PDA

Zobacz pełną wersję : efekt "top gear"



DuroneK
19-09-2007, 07:49
witam

zapewne wielu z was ogląda ten program, a ja w zwiazku z tym mam pytanie...

jak uzyskac efekt top gear ? chodzi mi o kolorystyke ?!

tml
19-09-2007, 08:07
Jeśli kolor nieba, to może kolorowy filtr połówkowy?
jeśli o samochody to pewnie jakiś fajny lakier. O zębach Hammonda to nie piszę, bo wszyscy wiedzą ;)

Tomasz Dudrak
19-09-2007, 13:57
Może o to chodzi: http://www.filterforge.com/filters/1759.html
(http://www.filterforge.com/filters/1759.html)

ictus
19-09-2007, 17:51
duronek - przeciez to juz u nas przerabialismy :-)
przedewszytkim winieta i kolor na niebo... a pozniej to roznie... desaturacja i niebieski filtr lub podkrecenie nasycenia, mozna jeszcze dorzucic lekki glow na jasne powierzchnie

martinez
19-09-2007, 19:49
Znalazłem coś takiego na necie http://www.photofacts.nl/fotografie/rubriek/tutorials/geef_je_fotos_een_top_gear_look.asp
może się przyda na sam początek prób.
Jak widać podstawowe zabiegi to praca na maskach (przenikania itp). Dodatkowo można dodać w trakcie robienia fotki filtr połówkowy szary (nawet zalecane aby wydobyć więcej szczegółów). A reszta tak jak zauważył i wyżej napisał ictus (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=2942) :)

igorzak
19-09-2007, 20:53
Zasługa specjalnych i horrendalnie drogich filtrów Hollywood FX zapewne.

mikkay
19-09-2007, 21:32
O zębach Hammonda to nie piszę, bo wszyscy wiedzą ;)

A ja nie wiem :) Po wypadku mu nowe wprawili?

Karl Johansson
19-09-2007, 21:56
Mikkay-toć nie wiesz, że kazał sobie chomik zęby wybielić?:P

ictus
19-09-2007, 23:47
Znalazłem coś takiego na necie http://www.photofacts.nl/fotografie/rubriek/tutorials/geef_je_fotos_een_top_gear_look.asp
może się przyda na sam początek prób.
hmm to tak jakby walnac jedno obrazowe porownanie i nazwac sie od razu clarksonem... troche brakuje temu zdjeciu do TG

saygon
20-09-2007, 00:39
w jednym odcinku clarckson pokazywal jakiego filra uzywaja. to jakas niebieska polowka. czy cos podobnego.

fIlek
20-09-2007, 01:47
Już był podobny wątek - to hollywood FX - nawet gdzieś o tym pisał producent filtrów

stig
20-09-2007, 06:20
w jednym odcinku clarckson pokazywal jakiego filra uzywaja. to jakas niebieska polowka. czy cos podobnego.Tych filtrow to maja cala walizke, a nie jedna polowke... :)

DuroneK
20-09-2007, 10:01
Ictus - to coś tam szukaja nie działa ;-)

mikkay
20-09-2007, 10:27
Mikkay-toć nie wiesz, że kazał sobie chomik zęby wybielić?:P

heh umknęło mi kilka odcinków, może dlatego :)

Borowa
20-09-2007, 10:36
Kiedyś ogłądałem jeden odcinek gdzie pokazuwałi fitlry
Poza fefnastoma połówkami w róznych kolorach i mocach zaciemnień był jeden szczególny podbijający koloru (staturacje i kto wie co jeszcze) - był to filt wygladający jak szkodzka kratka (brazy, pomarańcze i ...)
Nigdzie nie widziałem czegoś takiego...

Co do winniety - to rzecz prosta - z nasyceniem kolorów to już inna zabawa...

fotone
20-09-2007, 10:57
Był odcinek, gdzie pokazywali Focus'a ST (http://www.ford.com.pl/ns7/nowy_focus/nw_foc_wersje/foc_st/-/-/-/-)i Clarkson pokazywal, ze zazwyczaj do osiagniecia efektu "car-galmour" uzywalja calego pudla filtrow, a focus byl sam w sobie tak "wizualnie krzykliwy", ze przydal by sie jakis "anty-glamour" filtr ;)

mikkay
20-09-2007, 11:36
http://youtube.com/watch?v=TeXr50LNJfM&mode=related&search= o tym pisze fotone. Jest pokaz filtrów :)

Borowa
20-09-2007, 15:26
http://youtube.com/watch?v=TeXr50LNJfM&mode=related&search= o tym piszę fotone. Jest pokaz filtrów :)

to jest dokładnie ten filtr o którym pisałem

sebah
20-09-2007, 15:39
wiecie moze ile taki filt moze kosztowac?

DuroneK
20-09-2007, 20:17
a nie da sie tego zrobic w photoshopie ?
troszke ciemny jestem w obrobce zdjec, stad moje pytanie

remek
21-09-2007, 09:12
Mój kolega, który robi takie efekty zawodowo do zdjęć reklamowych do prasy używa trzech:
- jednocześnie połówkowy szary ND0.9 z polarem (ustawia połówkę i później kręci odpowiednio polarem)
- dodatkowo od potrzeb połówka niebieska lub tobacco
- odpowiednie ustawienie się do światła podczas fotografowania (kwestia oświetlenia chmur przez słońce)
- następnie aczkolwiek niekoniecznie wzmacnia efekt w PS'ie

Więcej nie potrzeba choć pewnie znajdą się tacy, którzy będą szukać dalej ;)

Pozdrawiam
Remek