Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D40 czy D40x

  1. #1

    Domyślnie D40 czy D40x

    witam wszystkich forumowiczów

    W najbliższym czasie zamierzam kupić jeden z tych aparatów jednak nie znam sie na lustrzankach i chciałbym zapytać czy jako początkujący użytkownik lustrzanki powinienem wybrać d40 czy d 40x. Chodzi mi dokładnie o to czy dla takiego nowicjusza jak ja jest potrzebny aparat z 10 megapikselowa matrycą czy wystarczy ta która jest w d40. Przede wszystkim do fotografowania krajobrazów?. Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Oba równie dobre! A co ma 10 mbp do trudności i zaawansowanej obsługi lustrzanki cyfrowej?
    D70s/Zenit/N 50mm 1.8D/N 28-80 3,5-5,6D/Jupiter 135

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Posty
    194

    Domyślnie

    Wydaje mi się, ze użytkownik zastanawia się czy warto dołożyć kasę na ten x czy nie.

  4. #4

    Domyślnie

    po pierwsze:

    poszukaj

    i dwa, było to wiele razy:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=40582

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39690

    itd.

    funkcja szukaj nie gryzie
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #5

    Domyślnie

    zadaj sobie pytanie czy chcesz wieksze odbitki zdjec czy mniejsze i o 0,5kl/s wiecej. jak dla mnie nie warto az tyle dokladac do d40x za takie cos
    D200, T17-50, N100 2.8MF, SB-24

  6. #6

    Domyślnie

    Kronos28 zapodał linki. Temat uważam za wyczerpany, resztę można sobie "dospiewać" w w/w watkach. Zamykam.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •