Zobacz pełną wersję : Lightroom
Wojtek_w
08-10-2007, 10:47
witam wszystkich!!
moje pytanie dotyczy edycji plików NEF w tym programie.
jakiś czas temu wykonałem plener ślubny znajomym i przyszedł czas na lekkie poprawki wszystko było ok do czasu exportu do jpg a następnie wywołania. zdjęcia są w tragicznej jakości brak kolorów, wyglądają jakby były za mgłą, ogólnie są do d... Zastanawiam się czy to przypadkiem nie wina ustawień komputera czy programu ( może operatora programu :))))) ). zaznaczę że działałem na laptopie.
jestem początującym użytkownikiem więc jeżeli mój problem to banał to proszę o łagodny wymiar kary
pozdrawiam i dziekuję za pomoc
...więc jeżeli mój problem to banał...
Generalnie to banał. Myślę, że powinieneś wybrać pomiędzy np. takimi opcjami:
- zły operator (aparatu bądź komputera z oprogramowaniem)
- zły aparat - znaczy coś nie tak na linii body + szkła + ew. lampa
- zły komputer - znaczy coś nie tak na linii laptop + oprogramowanie.
Wiem - nie pomogłem Ci.
Jak i Ty nam swoim opisem problemu. Więcej szczegółów (przykładów) by się przydało.
Wojtek_w
08-10-2007, 12:26
Boję się że niestety będzie to pierwsze.
Wstyd się przyznać ale ja dopiero "raczkuje" :)
bardzo chcę się uczyć i ćwiczyć ale ciągle czasu brak:(
Jeżeli chodzi o sprzęt to posiadam d70s, sb-600,NIKKOR 28-80
W obecnej chwili (jestem w pracy i usilnie pracuje:) ) nie posiadam żadnego przykładu i danych dotyczących kompa (jak dobrze rozumiem chodzi o grafikę)
pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie
Zbigniew
08-10-2007, 12:30
Prześlij mi jakiegoś NEFa i wywołanego z niego JPGa co do których masz wątpliwości. z.piatek(małpka)automatykaB2B.pl - wywołam Ci w LR, C1 i przeprocesuję w PSie.
Wojtek_w
08-10-2007, 13:07
...wywołanego z niego JPGa ...
czy chodziło ci o wyeksportowanego jpg'a?
Zbigniew
08-10-2007, 14:02
Tak - NEFa i JPGa, którego z niego zrobiłeś, a który Ci nie odpowiada.
kolego daj surowego nefa na
[email protected] zobaczę
W LIGHTROOM'ie jest kilka haczyków o których trzeba wiedzieć...
1. program czyta surowego raw i nie czyta jakichkolwiek ustawień z body jak NC
2. to co pojawia się na wyświetlaczu body to fikcja....
3. w programie pojawia się JPG który jest również zapisany w pliku RAW a później wskakuje odczytany RAW
4. możliwe jest że masz ustawienia jakieś dziwne w programie a komputer nie ma znaczenia wyjątkiem jest monitor to jest istotne
5. możliwe również jest błąd "operatora" programu body
powodzenia
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.