PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom



Wojtek_w
08-10-2007, 10:47
witam wszystkich!!
moje pytanie dotyczy edycji plików NEF w tym programie.

jakiś czas temu wykonałem plener ślubny znajomym i przyszedł czas na lekkie poprawki wszystko było ok do czasu exportu do jpg a następnie wywołania. zdjęcia są w tragicznej jakości brak kolorów, wyglądają jakby były za mgłą, ogólnie są do d... Zastanawiam się czy to przypadkiem nie wina ustawień komputera czy programu ( może operatora programu :))))) ). zaznaczę że działałem na laptopie.

jestem początującym użytkownikiem więc jeżeli mój problem to banał to proszę o łagodny wymiar kary

pozdrawiam i dziekuję za pomoc

samek
08-10-2007, 11:09
...więc jeżeli mój problem to banał...

Generalnie to banał. Myślę, że powinieneś wybrać pomiędzy np. takimi opcjami:
- zły operator (aparatu bądź komputera z oprogramowaniem)
- zły aparat - znaczy coś nie tak na linii body + szkła + ew. lampa
- zły komputer - znaczy coś nie tak na linii laptop + oprogramowanie.
Wiem - nie pomogłem Ci.
Jak i Ty nam swoim opisem problemu. Więcej szczegółów (przykładów) by się przydało.

Wojtek_w
08-10-2007, 12:26
Boję się że niestety będzie to pierwsze.
Wstyd się przyznać ale ja dopiero "raczkuje" :)
bardzo chcę się uczyć i ćwiczyć ale ciągle czasu brak:(

Jeżeli chodzi o sprzęt to posiadam d70s, sb-600,NIKKOR 28-80

W obecnej chwili (jestem w pracy i usilnie pracuje:) ) nie posiadam żadnego przykładu i danych dotyczących kompa (jak dobrze rozumiem chodzi o grafikę)

pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

Zbigniew
08-10-2007, 12:30
Prześlij mi jakiegoś NEFa i wywołanego z niego JPGa co do których masz wątpliwości. z.piatek(małpka)automatykaB2B.pl - wywołam Ci w LR, C1 i przeprocesuję w PSie.

Wojtek_w
08-10-2007, 13:07
...wywołanego z niego JPGa ...


czy chodziło ci o wyeksportowanego jpg'a?

Zbigniew
08-10-2007, 14:02
Tak - NEFa i JPGa, którego z niego zrobiłeś, a który Ci nie odpowiada.

pio2w
08-10-2007, 14:03
kolego daj surowego nefa na [email protected] zobaczę

Paweł
21-10-2007, 22:55
W LIGHTROOM'ie jest kilka haczyków o których trzeba wiedzieć...
1. program czyta surowego raw i nie czyta jakichkolwiek ustawień z body jak NC
2. to co pojawia się na wyświetlaczu body to fikcja....
3. w programie pojawia się JPG który jest również zapisany w pliku RAW a później wskakuje odczytany RAW
4. możliwe jest że masz ustawienia jakieś dziwne w programie a komputer nie ma znaczenia wyjątkiem jest monitor to jest istotne
5. możliwe również jest błąd "operatora" programu body

powodzenia