PDA

Zobacz pełną wersję : Oly



samek
29-08-2007, 14:07
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6286

jerryjola
29-08-2007, 18:46
i cisza....brak szczegółów

ciekawie wygląda, LiveView i obrotowy LCD jest dużym plusem-tutja Olek znów wyskoczył przed szereg, ale to chyba zdecydowanie za mało...
jakby robił zdjęcia tak jak d200 czy nawet mój d80...byłoby ciekawie
ale w to jakoś nie chce mi się wierzyć

Kolekcjoner
29-08-2007, 19:01
Problemem jest nawet nie to jakie zdjęcia będzie robił ten olek ale czy w ogóle i kiedy będzie. Bo ta premiera to coś dziwna jest. Wszystkie większe portale milczą jak grób o tym nowym olku.

Kyo
29-08-2007, 21:55
a to FF jest?

Kaleid
29-08-2007, 21:57
Tak. Pełna klatka 4:3

Kolekcjoner
29-08-2007, 23:22
Tak. Pełna klatka 4:3

Z cropem 1.92 :lol:.

fridrih
29-08-2007, 23:49
Na www.olympus.com (http://www.olympus.com) nic na ten temat nie wiedzą...

madburn
30-08-2007, 14:04
hmm e1 byla bardzo pancerna + pelne uszczelnienie
dzialajace czyszczenie matrycy (olympus byl z tym pierwszy i chyba najskuteczniejszy)
dzialajace liveview - 2 matryca przy pryzmacie w wizjerze a nie podnoszneie lustra i jaranie matrycy cmos 20 min ekspozycja ;) - to takze patent olympusa z e330
obrotowy ekran - no w koncu ! e330 mial tylko pochylany - ale taki ekran ograniczony jest chyba do max 2,5" za to zamkniety do body jest odporny na uszkodzenie
FF nigdy nie bedzie w olympusie - bo jak ? zaprojektowali to tak ze maja byc male obiektywy - tanie i lekkie o niezlych parametrach

praktyka pokazuje tylko ze olmpus stosuje pionierskie rozwiazania ale uzytkownicy pozostaja z nimi na lodzie bo reszta swiata uzywa czegos innego - vide karty SmartMedia (zaprzestana produkcja , max 128MB o cenie 1GB SD) xD, system 4:3 (bez fullframe i spore szumy - nie tylko na wysokich iso ale i w cieniach na niskich - szum to nie ziarno tylko kolorowe ciapki )

niby zuiko pokrywaja ogniskowe - sigma ma jakies szkla - ale nie ma co liczyc na tokine czy tamrona raczej
bo stabilizowane szklo z Lajki to kosztuje jak za zboze

a pozatym to calkiem dobre aparaty z ktorych ta sie robic spoko zdjecia (crop 2x ma zalete - tanie tele !!! 360mm 2.8 za 300zl to norma

Kolekcjoner
30-08-2007, 14:45
(...)a pozatym to calkiem dobre aparaty z ktorych ta sie robic spoko zdjecia (crop 2x ma zalete - tanie tele !!! 360mm 2.8 za 300zl to norma

Tak mi się zdaje. To jest spora zaleta. Tak samo małe wymiary. Wraz z postępem technologii może się okazać, że i szumy się w dużym stopniu wyeliminuje. Pytanie pozostaje zasadnicze czy Panasonic będzie miał wystarczająco dużo samozaparacia żeby w to inwestować?

Jacek_Z
30-08-2007, 15:45
Tak mi się zdaje. To jest spora zaleta. Tak samo małe wymiary. Wraz z postępem technologii może się okazać, że i szumy się w dużym stopniu wyeliminuje. Pytanie pozostaje zasadnicze czy Panasonic będzie miał wystarczająco dużo samozaparacia żeby w to inwestować?

Nikon skoro preferował DX to powinien w to tez póść - ale zupełnie inaczej niż do tego się zabrał.
Body wielkości d40 - ale pancerne jak D2 itp, bagnet ma duży jak na format DX, więc sie da robić dobre szkła. Tylko trzeba było takie pro szkiełka skonstruowac, a nie tylko kity w rodzaju 18-55, 55-200. Mozna by miec naprawdę jasne stałki, małe i lekkie, kryjące tylko DX.
O dziwo chyba teraz jest na to większa szansa - po wypuszczeniu D3 i FF nie ma niejasności. Sądzę, że przyrodnicy i fotoreporterzy chetnie by pokupowali takie mniejsze rury 300, 400, 500, 600 mm do d300, który w zupełności im do pracy starczy.

Kolekcjoner
30-08-2007, 21:39
Nikon skoro preferował DX to powinien w to tez póść - ale zupełnie inaczej niż do tego się zabrał.
Body wielkości d40 - ale pancerne jak D2 itp, bagnet ma duży jak na format DX, więc sie da robić dobre szkła. Tylko trzeba było takie pro szkiełka skonstruowac, a nie tylko kity w rodzaju 18-55, 55-200. Mozna by miec naprawdę jasne stałki, małe i lekkie, kryjące tylko DX.
O dziwo chyba teraz jest na to większa szansa - po wypuszczeniu D3 i FF nie ma niejasności. Sądzę, że przyrodnicy i fotoreporterzy chetnie by pokupowali takie mniejsze rury 300, 400, 500, 600 mm do d300, który w zupełności im do pracy starczy.

Dokładnie zawsze tak uważałem. Do tego jeszcze zmodernizować takie body jak D2Xs z podwójnym cropem i robi się rewelacja. Tyle że ja się obawiam, że konkurenci pchają Nikona w zupełnie inną stronę i tak już zostanie.

jerryjola
30-08-2007, 22:52
Tak mi się zdaje. To jest spora zaleta. Tak samo małe wymiary. Wraz z postępem technologii może się okazać, że i szumy się w dużym stopniu wyeliminuje. Pytanie pozostaje zasadnicze czy Panasonic będzie miał wystarczająco dużo samozaparacia żeby w to inwestować?


panasonic L10....więcej niż samozaparcie

Kolekcjoner
30-08-2007, 23:12
panasonic L10....więcej niż samozaparcie

Nie no teraz jest ok. Ja się zastanawiam nad tym w dłuższej perspektywie czasu. Póki co inwestują.

wain
31-08-2007, 10:39
z tym E-3 to w ogole jakas dziwna sprawa .. na http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_digital_slr.asp
nic nie wiedza cisza. na forach cisza. jedynie japonia cos pisze (ale kto to zrozumie) ..
mi to wyglada na taki jakby akt desperacji. duzi pokazali swoje zabawki to i my pokazemy cos (wlasciwie nawet nie wiadomo czy dzialajace .. ). mam nadzieje ze to nie jest papierowa premiera i pokaza parametry i jakies preview na dpreview.

pozdr,

th3big
23-09-2007, 18:57
z tym E-3 to w ogole jakas dziwna sprawa .. na http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_digital_slr.asp
nic nie wiedza cisza. na forach cisza. jedynie japonia cos pisze (ale kto to zrozumie) ..
mi to wyglada na taki jakby akt desperacji. duzi pokazali swoje zabawki to i my pokazemy cos (wlasciwie nawet nie wiadomo czy dzialajace .. ). mam nadzieje ze to nie jest papierowa premiera i pokaza parametry i jakies preview na dpreview.

pozdr,

Olympus zaplanował premierę na 17 października i tego terminu się trzyma. Premiera E-3 nie jest aktem desperacji. Kodakowskie matryce nie pozwalały na równą walkę w segmencie semi-pro. Panasonic to w znacznym stopniu odmienił. Nie wiem dlaczego zwlekano z jego premierą blisko rok czasu, ale ważne, że za niecałe cztery tygodnie już go ujżymy. Działające egzemplarze z podpiętym 12-60 SWD śmigają po świecie, ale do 17 października obowiązuje embargo na info o nim więc do sieci przedostają się tylko skąpe relacje jak z Korei o której było na fotopolis (http://fotopolis.pl/index.php?n=6286) :-) E-3 za niecały miesiąc zostanie zaprezentowany wraz z 12-60 SWD oraz 50-200 SWD. Z tymi dwoma obiektywami będzie stanowił świetny zestaw. Miesiąc od premiery będziesz mógł go kupić, a mocno prawdopodobnym jest, że nawet szybciej. Po premierach 40D, D300 oraz A700 Olympus spokojnie może pokazać E-3. Nie wiem czy było to zamiarem Olympusa, ale przed okresem gwiazdkowym będzie się o nim znowu sporo pisało tym bardziej, że w paru kwestaich pozytywnie zaskoczy. Za miesiąc na testujących kilka cech E-3 zrobi spore wrażenie z czego o AF będzie się chyba najwięcej pisało ;-) Jak AF trafi niemal w ciemnościach i to z prędkością większą niż powszechnie znany i zachwalany AF Nikona to musi szczena opaść. To jednak tylko ze szkiełkami SWD. Z tym jednak musimy poczekać miesiąc, a moje słowa do tego czasu potraktuj z uśmieszkiem niekoniecznie wdając się w polemikę :-)

PS. Co do info na temat E-next to jest ich masa.

Oficjalnie o tym czego możemy oczekiwać (http://www.olympus-esystem.com/dea/special/passion/episode6_02.html)

W języku mi nie znamym, ale z wileloma fotkami (http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=olympus_e10_forum&page=1&sn1=&sid1=&divpage=18&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=95367)