spiritus
29-12-2020, 01:19
Podczas koncertu Handla w XVIII wieku w Wielkiej Brytanii ówczesny król Jerzy II wstał z miejsca a wraz z nim reszta publiczności gdy zaczęto odgrywać Hallelujah. Dowiedziałem się tego kilkanaście lat temu gdy uczęszczałem do PSM. Ostatnio jednak zacząłem buszować po youtube i przyglądać się podczas jakich utworów publiczność wstaje z miejsc i odsłu****e je na stojąco. Wyhaczyłem "Gaude Mater Polonia" czy kolędę "Bóg się rodzi". Ktoś wie podczas jakich utworów wstaje się jeszcze z miejsc? Wiadomo, że jest to zwyczaj z szacunku dla utworu ale czy jednak nie jest to odbierane jako forma nietaktu (szum, trzaskanie krzesłami itp)?
W filharmonii nigdy nie byłem chociaż miałem sporo okazji (głupi był człowiek i niedorozwinięty). Teraz, gdy tylko skończy się ta "covidowa szarańcza" wybiorę się na 100% :)
W filharmonii nigdy nie byłem chociaż miałem sporo okazji (głupi był człowiek i niedorozwinięty). Teraz, gdy tylko skończy się ta "covidowa szarańcza" wybiorę się na 100% :)