Zobacz pełną wersję : plecak SafepaQ Profi 4001C
Witam :)
Zamierzam kupić plecak na następujące zabawki:
- jedna puszka
- dwa "duże" obiektywy
- dwa "średnie" obiektywy
- dwa "małe" obiektywy
- lampa
- ładowarki
- filtry itp.
- statyw.
Po godzinach spędzonych na dogłębnych analizach postów, linków, testów, wybór padł na Lowepro Compu Trekker AW. Spełnia moje wymagania, nie jest za wielki ani za mały, ma kieszeń na laptopa / bluzę. Cena w okolicach 350zł. Wszystko super. Ale nie, o ja głupi. Musiałem znaleść takie coś:
http://www.allegro.pl/item252073062_safepaq_profesjonalny_plecak_profi_4 001c_najtaniej.html
Wygląda solidnie!!! Cena bardzo atrakcyjna!!!
Czy ktoś ma lub widział ten plecak? Jak z nim jest w rzeczywistości!
Nie pozwólcie mi osiwieć od rozterek :)
pozdravki
Piotr
Jesteś z Warszawy, zatem polecam wybrać się do Saturna w CH Arkadia - można ten plecak tam zobaczyć. Dziś widziałem - wygląda całkiem solidnie, noo może nieco pianka wewnątrz za mało sztywna, ale ja nie tego szukałem, więc się zbytnio nie rozczulałem nad nim :)
A może Naneu Pro Alpha?
Ma sporo miejsca na sprzęt, równie dużo na dodatki typu bluza itp.
Sam się zastanawiałem nad tym który podałeś w linka, albo nad Naneu.
Padło na te drugie i nie żałuję.
http://www.naneupro.com/products/mo-a/
http://allegro.pl/item254683276_naneu_pro_plecak_alpha_czarny_fakt_v at_promocja.html
sil jak już kupisz daj znać jak się spisuje:)
Tutaj masz test tego plecaka oraz opinie o nim:
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/81701-prawie-jak-lowepro-czyli-krotko-o.htm
Znajomy ma ten plecak, narzeka na niedostateczną sztywność przegródek. Kilka razy zdarzyło się, że lampa czy obiektyw przemieszczały się.
Chyba bedzie za mały na cały twój "stuff"
A nie wiem jak tobie ale mi go cały czas przybywa.
Ja kupiłem Tamraca expedition 8.
Jak włoże do niego puszke, dwa obiektywy, wszystkie ładowarki, lampe, filtry, notebook i statyw. To 50 % zajęte.
Ale robi się ciężki kloc. Więc używam go jako szafkii na cały sprzęt z możliwością wrzucenia do bagażnika.
Wiem już że na krótkie wycieczki będe musiał kupić coś pośredniego bo sam plecak też waży.
Więc wybiore Tamraca z mniejszą cyfrą ponieważ wykonanie jest OK.
Jest sztywny, kupa przegródek (aż za dużo), głębokie (18-200 w pionie luzik)
Dobrze zabezpiecza sprzęt :)
A może Naneu Pro Alpha?
Ma sporo miejsca na sprzęt, równie dużo na dodatki typu bluza itp.
Sam się zastanawiałem nad tym który podałeś w linka, albo nad Naneu.
Padło na te drugie i nie żałuję.
Naneu Pro Alpha wygląda bardzo sympatycznie. Mam jednak 3 "małe" ale:
- da się do niego zapakować sprzęt o którym pisałem wyżej?
- mocowanie statywu jest z boku. Nie wiem czy to jest zbyt wygodne. Jakoś nie wyobrażam mojego mańka w bocznym mocowaniu, mogłoby mnie przewrócić przy silniejszym powiewie :)
- luk bagażowy na sprzęt foto znajduje się od strony pleców. Czy jest to wygodne?
Czy moje obawy są nieuzasadnione? Plusem jest oddzielna komora na pifko :)
Kolego szloser. Ten Expedition 8 jest nie dość że za wielki to do tego jeszcze 2x droższy od lowepro compu trekker. Zapomniałem dodać że plecak ma być pokowny ale zarazem poręczny, nadający się na wypady na miasto.
Przejrzałem ofertę firmy Tamrac i spodobał mi się TAMRAC ADVENTURE 9. Tylko chyba nie da się do niego podpiąć statywu :(
Mętlik w głowie coraz większy!!!
Kolego szloser. Ten Expedition 8 jest nie dość że za wielki to do tego jeszcze 2x droższy od lowepro compu trekker. Zapomniałem dodać że plecak ma być pokowny ale zarazem poręczny, nadający się na wypady na miasto.
Przejrzałem ofertę firmy Tamrac i spodobał mi się TAMRAC ADVENTURE 9. Tylko chyba nie da się do niego podpiąć statywu :(
Mętlik w głowie coraz większy!!![/QUOTE]
Chodziło mi dla ciebie o Tamraca np.5
Ja opisałem 8 bo taki mam a wykonanie 5 czy 8 jest chyba takie same.
Chodzii m o użyte materiały.
A przy takiej ilości szkieł warto je dobrzee zabezpieczyć :)
pozdrawiam
Dziś ten Safepaq powinien do mnie dotrzeć więc napiszę może kilka słów na jego temat
jak jest z mocowaniem statywu do tamraca?
A może Fomei? Ma go Alf i chwali sobie - http://alf.home.pl/ALF/fotografia/torby_plecaki.htm
przeciez to podróba lowepro mini trekker, z tym ze ma bardziej wypelnione pianka szelki posiada.
moze ktos porowna zww plecak z mini trekkerem?
jezeli jest tak samo wykonany to bierz, bo 2x tanszy.
A może Fomei? Ma go Alf i chwali sobie - http://alf.home.pl/ALF/fotografia/torby_plecaki.htm
znalazłem taki post:
post (http://forum.nikon.org.pl/archive/index.php/t-9908.html)
???
przeciez to podróba lowepro mini trekker, z tym ze ma bardziej wypelnione pianka szelki posiada.
moze ktos porowna zww plecak z mini trekkerem?
jezeli jest tak samo wykonany to bierz, bo 2x tanszy.
Szkoda że nie podróba compu trekkera. Dodatkowa kieszeń zawsze się przyda. Czekam na opinie osób które go mają!!!
Naneu Pro Alpha wygląda bardzo sympatycznie. Mam jednak 3 "małe" ale:
- da się do niego zapakować sprzęt o którym pisałem wyżej?
- mocowanie statywu jest z boku. Nie wiem czy to jest zbyt wygodne. Jakoś nie wyobrażam mojego mańka w bocznym mocowaniu, mogłoby mnie przewrócić przy silniejszym powiewie :)
- luk bagażowy na sprzęt foto znajduje się od strony pleców. Czy jest to wygodne?
Czy moje obawy są nieuzasadnione? Plusem jest oddzielna komora na pifko :)
-Sądzę, że tak.
Ja aktualnie mam body + kit, 55-200 VR, 28 1/8, SB-600 i jest jeszcze bardzo dużo miejsca.
-Co do statywu, to sądzę, że jest to kwestia przyzwyczajenia.
Mi on wcale nie przeszkadzał, a już napewno nie obijał się.
Fakt, że może trochę ciągnąć w prawo, ale nie jest to aż tak dokuczliwe.
-Moim zdaniem jest to wygodne i praktyczne.
Wygodne, gdyż jedną ręką podtrzymuje aparat, a drugą rozsuwam suwak i wyjmuję sprzęt.
Praktyczne, gdyż nikt nie ma dostępu do twojego sprzętu, masz go za plecami i ciężko się tam dostać "obcym".
W zwykłym plecaku nie jest tak ciężko rozsunąć suwak i wyciągnąć coś (robiłem testy przed kupnem plecaka).
Dla mnie jest to szalenie ważne.
jak jest z mocowaniem statywu do tamraca?
Dwa paski zaciskowe z klamrą przesuwające się wedle upodoban + możliwość włożenia dołu statywu do kieszeni.
Ja mam statyw lekki więc nie wkładam go w dolną kiesień ale przy 5 kg moze się przydać.
Dodam jeszcze, że statyw w Nenuo mocuje się dwoma paskami + kieszeń na dole do umieszczenia nóg statywu
Byłem w saturnie i widziałem plecak SafepaQ. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Jakość wykonania na dobrym poziomie, wygląda solidnie. Niestety przegrody rzeczywiście są za miękkie. Sprzęt by mi się w nim "przewalał". Dlatego usuwam go z listy :).
Plecak fomei prv-3 sport również odpada ze względu na post :
fomei (http://forum.nikon.org.pl/archive/index.php/t-9908.html)
Pozostają:
- lowepro compu trekker aw
- Naneu Pro Alpha
- tamrac expedition 5 lub 6
- tamrac adwenture 9
Pisząc tego posta miałem łatwiejszy wybór. Już widzę te siwe włosy :)
Ja tam nie wiem ale... Nie ma rzeczy dobrych i tanich.
Ja tam nie wiem ale... Sprzęt który będziesz w nim nosic jest 10-krotnie droższy niż samo opakowanie a może i więcej.
Więc chyba nie warto oszczędzać na takich rzeczach.
pozdrawiam :)
:) jutro powinieni do mnie dotrzeć lowepro compu trekker aw. Zdecydowała jakość, opinie na forum, jakość, hm.... Jakość :)
Cena 330zł.
Dziękuję wszystkim za pomoc ;-)
pozdrawiam
piotr
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.