PDA

Zobacz pełną wersję : D40 D40x Grip Delta ze spustem.



dogie
18-09-2007, 10:56
Jesli jeszcze ktos o tym nie słyszał to szczegóły:
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=998

Pozdrawiam.

atibor
18-09-2007, 12:15
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6349

Wygląda ciekawie

szoton
18-09-2007, 13:12
Nikon ma poczucie humoru :D Do D70 nie wypuścili gripa a to było bardziej uzasadnione niż grip do podpierdółki jaką jest D40 ;)

A sorry, to przecież delta....a ja już posądziłem nikona o wielkie poczucie humoru :D Zwracam honor ;)

Karl Johansson
18-09-2007, 13:14
Szoton: to nie jest nikonowski grip...

sokrates
18-09-2007, 13:16
Nikon ma poczucie humoru :D Do D70 nie wypuścili gripa a to było bardziej uzasadnione niż grip do podpierdółki jaką jest D40 ;)

widzę co poniektórym strasznie nie leży ta popierdółka :-) skąd ta niechęć? a może to zazdrość...

szoton
18-09-2007, 13:23
widzę co poniektórym strasznie nie leży ta popierdółka :-) skąd ta niechęć? a może to zazdrość...

To nie jest niechęć. Bo niby w czym mi ten aparat ma przeszkadzać? Po prostu uważam że nikon zadziałał bardziej marketingowo wypuszczając D40 i w pełni rozumiem dlaczego ale osobiście nie kupiłbym takiego aparatu, bo uważam że to kpina. Brak silnika to porażka...pisane było o tym już milion razy na forum. Teraz kupuje tele, poluje na 80-200 D ED, 70-300 za ciemno i VR mnie nie ratuje, podobnie 55-200 VR, 80-200 AF-S kosztuje kupę siana a na 70-200 VR długo mnie stać nie będzie...i co? Lipa by była. Rozumiem że ludzie kupując D40 nie myślą o takich szkłach no ale jednak nigdy nie wiadomo co i kogo wciągnie a w przypadku tej puszki to jest równoznaczne z jej wymianą na inną a to już strata czasu i pieniędzy. Jeśli ktoś z góry wie że to mu starczy to spoko. I to także nie zazdrość. Posiadam D70 i powiem szczerze że nie widzę powodów do zmiany. Przynajmniej nie na tyle wyraźnych żeby to zrobić i teraz myślę tylko o szkłach.

Guru
18-09-2007, 14:28
Zakupiłem (a w zasadzie dostałem) ten grip - jak na mój gust i za te pieniądze nie jest zły. Aparat trzyma się nieco wygodniej i pewniej.

Dodatkowy spust jest nieco kłopotliwy - żeby z niego korzystać trzeba wchodzić w ustawienie trybu fotografowania i ustawiać tryb na "pilota" i dopiero można focić. Dlatego przydaje się chyba tylko jeśli robisz jedynie portrety, albo chcesz zrobić "pionowe" zdjęcie przy dłuższym czasie naświetlenia i chcesz choć w minimalnym stopniu wyeliminować drganie ręki.

Dodatkowym minusem jest również fakt, że z racji sposobu budowy nie można wcisnąć spustu do połowy. Cykasz, aparat sam ustawia ostrość i od razu jest zdjęcie.... no ale i tak nieźle ktoś to obmyślił, skoro Nikon w ogóle nie przewidział gripa do D40-tki...

Ogólnie chyba warto go kupić jedynie ze względu na fakt, że zawsze w awaryjnej sytuacji możemy podpiąć paluszki i aparat parę zdjęć "cyknie". No i trzyma się aparat trochę wygodniej.

Za tą kase polecam!

sokrates
18-09-2007, 14:52
To nie jest niechęć. Bo niby w czym mi ten aparat ma przeszkadzać? Po prostu uważam że nikon zadziałał bardziej marketingowo wypuszczając D40 i w pełni rozumiem dlaczego ale osobiście nie kupiłbym takiego aparatu, bo uważam że to kpina. Brak silnika to porażka...pisane było o tym już milion razy na forum. Teraz kupuje tele, poluje na 80-200 D ED, 70-300 za ciemno i VR mnie nie ratuje, podobnie 55-200 VR, 80-200 AF-S kosztuje kupę siana a na 70-200 VR długo mnie stać nie będzie...i co? Lipa by była. Rozumiem że ludzie kupując D40 nie myślą o takich szkłach no ale jednak nigdy nie wiadomo co i kogo wciągnie a w przypadku tej puszki to jest równoznaczne z jej wymianą na inną a to już strata czasu i pieniędzy. Jeśli ktoś z góry wie że to mu starczy to spoko. I to także nie zazdrość. Posiadam D70 i powiem szczerze że nie widzę powodów do zmiany. Przynajmniej nie na tyle wyraźnych żeby to zrobić i teraz myślę tylko o szkłach.

nie chce sie czepiać, ale zauważyłem taką tendencję na forum do docinek do serii D40 przy byle okazji.... co rusz to ktoś przywali że to pomyłka, a że porażka.... ale tak jak pisałeś poruszane na forum milion razy i każdy wie jakie wady/zalety ma ta puszka i to jest oczywiste.

szoton
18-09-2007, 15:00
nie chce sie czepiać, ale zauważyłem taką tendencję na forum do docinek do serii D40 przy byle okazji.... co rusz to ktoś przywali że to pomyłka, a że porażka.... ale tak jak pisałeś poruszane na forum milion razy i każdy wie jakie wady/zalety ma ta puszka i to jest oczywiste.

Jak nie chcesz się czepiać to nie rób tego :). Ja z kolei nie rozumiem tego czepiania się tych co niby się czepiają. Nie podoba mi się ten model i piszę to. Gdybym uważał że jest fajny to bym sprzedał D70 i kupił D40. Właściciele D40 mają chyba jakiś kompleks bo reagują agresywnie jak się napisze że ten aparat to pomyłka. Poza tym zauważ ile jest wątków z pytaniem o to czy po podpięciu np 50tki będzie działał AF. To świadczy o tym że często tą puszkę kupują ludzie którzy nie bardzo się w tym orientują i myślę że na tym polega pułapka nikona żeby zmusić do kupowania szkieł z AF-S. Jeśli kupiłeś świadomi i ci to starcza to nie powinieneś się bulwersować na takie teksty. Pozdrawiam.

Frenczu
18-09-2007, 15:20
proszę was skończcie te kłótnie(?) każdy kupuje to co jest mu potrzebne, jeśli ktoś by napisał, zę D70 jest do dupy to zapewne drogi szotonie też byś się oburzył. Prawda jest taka że np. co do D50 są m.in dobre opinie dlatego, że on przeżył już swoje, jest to puszka którą dużo osób ma, którą się bawiło natomiast D40 jest nowe jakby nie patrząc...większość po nim jedzie, jak będzie za jakiś czas np. 5 lat nie wiadomo, Nikon wypuści nową puszkę jakiś np. model bliski D40 i wszyscy będą jechać po nim(a pewnie będą to między innymi posiadacze D40 ). Puszka jest okrojona itp. itd......dasz taką puszkę np. Arturo Mari to zrobi taką fotkę jaką Ty byś nawet nie zrobił D2xs...i on nie będzie zapewne narzekał, że nie ma np. śrubokręta :P

"Ludzie ulegają złudzeniu, że fotografowanie jest bardzo proste... Technicznie jest to jednak złożona sprawa. Twój sprzęt daje ci tak wiele możliwości, że moga cię one łatwo rozpraszać . Moim uczniom radzę , aby jak najbardziej ograniczali swój sprzęt." Brett Weston

Pozdrawiam:)

szoton
18-09-2007, 15:27
proszę was skończcie te kłótnie(?) każdy kupuje to co jest mu potrzebne, jeśli ktoś by napisał, zę D70 jest do dupy to zapewne drogi szotonie też byś się oburzył. Prawda jest taka że np. co do D50 są m.in dobre opinie dlatego, że on przeżył już swoje, jest to puszka którą dużo osób ma, którą się bawiło natomiast D40 jest nowe jakby nie patrząc...większość po nim jedzie, jak będzie za jakiś czas np. 5 lat nie wiadomo, Nikon wypuści nową puszkę jakiś np. model bliski D40 i wszyscy będą jechać po nim(a pewnie będą to między innymi posiadacze D40 ). Puszka jest okrojona itp. itd......dasz taką puszkę np. Arturo Mari to zrobi taką fotkę jaką Ty byś nawet nie zrobił D2xs...i on nie będzie zapewne narzekał, że nie ma np. śrubokręta :P

"Ludzie ulegają złudzeniu, że fotografowanie jest bardzo proste... Technicznie jest to jednak złożona sprawa. Twój sprzęt daje ci tak wiele możliwości, że moga cię one łatwo rozpraszać . Moim uczniom radzę , aby jak najbardziej ograniczali swój sprzęt." Brett Weston

Pozdrawiam:)

Stary nie filozuj ;) Jak ktoś napiszę że D70 to gówno to nie oburze się tak jak to mają w zwyczaju użytkownicy D40 bo ja wiem do czego potrzebuje sprzętu i co ta puszka jest w stanie mi zaoferować a czego nie. Tekst o tym że dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie nawet słabym aparatem jest nie na miejscu bo ja nie twierdze że D40 nie da się zrobić dobrych zdjęc. Poza tym uważam że mam prawo wymagać od takiej firmy jak nikon poważnego podejścia do klienta a nie robienia go w jajo. Idąc twoim tokiem rozumowania to po co kupiłeś D40?? Przecież mogłeś robić kompaktem za 300zł....jeśli masz talent to zdjęcia byłyby dobre ;)

emkej
18-09-2007, 15:27
od dawna wiadomo, ze nie liczy sie aparat a oko :)

szoton
18-09-2007, 15:37
od dawna wiadomo, ze nie liczy sie aparat a oko :)

I dlatego ty masz aż dwa aparaty ? ;)

emkej
18-09-2007, 15:54
I dlatego ty masz aż dwa aparaty ? ;)

wlasnie dlatego ;)

Frenczu
18-09-2007, 16:00
chyba filozofiuj ;) co do kompakat to mam i jestem z niego zadowolony, robiłem nim troche zdjęć i uważam że niektóre były niezłe, a przynajmniej docenione przez szersze niezależne grono osób :P wg Twojego sposobu myślenia widze, że uważasz że aparaty zaczynają się od D70, a wszystko co mniej może zaoferować to jest do bani...co do poważnego podejścia to uważam, że się mylisz bo D40 spełnił swoją rolę - sprzedaję się bardzo dobrze a należy wziąć pod uwagę, że są także osoby dla których ten aparat w zupełności wystarczy, z czasem kupią jakieś tele, filtry czy tam coś i dla nich ok. na koniec napisze,że nie uważam, że D40 jest najlepszym aparatem, bo widze jego wady, ale KAŻDY KUPUJE TO CO JEST MU POTRZEBNE. Równie dobrze posiadacz d200 mógłby Ci napisać, że D70 jest do bani. Zgodzisz się z nim??? tylko odpowiedz tak czy nie? zapewnie nie dlatego że akurat Tobie na razie wystarcza ten niezły aparacik. Prosto mówiąc nie możesz uważać, że każdy kto kupił D40 jest głupkiem. Mam nadzieje, że rozumiesz o co chodzi. Pozdrawiam i mam nadzieje że na tym skończy się dyskusja zwłaszcza, że wątek jest poświecony czemuś innemu:)

szoton
18-09-2007, 16:05
chyba filozofiuj ;) co do kompakat to mam i jestem z niego zadowolony, robiłem nim troche zdjęć i uważam że niektóre były niezłe, a przynajmniej docenione przez szersze niezależne grono osób :P wg Twojego sposobu myślenia widze, że uważasz że aparaty zaczynają się od D70, a wszystko co mniej może zaoferować to jest do bani...co do poważnego podejścia to uważam, że się mylisz bo D40 spełnił swoją rolę - sprzedaję się bardzo dobrze a należy wziąć pod uwagę, że są także osoby dla których ten aparat w zupełności wystarczy, z czasem kupią jakieś tele, filtry czy tam coś i dla nich ok. na koniec napisze,że nie uważam, że D40 jest najlepszym aparatem, bo widze jego wady, ale KAŻDY KUPUJE TO CO JEST MU POTRZEBNE. Równie dobrze posiadacz d200 mógłby Ci napisać, że D70 jest do bani. Zgodzisz się z nim??? tylko odpowiedz tak czy nie? zapewnie nie dlatego że akurat Tobie na razie wystarcza ten niezły aparacik. Prosto mówiąc nie możesz uważać, że każdy kto kupił D40 jest głupkiem. Mam nadzieje, że rozumiesz o co chodzi. Pozdrawiam i mam nadzieje że na tym skończy się dyskusja zwłaszcza, że wątek jest poświecony czemuś innemu:)

O matko boska ! Przecież napisałem że jeśli ktoś wie że D40 mu starczy to bardzo dobrze, że go kupił. Zauważyłem tylko że wg. mnie D40 jest pułapką zastawioną przez nikona na tych którzy mają małe pojęcie o aparatach i przypadkiem wkręcą się w robienie zdjęć i będą chcieli więcej. Uważam że D70 jest jepszy od D40, D200 jest lepszy od D70 itd...to chyba naturalne....Nie nazywam nikogo głupkiem....na Boga, zrozumienie czytanego tekstu jest w naszym społeczeństwie na marnym poziomie :/

Frenczu
18-09-2007, 16:17
co do czytania ze zrozumieniem nie będę z Tobą polemizował.....ja umiem odmienić słowo filozof i utworzyć od tego słowa czasownik. Pzdr.

kronos28
18-09-2007, 16:19
co do czytania ze zrozumieniem nie będę z Tobą polemizował.....ja umiem odmienić słowo filozof i utworzyć od tego słowa czasownik. Pzdr.

no nie wiem... hmmm

chyba filozofiuj

Frenczu
18-09-2007, 16:26
hmmmm....?? nie rozumiem ?

Karl Johansson
18-09-2007, 16:31
Frenczu: prawidłowa jest forma "filozofuj", bez "i" :]

Frenczu
18-09-2007, 16:34
ok. zwracam honor . nie jestem studentem politologii, ale i tak byłem bliżej od szotona,hmmm....myślałem, że filozofia to filozofiuj a nie filozofuj :/ przepraszam, mój błąd :)

szoton
18-09-2007, 16:51
ok. zwracam honor . nie jestem studentem politologii, ale i tak byłem bliżej od szotona,hmmm....myślałem, że filozofia to filozofiuj a nie filozofuj :/ przepraszam, mój błąd :)

Co ma do tego politologia? Z tego co wiem a wiem sporo bo kiedyś studiowałem politologie to jest to nauka o polityce ;). Wiem jak się odmienia czasownik "filozofować" a formy "nie filozuj" użyłem z rozmysłem bo twoje rozważania z filozofią miały tyle wspólnego co D40 z silnikiem w body ;)

kronos28
18-09-2007, 16:54
ok. zwracam honor . nie jestem studentem politologii, ale i tak byłem bliżej od szotona,hmmm....myślałem, że filozofia to filozofiuj a nie filozofuj :/ przepraszam, mój błąd :)

noooo po politologi to niektórzy "filipnkami" rzucają.... :lol: z rozpoznawaniem nauk też ciężko... :?

nauka o języku polskim to POLONISTYKA zwana także filologią polską

Frenczu
18-09-2007, 16:55
hehe ale pojechałeś ;) zakończmy temat, nie lubie się spierać. Gratuluje politologii, a skończyłeś? ja mam ciekawszy kierunek:D D40 nie ma silnika no i kapa, za to ma go D70 i wiele innych.

Karl Johansson
18-09-2007, 16:55
filipinki są całkiem fajne, jeśli się głębiej nad tym zastanowić :D

Frenczu
18-09-2007, 16:58
kronos28 nie mieszaj sie do kłótni :P :P

Frenczu
18-09-2007, 17:00
......może znowu walnę gafe ale co to filipinki??!!!

szoton
18-09-2007, 17:01
hehe ale pojechałeś ;) zakończmy temat, nie lubie się spierać. Gratuluje politologii, a skończyłeś? ja mam ciekawszy kierunek:D D40 nie ma silnika no i kapa, za to ma go D70 i wiele innych.

Nie skończyłem bo zmieniłem na inny. Gratuluję twojego kierunku i choć nie wiem co to za kierunek to domyślam się że niezbyt wymagający skoro masz problemy rozróżnianiem czym dana nauka się zajmuję. Nie wiedziałem że użyszkodnicy D40 mają aż takie kompleksy żeby wykazywać taką agresje w stosunku do osób które nie są fanami tego body ;)

P.S. a ja lubię się spierać....to taka pozostałość po politologii właśnie.

wlasiukk
18-09-2007, 17:02
filipinki to mieszkaneczki filipin a żony filipinów ;)

Frenczu
18-09-2007, 17:05
co do mojego kierunku to nie będę się tu chwalił, ale to jest inna dziedzina, nie taka gdzie możesz ściemniać...ale wierz mi jest wymagający i trudno się dostać na niego. mogłeś napisać wcześniej, ze lubisz się spierać, dałbym sobie od razu spokój :P

szoton
18-09-2007, 17:10
co do mojego kierunku to nie będę się tu chwalił, ale to jest inna dziedzina, nie taka gdzie możesz ściemniać...ale wierz mi jest wymagający i trudno się dostać na niego. mogłeś napisać wcześniej, ze lubisz się spierać, dałbym sobie od razu spokój :P

To pewnie jakiś kierunek ścisły....z ludźmi ze ścisłych nawet porządnie napić się nie można bo zaraz obliczacie stężenie alkoholu we krwi z dokładnością co do tysięcznej części promila ;).

Frenczu
18-09-2007, 17:15
blisko blisko....ale to nie jest żadna matematyka,chemia tudzież fizyka, jest to kierunek, który zabiera cały wolny czas:// co do picia to nic nie licze :P gdybyś mieszkał bliżej to byśmy poszli na piwo lub coś mocnejszego i byś się przekonał.:)

szoton
18-09-2007, 17:20
blisko blisko....ale to nie jest żadna matematyka,chemia tudzież fizyka, jest to kierunek, który zabiera cały wolny czas:// co do picia to nic nie licze :P gdybyś mieszkał bliżej to byśmy poszli na piwo lub coś mocnejszego i byś się przekonał.:)

To przy okazji zapraszam na piwko w Opolu...i koniecznie weź D40stke ze sobą ;)

Frenczu
18-09-2007, 17:24
mam nadzieję, że świadomie to napisałeś, bo jak będę miał być gdzieś w okolicy to na pewno dam Ci wcześniej znać, wezmę swoją małą czterdziestkę i się spotkamy :) życzę udanych ujęć!

kronos28
18-09-2007, 17:30
......może znowu walnę gafe ale co to filipinki??!!!

filipinki są mylone z filipiką przez członków (tudzież członka) pewnego ugrupowania politycznego, które sądzi że wszyscy się na nich uwzięli i ich atakują a oni tylko są sprawiedliwi i prawi ;)



kronos28 nie mieszaj sie do kłótni :P :P

a dlaczego :mrgreen:??

prz3mo
18-09-2007, 17:45
Właściciele D40 mają chyba jakiś kompleks bo reagują agresywnie jak się napisze że ten aparat to pomyłka.

Nie. To część posiadaczy innych puszek przy kazdej mozliwej okazji "opluwa" D40(x). Niejednokrotnie ublizajac ich wlascicielom.

Zacytuje Twoj post:


Nikon ma poczucie humoru :D Do D70 nie wypuścili gripa a to było bardziej uzasadnione niż grip do podpierdółki jaką jest D40 ;)



Nie wystarczyło napisac "...... niż grip do D40" ? Po co od razu ta zaczepka w postaci takiego okreslenia jakiego uzyles?
Wcale sie nie dziwie posiadaczom D40(x), ze czasem sie w****... bo ileż mozna? W wielu tematach dot. tych puszek uzywa sie takich własnie idiotycznych stwierdzen jak napisałes i tekstów.
Dowartosciowujesz sie w ten sposob, ze masz rzekomo lepsze body (o ile w ogole lepsze, bo moznaby sie pewnie kłócić i to "lepsze" to pojecie wzgledne") ?
Po co po raz tysieczny "bić piane" o tym , ze nikon usunął srubokret z tych modeli i czy bylo to posunecie "dobre" czy nie ? Wiemy o tym juz wszyscy, pisano na tym forum o tym wiele. Kwestia jest sporna i niech tak zostanie. 'D40(x) sprzedaje sie na swiecie jak świeze bułeczki i to jest fakt.
Nie musimy przy kazdej okazji, w kazdym temacie o tych puszkach pisac i wytykac braku owego śrobokreta. Bo i po co? Kazdy kupuje to co uwaza za stosowne, znam kilka osob ktore kupiło te modele w pełni swiadomie, wiedzac co sie wiaze z brakiem srubokreta. Uszanuj to jeden z drugim i tyle.

Frenczu
18-09-2007, 18:09
kronos28 możesz się już mieszać bo kłótnia się skończyła :)

szoton
18-09-2007, 18:36
Nie. To część posiadaczy innych puszek przy kazdej mozliwej okazji "opluwa" D40(x). Niejednokrotnie ublizajac ich wlascicielom.

Zacytuje Twoj post:




Nie wystarczyło napisac "...... niż grip do D40" ? Po co od razu ta zaczepka w postaci takiego okreslenia jakiego uzyles?
Wcale sie nie dziwie posiadaczom D40(x), ze czasem sie w****... bo ileż mozna? W wielu tematach dot. tych puszek uzywa sie takich własnie idiotycznych stwierdzen jak napisałes i tekstów.
Dowartosciowujesz sie w ten sposob, ze masz rzekomo lepsze body (o ile w ogole lepsze, bo moznaby sie pewnie kłócić i to "lepsze" to pojecie wzgledne") ?
Po co po raz tysieczny "bić piane" o tym , ze nikon usunął srubokret z tych modeli i czy bylo to posunecie "dobre" czy nie ? Wiemy o tym juz wszyscy, pisano na tym forum o tym wiele. Kwestia jest sporna i niech tak zostanie. 'D40(x) sprzedaje sie na swiecie jak świeze bułeczki i to jest fakt.
Nie musimy przy kazdej okazji, w kazdym temacie o tych puszkach pisac i wytykac braku owego śrobokreta. Bo i po co? Kazdy kupuje to co uwaza za stosowne, znam kilka osob ktore kupiło te modele w pełni swiadomie, wiedzac co sie wiaze z brakiem srubokreta. Uszanuj to jeden z drugim i tyle.

Panie, daj Pan spokój. Serio tak ciężko przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem? To ty uszanuj czyjeś zdanie skoro wymagasz tego od innych. Kolega chyba głosował na PiS bo widzę że stara się tu narzucać innym co mogą pisać a co nie. I naprawdę kolego, przeczytaj moje posty zanim następnym razem walniesz takiego gniota. Pozdrawiam.

Guru
18-09-2007, 18:57
Panowie, a jak to wszystko odnieść do tego nieszczęsnego gripa do D40?:-D

Cholera, co do większości zawartości tego wątku - też nie rozumiem trochę tej nagonki na D40. Ale już to padło ŚWIADOMIE kupiłem z całym dobrodziejstwem inwentarza, cóż na to poradzę..... cholera, też tak wbrew wszystkim jestem z niego zadowolony..... ale serio, łyso mi trochę jak wszyscy naokoło, łącznie z tymi fotografującymi wyłącznie aparatami komórkowymi, ciągle powtarzają, jak ja to źle zrobiłem ;)

Niech ktoś choć pochwali, że trzeba być pionierem, żeby tego grata kupić :mrgreen: to od razu się człowiekowi lżej na duszy zrobi 8-)

Trevor
18-09-2007, 19:07
Co gorsza, nie wiadomo co studiuje Frenczu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon12.gif)

p.s. o.t. nie wiem czy matematyka jest ścisła, bo jest tak samo ścisła jak filozofia

szymkowsky
18-09-2007, 19:24
Grip ciekawa rzecz. Ktos wczesniej pisal, ze trzeba grzebac w ustawieniach, zeby wlaczyc w D40 odpalanie z radia. Nie ustawia sie tego z korpusu kombinacja przycisk+kolko nastaw?

Szoton, daj juz spokoj, coraz ciezej sie to czyta. Mialem sie nie odzywac, ale PiSem mnie rozbroiles. Co ma do tego wszystkiego kto na kogo glosowal?
A do Frencza mam prosbe o zachowanie dla siebie co studiuje.

Guru
18-09-2007, 19:39
Grip ciekawa rzecz. Ktos wczesniej pisal, ze trzeba grzebac w ustawieniach, zeby wlaczyc w D40 odpalanie z radia. Nie ustawia sie tego z korpusu kombinacja przycisk+kolko nastaw?

I dobrze pisał, niestety nie da się tak jak piszesz. Natomiast są to w zasadzie 3 kliknięcia. Przy odrobinie wprawy robi się to mechanicznie.

DuroneK
18-09-2007, 20:19
Panowie, interesuje mnie zakup tego battery pack'a ale w tym temacie oprocz spamu i przepychanek nie znalazlem nic w sumie konkretnego...

Mam D40x

toms73
18-09-2007, 20:32
Przepraszam, ale nie czytałem całości (bo mi się nie chciało). Rozumiem, że utrudnienie dotyczy pionowego spustu. Nie blokuje ekspozycji poprzez wciśnięcie do połowy? A przy okazji o gustach się nie dyskutuje. Jak komuś nie podoba się D40 to jego sprawa! Mi też nie podoba się D70 i tego nie rozgłaszam! Każdy ma prawo do swojego zdania, ważne jest to, żeby nikogo nie obrazić!

Guru
18-09-2007, 21:43
Tak - nie da się zablokować parametrów ekspozycji. Nie ma też pokrętła do ustawiania np wartości przesłony w pozycji pionowej.

Na pewno ten grip nie jest tak użyteczny jak grip np w d200

toms73
18-09-2007, 21:59
Patrzę na ten grip jedynie pod kątem lepszego trzymania aparatu z 70-300, choć i teraz nie narzekam!

Sylwester
18-09-2007, 22:14
Proszę nie zwracajcie już uwagi na to czm kto fotografuje, ważne że to robi. gdy bedziemy krytykować sprzęt innych ludzi, to przecież za chwile ktoś bedzie się krepował pokazać swoje zdjęcia lu dojdzie do tego, że będzie czuł się dyskryminowany. Wy musicie tworzyć tu jedną wielką rodzinę jaką jest forum Nikona. Bądzcie wdzięczni za to, że macie firmę Nikon, która robi różne puszki na różne potrzeby i dla różnych klientów. Takie podejście świadczy o tym, że firma Nikon robi aparaty dla wszystkich. Co do obiektywów to fakt są drogie ale spokojnie sigma coś wypusci po niej konkurencja sigmy i jakoś to będzie. Wazne byście na tm forum wzajemnie się szanowali. Ja puki co robie fotki sp-510UZ Olympusem i cały czas zamierzam kupić lustro w grę wchodzi e410 dual tit, lub d40X lub 400d wiadomo znanej frmy. Wszystkich tu traktuje jako miłych kolegów, koleznaki którzy chętnie udzilają mi rad dotyczacych fotografi, mimo, że zdjęcia robie Olympusem, tu dla Was ogromne podziękowania, że jeszcze nie zrzuciliscie mnie na drzewo. Gdy tak czytam te kłótnie, o aparacue D40/D40X to muszę wam powiedzieć, że dybym nie naczytał się szeregu testów o tych aparatach i gdybym ie wyrobił sobie zdania o nich to wasze argumenty kto wie może odsuneły by mnie od checi zakupu D40/D40x a tak na szczęście wiem na co można liczyć i z czym trzeba się pogodzić przy wyborze D40/D40X. Jeszcze raz powtarzam szanujcie się wzajemnie i cieszcie się, że ktoś kupił puszkę Nikona D40/D40X/ D70 D80 D200 itp. gdyż dzięki wam nowi użytkownicy amatorzy będą mogli szlifować talent jakim jest fotografia. Od czegoś zacząć trzeba i dobrze jak to jest lustrzanka D40/D40X. Pozdrawiam i życzę wszystkich bez wzgledu na używany aparat znakomitych strzałów.

Sylwek

Guru
18-09-2007, 22:14
To powinieneś być zadowolony. Zdecydowanie lepiej się trzyma aparat. No i ten spust, mimo że nie w pełni użyteczny, też się od czasu do czasu powinien przydać. Generalnie chyba dobry pomysł.

Guru
18-09-2007, 22:17
Toms73, a tak tylko z ciekawości, dlaczego zamieniłeś D80 na D40?

Od razu mówię, że nie chce wywoływać dalszej dyskusji o wyższości jednego modelu nad drugim - ciekawi mnie tylko taka przesiadka.

prz3mo
18-09-2007, 22:32
Kolega chyba głosował na PiS bo widzę że stara się tu narzucać innym co mogą pisać a co nie.

No jesli uciekasz do tak żenujących porownan, to rzeczywiscie nie ma co dyskutowac, EOT z mojej strony. Rowniez pozdrawiam.

DuroneK
19-09-2007, 06:51
a cos oprocz trzymania ma dobrego ? bo mi glownie na bateriach zalezy bo niestety czasem potrzebuje byc 2-3 dni bez ladowarki

Guru
19-09-2007, 08:56
Możesz władować tam 2 standardowe baterie, lub 6 "paluszków"... czyli nawet jak Ci się baterie skończą zawsze masz opcje 8-)

szoton
19-09-2007, 09:08
No jesli uciekasz do tak żenujących porownan, to rzeczywiscie nie ma co dyskutowac, EOT z mojej strony. Rowniez pozdrawiam.

Po prostu zirytowałem się że mi się zarzuca jakąś dyskryminację użytkowników D40. Z mojej strony także EOT.

DuroneK
19-09-2007, 22:26
Możesz władować tam 2 standardowe baterie, lub 6 "paluszków"... czyli nawet jak Ci się baterie skończą zawsze masz opcje 8-)

No i ta opcja podoba mi się bardzo.

toms73
19-09-2007, 23:41
W związku z pytaniem Guru. Moja przygoda z lustrem zaczęła się od "małej Lady". Niestety aparat ten robił piękne zdjęcia, ale brakowało mu szybkości Nikonów. No cóż D50 bardzo pasował mi pod względem gabarytów, ale nie jakości zdjęć (za duża ingerencja softu). D70s nie pasował mi pod względem wielkości. Niestety nie obrabiam RAWów, a ten model najlepiej czuje się w tym formacie (głównie balans bieli). No i przyszła pora na D80. Duży, ale aparat, który może zaspokoić potrzeby wymagających użytkowników. Niestety ja nie jestem wymagający. D40 to prawie ideał poza matrycą, która mało szumi, ale oddaje zbyt mało szczegółów. D40x to ideał. Robi piękne jpg'i, jest szybki i mały, czyli to co dla mnie jest najważniejsze! A z mojej stopki wyraźnie widać, że śrubokręt jest mi potrzebny co najwyżej do wymiany zepsutego gniazdka w domu ( jedynie szkoda mi 50/1.8 ). Teraz jestem na etapie kupna obiektywu do makro, i też śrubokrętem nie muszę się przejmować! Pozdrawiam wszystkich, którzy wiedzą czego chcą, bo najważniejsze to być zadowolonym!

dogie
20-09-2007, 10:24
Dobrze gada! Dać mu wódki!! :-)

Pozdrawiam.

keto
20-09-2007, 14:19
Teraz jestem na etapie kupna obiektywu do makro, i też śrubokrętem nie muszę się przejmować! Pozdrawiam wszystkich, którzy wiedzą czego chcą, bo najważniejsze to być zadowolonym!

Ja też byłem na takim etapie wybrałem nikona micro 55/2.8 - i co oczywiste robie zdjęcia w pełnym manualu nawet bez pomiaru światła - czego byłem świadomy, także byłem tego świadomy przed kupnem d40 że nie ma śrubokręta.

Guru
20-09-2007, 19:14
D40 to prawie ideał poza matrycą, która mało szumi, ale oddaje zbyt mało szczegółów. D40x to ideał. Robi piękne jpg'i, jest szybki i mały, czyli to co dla mnie jest najważniejsze

Czy możesz jaśniej z tym oddawaniem szczegółów- nie zwróciłem na to uwagi szczerze powiem......

DuroneK
20-09-2007, 20:16
D40 to prawie ideał poza matrycą, która mało szumi, ale oddaje zbyt mało szczegółów. D40x to ideał. Robi piękne jpg'i, jest szybki i mały, czyli to co dla mnie jest najważniejsze! !

Ciekaw jestem czy sprawdzi mi się to co napisałeś ;-)
Nie wiedzialem ze kupilem Idealny aparat ;-)

toms73
20-09-2007, 23:05
Jest idealny dla mnie! Przede wszystkim D40x robi zdjęcia, które nie wymagają dalszej obróbki. Po prostu nie chce mi się siedzieć przy komputerze i poprawiać balans, kolory, wyostrzenie. Nastawy aparatu w pełni mnie satysfakcjonują!

motoko
20-09-2007, 23:23
Jest idealny dla mnie! Przede wszystkim D40x robi zdjęcia, które nie wymagają dalszej obróbki. Po prostu nie chce mi się siedzieć przy komputerze i poprawiać balans, kolory, wyostrzenie. Nastawy aparatu w pełni mnie satysfakcjonują!

No właśnie, to było dla mnie zaskoczeniem po przesiadce na lustrzankę cyfrową, że wyglądają jakby radziły sobie gorzej od kompaktów z balansem bieli i paroma innymi rzeczami. Użytkownicy dSLR-ów od razu zostali skazani na RAW-y i komputer.

DuroneK
21-09-2007, 18:23
Jest idealny dla mnie! Przede wszystkim D40x robi zdjęcia, które nie wymagają dalszej obróbki. Po prostu nie chce mi się siedzieć przy komputerze i poprawiać balans, kolory, wyostrzenie. Nastawy aparatu w pełni mnie satysfakcjonują!

z tego powodu zamienilesD89 na D40x ?

Maestro
21-09-2007, 20:57
Czy możesz jaśniej z tym oddawaniem szczegółów- nie zwróciłem na to uwagi szczerze powiem......

Zapewne chodzi koledze iz D40 ma 6 Mpx a D40x - 10 Mpx

toms73
23-09-2007, 10:18
Na fotopolis wyjaśniono tę kwestię. Kiedy zamieniałem D40 na D40x to zrobiłem kilka prób (nie chodzi jednak o większą matrycę). Głównie matryca była powodem zmiany (a także większa rozpiętość tonalna). Jeżeli chodzi o D80, to jest to puszka o większych możliwościach, ale ja tego nie wykorzystywałem. A, że robię zdjęcia w jpg'ach, to D40x jest idealnym aparatem. No i cena! Za body D40x zapłaciłem 1700 zł. Oczywiście po zwrocie z Nikona i sprzedaży kita! A D40 też sprzedałem za 1700 zł. Czysta ekonomia (czytaj przyjemność).

N_S
25-09-2007, 19:49
Kilka słów w temacie. Grip jak na razie najlepszy z dostępnych do D40(x). Kłopotliwe używanie migawki, ale nie jest źle. Dla mnie dodatkowym atutem poza wymienionymi jest możliwość używania tylko 1 baterii, niekoniecznie musisz posiadać dwie. Zdecydowanie lepszy chwyt, przy tak małym body.

rastula
01-10-2007, 23:32
mam od wczoraj

wyraźnie podwyższa stabilność aparatu w moich łapskach

dodatkowy spust działa dokładnie tak jak pilot - nie sprawdzałem ale chyba nawet może go zastępować (1 bateryjka w d40 druga w gripie)

z dodatkowego spustu da sie nawet korzystać jeśli przycisk funkcyjny ma się zaprogramowany na tryb zdjęć (S, serie, pilot 2s itd) - w innym przypadku (ja mam ustawianie iso) przełACZANIE MIęDZY oryginalnym spustem a bocznym jest w warunkach polowych kłopotliwe

ale dodatkowa energia, awaryjne zasilanie z 6xAA, lepszy chwyt to powód do sporej satysfakcji - wyprawa na 3 dniową wycieczkę powinn być bezproblemowa :-)))

rastula
02-10-2007, 19:36
mam od wczoraj

wyraźnie podwyższa stabilność aparatu w moich łapskach

dodatkowy spust działa dokładnie tak jak pilot - nie sprawdzałem ale chyba nawet może go zastępować (1 bateryjka w d40 druga w gripie)

z dodatkowego spustu da sie nawet korzystać jeśli przycisk funkcyjny ma się zaprogramowany na tryb zdjęć (S, serie, pilot 2s itd) - w innym przypadku (ja mam ustawianie iso) przełACZANIE MIęDZY oryginalnym spustem a bocznym jest w warunkach polowych kłopotliwe

ale dodatkowa energia, awaryjne zasilanie z 6xAA, lepszy chwyt to powód do sporej satysfakcji - wyprawa na 3 dniową wycieczkę powinn być bezproblemowa :-)))



Chciałem tylko potwierdzić, że grip po odłączeniu od body działa jak pilot... więc jeśli ktoś potrzebuje, np do odpalania zdjęć ze statywu to ma jak znalazł :-) [oczywiście bateria musi być włożona zarówno do gripa jak i aparatu...)

FStyl
05-10-2007, 13:06
Bo w tym kraju jest nieważne jak robisz, tylko czym robisz, nieważne co potrafisz, tylko ważne kogo znasz. Cecha narodowa bronić swoich racji i nic nie robić.

Pozdrawiam i życzę zdrowego dialogu i jedna uwaga, każdy sprzęt ma swoje przeznaczenie, jeżeli je potrafisz wykorzystać i rozwinąć to już sukces.

MarzycielPL
05-10-2007, 23:23
Witam. Kupilem grip, swietnie teraz w lapkach lezy tym bardziej ze 3/4 zdjec robie w pionie i tu rodzi sie problem gdyz chyba dostalem wadliwa sztuke gdyz aparat dziala wsio git lecz gdy przelaczam w tryb pilota wysuwam nadajnik przelaczam na ON na gripe i wciskam spust gripa a tu lipa nic sie nie dzieje. Pytanko czy ja cos robie zle?? cze wymieniac sprzet??

Elian
03-11-2007, 00:16
Tak lekko tylko zbocze od Gripa i powiem że ja to chyba jakis diwny jestem bo nie zamieniłbym tego szkardztwa D40 na D40X tylko ze wzgledu na to że ma czas synchronizacji 1/500 z lampą .Dodam ze robie zdjecia tylko i wyłącznie z lapmą nawet zwłaszcza nawet na plaży. Powiedzcie mi co ze mną jest nie tak ?! YY jeszcze ..który z waszych apatatów ma 1/500. Ale tych tańszych. Bużka.

kronos28
03-11-2007, 00:32
Tak lekko tylko zbocze od Gripa i powiem że ja to chyba jakis diwny jestem bo nie zamieniłbym tego szkardztwa D40 na D40X tylko ze wzgledu na to że ma czas synchronizacji 1/500 z lampą .

yyyyy coś kręcicie tutaj panie kolego, bo to d40 (hybrydowa migawka) ma synchro do 1/500 a d40x do 1/200.

A co ma jeszcze synchro do 1/500 - D50, D70(s) - czyli te z migawką hybrydową

Elian
03-11-2007, 13:18
Czyli to z ową hybrydową migawka to cos złego?

sokrates
05-11-2007, 15:20
wróćmy na chwilę do meritum - a więc do rzeczonego grip'a delta: otóż czy można zrobić zdjęcie spustem w aparacie mając włączony tryb pilota i włączony Grip? coś mi podpowiada że się nie da? przynajmniej ja nie potrafię.

KKorzeniowski
06-11-2007, 02:46
No jesli tryb pilota, to spust raczej dzialal nie bedzie... :)

gozdawa5
04-01-2008, 16:47
Jak nie chcesz się czepiać to nie rób tego :). Właściciele D40 mają chyba jakiś kompleks bo reagują agresywnie jak się napisze że ten aparat to pomyłka. To świadczy o tym że często tą puszkę kupują ludzie którzy nie bardzo się w tym orientują i myślę że na tym polega pułapka nikona żeby zmusić do kupowania szkieł z AF-S.

A nie pomyślałes o tym że niektórzy ludzie nie mają tyle kasy żeby kupić lepsze modele? A może niektórzy kupują te puszki do nauki i pierwszych kroków w fotografii? Pomyśl logicznie, jeśli mozesz, ktoś wyda 5.000 na puszkę, 5.000 na szkła a po miesiącu się okaże że fotografia go tak bardzo nie ciągnie jak o tym myslał. I co dalej? Oddać komuś za pół ceny?

Przestańcie być zadufani w sobie i czasem pomyślcie.

fotojacek
15-03-2008, 23:30
A nie pomyślałes o tym że niektórzy ludzie nie mają tyle kasy żeby kupić lepsze modele? A może niektórzy kupują te puszki do nauki i pierwszych kroków w fotografii? Pomyśl logicznie, jeśli mozesz, ktoś wyda 5.000 na puszkę, 5.000 na szkła a po miesiącu się okaże że fotografia go tak bardzo nie ciągnie jak o tym myslał. I co dalej? Oddać komuś za pół ceny?

Przestańcie być zadufani w sobie i czasem pomyślcie.


jak ktoś sie decyduje na lustro to chyba juz wie ze go to ciagnie, nie musi sie znac na wlasciwosciach tech. śrubkologi i wyzszosci bardziej zaawansowanych modeli. Do zabawy i nauki to moze kupic kompakt z manualem. Popieram szotona nikon wpedzil ludzi w pulapke (szczególnie tych co mniej wiedzą o sprzecie i następstwach kupna tego modelu) wypuszczajac na rynek tani aparat do ktorego terzeba dokupic drozsze szkła, wywalił przy tym mega kampanie reklamową ze to aparat nawet dla "zielonych" i tyle
I nie ma się co obrazac jak ktoś napisze o tym modelu nieco gorzej bo on poprostu taki jest.

FajaR
16-03-2008, 01:13
Chłopaki, róbcie zdjęcia zamiast kłócić się o bzdury. Wątek jest o gripie Delty jeśli mnie moje kaprawe oczka nie mylą ;)

P.S. Teksty o "oszukanych amatorach", pułapkach, mamieniu etc. są eeee... dziecinne? Wszystkie informacje o dowolnym modelu Nikona są, były i będą udostępniane, choćby w sieci. Że ktoś ich nie raczył przeczytać przed zakupem to czyja wina? Nikona? Czy głupka który najpierw wydał kasę a później pomyślał? Może skończmy już z głaskaniem "biednych" oszołomów i dbaniem o nich - za nich. Sam kilka razy się wpierdzieliłem w dziwny zakup ale ani mi do pustego łba nie wpadło że to wina jakiejś firmy, UFO'ków czy innej AlKaidy. To była MOJA wina, tylko i wyłącznie! Czy producent każdego nowego auta przysyła Wam do domu pełne specyfikacje z wybitnym podkreśleniem czego dany samochód NIE posiada? Mnie jakoś nie... :???:

sToh
18-03-2008, 01:08
proszę was skończcie te kłótnie(?) każdy kupuje to co jest mu potrzebne, jeśli ktoś by napisał, zę D70 jest do dupy to zapewne drogi szotonie też byś się oburzył. Prawda jest taka że np. co do D50 są m.in dobre opinie dlatego, że on przeżył już swoje, jest to puszka którą dużo osób ma, którą się bawiło natomiast D40 jest nowe jakby nie patrząc...większość po nim jedzie, jak będzie za jakiś czas np. 5 lat nie wiadomo, Nikon wypuści nową puszkę jakiś np. model bliski D40 i wszyscy będą jechać po nim(a pewnie będą to między innymi posiadacze D40 ). Puszka jest okrojona itp. itd......dasz taką puszkę np. Arturo Mari to zrobi taką fotkę jaką Ty byś nawet nie zrobił D2xs...i on nie będzie zapewne narzekał, że nie ma np. śrubokręta :P

"Ludzie ulegają złudzeniu, że fotografowanie jest bardzo proste... Technicznie jest to jednak złożona sprawa. Twój sprzęt daje ci tak wiele możliwości, że moga cię one łatwo rozpraszać . Moim uczniom radzę , aby jak najbardziej ograniczali swój sprzęt." Brett Weston

Pozdrawiam:)

bravo ! bravo mam d40 i jestem dumny a a zer nie maśrubokręt wcale mi nie przeszkadza (będę ładniej ręcznie ostrzył)

stanseba
28-03-2008, 09:15
Nie rozumiem zacieklych atakow na Nikon D40. Czy wynikaja z jakiegos kompleksu, ze oto teraz posiadanie "lustra" nie bedzie tak elitarne? Najdziwniejsze jest to, ze krytyka plynie od osob nie posiadajacych w/w modelu, a osoby posidajace ten model chwala go, wiec zamysl firmy Nikon zostal osiagniety, tj zadowolenie i pozyskanie nowych klientow. Nie bede dyskutowal czy model np D80 jest lepszy niz D40. Bo jest i nie ma bic piane. Jednakze jak wezmie sie testowe sample ze strony www.imaging-resource.com obu modeli i pomniejszy zdjecie z D80 do 6,0 Mpix, a nastepnie porowna z identyczna fotka wykonana D40 to nie widac zadnej roznicy. Sa poprostu identyczne. Zreszta kazdy moze sobie sam zobaczyc.

Pozdrawiam Wszyskich.