Zobacz pełną wersję : XQD czy CFexpress type b
hunter77
05-08-2021, 19:18
Witam. Gdzie kupie najlepiej czyli pewnie i najtaniej? Potrzebuje 64gb lub 128gb bez przepłacania. Czy warto rozważać używki?
Kojocisko
05-08-2021, 19:30
CF, jeśli nie masz takich kart, czytnika, to XQD już nie żyje. Nie warto wchodzić.
CFE bywają w niezłych cenach na amazon.de. Jest wątek o CFE, poszukaj.
XQD mimo to warto brać pod uwagę, są to solidne nośniki, dobre kontrolery z najlepszymi an rynku kościami pamięci, nie przekreślałbym tego.
Jeśli masz w aparacie oprogramowanie zgodne z CFE/CFX/CFexpress to warto to brać.
CF, jeśli nie masz takich kart, czytnika, to XQD już nie żyje. Nie warto wchodzić.
CFE bywają w niezłych cenach na amazon.de. Jest wątek o CFE, poszukaj.
Są czytniki obsługujące oba formaty kart, np.: https://www.sony.pl/electronics/czytniki-kart/mrw-g1.
Lukasz_85
06-08-2021, 14:55
Są także ProGrade w różnych opcjach z UHS-II https://shop.progradedigital.com/collections/workflow-readers
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.