Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Lowepro Toploader

    Witam,

    Czy ktos z Was uzywa moze Toploadera z szelkami ? Poszukuje opinii na temat tego na ile to jest wygodne podczas dluzszych (8 godz.) wycieczek gorskich...
    Do tej pory uzywam Lowepro Orion Trekker II, ale z uwagi na maly przedzial poza fotograficzny, poszukuje innego rozwiazania i pomyslalem o Toploaderze (+Topload Zoom Chest Harness) + zwykly plecak.
    D50, N 50/1.8, N 18-200 VR, S 10-20

  2. #2

    Domyślnie

    Mam Toploadera 75AW, nie wiem jak sprawowalby sie na tych szelkach w dluzszym marszu, ale uzywalem niedawno swojego na nartach i, imho spawdza sie to calkiem niezle. Mamy przede wszystkim latwy i szybki dostep do sprzetu a w kwestii wygody da sie zyc. 75AW jest troche duzy i ten fakt moze, ewentualnie troche przeszkadzac, mysle, ze z mniejszym modelem byloby wygodniej, bo sam system szelek jest ok.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za opinie.
    Chyba sie zaopatrze w Topload Zoom 1 - na D50+18-200 wystarczy (a noszenie podpietego 18-200 na szyi nie nalezy do najprzyjemniejszych wrazen - albo sie trzyma reka, albo na ogniskowej 200 mm ), a reszte mniej uzywana wrzuci sie do plecaka. Wprawdzie nie ma AW... ale 65 AW z kolei jest juz bardziej pekaty...
    D50, N 50/1.8, N 18-200 VR, S 10-20

  4. #4

    Smile

    A może coś takiego: http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=321
    Możesz dokupić pas biodrowy. Wówczas możesz założyć zwykły plecaczek z polarkiem, kanapkami i termosem D50 +18-200 wejdzie tam bez problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sejsmolog Zobacz posta
    A może coś takiego: http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=321
    Możesz dokupić pas biodrowy. Wówczas możesz założyć zwykły plecaczek z polarkiem, kanapkami i termosem D50 +18-200 wejdzie tam bez problemu.
    No wlasnie o tym jest mowa w tym temacie Tylko wybralem mniejszy model - Topload Zoom 1. Jak wyprobuje to napisze co sadze o konfiguracji torba+szelki.
    D50, N 50/1.8, N 18-200 VR, S 10-20

  6. #6

    Domyślnie

    Upsss, musiałem był czymś zamroczony, że nie zwróciłem uwagi

  7. #7

    Domyślnie

    Posiadam 65AW używając go, gdy fotografuję będąc na wysokości głównie wspinaczka, roboty wysokościowe etc.
    Początkowo miał być na większe szkło albo szkło i lampę, ale lampę używam sporadycznie a większych szkieł brak i obecnie w toploaderze znajduje się D70 z 24/2.8 i 50/1.8 no i miejsce jest jeszcze na polara, zapasowy akumulator, czytnik kart zapasowe karty, telefon portfel i inne drobiazgi. Sama torba bardzo wygodna jednak trochę za wielka. Trochę zbyt "owalna" i jeśli mamy ja na ramieniu ma tendencje do odbijania się jak piłeczka. Natomiast czas potrzebny na wyjęcie aparatu zamknięcie torby odrzucenie jej na plecy zrobienie zdjęć, a następnie schowanie aparatu bezpiecznie do torby jest zdecydowanie zadowalający. Natomiast już od jakiegoś czasu nie wspinam się z lustrzanką, aby potem zrobić zdjęcia "przy okazji", więc wielkość torby nie jest tu ograniczeniem. Duży plus w kwestii odporności parokrotnie zdarzało mi się wyciągać aparat schowany w torbie na wysokość 15-30 metrów gdzie torba tarła non stop o skałę i nie zrobiło to na toploaderze większego wrażenia.
    Sony A5100 | SEL16 2.8 | Kiedyś: Nikon FX i stałek kilka który niepotrzebnie sprzedałem

  8. #8

    Domyślnie

    Witka.
    Jestem w posiadaniu plecaczka Lowerpro 100AW i jestem bardzo zadowolony.Oczywiscie jesli masz duzo sprzetu to zapomnij ale jako szybki reporterski plecaczek spisuje sie na medal.Mam w nim caly swoj osprzet + ladowarki 2szt baterie filtr,szmatke do szkla ma wbudowana i discmana.Z takim osprzetem jest akurat.Powiedzial bym na styk bo juz palca nie wloze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •