PDA

Zobacz pełną wersję : D40 czy D40x



iktorn55
04-01-2008, 20:02
witam wszystkich forumowiczów

W najbliższym czasie zamierzam kupić jeden z tych aparatów jednak nie znam sie na lustrzankach i chciałbym zapytać czy jako początkujący użytkownik lustrzanki powinienem wybrać d40 czy d 40x. Chodzi mi dokładnie o to czy dla takiego nowicjusza jak ja jest potrzebny aparat z 10 megapikselowa matrycą czy wystarczy ta która jest w d40. Przede wszystkim do fotografowania krajobrazów?. Z góry dziękuje za pomoc

akompf
04-01-2008, 20:13
Oba równie dobre! A co ma 10 mbp do trudności i zaawansowanej obsługi lustrzanki cyfrowej?

zurek17
04-01-2008, 20:15
Wydaje mi się, ze użytkownik zastanawia się czy warto dołożyć kasę na ten x czy nie.

kronos28
04-01-2008, 20:16
po pierwsze:

poszukaj

i dwa, było to wiele razy:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=40582

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39690

itd.

funkcja szukaj nie gryzie :evil:

kerry123
04-01-2008, 20:47
zadaj sobie pytanie czy chcesz wieksze odbitki zdjec czy mniejsze i o 0,5kl/s wiecej. jak dla mnie nie warto az tyle dokladac do d40x za takie cos

szymony
04-01-2008, 21:02
Kronos28 zapodał linki. Temat uważam za wyczerpany, resztę można sobie "dospiewać" w w/w watkach. Zamykam.