PDA

Zobacz pełną wersję : Harb - zbiórka na rehabilitację



spiritus
18-10-2024, 21:02
Cześć wszystkim

Nasz forumowy kolega harb jest w ciężkiej sytuacji. Pojawiła się zbiórka na pomagam.pl więc ją również tutaj przyklejam dla zasięgu.
Każda wpłata, nawet symboliczna, ma znaczenie!

https://pomagam.pl/tya6eg

https://www.facebook.com/100000360271126/posts/9004570366231550/?rdid=CWc4gyjvWVLdxMw6

Wind Mill
18-10-2024, 21:10
Dzięki za info. I zdrowia naszemu Koledze.

maniak666
18-10-2024, 21:23
Poszedł przelew jak i cały strumień myśli w Jego kierunku. Jestem Mu to niejako winien, bo pamiętam jaki był kiedy mnie w podobny sposób sponiewierało. Dzielę się tu z Wami fotami z Dolomitów. Janek bardzo mi pomógł w ogarnięciu tego tematu od strony logistycznej. Nie miałem zielonego pojęcia (jak zresztą chyba my wszyscy tutaj) co się stało, ale brak jego aktywności zarówno tu, jak i w miejscach w sieci gdzie bywał powinna dać do myślenia. Andrzeja Nikonozaur nie ma już z nami od przeszło roku... To tak jakby ktoś nie wiedział.
Janek trzymaj się ku...a mocno!

Jacek_Z
18-10-2024, 21:24
Harb to Jan Siemiński. Zadzwonię do niego jutro.

Przekleję tekst jaki zamieściła żona Janka na jego profilu na FB oraz na portalu pomagam.pl

Pilna potrzeba rehabilitacji
Jako żona Jana Siemińskiego bardzo proszę o nawet najmniejszą darowiznę na rehabilitacje mojego męża - Jana Siemińskiego. Z góry jestem ogromnie wdzięczna za każdą pomoc - nawet udostępnienie zbiórki. Zależy mi na pilnej reakcji!

Janek Siemiński 6 września 2024 roku doznał rozległego zawału serca z zatrzymaniem krążenia. Po zatrzymaniu akcji serca przebywał trzy dni w śpiączce farmakologicznej w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej na oddziale intensywnej terapii kardiologicznej i krążenia płucnego. Aktualnie przebywa w ZOL, w której praktycznie nie jest rehabilitowany - przebywa "w próżni". Janusz potrzebuje pilnej i intensywnej rehabilitacji ruchowo-kardiologiczno-neurologicznej. Z uwagi na słabe wyniki musi być cały czas pod opieką lekarzy specjalistów i rehabilitantów. Staramy się o pobyt w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, lecz niestety wiążę się to ze zbyt długim czasem oczekiwania, a koszty takiej rehabilitacji są zbyt wysokie na nasze możliwości. Nie możemy wyszacować dokładnych kosztów leczenia ze względu na brak możliwości określenia narzędzi i metod rehabilitacyjnych.
Jan Siemiński od zawsze był bardzo aktywnym człowiekiem z ogromną pasją do fotografii, aktywnie uczestniczącym w różnego rodzaju aktywnościach związanych z jego zainteresowaniem (między innymi wypady na plenery fotograficzne, udziały w konkursach czy też był aktywnym członkiem organizacji fotograficznych). Zawsze był chętny do dzielenia się swoją wiedzą z różnymi ludźmi ze świata fotografii. Od co najmniej 15 lat dzieli się swoją wiedzą i wielu polskich fotografów zawdzięcza mu wejście na wyższy poziom fotografii. Jako jeden z polskich fotografów został umieszczony w Wikipedii. Ze względu na nieszczęśliwy wypadek nie wiemy, czy będzie w stanie realizować swoją pasję - wszystko zależy od pilnej i jak najlepszej rehabilitacji.

robin102
18-10-2024, 21:40
Poszedł przelew.
.
Niedawno walczyłem o życie żony, wiem co to brak kasy i zrujnowanie wszystkiego przez nagłą chorobę. Upadek psychiczny, a do tego upadek finansowy który zabija nadzieję nawet jeśli ona się pojawia to i tak jej nie widać, bo albo nie ma na leki, albo na rehabilitację, albo nawet na benzynę aby pojechać w odwiedziny.

Krzysztofh
18-10-2024, 22:09
Też dorzuciłem grosik. Szybkiego powrotu do zdrowia.

krzysztofz24
18-10-2024, 23:49
Kurde...nie zna sie dnia ani godziny.
Wyrazy wsparcia i powrotu do zdrowia i oby fotografowania takze.

Euroset
19-10-2024, 11:33
Dawno nie było mnie tu na forum, ale dla Janka będę tu wracał częściej.
Pomagam, i udostępniam dalej.
Trzymaj się i walcz, Janku!!!

Wind Mill
19-10-2024, 14:12
10 375 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób w ciągu 1 dnia.

Trudno o uśmiech w kontekście, ale jednak się uśmiechnąłem.
Chociaż, uśmiech to nie śmiech, czyli w kontekście przystoi.
Oby do celu (nie tylko zbiórki).

Jacek_Z
19-10-2024, 15:41
Rozmawiałem z Jankiem. Na początku dłużej z jego żoną, ona odebrała telefon. Janek leży, jest słaby, dziś ma gorszy dzień, czasami słabo kontaktuje. Harb dostał słuchawkę na chwilę, poznał mnie. Ucieszył się bardzo. Zdałem mu "relację" tzn., że dotarła do nas wczoraj informacja, że założyliśmy wątek w cafe, belkę, że forumowicze się tu wpisują i informują o wpłatach no i składają życzenia powrotu do zdrowia. Oczywiście życzyłem tego samego od siebie. Jak już pisałem cieszył się, dziękował forumowiczom. Zaproponowałem by jak wydobrzeje tu zajrzał, napisał coś do nas. Żona prosiła by rozmowa była krótka, parę zdań więc w sumie to tyle co mogę napisać.

August68
19-10-2024, 17:55
Dużo zdrowia Janku... jeszcze wiele miejsc czeka na uwiecznienie przez Ciebie. I my czekamy na kolejne zdjęcia.

robin102
20-10-2024, 10:30
Rozmawiałem z Jankiem. Na początku dłużej z jego żoną, ona odebrała telefon. Janek leży, jest słaby, dziś ma gorszy dzień, czasami słabo kontaktuje. Harb dostał słuchawkę na chwilę, poznał mnie. Ucieszył się bardzo. Zdałem mu "relację" tzn., że dotarła do nas wczoraj informacja, że założyliśmy wątek w cafe..... Cenną rzecz zrobiłeś, bezcenną. Przy każdej terapii trudnej choroby najważniejsza jest OBECNOŚĆ, najlepiej w pobliżu bliskich, ale odczuwanie, cenne, że mniej bliscy też są obecni, też się interesują i SĄ.

Tomekk
20-10-2024, 19:52
Dużo zdrowia i wytrwałości. Poszedł i grosz ode mnie.

herbert109
22-10-2024, 09:38
Życzę zdrowia i wytrwałości, kilka groszy też poszło.

robin102
22-10-2024, 20:44
Fajno, że ta zrzutka rośnie, ale warto by podpowiedzieć Żonie Janka, że są fundacje wspierające, opiekujące się systemowo po takich chorobach. Nasza zbiórka to kropla w morzu potrzeb.
Przeszedłem tą drogę z żoną swoją.

markoniMark
23-10-2024, 17:18
Tak trzeba pomagać ludziom.

RomanZWrocławia
23-10-2024, 22:07
NIe znam Jana, nie szkodzi, posżło trochę pieniędzy. Jacku kiedy Jan poczuje się lepiej pozdrawiaj go ponownie od całego forum.

robin102
24-10-2024, 08:12
Tak trzeba pomagać ludziom.
Bezdyskusyjnie trzeba.

notdot
24-10-2024, 15:27
NIe znam Jana, nie szkodzi, poszło trochę pieniędzy.

Też nie znam, ale widziałem tu trochę jego prac, zawsze było na czym oko zawiesić i poczytać. Poszedł przelew

robin102
24-10-2024, 19:25
aktywności zarówno tu, jak i w miejscach w sieci gdzie bywał powinna dać do myślenia. Andrzeja @Nikonozaur (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=19189) nie ma już z nami od przeszło roku... To tak jakby ktoś nie wiedział.
!
Czekaj , czekaj, o kim mówisz o Tym koledze co na motoryzacyjnym wątku spory toczyłem ?

maniak666
24-10-2024, 19:36
robin102. Tak. Ja zupełnie przypadkiem dowiedziałem się niedawno. Janek - Harb potwierdził w rozmowie, kilka osób również, potem na FB się potwierdziło. Tylko jakoś tutaj cisza...
Edit - dokładnie 20 września ubiegłego roku.

robin102
24-10-2024, 19:45
@robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441). Tak. Ja zupełnie przypadkiem dowiedziałem się niedawno. Janek - Harb potwierdził w rozmowie, kilka osób również, potem na FB się potwierdziło. Tylko jakoś tutaj cisza...
Edit - dokładnie 20 września ubiegłego roku. :( :( :(
.
czyli już biorą z mojej półki

maniak666
24-10-2024, 19:56
:( :( :(
.
czyli już biorą z mojej półki

Z tego co się orientuję jesteśmy z tej samej. Mój wychowawca z ogólniaka na którymś tam jubileuszu matury powiedział, że byliśmy jak do tej pory najlepszym rocznikiem jaki prowadził. Również najmocniejszym. I tego się trzymam. Do mnie już dwa razy przylazła, ale pogoniłem. I Tobie też to radzę...

ekonet
24-10-2024, 22:52
Z tego co się orientuję jesteśmy z tej samej. Mój wychowawca z ogólniaka na którymś tam jubileuszu matury powiedział, że byliśmy jak do tej pory najlepszym rocznikiem jaki prowadził. Również najmocniejszym. I tego się trzymam. Do mnie już dwa razy przylazła, ale pogoniłem. I Tobie też to radzę...
No to ja jakby półeczkę wyżej jestem.
Nie damy się, co?

Obrazek2000
27-10-2024, 14:21
Najserdeczniejsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!!!!
Dorzuciłem ile mogłem. Trochę się dziwię, że to tak wolno idzie...

robin102
29-10-2024, 00:00
...że to tak wolno idzie... Nie jest źle

pawl_s
29-10-2024, 22:14
Powodzenia w zbiórce, dużo zdrowia i poszedł blik.

PS: wrzuciłem info na X, może ktoś się dorzuci.

robin102
02-11-2024, 15:08
Cieszy w tej zbiórce, że 200 osób zrzuciło się na 20 tys zł, czyli średnio po stówce, piękne to

robin102
16-11-2024, 12:15
Co tak stanęło. Koledzy i Koleżanki

robin102
04-12-2024, 12:28
Kurtka na wacie już tak niedużo brakuje do założonego celu zbiórki.

maniak666
04-12-2024, 16:48
Nieco ponad tydzień temu Janek odezwał się do mnie i napisał, że jest coraz lepiej. Tylko tyle i aż tyle. Nie chcę go męczyć rozmową czy pisaniną, więc nie naciskam. Jak coś będę widział więcej dam znać.

Obrazek2000
04-12-2024, 20:46
Dzięki za wiadomość. Dobrze, że ktoś nas informuje. Pisz jak coś będziesz wiedział.

robin102
04-12-2024, 21:38
Nieco ponad tydzień temu Janek odezwał się do mnie i napisał, że jest coraz lepiej. Tylko tyle i aż tyle. Nie chcę go męczyć rozmową czy pisaniną, więc nie naciskam. Jak coś będę widział więcej dam znać.
Dobra wieść na grudniowy czas.

Szydlarz
08-12-2024, 21:57
Kurde rzadko ostatnio tutaj bywałem bo aprat trafił na "półkę" a czas na wyjścia w teren zamieniłem, na czas spędzany z Córką i Żoną. Dopiero dzisiaj zauważyłem wątek i od razu wpłaciłem tyle ile mogłem (jeszcze dorzucę po wypłacie). Forum jest jak rodzina i powinniśmy sobie nawzajem pomagać w trudnych chwilach. Mam ogromną nadzieję, że nasz wspólny Przyjaciel stanie na nogi i jeszcze nie raz zaszczyci forum swoimi fotografiami :). Jestem z Tobą harb myślami, Żona także życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

OjTam
24-12-2024, 17:55
https://i.imgur.com/8P7PYpW.png

robin102
25-12-2024, 19:46
Ufffffff, jest radość u mnie.

harb
26-12-2024, 12:08
Czesc Kochani, trafilem na Swieta do domu na przepustke zdrowotna ze szpitala, wrwcwm po swietach po staly wypis i bede sie starał uzyskac prywatne zabiegi , ktore wzmocnia moj stan . Czuje sie mocno osłabiony ale juz normalnie funkcjonuje, trzy miesiace w szpitalu w Dzierżażnie pod Gdanskiem bardzo mi pomogło . Dziekuje bardzo za wasza pomoc finansowa .

Kojocisko
26-12-2024, 12:29
Dobrze cię czytac Janie, wiele zdrowia ci życzę.

Wind Mill
26-12-2024, 13:18
...ale juz normalnie funkcjonuje...
I to jest dobry świąteczny news. ;)
Dużo zdrowia!

Jacek_Z
26-12-2024, 13:24
Czesc Kochani, trafilem na Swieta do domu na przepustke.
Cieszymy się i zdrowia życzymy, co oczywiste w tej sytuacji.
Wszyscy ciekawi, dobrze, że się tu odezwałeś. Czekałem na Twój wpis :)

Obrazek2000
26-12-2024, 13:52
Bardzo dobra wiadomość!
Szybkiego powrotu do zdrowia!

notdot
31-12-2024, 20:24
Wracaj do zdrowia, oby 2025 był lepszy dla ciebie i wszystkich

harb
09-02-2026, 03:52
Dzien Dobry Kochani

Bardzo wam dziekuje za dobre słowo i serce, za wsparcie finansowe dla mnie. Jestem cały czas na prochach , jakos sobie radze finansowo ( prawie 1200zł miesiecznie na leki ) dostalem pierwsza grupe inwalidzka , było bardzo ciezko . Bez powietrza lezałem w domu 20 minut , sasiad z gory mnie rechabilitował do przyjazdu dwoch karetek, nastepnie Trzy tygodnie w Akademi Medycznej w Gdansku , po 10 dniach przywrocili mnie do stanu przytomnosci . Pozniej pol roku w szpitalu w Dzierzaznie pod Gdanskiem . jeszcze sie lecze niestety ale nie jest juz zle , mam nadzieje ze powoli dojde do siebie. Specialisci twierdza ze zaszkodzily mi leki hormonalne na leczenie prostaty , onkolog dał mi za duza dawke leku. Serducho to silnik i trzeba bardzo na nie uwazac . Przed zawalem rok na rowerze elektrycznym prawie co dzien , dobrze sie czułem mimo 72 lat , nie pale od 10 lat, praktycznie nie pije , trudno mi było nawet pomyslec o zawale a jednak mnie dopadło. Raz jeszcze dziekuje wam z całego serca za pomoc . Serdecznie pozdrawiam

!AGresT
09-02-2026, 07:57
Trzymaj się Chłopie!

MstrG
09-02-2026, 11:50
Cieszę się, że się odezwałeś i że jest lepiej. Dużo zdrowia, wytrwałości i sił. Oby aparat coraz częściej wracał do ręki.

crusiek
09-02-2026, 13:23
Dużo zdrowia :)

pysson
09-02-2026, 18:02
Dużo zdrowia.

Szuwar
10-02-2026, 01:06
Witaj Janku,

Dobrze Cię czytać, szczególnie, że piszesz dobre wiadomości. Cieszę się Twoim powrotem do zdrowia. Tu pośpiech nie wskazany, krok po kroku stajesz na nogi i to jest super informacja.
Dbaj o siebie, ćwicz oko i wracaj do nas jak najprędzej ze swoimi kadrami. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam Cię bardzo, bardzo serdecznie.

Jacek_Z
10-02-2026, 01:14
Fajnie że cos napisałeś. Widzę, że na fejsie wrzucasz swoje zdjęcia. Nie wszystkie znałem, myślałem, że może to jakieś nowe, że znowu podróżujesz. Ale jak widzę to tak aż dobrze to nie jest. Pomalutku, będzie coraz lepiej. Trzymam kciuki, jak i pół forum zapewne (druga połowa może cie nie znać ;) )

notdot
10-02-2026, 12:45
Dołączam się do życzeń zdrowia i powrotu do pełni sił, trzymaj się

robin102
10-02-2026, 14:45
Jak mnie to cieszy. Zdrówka Janie

Obrazek2000
11-02-2026, 20:43
Szybkiego powrotu do zdrowia!
I czekamy na nowe zdjęcia ;-)