Zobacz pełną wersję : Lowepro Toploader
Witam,
Czy ktos z Was uzywa moze Toploadera z szelkami ? Poszukuje opinii na temat tego na ile to jest wygodne podczas dluzszych (8 godz.) wycieczek gorskich...
Do tej pory uzywam Lowepro Orion Trekker II, ale z uwagi na maly przedzial poza fotograficzny, poszukuje innego rozwiazania i pomyslalem o Toploaderze (+Topload Zoom Chest Harness) + zwykly plecak.
Mam Toploadera 75AW, nie wiem jak sprawowalby sie na tych szelkach w dluzszym marszu, ale uzywalem niedawno swojego na nartach i, imho spawdza sie to calkiem niezle. Mamy przede wszystkim latwy i szybki dostep do sprzetu a w kwestii wygody da sie zyc. 75AW jest troche duzy i ten fakt moze, ewentualnie troche przeszkadzac, mysle, ze z mniejszym modelem byloby wygodniej, bo sam system szelek jest ok.
Dzieki za opinie.
Chyba sie zaopatrze w Topload Zoom 1 - na D50+18-200 wystarczy (a noszenie podpietego 18-200 na szyi nie nalezy do najprzyjemniejszych wrazen - albo sie trzyma reka, albo na ogniskowej 200 mm ;) ), a reszte mniej uzywana wrzuci sie do plecaka. Wprawdzie nie ma AW... ale 65 AW z kolei jest juz bardziej pekaty...
Sejsmolog
03-09-2007, 14:32
A może coś takiego: http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=321
Możesz dokupić pas biodrowy. Wówczas możesz założyć zwykły plecaczek z polarkiem, kanapkami i termosem
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
D50 +18-200 wejdzie tam bez problemu.
A może coś takiego: http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=321
Możesz dokupić pas biodrowy. Wówczas możesz założyć zwykły plecaczek z polarkiem, kanapkami i termosem
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
D50 +18-200 wejdzie tam bez problemu.
No wlasnie o tym jest mowa w tym temacie :) Tylko wybralem mniejszy model - Topload Zoom 1. Jak wyprobuje to napisze co sadze o konfiguracji torba+szelki.
Sejsmolog
05-09-2007, 13:00
Upsss, musiałem był czymś zamroczony, że nie zwróciłem uwagi
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikon.org.pl/images/icons/icon11.gif)
Posiadam 65AW używając go, gdy fotografuję będąc na wysokości głównie wspinaczka, roboty wysokościowe etc.
Początkowo miał być na większe szkło albo szkło i lampę, ale lampę używam sporadycznie a większych szkieł brak i obecnie w toploaderze znajduje się D70 z 24/2.8 i 50/1.8 no i miejsce jest jeszcze na polara, zapasowy akumulator, czytnik kart zapasowe karty, telefon portfel i inne drobiazgi. Sama torba bardzo wygodna jednak trochę za wielka. Trochę zbyt "owalna" i jeśli mamy ja na ramieniu ma tendencje do odbijania się jak piłeczka. Natomiast czas potrzebny na wyjęcie aparatu zamknięcie torby odrzucenie jej na plecy zrobienie zdjęć, a następnie schowanie aparatu bezpiecznie do torby jest zdecydowanie zadowalający. Natomiast już od jakiegoś czasu nie wspinam się z lustrzanką, aby potem zrobić zdjęcia "przy okazji", więc wielkość torby nie jest tu ograniczeniem. Duży plus w kwestii odporności parokrotnie zdarzało mi się wyciągać aparat schowany w torbie na wysokość 15-30 metrów gdzie torba tarła non stop o skałę i nie zrobiło to na toploaderze większego wrażenia.
Jastrząb
05-09-2007, 20:48
Witka.
Jestem w posiadaniu plecaczka Lowerpro 100AW i jestem bardzo zadowolony.Oczywiscie jesli masz duzo sprzetu to zapomnij ale jako szybki reporterski plecaczek spisuje sie na medal.Mam w nim caly swoj osprzet + ladowarki 2szt baterie filtr,szmatke do szkla ma wbudowana i discmana.Z takim osprzetem jest akurat.Powiedzial bym na styk bo juz palca nie wloze. :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.