PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy profesjonalne????



Arashi20
02-02-2006, 13:00
Chciałabym was poprosic o wymienie mi profesjonalnych filmow, do portretow znam tylko filmy fuji, nic pozatym a musze napisac o tym sporo. Prosze o pomoc?????

Z gory dzikuje, pozdrawiam.

shakk
02-02-2006, 13:19
znam te ktore uzywalem czyli NPH i Porta Kodak(big shit)

wkrass
02-02-2006, 18:55
wejdz na strone B&H, wybierz filmy i przepisuj zywcem zalaczone ich opisy.
Na przyklad:
"Ilford 100 delta professional is the world's sharpest ISO 100 speed black-and-white camera film. This exceptional film uses the unique Ilford core-shell crystal technology. 100 delta professional's emulsion allows levels of enlargement never before possible without loss of fine detail. Ilford 100 delta professional gives professional photographers the means to express their vision with crystal clarity. " itp, itd.
Poza tym - Google, Google, Google.
Poza tym, co to jest film portretowy?

sailor
03-02-2006, 09:39
poszukaj watku na forum tym temacie .. miale ze 6 stron.
wg mnie filmy kolor:fuji nph,nps, npc, reala ze wskazaniem na reale :)
z cz-b: ilford fp4 (moj ulubiony) plus cala masa innych .. teraz to juz chyba wiekszosc beda nazywali profi ;)
ze slajdow - fuji astia slajd zrobiony podobno typowo do fotografii ludzi, agfa rsxII, velvia
mozna by wymienic jeszcze cala mase neagtywow i slajdow... pytanei co rozumies zprzez slowo profesjonalny :D

Arashi20
03-02-2006, 16:15
Dziekuje za strone ale nie moge wejsc. No nic i tak dziekuje.
Najbardziej dziekuje Shakowi za pomoc w pracy, pozdrawiam.

andrzejp
09-02-2006, 21:34
Arashi20 , na kiedy potrzebujesz dane. Mam coś o filmach ale muszę poszukać.
Zresztą jak Ci pisali Fuji najlepsze choć czytałem o Agfie (mówimy o profi)
Agfa PORTRAIT negatyw opracowany specjalnie do zdjęć portretowych.
Ce****e go lekko przygaszone ,miekkie barwy znakomita reprodukcja koloru skóry.
Fuji NPL - swiatło sztuczne
Fuji NPS - światło dzienne - oba specjalne do portretu no i jeszcze NPH
TAk na już.
Pozdrawiam.

Jacek_Z
10-02-2006, 00:46
w dia oddanie skóry zdecydowanie kodak. a do innych celów niż fotografowanie ludzi - fuji (velvia 50, 100)

lamP.Art
21-02-2006, 11:01
znam te ktore uzywalem czyli NPH i Porta Kodak(big shit)

nooo nie wiem, ja uzywałem portry i kolorki były bardzo ładne, ziarno również. Kolorki to coprawda kwestia gustu, ale z tym shtem to przesada....

Ze slajdów zaś stara dobra astia....