Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jaka klisza kolorowa

    Witam

    Bede robil zdjecia na imprezie firmowej , tylko mam klopot bo maja to byc zdjecia kolorowe, a jak co niektorzy wiedza nie znam sie zbytnio na materialach kolorwych. Wiec mam pytanie do was jaki materai wybrac, beda to pewnie zdjecia w pomieszczeniu przy pewnie dosc slabym oswietleniu, lampe mam sunpaka (jakas staroc bez TTL i innych bajerow) wiec szukam czegos o dosc niskim ziarnie i duzej tolerancji na swiatlo.
    Bede wdzieczy za pomoc
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  2. #2

    Domyślnie

    Nie cuduj, w labie jak będą mieli spieprzyć to i tak to zrobią niezależnie od materiału. Bierz superię 400, naświetl na 320 lub nawet na 250 i tyle. W labie się nie przyznawaj że tak zrobiłeś.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    nie wyjdzie za duze ziarno??
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jeśli ty dobrze naświetlisz, a lab dobrze wywoła. Chcesz namiar na lab w Poznaniu ?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze klisze wołają ponoć w foto "pod dachem" - gdzieś naprzeciwko Heliosa to jest - We Wrocku, albo Agfa na Jedności Narodowej - to jeśli chodzi o laby. Jeśli chodzi o klisze to kiedyś nie myślałam o materiałach, a jak już zaczęłam myśleć to przeszłam na czarnobiałe więc niestety nie umiem ci pomóc.
    Pojawiam się i znikam...

  6. #6

    Domyślnie

    szymony ja z Wroclawia, wiec raczej do poznania nie bede wysylal :P ale dzieki

    imago pod dachem jest na komadorskiej, wiem bo tylko tam wolam
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  7. #7

    Domyślnie

    No dobra ale i tak wszyscy wiemy, że chciałam dobrze prawda? A tak przy okazji podepnę się do pytania - tak na przyszłość - co myślicie o fuji press - podobno przy dużych czułościach zachowuje stosunkowo niskie ziarno... a może taki film byłby dobry na foty z imprezy?
    Pojawiam się i znikam...

  8. #8

    Domyślnie

    no wiem wiem

    fuji press widzialem chyba 800 i ziarno mialo dosc spore
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam takze superie 400 ,Fuji press to chyba niepotrzebne wywalanie kasy.
    bylem ostatnio na firmowej imprezie. Myslalem ze bedzie kicha ,a tu... mile sie zaskoczylem.
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  10. #10

    Domyślnie

    a przypadkiem Fuji Press już nie produkują?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •