PDA

Zobacz pełną wersję : The Speed of Light DVD



Gobi
20-01-2006, 20:51
Witam :-)
Czy ma ktoś taki krążek szkoleniowy Nikona. Czy może się podzielić opinią o zawartości?

pzdr
Gobi

rabijki
20-01-2006, 21:25
mam
sa tam dwie sesje z kilkoma watkami
plyta dziala na wszystkich regionach
john macnally to facet ktorego przedstawial nie bede bo chyba nie musze:-)
facet jest niezwykle szybki w ocenie sytuacji i swiatla.
doskonale pracuje CLSem.
moim zdaniem warto bo mozna troche gadzeciarstwa podejzec.
swietne uzupelnienie instrukcji, az dziw ze nikon tego nie dodaje, ale w nikon pl nawet nie wiedzieli ze plyta istnieje:-))))))
tyle
pozdro
rabijki

kacperek
21-01-2006, 20:28
Skad mozna dostac taka plyte? Ile kosztuje?

rabijki
22-01-2006, 11:26
no jest z tym problem. nikon pl nie ma, a nikon usa mowi ze mamy nikona pl wic oni nie moga sprzedac... jak zawsze wszystko przemyslane do granic mozliwosci umyslowych czlowieka:-)
jedyny sposob to zakup przez kogos w usa i wysylka do pl.
cena w calosci z mailingiem to 38 usd

pozdro

Siupes
25-01-2006, 02:15
a na dodatek moze cie to kosztowac parenascie setek $$$ bo przeciez na jednej sb800 cls sie nie konczy ;)

Gobi
25-01-2006, 03:45
A czy jest do tego DVD jakiś dodatek w formie drukowanej. Coś a'la instrukcja, która zawiera jakieś opisy ustawień pokazanych na filmie?

Pzdr
Gobi

rabijki
25-01-2006, 10:08
owszem cls jest drogi, ale jest tez rewelacyjny. przesiadlem sie calkowicie i nie zalowalem nawet 1 razu. nie ukrywam ze przesiadlem sie po zobaczeniu the speed of light. drukowanych dodatkow nie ma ale sa schematy ktore se mozna poogladac, albo jak sie ma kompa to printnac.

Gobi
25-01-2006, 17:56
rabijki,
jeszcze mam takie pytanie do Ciebie, czy SB-600 będzie się w CLS zachowywała dokładnie tak samo jak SB-800 ustawiona jako "Remote". Innymi słowy, czy jak założe na aparat SB-800 i z niej będę sterował, a modela poobstawiam grupami SB-600 to będzie to to samo co jakbym go poobstawiał SB-800 (pomijam moc, chodzi mi o funkcjonalność). Bo wszędzie gdzie pokazują CLS widzę same 800, nawet jako te remotne.

pzdr
Gobi

pooley
25-01-2006, 18:43
w trybie remote SB-600 bedzie dzialala jak SB-800... oczywiscie jest roznica w mocy, z tego co pamietam w trybie zdalnym SB-800 moze rowniez pracowac trybie stroboskopowym... ale nie jestem pewny :) tak wiec jedna 800-tka Ci wystarczy do sterowania kilkoma 600-tkami :)

rabijki
25-01-2006, 20:23
szczera prawde mowi poprzednik
600 spisuja sie super w tej roli, sa slabsze i maja mniejsze zoomowanie i jeszcze strobo, ale generalnie wystarczaja. filtry te same tylko se trzeba kubki dokupic bo do 600 nie daja a do 800 tak.
ja mam 800 na M a na reszcie 600 i 800 w zaleznosci od sytuacji ale zawsze uzywam 600

aha i sa mniejsze a to czasem spora zaleta

pzdr

Siupes
26-01-2006, 07:31
w sb800 (no i w sumie w 600 tez przeciez) jest ksiazeczka o cls z przykladami, schematami itp itd (wykozystanymi w filmie), oczywiscie na filmie to wszystko lepiej wyglada, szczegolnie gosc ktory w sekunde wie co chce i jak to zrobic (choc nie jestem fanem czesci w szkole, zdjecia troche od niechcenia, ale za to pustnynia - rewelacja, moze poza lampa i magikiem).

od siebie dodam ze faktycznie 600 duzo bardziej mi pasowala ergonomicznie to jednak nie zaluje ze ja zamienilem na 800 (to uczucie ze za troche wiecej kasy mozna miec troche wiecej :roll: )

ps. za bardzo edytowane, wiec juz sam watek stracilem.

Gobi
26-01-2006, 19:36
no fakt, że fajnie jest mieć 800 zamiast 600, ale tworząc CLS raczej ciężko poprzestać na 2-3 lampkach - a przy 4-5 sztukach to już jest spora sumka różnicy między 600 a 800.
BTW co jest w drugiej części tego filmu (tzn. drugie pół godziny)? :D

Pozadrawiam
Gobi