PDA

Zobacz pełną wersję : czy brać D70



chris_66
30-09-2007, 20:37
witam wszystkich bywalców


ponieważ mam dwa szkła od analoga 28-80 G nikkora i tamrona 70-300 zastanawiam się czy nie dokupić do tego puszki

i wybór padł na 70 ( bez S ) - bo najtaniej :-D

i mam dylemata

czy z tymi szkłami to wogóle ma sens

czy D70 ma sens - jakieś wady i może zalety

czy wogóle poszukać innej puszki



z góry dzięki

david555
30-09-2007, 20:46
Bierz tą puszkę. Szkła, które posiadasz, nie są, (delikatnie mówiąc) idealne, ale da się nimi robić zdjęcia. Czasem nawet niezłe.

cypherdid
30-09-2007, 21:06
puszka jest dobra i ma wady i zalety jak każda kobieta ;)
obiektywy jak kolega wyżej wspomniał do elity nie należą ale
to nie od nich wszystko zależy..czyż nie??

chris_66
30-09-2007, 21:11
puszka jest dobra i ma wady i zalety jak każda kobieta ;)
obiektywy jak kolega wyżej wspomniał do elity nie należą ale
to nie od nich wszystko zależy..czyż nie??

co do szkieł to w analogu mi starczały

w cyfrze chyba nie będzie gorzej ????

aktualnie używam MK Z10 i potrzebuję głównie czegoś szybszego jeśli chodzi o AF i manualny zoom

ewentualnie gdzie poczytać o wadach i zaletach D70 ????? - nie mam za dużo czasu na grzebanie w necie a decyzję muszę podjąć jutro ew pojutrze


pozdro

nikkorek
30-09-2007, 21:14
Ja bym dozbierał te okołoło 150zł i wzioł D70S niby to to samo ale konstrukcja powstała troszkę później wieć ciut nowsza. Ma kilka dodatkowych bajerów których może kiedyś będziesz używał, a może nie ale warto je mieć dla samego mania. Bardzo dobra puszka więc nie ma o czym mysleć.

david555
30-09-2007, 21:14
Zasadniczo nie ma wad. Szkoda szukać i jak masz możliwość tanio kupić. To kupuj.

m@rcin
30-09-2007, 21:17
Jedyna zaleta to grip. Jak podlaczysz go do D70 dodatkowy spust nie dziala, przy d70s za to bez zarzutu.

kronos28
30-09-2007, 21:24
przy cyfrze to 28-80 może być zdeczka wąski. Taki kit 18-55 za 250zł można wyrwać i już będzie szeroki kąt od bidy.

chris_66
30-09-2007, 21:27
przy cyfrze to 28-80 może być zdeczka wąski.

i jak się wogóle sprzęt sprawdzi to zamierzam coś szerszego kupić

narazie muszę spróbować jak to zadziała :)

david555
30-09-2007, 21:28
przy cyfrze to 28-80 może być zdeczka wąski. Taki kit 18-55 za 250zł można wyrwać i już będzie szeroki kąt od bidy.

No tak, tylko za nowy 28-80 w Jokerze wołali ostatnio jedyne 99 złociszy.:) Bardzo dobrze działa. Sprawdzone.

Łukasz F.
30-09-2007, 21:40
Jedyna zaleta to grip. Jak podlaczysz go do D70 dodatkowy spust nie dziala, przy d70s za to bez zarzutu.

grip dziala, tylko do niego (przynajmniej w gripie DELTY) jest kabelek, ktory podlacza sie do portu podczerwieni. Z praktyki wiem, bo sam mam, ze jest to jedno wielkie G. to inna sprawa;). Pozytywna strona to taka, ze masz zwykly pojemnik na baterie co znaczaco przedluza mozliwosc wykonywania zdjec.

Co do samej puchy... tez zaczynalem od D70... wrazenia zostaly juz na Forum opisane, mozliwosci tez, BTW tu masz link do stronki z puszkami i nie tylko (http://pl.pixel-peeper.com/cameras/nikon/). Powiem krotko... D70 jest juz dosyc dlugo na rynku i jesli mozna ja po taniosci kupic to warto. Jesli uzywka, to na pewno wszystkie wady juz wyszly na jaw i sa po serwisie, jesli nowka, to jest gwarancja. Co do D70s.. IMO nie warto doplacac tych paru zlotych... no chyba, ze komus tam na czyms zalezy...

marcinekmm
02-10-2007, 11:58
Również polecam D70. A zamiast dopłacac do lepszego (nowszego) body dorzuć kilka stówek i kup zamiast 18-55 szkiełko 18-70 które jest bardzo chwalone przez Uzytkowników. Na początek napewno Ci wystarczy taki zestaw, a pózniej sam zauwazysz w co zainwestować pieniążki - lepsze szkło czy nowsze body.

Pozdrawiam!

Łukasz F.
02-10-2007, 14:18
Również polecam D70. A zamiast dopłacac do lepszego (nowszego) body dorzuć kilka stówek i kup zamiast 18-55 szkiełko 18-70 które jest bardzo chwalone przez Uzytkowników. Na początek napewno Ci wystarczy taki zestaw, a pózniej sam zauwazysz w co zainwestować pieniążki - lepsze szkło czy nowsze body.

Pozdrawiam!

Co do szkielke, to osobiscie dolozyl bym jeszcze pare zlotych i kupil tamrona 17-50 2.8. Ciut mniejszy zakres, ale swiatlo stale:)

nikkorek
02-10-2007, 14:37
Tamron 17-50 2.8 jest znacznie jeścniejszy niż N 18-70. Pozatym są na forum wątki i sam tego doświadczyłem, zę nikon zaniża światło ( przynajmniej w 18-70). To znaczy, że f5,6 w tamronie jest jaśniejsze,a N18-70 jest ciemniejszy.

marcinekmm
02-10-2007, 21:47
Mam Tamrona i znam to szkło. Jednak kosztuje ono dwukrotnie więcej niż w/w nikkor. Wyszliśmy przecież od szkła 18-55 do którego proponowałem dołozyć kilka stówek, a nie tysiąc złotych. A to jest właśnie różnica pomiędzy body z "s" i bez "s"...

Ale tamron rzeczywiście jest fajny; zresztą z autopsji powiem krótko: jak ktoś spróbuje jasnego szkła trudno mu jest się przesiąść na coś ciemniejszego... :) dlatego zdecydowałem się na Tamrona.