Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Lightroom

  1. #1

    Domyślnie Lightroom

    witam wszystkich!!
    moje pytanie dotyczy edycji plików NEF w tym programie.

    jakiś czas temu wykonałem plener ślubny znajomym i przyszedł czas na lekkie poprawki wszystko było ok do czasu exportu do jpg a następnie wywołania. zdjęcia są w tragicznej jakości brak kolorów, wyglądają jakby były za mgłą, ogólnie są do d... Zastanawiam się czy to przypadkiem nie wina ustawień komputera czy programu ( może operatora programu )))) ). zaznaczę że działałem na laptopie.

    jestem początującym użytkownikiem więc jeżeli mój problem to banał to proszę o łagodny wymiar kary

    pozdrawiam i dziekuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek_w Zobacz posta
    ...więc jeżeli mój problem to banał...
    Generalnie to banał. Myślę, że powinieneś wybrać pomiędzy np. takimi opcjami:
    - zły operator (aparatu bądź komputera z oprogramowaniem)
    - zły aparat - znaczy coś nie tak na linii body + szkła + ew. lampa
    - zły komputer - znaczy coś nie tak na linii laptop + oprogramowanie.
    Wiem - nie pomogłem Ci.
    Jak i Ty nam swoim opisem problemu. Więcej szczegółów (przykładów) by się przydało.

  3. #3

    Domyślnie

    Boję się że niestety będzie to pierwsze.
    Wstyd się przyznać ale ja dopiero "raczkuje"
    bardzo chcę się uczyć i ćwiczyć ale ciągle czasu brak

    Jeżeli chodzi o sprzęt to posiadam d70s, sb-600,NIKKOR 28-80

    W obecnej chwili (jestem w pracy i usilnie pracuje ) nie posiadam żadnego przykładu i danych dotyczących kompa (jak dobrze rozumiem chodzi o grafikę)

    pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

  4. #4

    Domyślnie

    Prześlij mi jakiegoś NEFa i wywołanego z niego JPGa co do których masz wątpliwości. z.piatek(małpka)automatykaB2B.pl - wywołam Ci w LR, C1 i przeprocesuję w PSie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    ...wywołanego z niego JPGa ...

    czy chodziło ci o wyeksportowanego jpg'a?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak - NEFa i JPGa, którego z niego zrobiłeś, a który Ci nie odpowiada.

  7. #7

    Domyślnie

    kolego daj surowego nefa na [email protected] zobaczę

  8. #8

    Domyślnie

    W LIGHTROOM'ie jest kilka haczyków o których trzeba wiedzieć...
    1. program czyta surowego raw i nie czyta jakichkolwiek ustawień z body jak NC
    2. to co pojawia się na wyświetlaczu body to fikcja....
    3. w programie pojawia się JPG który jest również zapisany w pliku RAW a później wskakuje odczytany RAW
    4. możliwe jest że masz ustawienia jakieś dziwne w programie a komputer nie ma znaczenia wyjątkiem jest monitor to jest istotne
    5. możliwe również jest błąd "operatora" programu body

    powodzenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •