PDA

Zobacz pełną wersję : jaka klisza kolorowa



JELO
11-12-2005, 10:40
Witam

Bede robil zdjecia na imprezie firmowej :) , tylko mam klopot bo maja to byc zdjecia kolorowe, a jak co niektorzy wiedza nie znam sie zbytnio na materialach kolorwych. Wiec mam pytanie do was jaki materai wybrac, beda to pewnie zdjecia w pomieszczeniu przy pewnie dosc slabym oswietleniu, lampe mam sunpaka (jakas staroc bez TTL i innych bajerow) wiec szukam czegos o dosc niskim ziarnie i duzej tolerancji na swiatlo.
Bede wdzieczy za pomoc

szymony
11-12-2005, 11:26
Nie cuduj, w labie jak będą mieli spieprzyć to i tak to zrobią niezależnie od materiału. Bierz superię 400, naświetl na 320 lub nawet na 250 i tyle. W labie się nie przyznawaj że tak zrobiłeś.

JELO
11-12-2005, 11:28
nie wyjdzie za duze ziarno??

szymony
11-12-2005, 11:32
Nie jeśli ty dobrze naświetlisz, a lab dobrze wywoła. Chcesz namiar na lab w Poznaniu ?

Imago
11-12-2005, 13:34
Dobrze klisze wołają ponoć w foto "pod dachem" - gdzieś naprzeciwko Heliosa to jest - We Wrocku, albo Agfa na Jedności Narodowej - to jeśli chodzi o laby. Jeśli chodzi o klisze to kiedyś nie myślałam o materiałach, a jak już zaczęłam myśleć to przeszłam na czarnobiałe więc niestety nie umiem ci pomóc.

JELO
11-12-2005, 14:33
szymony ja z Wroclawia, wiec raczej do poznania nie bede wysylal :P ale dzieki :)

imago pod dachem jest na komadorskiej, wiem bo tylko tam wolam :)

Imago
11-12-2005, 14:42
:oops: No dobra ale i tak wszyscy wiemy, że chciałam dobrze prawda? ;) A tak przy okazji podepnę się do pytania - tak na przyszłość - co myślicie o fuji press - podobno przy dużych czułościach zachowuje stosunkowo niskie ziarno... a może taki film byłby dobry na foty z imprezy?

JELO
11-12-2005, 15:00
no wiem wiem:)

fuji press widzialem chyba 800 i ziarno mialo dosc spore :|

pjolofoto
11-12-2005, 19:14
Ja polecam takze superie 400 ,Fuji press to chyba niepotrzebne wywalanie kasy.
bylem ostatnio na firmowej imprezie. Myslalem ze bedzie kicha ,a tu... mile sie zaskoczylem.

Konrad G.
14-12-2005, 15:39
a przypadkiem Fuji Press już nie produkują?