PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod



piwkoo
11-08-2007, 21:55
Czy istnieje jakaś alternatywa do monopodu Manfrotto, czy też polecacie tego producenta w tym przypadku?
Jeśli ma ktoś doświadczenia z różnymi głowicami do monopodu, to proszę o wyrażenie opinii na ten temat. Kupować głowice czy dać sobie z nią spokój?

piwkoo
11-08-2007, 22:28
Póki co będę używał body z 70-300VR, w planach jest kupno 80-200. Skorzystam zatem z Twoich rad i wezmę coś z głowicą rewolwerową...

Jacek_Z
11-08-2007, 23:13
kolega kupił GoldPhoto za około 100 zł i sobie chwali. Podróba manfrotto. To tak proste urządzenie, że chyba nie ma ryzyka zrobienia czegoś nie tak. Ale głowice (o ile trzeba) radzę manfrotto.

piwkoo
12-08-2007, 21:49
(...) Dobry sprzęt (a takim jest zapewne Manfrotto) świetnie służy jako "odstraszacz" różnego rodzaju hołoty w różnych sytuacjach. Taka porządna pała przemawia nad wyraz skutecznie:).

Twoje argumenty są mocne i nie można się z nimi nie zgodzić ;) taka pała niekiedy naprawdę by się przydała hehe

ictus
14-08-2007, 14:45
ja uzywam monopodu do panoramowania... mam jakis no name za 30-40zl a wisi na tym zestaw d200+grip +70-200 wiec prawie 3kg i nie narzekam

peecee
14-08-2007, 15:37
swego czasu kupiłem Velbon RUP-43 jak myślę to jakaś podróbka Velbona bo kosztował 60pln w sklepie razem z tandetną głowicą kulową na stałe zamocowaną do monopodu - waży 439g ma 4 sekcyjną nogę (spokojnie ponad 160cm po rozłożeniu) super ;)

piwkoo
15-08-2007, 09:50
Na skąpcu Velbon RUP-43 jest za 119zl ;)
Taki ciemny kolorek by mi odpowidał, szkoda że troszkę niski

israel
22-08-2007, 13:40
To ja sie podlacze - jaka jest roznica praktyczna w zaciskach nogi motylkowych i dzwigniowych?

pebees
22-08-2007, 13:44
To ja sie podlacze - jaka jest roznica praktyczna w zaciskach nogi motylkowych i dzwigniowych?

Szybkość użycia :)

israel
22-08-2007, 14:01
Szybkość użycia :)

Na korzysc dzwigniowych?

pebees
22-08-2007, 14:27
Na korzysc dzwigniowych?
Tak. (zatrzaskowych bym raczej powiedział).

volumen
22-08-2007, 21:25
A co powiecie na ten? http://www.allegro.pl/item227215885_monopod_3d_szybkozlaczka_poziomnica_ futeral.html
Warto się bawić, czy od razu dołożyć do markowego?

Jacek B.
22-08-2007, 21:34
przyłączę się do wątki ale pytanie z innej beczki. Z jakimi czasami mozna focić bez pouszenia z monopodem?

ljmedia
23-08-2007, 09:29
A co powiecie na ten? http://www.allegro.pl/item227215885_monopod_3d_szybkozlaczka_poziomnica_ futeral.html
Warto się bawić, czy od razu dołożyć do markowego?

nie warto, kupiłem kiedyś takie cosik i teraz leży i się kurzy. Tandetny plastik i tyle można powiedzieć na ten temat.

Warto dołożyć i kupić coś bardziej solidnego.

darekzaw
24-08-2007, 11:18
Velbon RUP43- max wys.: 164cm - dł. po zł.: 52cm - obciążalność: 5kg - waga: 0,45kg - ok. 150 zł z głowicą kulową

Czy taką głowicę można zdjąć i używać samego monopodu, albo później zamienić na rewolwerową?

JanuszWaw
29-08-2007, 20:59
Velbon RUP43...
Czy taką głowicę można zdjąć i używać samego monopodu, albo później zamienić na rewolwerową?
Mam to. Wydaje mi się, że odpowiedź brzmi: nie. Wynika to z faktu, iż ta sama śruba służy do unieruchamiania obrotu wokół osi monopoda oraz przegubu kulowego. Może można to zrobić "niestandardowo", ale nie próbowałem :( W chwili wolnego czasu zobaczę co z tym da się zrobić.
Pozdr -