Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Filharmonia

  1. #1

    Domyślnie Filharmonia

    Podczas koncertu Handla w XVIII wieku w Wielkiej Brytanii ówczesny król Jerzy II wstał z miejsca a wraz z nim reszta publiczności gdy zaczęto odgrywać Hallelujah. Dowiedziałem się tego kilkanaście lat temu gdy uczęszczałem do PSM. Ostatnio jednak zacząłem buszować po youtube i przyglądać się podczas jakich utworów publiczność wstaje z miejsc i odsłu****e je na stojąco. Wyhaczyłem "Gaude Mater Polonia" czy kolędę "Bóg się rodzi". Ktoś wie podczas jakich utworów wstaje się jeszcze z miejsc? Wiadomo, że jest to zwyczaj z szacunku dla utworu ale czy jednak nie jest to odbierane jako forma nietaktu (szum, trzaskanie krzesłami itp)?

    W filharmonii nigdy nie byłem chociaż miałem sporo okazji (głupi był człowiek i niedorozwinięty). Teraz, gdy tylko skończy się ta "covidowa szarańcza" wybiorę się na 100%
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 29-12-2020 o 01:28
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Akurat na Mesjaszu byłem w Filharmonii Warszawskiej. Publiczność wstała dopiero po (znakomitym!) wykonaniu, aby oklaskiwać artystów na stojąco.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  3. #3

    Domyślnie

    Dziwne, w Polsce jest kontynuowana ta tradycja stania podczas odgrywania tej części oratorium.
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Dawno to było...

    Warszawa: https://youtu.be/GJPSqYjhj9s. Publiczność stoi.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 29-12-2020 o 23:03
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Dawno to było...

    Warszawa: https://youtu.be/GJPSqYjhj9s. Publiczność stoi.
    Wiem wiem. Widziałem to... jak i wiele innych z innych krajów ale mało gdzie stają i nie podtrzymują tradycji :/
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Filharmonia w Szczecinie
    By Trudnoonazwe in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2018, 15:30
  2. [ Architektura ] Filharmonia
    By Baart1980 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 09:34
  3. [ Architektura ] Filharmonia Świętokrzyska 2
    By autograf in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 13:49
  4. [ Architektura ] Filharmonia Świętokrzyska
    By autograf in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:45
  5. Filharmonia
    By Krasnall in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2005, 22:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •