PDA

Zobacz pełną wersję : D80 czy D70s a moze FF ?



Charles
08-07-2007, 14:12
Pytanie jak w stopce .Czy warto przesiadac sie z D70 s na D80, czy moze czekac juz na FF Nikona ? Czy D80 da widoczna roznice w jakosci zdjec bijac na glowe D70s ?Zastanawiam sie czy te 10 mpix daje tak rewelacyjne osiagi ? Pozdrawiam i dziekuje za rade .

pebees
08-07-2007, 14:29
Pytanie jak w stopce . (..)
__________________
D 70s / S 12-24 / S 20 1.8 / N 28 2.8 / N 50 1.8 / N 35-70 2.8 / N 85 1.8 / SB-600 /


Hmm... Nie ma pytania...

Fenek
08-07-2007, 14:33
Jeśli nie cropujesz często i mocno zdjęć... to D80 nie da Ci wielkiej poprawy jeśli chodzi o jakość zdjęć. W zasadzie główna różnica to kwestie dodatkowych funkcji, większej ich ilości wyciągniętych "na wierzch", większy LCD i np. odpada problem z bloomingiem dzięki w pełni mechanicznej migawce. Nawet jeśli FF się pojawi, będzie zapewne b. drogi. Zastanów się, czy jesteś w stanie wydać dobre kilkanaście tys. na nową puszkę.

Zbigniew
08-07-2007, 14:34
Ten temat był wałkowany na forum niczym ciasto francuskie :) Ja sam wypowiadałem się z kilka razy, wyliczając zady i walety obydwu puszek. Poza tym na pytanie musisz sobie odpowiedzieć samemu.

markB
08-07-2007, 15:19
Nie ma sensu czekać, bo jak się pojawi to w cenie zbliżonej do Canona 1Ds Mark II.

njght_84
08-07-2007, 15:39
d80 jest blizej d200 niz d70s. natomiast d70s musisz sie nauczyc robic zdjecia bo to wymagajacy aparat, skoro ci sie podobaja z 70ki(+PS) nie oczekuj nic wiecej

(poza bajerami, grip i wiekszy wizjer, a i najwarzniejsze dla nie znajacych innych jezykow wersja softu PL:D, ekran przeklamuje i to strasznie jak w d200 dlatego wolalbym z 70s z 2,5")

10Mpix jest fajne ale nie zawsze...
w d70s nie balem sie robic jpg, a tu tylko raw

nawiasem mowiac dalej wierzycie w FF w nikonie?

mkwiek
08-07-2007, 16:09
czy moze czekac juz na FF Nikona
czekaj, czekaj, się naczekasz :) a po za tym lepiej już na d200 niż d80:). lepsza puszka

żółto-czarny
08-07-2007, 22:02
No ale ekran przekłamuje, tylko za dużo większą kasę! ;-)
Osobiście wstrzymałbym się z przesiadką do momentu pojawienia się jakiegoś D80s ew. "D300" żeby się przekonać, jaki to będzie miało wpływ na ceny ustępujących modeli. No i czy jednak nie lepiej dołożyć do nowości.

spiritwood
08-07-2007, 22:21
Ja nie rozumiem tego Waszego oczekiwania na FF. Że co? Że pojawi sie w systemie??? Ilu z Was będzie na niego stać? Moim zdaniem FF jeżeli sie pojawi, to raczej w serii Dx. Czy wtedy wszyscy przesiądziecie sie z D50/80 na FF za 15 - 20k PLN? Wątpię...
Stójmy na ziemi zamiast bujać w obłokach. W wypadku rozterek autora tego topicu w grę wchodzi D70s lub D80 lub D200.
A jeżeli dysponuje / dysponujecie naprawdę dużą gotówką, to kup / kupcie sobie D200 i 5D (a czemu nie? ;)). Będziesz mieć swobodę wyboru...
FF Nikona dokupisz / dokupicie sobie z czasem....

nimlot
08-07-2007, 22:49
z tego co widze w stopce to jakies obiektywy posiadasz :) takze wiesz o co chodzi
biorac pod uwage d70s vs d80 - raczej bym odpuscil zamiane
jezeli chodzi mianowicie o d70s vd d200 - mysle ze bym sie zastanowil :) lepsza budowa puszki lepszy material - lepsza ergonomia normalny grip - takze w ergonomii niesamowity krok do przodu ...

wiele funkcji wyciagnietych na puszke - pod palce ...
mysle ze tutaj warto sie zastanowic

yy .. biorac pod uwage oczekiwania na sprzet - na spadek ceny ... to nikt by niczego nigdy nie kupil - dlatego ze na koncu umyslu zawsze by mial wizje ze jak dzisiaj cos kupi za 5tysiecy to za 6 miesiecy wyjdzie cos nowego i ten upragniony sprzet bedzie kosztowal juz 3.5 -4tys

tak jest ze wszystkim ...

jerryjola
08-07-2007, 23:07
mimo, iż sam mam d80, nie zamieniałbym na Twoim miejscu d70s na d80.... jest różnica, ale jak dokupisz porządne szkło do swojego, to różnicy nie zauważysz....oczywiście mam na myśli efekt końcowy obsługi puszki, czyli fotki. Pewnie argumentem mogłaby być inna (jak dla mnie bardziej intuicyjna, co do jpg-ów - wychodzą bez zarzutu i nie boję się o efekt końcowy) obsługa puszki, ale nie ma ona za wiele wpływu na efekt końcowy...

art-74
08-07-2007, 23:21
Co do FF, to możesz się nie doczekać
jeśli chodzi o d80 d200 to jeśli lubisz ostrość, to możesz się nieco rozczarować

jeśli dla ciebie wygoda robienia zdjęć i wizjer ma znaczenie , to warto się przesiadać

fader_audio
09-07-2007, 00:10
Mój znajomy ma d70 i nie zamienia go bo czeka na ff. ja chciaem kupic lustro które jest produkowane jest nowością i z dośc dobrej półki. Jeżeli wziąć pod uwagę kilka dodatkowych funkcji na rzecz d80 tj. iso100, wizjer duży i pentagonalny, większy wyraźniejszy wyświetlacz, to warto się przesiadać. Jeżeli jednak tylko z kuli jakości fotek to moim zdaniem się nie opłaca bo jakościowo są moim zdaniem ciężko do rozróżnienia. Pozdrawiam

stachmuszel
09-07-2007, 07:27
fader_audio napisał:

"d80 wizjer duży i pentagonalny, większy wyraźniejszy wyświetlacz"

w d70s jest też pentagonalny, aczkolwiek jest mniejszy i ciemniejszy.
w d80 wyświetlacz jest większy, ale zabiera połowę energii akumulatora. Trzeba wybrać czy wielkość wyświetlacza czy żywotność akumulatora. na jednym akumulatorze w d70s robiłem sporo więcej fotek niż d80.

wrrum
09-07-2007, 07:40
Mój znajomy ma d70 i nie zamienia go bo czeka na ff. ja chciaem kupic lustro które jest produkowane jest nowością i z dośc dobrej półki. Jeżeli wziąć pod uwagę kilka dodatkowych funkcji na rzecz d80 tj. iso100, wizjer duży i pentagonalny, większy wyraźniejszy wyświetlacz, to warto się przesiadać. Jeżeli jednak tylko z kuli jakości fotek to moim zdaniem się nie opłaca bo jakościowo są moim zdaniem ciężko do rozróżnienia. Pozdrawiam

Chyba chodziło Ci o wizjer ? A ten zdaje mi się jest układem luster, a nie pryzmatem (nie pamiętam dokładnie). Zresztą ma to znacznie mniejsze znaczenie niż to, że w D80 jest wyraźnie większy.
Jeśli chodzi o LCD to jest bardzo dobry, z 2 małymi "ale": jest ciut za ciemny i może sugerować jaśniejszą ekspozycję niż jest potrzeba, po drugie ma poważne problemy z oddaniem gamy fioletów i purpur. Tu wyświetlacz daje d... i wyraźnie kłamie. Na kompie jest wszystko OK.
Ja kupując miałem do wyboru D70s vs D80. Widać co wybrałem. Przy przesiadce z jednego na drugi - ba ja wiem czy warto :??

stachmuszel
09-07-2007, 08:30
Zawsze myślałem, że Nikon nie stosuje takich wynalazków jak układ luster w wizjerze. Myślałem, że to domena innej zaprzyjaźnionej firmy, która w serii xxxD stosuje takie cuda. Gdzieś w sieci czytałem o pryzmacie w d70/s ale może się mylę.

Karl Johansson
09-07-2007, 09:34
Stachu: D70 ma pryzmat. D50 układ luster.

Trevor
09-07-2007, 10:30
A mi się zawsze wydawało, że d50 i d70s mają układ luster (patrzyłem przez oba i jak dla mnie żadnych różnic), a dopiero wyższe mają pentaprism i przez to te wizjery są większe i jaśniejsze.

wrrum
09-07-2007, 11:00
Za DPreview:
D50 - Penta-dach-mirror type
D70 - pentaprism
D80 - pentaprism
D200 - pentaprism

Czyli tylko D50 ma lusterka

stachmuszel
09-07-2007, 11:46
I to jest konkretna informacja :-))
Pozdro!

markB
09-07-2007, 19:40
D70 ma niestety układ luster, przynajmniej ten egzemplarz, który posiadam. W teście na dpreview jest błąd. Inaczej pisze tu: http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/nikon_d70_pg2.html
i tu: http://www.cameras.co.uk/specs/nikon-d70.cfm
i tu: http://www.digitalreview.ca/cams/NikonD70s_specs.shtml
i jeszcze tu: http://www.imaging-resource.com/PRODS/D70S/D70SA3.HTM
Błąd ten ciągnie się od czasu wydania przez Nikon broszury zapowiadającej D70, w której opisano jego wizjer jako pentapryzmatyczny.

żółto-czarny
10-07-2007, 08:51
No właśnie. A ja już myślałem, że nie wiem czego używam. Żeście mi namiąchali z tym pryzmatem :mrgreen:

wrrum
10-07-2007, 11:38
Cytowałem DPreview, ale też byłem zdziwiony, bo z kolei wszędzie pisali, że D70 i D50 mają ten sam wizjer.

mat777
15-07-2007, 18:19
Ja wolałbym D70s od D80. Brat ma D80 napalił sie na niego i kupił.
Kiedy nikon wprowadził D70to był hit, bardzo dobry aparat. Następca tego aparatu jest D200 a nie D80.
A pyzatym uważam ze zdjęcia jakie ten aparat robi sa mizerne.

Oczywiście ktoś powie ze umiejętności itd. ale jak aparat biorą w łapka rodzice to oni sie nim nie "bawią" robią po prosu zdjęcia i aparat sie nie popisuje.

Lepiej kupić d70s i dobrej jakości szkło niż wydawać kasę na D80 i kit.