PDA

Zobacz pełną wersję : śrubka /wkręt 1,5mm



fafniak
26-03-2021, 17:24
Potrzebuję wkrętu/śruby
1,5mm zakończony szpicem
bez łba

nie mogę znaleźć

jest w serwisie krakowskim na ul. Płk. Dąbka 17
Dadzą nawet za darmo - tylko standardowa wysyłka to 30zł !!! :D
W przeliczeniu na jedną śrubkę robi się idiotycznie ;)

ksh
26-03-2021, 18:03
Warszawa to duże miasto, znajdziesz spokojnie u siebie.
Grochowska 16

Szukaj po nazwie wkrętów dociskowych np DIN913, 914, 916 i przykładowo M1.6x40 - pierwsze oznaczenie średnica, drugie długość.

fafniak
26-03-2021, 18:50
na razie jestem na kwarantannie
długość ze szpicem 2,5mm(prawie 3)
średnica - pomierzyłem i dla mnie to ma 2mm a facet mówił o 1,5mm

ksh
26-03-2021, 18:55
https://allegro.pl/oferta/wkret-dociskowy-robaczek-brok-m2x3-nierdzewny-10-9109187835
leniu

fafniak
26-03-2021, 19:36
szukałem tak jak facet mi powiedział
1.5mm jakoś nie bardzo można znaleźć na alle

- - - - kolejny post - - - - - -

to jest śrubka do obiektywu i ma nie wystawać (ja tam widzę miejsce ale ...)

- - - - kolejny post - - - - - -

zamówione 2 rodzaje - dziękuję

TOP67
26-03-2021, 19:47
średnica - pomierzyłem i dla mnie to ma 2mm a facet mówił o 1,5mm

Jeszcze się nie spotkałem z tak dużym robaczkiem w obiektywach. M2 mają śruby mocujące bagnet w obiektywach (nawet tych największych).
Te 1,5 mm jest bardziej prawdopodobne, chociaż nie stosuje się takiej wielkości. Typowe to M1.6, M1.4, M1.2.
Najprościej wkręcić zwykłą śrubę o o znanej wielkości i sprawdzić.

fafniak
26-03-2021, 19:57
z tych które mam to żadna nie pasuje

TOP67
26-03-2021, 20:21
Wykręć jedną ze śrub mocujących bagnet w obiektywie typu 24-70, 14-24. To na pewno jest M2
Chociaż jak już zamówiłeś, to możesz po prostu poczekać.

andystar
26-03-2021, 20:40
Czy wkręt jest z nacięciem (DIN553) czy z sześciokątem wewnętrznym (DIN913)?
Jak te co zamówiłeś nie będę dobre to napisz na PW adres to Ci wyślę w prezencie na Wielkanoc.

fafniak
26-03-2021, 20:55
oto ta śrubka :
50076

50077

50078

- - - - kolejny post - - - - - -

od góry - tylko chciałbym jednak na imbus bo na płaski śrubokręt to jakaś pomyłka
50079

TOP67
26-03-2021, 21:12
Wkrętak, wkrętak.

A masz taki mały imbus? Za mocno pokręcisz i zrobi się z niego walec. Na szczęście raczej z klucza a nie ze śruby, łatwo go spiłować.

andystar
26-03-2021, 21:12
Mam M2x3 ; M1,6x2 ; M1,6x4 z nacięciem na płaski śrubokręt.
Jeśli suwmiarka jest dobra to jest to M2

Do 1,4 są tylko na płaski śrubokręt, od 1,6 mogą być na płaski lub na imbus