PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw do D200



Krzysztof61
22-09-2007, 18:55
Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?

mikkay
22-09-2007, 20:46
Przeszukaj forum i upewnij się, że słuszny :)

yaqb
22-09-2007, 21:17
Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?

Smiało możesz brać ten statyw Manfrotto 055XPROB. Dostałem go w prezencie wraz z głowica kulową Manfrotto 322RC2. I jestem z tego zestawu bardzo zadowolony szczególnie jak mam robić zdjęcia teleobiektywem:) Solidna i przedewszystkim lekka konstrukcja:)

glisek
22-09-2007, 22:58
do D200 to tylko jakis Gitzo innego nie wypada :D ;)

yaqb
22-09-2007, 23:09
do D200 to tylko jakis Gitzo innego nie wypada :D ;)

Ale na początek Manfrotto wystarczy:) Gitzo zostawmy dla D300 lub D3 :D

glisek
22-09-2007, 23:12
Ale na początek Manfrotto wystarczy:) Gitzo zostawmy dla D300 lub D3 :D

do D300 i D3 to podlaczenie statywu mogloby swiadczyc o pewnej niemocy wlasciciela :)
ja bym sie zastanowil wogole nad statywem w tym przypadku ;)

yaqb
22-09-2007, 23:33
Ale po są takie zabawki jak statyw, by ich używać bez wzgledu czy posiada się D40 czy D300:)

fotofachowcy.pl
23-09-2007, 08:07
Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?
055 XPro B do D200 to jak najbardziej słuszny wybór, ale jako głowicę poleciłbym Ci model 808 RC4. Ma większą płytkę niż 804 RC2, więc większą powierzchnię nośną, a co za tym idzie, po prostu zapewnia większą stabilność. D200 z gripem to kawał aparatu, a jeżeli w przyszłości chciałbyś jeszcze do niego przypiąć coś większego niż 70-300, to przy 804-ce mogą już być problemy ze stabilnością.

W skrócie plusy i minusy 808 w porównaniu do 804 wyglądają tak:

+ dużo solidniejsza i masywniejsza konstrukcja = lepsza stabilność :)
- większa waga :(
- wyższa cena :(

Jeśli te minusy Ci nie przeszkadzają, to polecam 808-kę.

Krzysztof61
23-09-2007, 14:33
Dziękuję kolegom za dobre rady. Widzę, że co do statywu to mój wybór był poprawny.
Jeśli chodzi o głowicę to przyjmuję sugestię dotyczącą zakupu Manfrotto 808 RC4, aby w przyszłości nie wracać do tego tematu.

KJO
23-09-2007, 22:51
Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?


imho spokojnie do takiego kompletu wystarczy 190tka która jest jednak sporo lżejsza :mrgreen: