszkadzać wysokim osobom.
Kwestia przy wyborze jest jeszcze pasek prosty lub profilowany-moim zdaniem lepiej profilowany zabrać ale to kwestia raczej gustu i ciutkę wygody.
Osobiście zamówiłem Aircella- jak dojdzie to zdam relację z jakości i użytkowania.
Po ponad 2 latach używania oryginalnych pasków przesiadłem się na Matina... Szczerze powiem, że byłem zaskoczony jak przyjemnie może się trzymać d700+70-200+lampa. Naprawde reewlka. Nie ma co szczędzić kasy tylko kupować czym prędzej!! I co również bardzo ważne aparat nie będzie wyróżniał się w tłumie. Gorąco polecam!!
I co również bardzo ważne aparat nie będzie wyróżniał się w tłumie
Jesteś pewien, że po zmianie paska D700+70-200+lampa nie będzie się wyróżniać w tłumie ;) :lol:
Ja też szukałem dobrego paska i kupiłem Lowepro Voyager S. Na początku nie byłem pewien tych klamer ale widzę że nie powinny się same odpinać. Dodatkowo pasek pokryty jest antypoślizgowym tworzywem aby zapobiegać odparzeniom i ma futerał na karty pamięci.
krzycho1235
25-03-2010, 20:32
Witam,
To chyba będę "inny", ja szukam paska dla siebie ale zwykłego czarnego bez żadnych napisów, czyli wersja firmowa bez napisów NIKON. Czy może ktoś spotkał się z czymś takim ?
Witam,
To chyba będę "inny", ja szukam paska dla siebie ale zwykłego czarnego bez żadnych napisów, czyli wersja firmowa bez napisów NIKON. Czy może ktoś spotkał się z czymś takim ?A Google i Allegro przestaly dzialac?
http://www.sklepfoto.com/p/12756/matin_neoprenowy_pasek_43mm_-_bez_napisu/
krzycho1235
25-03-2010, 20:46
cześć STIG , to jest pasek Matin neoprenowy, a mi chodzi o zwykły "parciany". Szukałem trochę w necie ale nie moglem trafić
cześć STIG , to jest pasek Matin neoprenowy, a mi chodzi o zwykły "parciany".Napisales w watku o tytule "pasek neoprenowy". :) Nie dodajac w tresci, ze chodzi o parciany, myslalem, ze "zwykly", to dodatkowy przymiotnik dla "bez bajerow" i "bez napisow". ;)
Parcianego, czarnego i bez napisow, nie widzialem juz w sklepach baaaardzo dlugo... W dobie naklejania, wyszywania i malowania napisow na wszystkim co sie da, obawiam sie, ze jest to marzenie scietej glowy. Az dziw bierze, ze Matin swoje neopreny produkuje w wersjach "golych".
A tak z ciekawosci -- do czego Ci parciak? Przeciez to glowe ucina... ;)
krzycho1235
25-03-2010, 21:22
odpowiadam ... fakt, dopisałem się to wątku o pasku neoprenowy zadając swoje pytanie (chyba mój błąd) :) a mam teraz Matiana ale chcę parciany do zawijania na dłoni, bo szykuje mi się mała wyprawa w mało sympatyczne miejsce ;)
a mam teraz Matiana ale chcę parciany do zawijania na dłoni, bo szykuje mi się mała wyprawa w mało sympatyczne miejsce ;)Masz obawy, ze neopren nie wytrzyma szarpniecia podczas proby kradziezy? :D Neopren tez czasami zawijam na dloni -- daje sie bez problemu, a skoro sam masz neopren to dobrze przeciez o tym wiesz. No nic -- chcesz, to chcesz. "Rozumne". :D
krzycho1235
25-03-2010, 21:34
... tak daje się owinąć ale sam przyznaj ze jest trochę gruby. Nic to, odpuszczam poszukiwania paska w necie, nie znalazłem niczego takiego:] zdaje się nikt nie przewidział, że ktoś możne mieć takie "dziwne" zachcianki jak zwykły parciany pasek bez napisów.
Domke grippera poszukaj, sam bym kupił. Chce zamienić jednego neoprena lowe właśnie na parciaka. do body noszonego częściej na ramieniu, neopren nie ma aż takiej przyczepności.
Przypadkowo wpadlem na to: http://www.allegro.pl/item962048245_nowosc_paski_matin_38mm_skora_jakosc .html
Nie jest to parciany, ale skora bez napisu - moze sie przyda:)
... tak daje się owinąć ale sam przyznaj ze jest trochę gruby. Nic to, odpuszczam poszukiwania paska w necie, nie znalazłem niczego takiego:] zdaje się nikt nie przewidział, że ktoś możne mieć takie "dziwne" zachcianki jak zwykły parciany pasek bez napisów.
Szyja by go chyba nie polubiła, właśnie za tą skórę.
Ale Krzycho pisal, ze chce go owinac wokol dloni wiec pasuje idealnie:)
Szyja by go chyba nie polubiła, właśnie za tą skórę.
krzycho1235
27-03-2010, 00:07
Dzięki dzięki za skórę , już znalazłem patent będzie idealny pasek z paska parcianego ale od spodni a do obu końców doszyje się końcówki wąskich pasków z paska firmowego, chyba będzie OK :)
Podobnie jak większość - MATIN (zwyczajny, płaski, szeroki, gruby) - polecam. Miałem LowePro - ODRADZAM, w połączeniu z D700 się zdecydowanie nie sprawdził, miałem ciągle wrażenie, że stłukę sobie górny wyświetlacz. Im mniej sprzączek, sztywnych elementów, tym lepiej. Jedyna rzecz jaką można by wykombinować do MATINa, to odczepialne karabińczyki jakieś. Luźne kółka przy D700 się nie sprawdzają - zawsze się gdzieś w palce wbiją. Jeżeli ktoś zna dobry sposób przeróbki MATINa, na sensowną wersję łatwo demontowalną, chętnie poznam komponenty do tego potrzebne (chyba, że było o tym już w wątku, nie przeczytałem całości - wybaczcie;)).
...Jeżeli ktoś zna dobry sposób przeróbki MATINa, na sensowną wersję łatwo demontowalną, chętnie poznam komponenty do tego potrzebne (chyba, że było o tym już w wątku, nie przeczytałem całości - wybaczcie;)).
Mogę polecić Optech Pro Loop klik (http://optechusa.com/product/detail/?PRODUCT_ID=23). Ma, MZ, jedna wadę: napis. Poza tym złego słowa ... ;) Nie jest to wprawdzie sposób na przeróbkę Matina, lecz raczej alternatywa.
Dzięki za link. Niestety też nie do końca to dobre rozwiązanie. D700 ma takie metalowe "kopułki" z otworami, do których mocuje się kółeczko metalowe wpierw, lub specjalny taki trójkąt. Jest natomiast na tyle ostre, że materiałowo/sznurowe rozwiązania raczej odpadają. Najlepszy byłby tu specjalizowany karabińczyk w odpowiednim kształcie, bo zostawienie kółek na aparacie jest bardzo wkurzające, chociaż do rozważenia. Patent z "lassem" czyli zaciskaną taśmą może dałoby się tu jakoś zaadoptować - pokombinuję.
Używam te paski przymocowane za pomocą "sznurkowej" pętelki do trójkątów przy korpusach od ponad czterech lat. Zero problemów.
Tez posiadam tan pasek (Optech Pro Loop) przymocowany do D300 i sprawdza sie w 100%
Przerzucilam sie wlasnie ze zwyklego nikonowskiego paska na Matina (gladki, nieprofilowany 43mm), i pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne!
Przyjemnie lezy na szyi, tak "miekko", do tego delikatnie amortyzuje wiszacy sprzet. Fajnie!
Kupilam model bez klamerek, bo perspektywa przypadkowego nacisniecia ich i tego, ze moje d700 wyladuje na betonie mnie przeraza ;) Zreszta, IMO im mniej bajerow, klamerek, sprzaczek i tym podobnych tym lepiej.
Jedyne to co rzuca sie od razu w oczy to to, ze stosunkowo krotki jest obszar samego neoprenu, w stosunku do chocby paskow nikona, i po zawieszeniu na szyje spora dlugosc paska tworza te waskie parciane fragmenty.
Art Erie
28-04-2010, 13:18
AIRCELL ma na tyle szeroką i długą część neoprenową, że nawet Pudzian byłby zadowolony ;)
Dla mnie AIRCELL jest zdecydowanie za szeroki. ;) Kazdy ma przecie swoje upodobania.:)
Mam matina (a bałem się, że będzie za krótki). Bardzo fajny, prosty pasek. Z jednej guma, z drugiej neopren. Elastyczny, czego chcieć więcej? Myślę nawet, czy na drugiej puszce mojej nowej Katy nie zamienić też na tego Matina.
Matiny są świetne. Ja na swoim nosiłem D300+grip z dwiem bateriami+80-200/2.8 afs+SB800 i nawet się nie naciągał przesadnie. Rewelacja.
Zuzus- ile Twój pasek ma na długość w cm neoprenu??
Zuzus- ile Twój pasek ma na długość w cm neoprenu??
Jakies 42cm neoprenu.
http://www.allegro.pl/item999189880_pasek_neoprene_43mm_matin_pancerne_n ajlepsze.html
czyli ten sam co mój i jest dla Ciebie za krótki?!
Nie napisalam, ze jest dla mnie za krotki. Napisalam ze stosunkowo krotki jest fragment neoprenu, wzgledem nikonowskich paskow i ich tych szerszych parcianych fragmentow ;)
krzysiekn
07-05-2010, 18:30
witam.mam ten pasek neoprenowy,który wskazał zuzus.faktycznie pasek ma dosyć krótki kawałek neoprenowy w stosunku do " tego czegoś '' z nikona.dł 110 cm. jest dla mnie wystarczająca na styk.pasek jest rewelacyjny.od 5 lat używam lustrzanek nikona i dziwię się sobie,że tyle wytrzymałem.swoją drogą ktoś w nikonie powinien beknąć za to coś,na czym wisi sprzęcik.nie uprawiam reklamy,ale szkoda ramion i szyi . pozdrawiam
Rossi_PL
07-05-2010, 19:22
Dołączę do zadowolonych użytkowników Matin'a. Do niedawna aparat zawsze nosiłem w reku bo na szyi było niemiło... do czasu:) Teraz noszenie sprzętu na szyi jest nieporównywalnie wygodniejsze. Radziłbym się dłużej nie zastanawiać nad zakupem;)
Technologia idzie do przodu. W dzisiejszych czasach rzeczywiście Nikon by zrobił świetny krok, gdyby do korpusów dodawał neoprenowy pasek, z logo oczywiście. Tak, to wszyscy je zmieniają, na całe czarne. Część i tak by zmieniła, tych co wolą nie zwracać na siebie uwagi, ale pozostali by powitali taka zmianę z ogromną radością. A nieużywane paski, skromni reporterzy by sprzedali właścicielom starszych modeli.
Ja Matina kupiłem jakiś tydzień po zakupie aparatu. I teraz nie wyobrażam sobie noszenia go na zwykłym pasku :)
Właśnie zamawiam tez MATINA :) i powiem tak. d300 kupiłem w usa 2008.09 i pasek aż tak mi nie przeszkadzał, ale jak kupiłem w zeszłym tyg d700 podpiąłem pasek to szlag mnie trafił. badziewie niesamowite jeszcze cieńsze i gorzej wykonane niż z d300. dlatego tez klik i jedzie do mnie matin ;)
Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji - zdecydowałem dołączyć się do szczęśliwych posiadaczy MATINa... przy okazji, przeczytałem w wątku, że niektórzy poszukują pasków parcianych (takie jak są oryginalnie przy aparatach) bez żadnych nadruków - natknąłem się na takie w polecanym tutaj sklepie Foto-Ludek (http://foto-ludek.com/beznapisu1.html).
Mam wrażenie, że różnica w komforcie użytkowania oryginalnego paska Nikona i Matina jest nieco wyolbrzymiona.
Piszę to jako użytkownik Matina.
Mam wrażenie, że różnica w komforcie użytkowania oryginalnego paska Nikona i Matina jest nieco wyolbrzymiona.
Piszę to jako użytkownik Matina.
hmm..
posiadam pasek matina i lowepro ; ) oba miękkie i wygodne, chociaż voyager wypada lepiej z 70 200.
v2conect
24-05-2010, 09:34
Nikon a Matin - brak róznicy ale miedzy każdym innym a lowepro to już jest i to spora
Mam wrażenie, że różnica w komforcie użytkowania oryginalnego paska Nikona i Matina jest nieco wyolbrzymionaNa pewno masz na mysli Matina z neoprenu, i pasek Nikona dolaczany obecnie do puszek?
Piszę to jako użytkownik Matina.Tym bardziej nie jestem w stanie zrozumiec tego, co napisales wyzej... :)
Sam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Matina.
Dzień do nocy. Nic w szyje nie gryzie. Dzięki temu, że Matin jest dość elastyczny mamy też amortyzację i nic o szyję się nie obija.
W oryginalnym parcianym pasku, mieliśmy za to pilling karku poprzez te naszyte gumopodobne tworzywo. Koszmar jakiś.
Dziwie się firmom, że fabrycznie nie dołączają takich pasków zamiast tego parcianego czegoś, które bardziej nadaję się na uszy do torby na ziemniaki.
W Lowepro przeszkadzała mi masa plastikowych sprzączek. Przeszkadza to przy owijaniu paska na łapę, a i przy upychaniu aparatu do torby może niepotrzebnie rysować czy to body czy obiektyw, albo inne graty.
v2conect
24-05-2010, 10:47
Sam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Matina.
Dzień do nocy. Nic w szyje nie gryzie. Dzięki temu, że Matin jest dość elastyczny mamy też amortyzację i nic o szyję się nie obija.
W oryginalnym parcianym pasku, mieliśmy za to pilling karku poprzez te naszyte gumopodobne tworzywo. Koszmar jakiś.
Dziwie się firmom, że fabrycznie nie dołączają takich pasków zamiast tego parcianego czegoś, które bardziej nadaję się na uszy do torby na ziemniaki.
W Lowepro przeszkadzała mi masa plastikowych sprzączek. Przeszkadza to przy owijaniu paska na łapę, a i przy upychaniu aparatu do torby może niepotrzebnie rysować czy to body czy obiektyw, albo inne graty.
No to fakt z plastikami i i jego sztywnoscią ciężko owinąć ale komfort noszenia jest dużo większy.
W Lowepro przeszkadzała mi masa plastikowych sprzączek. Przeszkadza to przy owijaniu paska na łapę, a i przy upychaniu aparatu do torby może niepotrzebnie rysować czy to body czy obiektyw, albo inne graty.
Bądź pewien - rysuje,zobaczysz to wkrótce na osłonie LCD - poroniony pomysł z tymi badziewnymi sprzączkami. U mnie matin sprawuje się świetnie.
Witam,
chyba nikt nie wspomnial w tym watku, ale jest jeszcze pasek neoprenowy firmy Kata: KT A91C.
http://www.kata-bags.com/product.asp?p_Id=328&Version=Photo
Ja uzywam z D700 i sprawdza sie znakomicie. Ma tez 2 male kieszonki np. na karte.
pozdrawiam,
Witam,
Miałem w kolejności:
1. Nikonowski - wiadomo :(
2. Lowepro Voyager - nie najgorzej, ale dla uproszczenia konstrukcji trzeba usunąć kilka plastikowych elementów, niestety nie amortyzuje wystarczająco ciężaru sprzętu - neopren jest obszyty nierozciągliwym materiałem :(
3. Op/Tech Pro Loop Strap - rewelacja, nie mam uwag. Kupiony w procameragear.com. Cena z wysyłką z USA do Polski 24$. Czas oczekiwania 7 dni. Płatność PayPal.
Myślę, że podobnie niezłe są te, którch nie miałem okazji używać: Matin, Kata (mam za to plecak 3N1 30 - świetny), może Crumpler Industry Disgrace (ale nie jestem pewien czy ten obszyty neopren będzie wystarczająco amortyzował).
Obyśmy mieli co dźwigać na tych świetnych paskach - ja czekam nieciepliwie na dociążenie następcy D700 przy pomocy 70-200 VRII.
pzdr
Ja czekam na mojego Crumplera :) zdam relacje w polowie czerwca :)
Niestety najciezszy sprzet narazie to N75-150... ale z gripem ;)
Obejrzałem fotki paska Aircell i wygląda to na straszną cieniznę. Przypomina to bardziej chustkę na szyję, bądź coś w rodzaju szalika na chłodniejsze dni. Mam starego Matin’a, tak z przed 8-9 lat. Przeżył już kilka generacji cyfrowych lustrzanek i nadal służy. Jest to wersja odpinana o szerokości części neoprenowej 43mm i długości 50cm, obszyta elastycznym materiałem i ściegiem rozciągającym się wraz z paskiem. Jakość połączenia neoprenu z końcówkami paska jest świetna, a klamry potrafią bezpiecznie utrzymać ciężar o wiele większy niż D700 i S 100-300/4. Też daję +1 dla Matin’a.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/7840/p6016765800.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/3249/p6016762800.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/4655/p6016763800.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img63.imageshack.us/img63/8732/dsc1265800.jpg)
Pozdrawiam.
Martin jest tani i naprawdę spisuje się świetnie. Ja się zastanawiam, czy nie zmienić mojej Katy na jednym z body na matina właśnie. Kata wygodna, ale nie można bezpiecznie nosić na ramieniu, nie ma niczego antypoślizgowego, a Matin ma.
A bardziej polecacie wersję zwykłą czy profilowaną? Bo chcę kupić a nie wiem którą lepiej zamówić. Oczywiście pytam o pasek matina
Zwykły czy profilowany to moim zdaniem kosmetyka. Ja kupiłem profilowany.
Ja mam zwykły i też ok. Kata, który mam na drugim body jest profilowany i na ramieniu gorzej się nosi.
bragjure
21-06-2010, 20:38
Po "używaniu":-) firmowego paska na różnych posiadanych body Nikona zakupiłem w końcu do aktualnego D700 Pacsafe carrysafe 100....Niezły jako zabezpieczenie bo pasek z metalowymi wzmocnieniami ( linkami ) budzi zaufanie...Tylko do metalowych karabinków, mogących porysować co nieco w body, nie mogłem się przekonać...Co prawda są przesuwane miękkie osłony nasuwane na karabinki ale łatwo się przesuwają...Przyszyłem je więc w taki sposób aby można było dosięgną (po lekkim odwinięciu ) do karabinków i wszystko wygląda nieźle...Szczególnie gdy najważniejsze jest bezpieczeństwo sprzętu przed kradzieżą...Chociaż zwinięcie paska do małej torby albo wokół ręki nie jest najłatwiejsze...A więc po przeczytanych poradach w tym forum zamówiłem w USA ( poprzez prywatny import ) pasek Crumpler kosztujący 30$...Jest długi, ma wyłożenie neoprenowe koło szyi i nie ma żadnych metalowych części...No i można go zwijać ( w torbie lub na ręce ) jak tylko się chce...POLECAM...
Dlaczego tylko ten pasek można dostać w USA i Australii??...
Przedstawiciele Crumplera w Polsce nie mają go w ofercie..
A to link aby go obejrzeć ( ktoś go już chyba podawał na tym forum )
https://www.crumplerbags.com/flash/flash.aspx#/english/product-details/industry-disgrace-id02a.html
Marcin Borkowski
20-07-2010, 12:43
Niezadowolony z firmowego paska zacząłem szperać w internecie, wpadłem na ten wątek. Nie chciało mi się wierzyć w to co tu wypisujecie, ale zaryzykowałem i zamówiłem Matina. Jakieś 2 godziny temu był u mnie listonosz, otwieram kopertę, zakładam pasek na aparat i......... SZOK! Nie wiem jak wytrzymałem tyle z firmowym paskiem, wygoda noszenia aparatu jest nieporównywalna, po prostu super.
Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić pasek, mogę w 100% polecić. Pasek wygląda na wytrzymały, w ogóle jestem bardzo zadowolony, opłacało się wydać te parę groszy :)
tez zakupiłem matina. Niestety oryginalny mi spłonął - połozyłem aparat koło swieczuszki i akurat paskiem do ognia. Zjarał się w 4 sekundy. I dziwie się sobie ze wczesniej nie wpadłem na to by zamienic ten oryginalny badziew na matina. Całe upalne wakacje się katowałem przez miesiąc z tym parcianym badziewiem. Gdybym miał matina - komfort focenia miałbym miliard razy większy.
Niezadowolony z firmowego paska zacząłem szperać w internecie, wpadłem na ten wątek. Nie chciało mi się wierzyć w to co tu wypisujecie, ale zaryzykowałem i zamówiłem Matina. Jakieś 2 godziny temu był u mnie listonosz, otwieram kopertę, zakładam pasek na aparat i......... SZOK! Nie wiem jak wytrzymałem tyle z firmowym paskiem, wygoda noszenia aparatu jest nieporównywalna, po prostu super.
Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić pasek, mogę w 100% polecić. Pasek wygląda na wytrzymały, w ogóle jestem bardzo zadowolony, opłacało się wydać te parę groszy :)
gdzie kupiłeś ile dałeś?
a ja mam pytanie z innej beczki aczkolwiek tez w temacie paskow neoprenowych
uzywa ktos takiego paska?
http://torbylowepro.pl/pasy-i-szelki/lowepro-camera-strap-voyager-s,483s
Czy szybkozlaczki w ktore jest wyposazony sa godne zaufania?
ja używam z drugim body. Pasek jest wyjątkowo miękki, jak dla mnie w tym aspekcie przewyższa Matina. Co tych "szybkozlączków", nigdy mi się nie wypięły ani nie było z nimi kłopotów. Im większy ciężar na pasku tym większa pewność, że się aparacik nie wypnie :)
ThomasVoland
22-07-2010, 02:33
Ja się przerzuciłem z neoprenu na Quick Strapa (takie coś (http://quickstrap.pl/)). Jedno jest pewne - nigdy więcej standardowych pasków. Nie ważne czy neoprenowych czy innych, Quick Strap jest o wiele wygodniejszy. Jest to podróbka R-Strapa i z tego co widzę na filmikach raczej R-Strap jest bardziej dopracowany i ma więcej bajerów, ale i tak QS spełnia swoje zadanie w 100%. Tylko że z gripem już niezbyt wygodnie jest go używać, więc zamiast wpinać go w śrubę statywową, zapiąłem go o standardowe lewe ucho (to przez które przewleka się zwykłe paski). Nie leży tak wygodnie jak bez gripa, ale i tak spisuje się świetnie.
Marcin Borkowski
22-07-2010, 08:50
gdzie kupiłeś ile dałeś?
na all.., Matin 43mm, użytkownik ma też sklep o nazwie System Bank. Niestety przesyłka pocztą z płatnością za pobraniem wychodzi dość drogo (17zł). Za całość zapłaciłem 60zł, uważam że się opłacało:)
a ja mam pytanie z innej beczki aczkolwiek tez w temacie paskow neoprenowych
uzywa ktos takiego paska?
http://torbylowepro.pl/pasy-i-szelki/lowepro-camera-strap-voyager-s,483s
Czy szybkozlaczki w ktore jest wyposazony sa godne zaufania?
Ja mam i bardzo sobie chwalę nie mniej te szybko złączki mnie drażnią, tym że są, ale niestety tych pasków nie widziałem bez tych szybkozłączek, ja je dodatkowo przewiązałem drucikiem tak dla pewności, można teżużyć tajsów (tych plastikowych pasków zaciskowych) i wtedy nie ma szans aby się to rozpeło
marszull
22-07-2010, 18:24
a ja mam pytanie z innej beczki aczkolwiek tez w temacie paskow neoprenowych
uzywa ktos takiego paska?
http://torbylowepro.pl/pasy-i-szelki/lowepro-camera-strap-voyager-s,483s
Czy szybkozlaczki w ktore jest wyposazony sa godne zaufania?
Ja mam i uzywam, i "c", i "s"
szerszy od jakiegos roku i bardzo sobie chwale
bardzo czesto z 70-200 na tych zlaczkach spoko
a odpinanie tez jest ok, ja bardzo czesto wypinam, podczas sesji i robienia ze statywu
Dantenius
23-07-2010, 11:21
Kupiłem tu na forum jakiś stary zleżały(bo kartonik był zżółkniety jak ch...) paseczek Vanguarda. jestem bardzo zadowolony....
A czy ktoś miał bliskie spotkanie z takim paskiem http://cgi.ebay.co.uk/Neoprene-Neck-Strap-Canon-Nikon-Sony-Pentax-DSLR-/170440844740?cmd=ViewItem&pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item27af10e5c4 i mógłby coś na ten temat powiedzieć. Wygląda dokładnie jak Matin ale czy aby nie jest to jakaś podróbka?
drhardware
11-08-2010, 07:51
Wyglada prawie jak Matin, którego kuiłem w System bank i używam z powodzeniem. Niestety, nie mam swojego pod reką, aby porównać i dać 100% odpowiedź. Na razie czekam też na Industry Disgrace Crumplera, porównam wtedy oba.
Ooo do drhardware zdaj relacje :) Ja z Industry Disgrace jestem puki co baardzo zadowolony :)
Nie chciało mi się czekać więc zamówiłem najtańszy jaki był na eBay'u
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140432558635&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
w sumie 5 funta to nie majątek jakby okazało się ze to szmelc a jeśli nie to stwierdzam "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać"
Marcin Borkowski
12-08-2010, 08:50
ten pasek z wyglądu jest identyczny jak matin, a jeśli będzie tak samo wytrzymały to będziesz og miał do konca życia:D
potwierdzam wygląda tak samo, przyjemny dla skóry :)
Tomdoe daj znać jakiej jakości jest ten pasek jak już ci przyjdzie. Może też się skuszę. Choć jestem bardzo przywiązany do starego typu paska nikona który jest miękki na całej długości, choć razi napisami i ilością żółtego koloru.
Nie ma sprawy zamieszcze zdjęcia poglądowe z tym ze muszę poczekać na moje d300s ktore ma przyjść najpuzniej w poniedziałek. Co do mojej opini to wypowiem się na temat tego paska jak go założe na body ale moja opinia może nie być obiektywna ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z neoprynem.
Nie ma sprawy zamieszcze zdjęcia poglądowe z tym ze muszę poczekać na moje d300s ktore ma przyjść najpuzniej w poniedziałek. Co do mojej opini to wypowiem się na temat tego paska jak go założe na body ale moja opinia może nie być obiektywna ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z neoprynem.
Jaką długość ma ten pasek?
Jaką długość ma ten pasek?
*Length (approx): Max 47.24'/120cm
*Length of Neoprene Shoulder Strap( Approx ): 18.47'/47cm
*Width of Neoprene Shoulder Strap (Approx): 1.7'/4.5cm
*Width of Connector Strap (to attach to camera): 0.5'/1.2cm
Pasek przyszedł z tej aukcji http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140432558635&ssPageName=STRK:MEWNX:IT to tak dla zainteresowanych
Przesyłka szybka i bez problemowa
Co do paska to jak widać na zdjęciach, jest uszyty solidnie bez jakichkolwiek niedoróbek, bardzo miłe uczucie jak się go założy na szyję :) co do wytrzymałości to wygląda dosyć obiecująco, zobaczymy jak czas pokaże co się będzie działo.
Ogólnie jestem zadowolony :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/i/dsc0178h.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img44.imageshack.us/i/img0036jk.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img204.imageshack.us/i/img0038jb.jpg/)
Tomdoe, a czy wymieniałeś klamerki? Zamówiłem też ten pasek, bo Bronka często mi kark urywa :)
O jakich klamerkach piszesz?
drhardware
18-08-2010, 12:26
Mam matina z SystemBanku, wygląda identycznie, równie porządny. I podobnie jak ten, nie ma klamerek.
Marcin Borkowski
18-08-2010, 12:42
mój matin z SystemBanku owe klamerki posiada, i moim zdaniem to dobra opcja, gdyż czasami pasek mi przeszkadza, odpinam klamerki, te 2 krótsze paski co zostają zapinam do siebie i jest elegancko :D
Tomdoe, a czy wymieniałeś klamerki? Zamówiłem też ten pasek, bo Bronka często mi kark urywa :)
aaa już skojarzyłem, ten pasek nie ma klamerek, dla mnie to dobrze bo nie będą rysować puszki
Klamerki, nie o te mi chodziło. Plastykowe sprzączki i szlufki. One często są słabej jakości i pękają np. na mrozie. Nikona są sprawdzone i wytrzymałe.
Ten Matin wygląda ciekawie:) mam tylko pytanie do użytkowników czy szybkozłączki do odpinania są solidnie wykonane bo czasem przeszkadza mi pasek ale nie chciałbym takiej sytuacji, że np. przypadkowo się oprę - nacisnę klamerkę i......:cry:
Marcin Borkowski
24-08-2010, 22:18
są solidne i blokują się dość mocno
To zamówię tego Matina bo mi się podoba że jest gumowany i nie będzie spadał z ramienia i co najważniejsze nie będzie przeszkadzał dyndający pasek jak podepnę sprzęt do statywu, w torbie też przeszkadzał więc powędruje w kieszonkę;)
Witam,
Odświeżę wątek, bo niedawno pokazał się bardzo ciekawy pasek: Crumpler Singapore Sling. Cena dość wysoka, ale jakość i funkcjonalność chyba bez zarzutu.:
http://www.crumpler.co.uk/?product=Singapore_Sling&colour=espresso_/_orange&page=details&product_id=SSL-002&size=big
pzdr
bialogardzianin
06-12-2010, 10:38
Witam,
Odświeżę wątek, bo niedawno pokazał się bardzo ciekawy pasek: Crumpler Singapore Sling. Cena dość wysoka, ale jakość i funkcjonalność chyba bez zarzutu.:
http://www.crumpler.co.uk/?product=Singapore_Sling&colour=espresso_/_orange&page=details&product_id=SSL-002&size=big
pzdr
Może i wygodny na szyję, ale MZ ciężko będzie owinąć sobie paseczek wokół nadgarstka. Przypuszczam, że dobry do zastosowań spacerowych, mniej reporterskich.
Z takimi bardziej skomplikowanymi paskami są właśnie dwa problemy. Po pierwsze aparat mamy w torbie lub plecaku. I ten pasek należy tam gdzieś upchać. Od tego jak on się zgina, gdzie ma sprzączki i sztywne elementy, zależeć będzie jaką trudność będzie nam to sprawiać i jak bardzo denerwować. Ja używam małej torby reporterskiej i nie ma tam miejsca na ekstrawagancję. A do tego aparat często ląduje poza ramieniem i pasek owijam wokół nadgarstka - i tu są jeszcze większe problemy ze sztywniejszymi i szerokimi konstrukcjami.
panoramix
07-12-2010, 10:33
Ja z kolei kupiłem i używam z powodzeniem paska Aircell. Profilowany z pęcherzykami. Świetna sprawa latem, bo pozwala na cyrkulację powietrza.
Wieszam na nim D90 z gripem i 2 aku + 80-200 D ED. W pomieszczeniach często do tego zestawu zapinam 35-70 f/2.8D + sb 900. Klamerki trzymają solidnie.
Pasek jest dość długi i pozwala przewieszać aparat przez pierś w skosie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jabbafoto.nazwa.pl/zdj%EAcia/aircell/2.jpg)
bialogardzianin
07-12-2010, 10:43
Wszystko pięknie, fajnie, ale tak jak mOSAd napisał- uważam, że wszystko zależy od zastosowania. "Wypasione" paski, takie jak podlinkowali panoramix czy maxtor, są fajne, komfortowe, ale podejrzewam kłopotliwe w owijaniu wokół nadgarstka poprzez dodatkowe osłonki (oczywiście da się owinąć w imię zasady- "tylko spodni przez głowę nie da się włożyć"). MZ w reportażu lepiej sprawdzają się proste neoprenowe, które amortyzują świetnie nie powodując dyskomfortu na szyi, łatwo owijają się wokół nadgarstka i łątwo zwijają się, by nie zajmować zbyt wiele miejsca w torbie. Te "wypasione" będą najwygodniejsze do pieszych wycieczek, fotografii przyrodniczej, krajobrazowej, ale mogę się mylić, niech wypowie się ten, co używa podlinkowanych przez ww. forumowiczów pasków do reportażu.
Mój matin wytrzymał pół roku. Zaczął się strzępić i przecierać. Był bardzo wygodny, ale już go więcej nie kupię.
Zmieniłem nieco plany i nabyłem pasek firmy Pacsafe ale nie jestem do końca zadowolony.
Sam pasek jest bobrze wykonany, wygodnie leży i w dodatku ma zabezpieczone stalowe karabińczyki zamiast zatrzasków o co mi chodziło ale jest bardzo sztywny z powodu umieszczonej w nim stalowej linki która ma zabezpieczać przed kradzieżą sprzętu. Nie chce mi to wejść do torby a i w plecaku też muszę go dopychać na końcu bo ciągle się rozprostowuje.
Reasumując - dobry i solidny pasek dla kogoś kto ciągle nosi sprzęt na szyi ew. i tak odpina i składa pasek do innej kieszeni.
grissley
10-07-2012, 23:52
Ktoś używał może wąskiej wersji Matina (35mm)? Daje się w miarę sprawnie owijać wokół ręki? Pomimo "cienkości", nadal jest wygodniejszy od firmowej parcianki?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.