PDA

Zobacz pełną wersję : F-801



Mamut
08-01-2006, 10:51
1. Jaka jest różnica między F-801 a F-801s
2. Znacie jakąś (działającą) strone z manual'em najlepiej po Polsku do F-801
3. Co daje tylna ścianka MF-21

I co zyskam zmieniając F50 na F-801 + MF-21

krystek
08-01-2006, 11:16
1. co daje wyszukiwarka na forum?
2. dlaczego nikt jej nie uzywa?
3. czy jest taka trudna w uzyciu?

I co zyskalem zamieniajac wczorajszy wiek na ten dzisiejszy, wiekszy i jedna dzialke

patrycjusz
08-01-2006, 11:30
Róznia miedzy 801s a 801 to podajże pomiar swiatla. Był kiedyś na forum post o róznicach. Co daje tylnia scianka? zwiększone parametry apartu, ale o tym tez bylo, wystarczy poszukac.

A jesli chodzi o polską instrukcje w internecie produktu nikona... to nie te forum :)

Pozdrawiam

Mamut
08-01-2006, 13:08
n8008 to odpowiednik 801s czy 801

krystek
08-01-2006, 13:19
801

Mamut
08-01-2006, 13:35
czy są jakiekolwiek różnice między modelem F801 a N8008 oprócz napisu na skorupce

krystek
08-01-2006, 14:19
nie.
google.com na przyszlosc

Władca Pixeli
08-01-2006, 19:44
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5498&highlight=mf21
http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/htmls/models/htmls/slr88.htm
http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/htmls/models/htmls/slr8991.htm
Instrukcja 8008s (http://www.lensinc.net/manuals/Nikon_N8008sL.pdf)

BartekM
09-01-2006, 02:37
1. Jaka jest różnica między F-801 a F-801s

f801s ma szybszy autofocus niz 801 i pomiar punktowy czego w 801 brakuje.
pozdro
b.

Mamut
09-01-2006, 16:05
dziękuje za instrukcje :mrgreen: i jeszcze mam pytanko czy może mieliście kiedyś w ręce F-401x i F-601m i czy sż gorsze od F-801s

patrycjusz
09-01-2006, 16:18
bierz f801s jest młodszy od tych dwóch co wymieniles. Poza tym to kawał dobrego korpusu

Mamut
11-01-2006, 23:06
Mam ok 500 zł na puszke i hyba 801s odpada bo nie wykorzystuje wszystkich możliwości SB-80DX co byscie mi polecili F70 czy może funkcje których nie obsługuje F801s są mało ważne ??

ALF
12-01-2006, 03:43
kiedyś też myślałem na wyborem puszki i brałem pod uwagę F801s, ale F70 możesz trafić w bdb stanie, ma wbudowaną dość sulną lampę (co czasem się przydaje), bdb pomiar światła i dobry silnik AF...jestem na prawdę zadowolony i jeśli kiedykolwiek bym zmieniał to wyłącznie od F100 w górę :P

Mamut
13-01-2006, 00:03
Wykaże się wtórnym analfabetyzmem ale niewiem co to jest auto-bracketing

Władca Pixeli
13-01-2006, 02:42
Wykaże się wtórnym analfabetyzmem ale niewiem co to jest auto-bracketing
Np. w aparacie 801 z przystawką MF-21 (sam aparat nie ma funkcji bracketingu) ustawiesz ilośc zdjęć od 3 do 19 ze skokiem 0.3 do 2.0
Po pomiarze aparat wykonuje zadaną serię zdjęć zaczynająć od niedoświetlonych do prześwietlonych
np:
-2, -1, 0, 1, 2
-2, -1.5, -1, -0.5, 0, 0.5, 1, 1.5, 2

Jest to przydatne w trudnych warunkach oświetleniowych. W takim przypadku, jeżeli pomiar nie był poprawny, to po zrobieniu takiej serii zdjęć, któreś będzie naświetlone poprawnie.

Mamut
17-01-2006, 21:36
Gdzie lepiej kupić puszkę giełda czy allegro :?: I chyba to pytanie bardziej dotyczy różnicy w cenie, bo moje zdolności do wyłapania uszkodzeń kończą się na obejrzeniu migawki zapięcia tylniej ścianki przesuwu filmu no i takim ogólnym obejrzeniu aparatu czy mniej więcej jest cały

zdaszek
19-01-2006, 21:12
czym się różni F-601M od F-801?

Valdek_Tychy
19-01-2006, 23:16
czym się różni F-601M od F-801?

mniej więcej tym czym różni się F60 od F90

Smurf
19-01-2006, 23:40
czym się różni F-601M od F-801?
Pytanie raczej powinno brzmiec - czym sie rózni F601M od F601?
F601M to F601 pozbawiony AF, wbudowanej lampy błyskowej, punktowego pomiaru światła - najdziwniejsze ustrojstwo jakie skonstruował Nikon. Niby manualny, ale obiektywy powinny miec CPU.
F801 to inna klasa.

Mamut
20-01-2006, 02:29
a może odpowie mi ktos gdzie lepiej kupić puszke ??