PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie karty SD w D80



Bradley22
08-07-2007, 20:07
Cześć,
Mam w swoim D80 kartę SanDisc 2GB Extreme III i mieści mi się na niej dokładnie 206 RAW'ów. Przed chwilą zrzuciłem zdjęcia na dysk po czym przez komputer zrobiłem format karty. Wkładam kartę do aparatu a tu mi się pokazuje, że zmieszczą mi się już tylko 163 RAW'y!!! Czyli wcięło mi jakieś 40Mb!!!
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć dlaczego się tak stało i co mam zrobić, żeby wrócić do stanu wcześniejszego??

Za pomoc będę bardzo wdzięczny bo trochę mi ta sytuacja popsuła humor :/

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
Paweł

P.S.
Formatowanie karty w aparacie nie pomogło

Z góry dzięki za pomoc ;)
Pozdrawiam!
Paweł

sniewczas
08-07-2007, 20:30
Ten wskaźnik ilości zdjęć, które jeszcze się zmieszczą na karcie pokazuje najbardziej pesymistyczną wersję, czyli "w najgorszym wypadku zmieszczą Ci się 163 zdjęcia". W miarę jak zdjęć będzie przybywać, wskaźnik będzie coraz bardziej precyzyjny. Jak sprawdzisz ilość dostępnego miejsca na karcie, to okaże się, że wszystko gra.

Bradley22
08-07-2007, 21:00
Rzeczywiście jest tak jak mówisz. Wyświetla 163 a zmieściło sie 224 :)
Jestem już spokojniejszy.

Dziękuję i pozdrawiam!
Paweł

Macro
09-07-2007, 04:04
20:07

Przed chwilą zrzuciłem zdjęcia na dysk po czym przez komputer zrobiłem format karty. Wkładam kartę do aparatu ...
21:00

Wyświetla 163 a zmieściło sie 224 :)

Niezły przerób... :) Jakieś ciekawe zdjęcia wyszły? :)

Bradley22
09-07-2007, 09:42
Niezły przerób... :) Jakieś ciekawe zdjęcia wyszły? :)

Haha same tłuściochy :D

Pozdrawiam!
Paweł

Encor
09-07-2007, 12:28
Mi standardowo mieści się 210 zdjęć, przy czym aparat pokazuje 163 sztuki dla Sandisków i o dziwo 165 dla Kingstona:)

israel
09-07-2007, 13:11
Mi standardowo mieści się 210 zdjęć, przy czym aparat pokazuje 163 sztuki dla Sandisków i o dziwo 165 dla Kingstona:)

Nie wiem jak to jest dla kart flash ale np dyski twarde maja podawana przyblizona pojemnosc - praktycznie nigdy dwa dyski - rozne modele - nie maja tej samej pojemnosci. Sam mialem kiedys chyba samsunga na ktory wchodzilo 76 GB a nie jak podano 80 :)
pozdrawiam

Bradley22
09-07-2007, 13:21
Mi standardowo mieści się 210 zdjęć, przy czym aparat pokazuje 163 sztuki dla Sandisków i o dziwo 165 dla Kingstona:)

U mnie na początku pokazywał 206 a ile się zmieściło to nie sprawdziłem bo zawsze przed końcem miejsca zgrywałem zdjęcia na dysk. Dlatego właśnie trochę się zakręciłem kiedy na wyświetlaczu zamiast 206 zobaczyłem 163. Ale 224 to zadowalająca mnie ilość ;)

Pozdrawiam!
Paweł

Macro
09-07-2007, 17:14
Sam mialem kiedys chyba samsunga na ktory wchodzilo 76 GB a nie jak podano 80 :)
To znaczy, że miałeś dysk o pojemności o ~1,5 GB większej niż podano. To chyba dobrze :)

Kalam
09-07-2007, 17:14
witam
to ja jeszcze dodam 3 grosze.
Po pierwsze - nalezy pamietac, ze NEFy sa skompresowane. Za kazdym razem wiec moze wyjsc calkiem inna liczba zdjec. I faktycznie po sformtowaniu licznik pokazuje przyblizona najbardziej pesymistyczna wersje.
Po drugie - przy dyskach twardych - wielkosc na naklejce jest wartoscia handlowa, gdzie przyjmowane jest, ze 1 Gb to bedzie 1000 Mb a nie 1024. W tym przypadku 80Gb dysk to tak na serio 8x10^10 b czyli w przyblizeniu 75Gb.

Pozdrawiam