PDA

Zobacz pełną wersję : [ Mamiya ] Mamiya 645 pro TL przystawka cyfrowa



wojtek-hinc
13-12-2007, 20:23
witam.
czy ktoś z was ma doświadczenie z tego typu rzeczami jak przystawki cyfrowe. od pewnego czasu posiadam mamiya 645 pro TL i ostatnio usłyszałem o takich przystawkach. czy z dzisiejszym postępie z lustrzankami cyfrowymi takie przystawki są opłacalne? wiem że ogólnie to dość drogi interes ale znalazłem np coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/Phase-One-H10-Digital-Camera-Back_W0QQitemZ230202114328QQcmdZViewItem co o tym myślicie - nawet nie wiem czy to pasuje do mamiya :) zaczynam troche robić różnego rodzaju zdjęć reklamowych (produkty, małe sesje w plenerze itp.) - i z tym zamierzeniem kupiłem mamiya.

fridrih
13-12-2007, 22:40
Ostatnio widziałem gościa u mnie w salonie robił fotki mamiya 645 z Phase one 40mega do jakiejs gazetki, co jak co aleszczegóły to był arewelka

Jacek_Z
14-12-2007, 00:02
czytałes to: http://www.phaseone.com/upload/h10_datasheet_us.pdf
matryca jest wielkości tej z D3 (37 x 24 mm) i ma 10 MP, pixel 9x9 mikrona
body 645 będzie miało olbrzymiego cropa, matryca antyk, do 645 podczepisz (potrzebny adapter)
wg mnie zakup bez sensu. Lepiej będzie kupić D3.

wojtek-hinc
14-12-2007, 00:44
no właśnie dlatego zastanawiam sie czy to jest dobry kierunek? jakie dziś są standarty jeśli chodzi o fotografie reklamową. dopiero wchodze w tematy reklamy i nie mam do końca orientacji. a ta przystawka to rzeczywiście już antyk :)

Jacek_Z
14-12-2007, 00:57
Kierunek dobry. Nie potrzeba orientacji tylko pieniędzy. Duzych. Używany hasel 39 MP na ebayu był ostatnio 2 razy i za każdym razem przekraczał trochę 20 tys USD.
jak nie robisz dużo zdjęć za duże pieniądze to zapomnij o średnim cyfrowym formacie.
Sam sobie to tez mówię. I chyba zrezygnuję z MF.

wojtek-hinc
14-12-2007, 01:13
u to rzeczywiście tanio nie jest :) może kiedyś bo tak to musze każdą klatke skanować żeby coś przy niej porobić a koszt jedengo skanu w trójmieście to 14zł :(

Jacek_Z
14-12-2007, 01:32
skanu minimalki. Bo skan na B1 będzie kosztował kilkaset zł.
Wykazujesz zadziwiająco małą orientację poważnym i wymagającym tematem. Może zacznij od czegos innego. Śluby, prasa itp.

wojtek-hinc
14-12-2007, 01:45
no przecież pisałem że dopiero zaczynam w tym temacie i nie znam sie za bardzo i właśnie staram się pozyskać inforamcje. a od ślubów to rzeczywiście zaczynałem i dalej to robimy ale chce też ruszyć z innymi tematami.

sailor
14-12-2007, 03:54
Ostatnio widziałem gościa u mnie w salonie robił fotki mamiya 645 z Phase one 40mega do jakiejs gazetki, co jak co aleszczegóły to był arewelka

przepraszam ... jakie 40 mega? czego? megapikseli? czy 40mega transferu danych ?
mozesz podac jakiegos linka do tej przystawki?

fridrih
15-12-2007, 03:30
http://www.phaseone.com/Content/p1digitalbacks/Pplusseries/Introduction.aspx

fridrih
15-12-2007, 03:32
http://www.phaseone.com/upload/p45+_campbell.pdf

sailor
23-12-2007, 01:02
no tak ... grunt to sie zagapic i nie wiedziec o czym sie mowi :) zwracam honor :)