PDA

Zobacz pełną wersję : jaka ksiazka



hazard2
31-08-2007, 23:40
witam serdecznie mam prosbe dopiero co kupilem sobie nikona d 40 a co za tym idzie dopiero zaczynam zabawe z lustrzankami i chcialbym kupis jakas ksiazke do nauki fotografowania co byscie polecili

KAZELOT
01-09-2007, 00:25
Ludzie polecaja "radosc fotografowanie" i inne tytuły znajdziesz na tym forum ja nie czytałem wiec sie dokładniej nie wypowiem... Z drugiej strony masz neta to grzebaj w tym forum i wiele artykołow jest w necie wystarczy w googlach poszukac :) pozdrawiam

Tomo567
01-09-2007, 01:23
a ja bym polecil strzelac i zobaczyc co wyjdzie, najlepsza nauka na bledach :), oprocz tego instrukcja nie wiem jak w D40, ale w D50 mialem napisane kiedy mniej wiecej czego używac i jakos tak sobie pstrykałem, a co do ksiazek to kolega zakupil D40 i dostal taki podrecznik "radosc fotografowania" i z ciekawosci pewnie zajrze i zoabcze czy warto pozdrawiam i powodzenia

fall
01-09-2007, 12:26
poza książkami "warsztatowymi", których im więcej przeczytasz tym lepiej moim skromnym zdaniem - mimo że opisują to samo i to niezależnie od daty wydania ;) , polecam też zajrzeć kiedyś dla oddechu do "Światła obrazu" Rolanda Barthesa - dla mnie bardzo "odświeżająca" i inspirująca do własnych poszukiwań lektura

jordancity
01-09-2007, 13:00
Ja propnuje udac sie do jakiegos empiku i przejrzec samemu rozne pozycje. Tak jest najlepiej. No i nie zapominaj o wyszukiwarce na forum. Inaczej sprawa wyglada w praktyce bo bez wzgledu na to ile sie na czytasz i jak drogi masz sprzet musisz po prostu pstrykac. Proponuje przestawic pokretlo na M i kombinowac co z tego wyjdzie. Jak sie nie uda to wykasujesz i tyle :-D pozdrawiam

piotr w
01-09-2007, 14:40
np: "Fotografia cyfrowa", Tom Ang,
wydawnictwa National Geographic,

hazard2
01-09-2007, 16:18
dzieki serdeczne za odpowiedzi a jesli chodzi o empik czy instrukcje to jest maly problem bo obecniejestem w irlandi i tu kupilem ten aparat instrukcje mam po angielsku a w empiku nie moge zobaczyc pozostaje mi tylko zdac sie na wasza pomoc i zamowic przez internet

piotr w
03-09-2007, 09:42
Sprawdziłem jeszce jedną, John Freeman "Fotografia", obie książki o których piszę sa bogate w zdjęcia i bardzo dobrze omówione. Polecana "Radość fotografowania" (również posiadam), jest moim zdaniem mało przejrzysta i chaotyczna.

nadgob
03-09-2007, 10:21
Polecam

http://helion.pl/ksiazki/fotoc3.htm

biegly
03-09-2007, 11:07
Co do instrukcji poczytaj
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=35150

legionize
03-09-2007, 11:27
Jeśli ogólnie to polecam: http://www.f5-ksiegarnia.pl/nowy_podzial.asp?id=734&kat=06

Jeśli ludzie to: http://www.f5-ksiegarnia.pl/nowy_podzial.asp?id=903&kat=01 jest o aktach ale dużo fajnych rzeczy można się dowiedzieć. Poza tym internet i podglądanie jak robią to lepsi.

Piotr_ek
04-09-2007, 14:02
do nauki fotografowania co byscie polecili

moim zdaniem tak:
1. Instrukcja obsługi
2. Wszystkie podstawy znajdziesz w internecie - więc po co wydawać kasę ?
3. Fotografuj i zamieszczaj fotki w portalach do tego przeznaczonych i słuchaj uwag ludzi doświadczonych nie zrażaj się przy tym do dalszego focenia - początki się ciężkie.