PDA

Zobacz pełną wersję : Torba na sprzęt



marcinekmm
14-09-2007, 11:14
Witam,

Temat poruszany był kilkakrotnie, ale przyznam się szczerze ciężko na cokolwiek zdecydować się oglądając tylko zdjęcia. Sprawa trwałości jest dla mnie istotna, gdyż potrzebuje torby która nie "rozejdzie" się pod wpływem ciężaru korpusu i obiektywów po kilku wyprawach w plener.
Zależałoby mi na tym, aby torba pomieściła korpus D70 + tamronik 17-50, tele 70-210, stałeczkę 24mm + lampa + przyszłościowo ewentualnie jakaś stałka + wszelkie pozostałe drobne graty (filtry, ładowarkę, itp.).

Oczywiście koszta powiedzmy do 200zł. Poleci ktoś coś przyzwoitego? Bo przyznam się straciłem już głowę w tym wszystkim ;)

Pozdrawiam!

bukowy dziad
14-09-2007, 11:35
lowepro nova 3aw lub 4. polecam:)

puchbeary
14-09-2007, 11:42
przy takich planach to raczej Nova 4 lub 5. Chyba że chcesz to warstwowo pakować. U mnie musi byc wszystko osobno więc jest NoVa 5. Mieści - na razie - główna komora: D50+Kit, Tokinę 28-70/2,6-2,8, 50/1,8, Sb800 w futerale, Heliosa 44m, ładowarkę i kable. Z boku stado akku i filtrów. Wszystko oczywiście w osobnych kieszonkach - jest jeszcze wolne miejsce na dwa szkiełka spokojnie ale w najbliższej przyszłości wyląduje tam D80 albo D70s. Ogólnie również polecam bo torba nie do zajechania jest.

edit
acha - urwałem na alle za 80 złotych :D

marcinekmm
14-09-2007, 11:51
No i o to mi chodziło :) Faktycznie fajna jest. Jednak zdecyduję się na "piątkę", gdyż też zależałoby mi na osobnym trzymaniu sprzętu.

Dzięki za porady!

Pozdrawiam!

mir
14-09-2007, 11:55
A ja polecam torbę Mekko, nie pamiętam dokładnie modelu ale cena bardzo konkurencyjna i bardzo dobrze wykonana. Jesli chcesz więcej opinii poznać na jej temat to napisz do kolegi Lucki.

marcinekmm
14-09-2007, 11:59
A ja polecam torbę Mekko, nie pamiętam dokładnie modelu ale cena bardzo konkurencyjna i bardzo dobrze wykonana. Jesli chcesz więcej opinii poznać na jej temat to napisz do kolegi Lucki.

A gabarytowo jak ona wygląda, tzn. któremu modelowi odpowiada wg Lowepro: 4 czy 5?

shaddixx
14-09-2007, 12:09
mekko p202. To co napisałeś spokojnie wejdzie. To co mam w stopce i jeszcze sa dwie komory w srodku wolne na obiektywy.

hcman
14-09-2007, 12:25
A ja polecam ci torby NANEU Pro z serii Correspondent . Dobra jakość za rozsądne pieniądze. Był gdzieś na forum nawet opis jednej z tych toreb. Ja sam mam Corrrespondent 300 i jestem bardzo zadowolony.
http://tiny.pl/1qvz (http://tiny.pl/1qvz)

mkwiek
14-09-2007, 12:28
lowepro nova 3aw lub 4. polecam:)
minimum 4 albo i 5. ja polecam serie Stealth Reporter. d400 chyba będzie odpowiednia ale do 200 zł to nie ma szans na coś porządnego

puchbeary
14-09-2007, 12:57
A ja polecam ci torby NANEU Pro z serii Correspondent . Dobra jakość za rozsądne pieniądze. Był gdzieś na forum nawet opis jednej z tych toreb. Ja sam mam Corrrespondent 300 i jestem bardzo zadowolony.
http://tiny.pl/1qvz (http://tiny.pl/1qvz)
Są świetne ale maja jedną wadę - nie mają suwaka wokół klapy glównej. Niby wchodzi głęboko na torbę ale....
tutaj (http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=15493) masz opis Correspondenta 300-tki wraz ze zdjęciami. Jak ci nie zależy na większej szczelności środka to jest to genialna alternatywa. Ja wybrałem jednak Lowepro mimo że miałem też Naneu.


minimum 4 albo i 5. ja polecam serie Stealth Reporter. d400 chyba będzie odpowiednia ale do 200 zł to nie ma szans na coś porządnego
ostatnio Stealth Reporter 300 poszedł na Alle za 150 złotych - przespałem sprawę bo już by był mój :P .
tutaj (http://allegro.pl/item243244126_lowepro_nova_5.html) masz dobrą ofertę i myślę że lepiej będzie Ci trudno znaleźć - pamiętaj jednak że Nova 5 to już krowa - jak masz teraz mniej sprzętu to kup Nova 4 - poręczna i wygodna a później dokupisz Nova 5. Możesz mi wierzyć że ci nie zginie - ja swoją sprzedałem i teraz żałuję bo musze znaleźć znów coś podobnego gabarytowo żeby pójść w teren z jednym aparatem i jednym szkiełkiem na zmianę - ewentualnie z lampą. Zaczynam dochodzić do wniosku że toreb fotograficznych nigdy dość w domu :lol:

hcman
14-09-2007, 13:04
Są świetne ale maja jedną wadę - nie mają suwaka wokół klapy glównej. Niby wchodzi głęboko na torbę ale....


To fakt, ale ja póki co nie miałem okazji narzekać z tego powodu na tą torbę. Nadal uważam, że to super alternatywa.

marcinekmm
14-09-2007, 13:21
No i chyba faktycznie skoncentruję się na wersji Nova 4; nie chcę przesadzać z wielkościa, gdyż na ewentualne zakupy raczej w najbliższym czasie nie ma szans. Zresztą to co mam w pełni mi wystarcza - czasami tylko lampy brak, ale to głównie w pomieszczeniach....

Jeszcze raz dzięki za rady - chyba jednak Lowepro wygląda najrozsądniej... A w ogóle to przejdę się do jakiegoś sklepik i jeszcze "obmacam" co nie co :)

sygurd
14-09-2007, 14:18
crumpler the best :)

http://cambags.com/ - warto sobie poczytać testy różnych toreb

bukowy dziad
14-09-2007, 16:10
do nova3 wchodzi mi (bez upychania warstwowego i kazda rzecz oddzielona miekka scianka):
d70+N28-70/2.8, T12-24,S105,N50/1.8,sb800, ladowarka do aku(chociaz zazwyczaj w tym miejscu nosze po prostu drugi aku). w dodatkowych kieszonkach kilka zestawow AA, duzy polar, cala masa drobiazgow. to jest na pewnym luzie ze swobodnym dostepem - gorzej, jak chce ze sobą zabrac tez ogrobny tulipan do 28-70 - wszystko to tez sie bezpiecznie zmiesci, ale jest mniej wygodnie (trzeba najpierw wyciagnac tokine, by sie dostac do tulipana). a przy tym torba wydaje sie naprawde stosunkowo nieduza. zdarzalo mi sie to pakowac jeszcze sprytniej i miescic dodatkowo korpus f60:).
mimo zalet i tego, ze naprawde duzo w nia wchodzi za jakis czas bede zmienial na cos wiekszego (pewnie z zupelnie innej serii) - no ale to juz pod katem rozbudowy systemu i uwzglednienia nieodpinania tulipanow od szkielek (to pewnie bedzie ogromna torba;) ). na dzis jest super.

marcinekmm
21-09-2007, 20:29
Ja wspomniałem - chyba jednak bez "przypasowania" się nie obejdzie...

Dyziek
22-09-2007, 01:13
Marcin kup Nova 5, wpadnij do mnie w przyszłym tygodniu to wpasujesz swoje graty na próbę. Moim zdaniem powinno być OK:)

pozdrawiam

marcinekmm
23-09-2007, 21:34
A na Ciebie Tomku wiadomo że zawsze można liczyć :) Spoko, napewno sie spotkamy i obgadamy temat :)