Zobacz pełną wersję : F-801
1. Jaka jest różnica między F-801 a F-801s
2. Znacie jakąś (działającą) strone z manual'em najlepiej po Polsku do F-801
3. Co daje tylna ścianka MF-21
I co zyskam zmieniając F50 na F-801 + MF-21
1. co daje wyszukiwarka na forum?
2. dlaczego nikt jej nie uzywa?
3. czy jest taka trudna w uzyciu?
I co zyskalem zamieniajac wczorajszy wiek na ten dzisiejszy, wiekszy i jedna dzialke
patrycjusz
08-01-2006, 11:30
Róznia miedzy 801s a 801 to podajże pomiar swiatla. Był kiedyś na forum post o róznicach. Co daje tylnia scianka? zwiększone parametry apartu, ale o tym tez bylo, wystarczy poszukac.
A jesli chodzi o polską instrukcje w internecie produktu nikona... to nie te forum :)
Pozdrawiam
n8008 to odpowiednik 801s czy 801
czy są jakiekolwiek różnice między modelem F801 a N8008 oprócz napisu na skorupce
nie.
google.com na przyszlosc
Władca Pixeli
08-01-2006, 19:44
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5498&highlight=mf21
http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/htmls/models/htmls/slr88.htm
http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/htmls/models/htmls/slr8991.htm
Instrukcja 8008s (http://www.lensinc.net/manuals/Nikon_N8008sL.pdf)
1. Jaka jest różnica między F-801 a F-801s
f801s ma szybszy autofocus niz 801 i pomiar punktowy czego w 801 brakuje.
pozdro
b.
dziękuje za instrukcje :mrgreen: i jeszcze mam pytanko czy może mieliście kiedyś w ręce F-401x i F-601m i czy sż gorsze od F-801s
patrycjusz
09-01-2006, 16:18
bierz f801s jest młodszy od tych dwóch co wymieniles. Poza tym to kawał dobrego korpusu
Mam ok 500 zł na puszke i hyba 801s odpada bo nie wykorzystuje wszystkich możliwości SB-80DX co byscie mi polecili F70 czy może funkcje których nie obsługuje F801s są mało ważne ??
kiedyś też myślałem na wyborem puszki i brałem pod uwagę F801s, ale F70 możesz trafić w bdb stanie, ma wbudowaną dość sulną lampę (co czasem się przydaje), bdb pomiar światła i dobry silnik AF...jestem na prawdę zadowolony i jeśli kiedykolwiek bym zmieniał to wyłącznie od F100 w górę :P
Wykaże się wtórnym analfabetyzmem ale niewiem co to jest auto-bracketing
Władca Pixeli
13-01-2006, 02:42
Wykaże się wtórnym analfabetyzmem ale niewiem co to jest auto-bracketing
Np. w aparacie 801 z przystawką MF-21 (sam aparat nie ma funkcji bracketingu) ustawiesz ilośc zdjęć od 3 do 19 ze skokiem 0.3 do 2.0
Po pomiarze aparat wykonuje zadaną serię zdjęć zaczynająć od niedoświetlonych do prześwietlonych
np:
-2, -1, 0, 1, 2
-2, -1.5, -1, -0.5, 0, 0.5, 1, 1.5, 2
Jest to przydatne w trudnych warunkach oświetleniowych. W takim przypadku, jeżeli pomiar nie był poprawny, to po zrobieniu takiej serii zdjęć, któreś będzie naświetlone poprawnie.
Gdzie lepiej kupić puszkę giełda czy allegro :?: I chyba to pytanie bardziej dotyczy różnicy w cenie, bo moje zdolności do wyłapania uszkodzeń kończą się na obejrzeniu migawki zapięcia tylniej ścianki przesuwu filmu no i takim ogólnym obejrzeniu aparatu czy mniej więcej jest cały
czym się różni F-601M od F-801?
Valdek_Tychy
19-01-2006, 23:16
czym się różni F-601M od F-801?
mniej więcej tym czym różni się F60 od F90
czym się różni F-601M od F-801?
Pytanie raczej powinno brzmiec - czym sie rózni F601M od F601?
F601M to F601 pozbawiony AF, wbudowanej lampy błyskowej, punktowego pomiaru światła - najdziwniejsze ustrojstwo jakie skonstruował Nikon. Niby manualny, ale obiektywy powinny miec CPU.
F801 to inna klasa.
a może odpowie mi ktos gdzie lepiej kupić puszke ??
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.