PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie do kawoszy



fafniak
24-12-2020, 15:02
Jaką kawiarkę kupić

Pijemy kawy wielkosci 2x 200 (tak około oczywiscie)
Ostatnia kawiarka nagle zaczeła przeciekać (dno czajniczka "puściło")
Chyba jednak zbyt cienka była (niby ze stali)

Trochę obawiam sie aluminiowych (choc do dzisiaj mamy taką przez tyle lat...)

marcin255
24-12-2020, 16:07
Mam Bialetti ,przywieziona z Włoch 6 lat temu i co dzień używana jedyne co wymieniłem to uszczelka . Choć sam osobiście wolę kawę z ekspresu mam Nivona Cafe romantica 838 zrobione z 1400 kaw róznych i ta mi najbardziej pasuje .

fafniak
24-12-2020, 16:18
bialetti jest "samonasuwającym" sie wyborem
który masz? alu czy stalowy ?

marcin255
24-12-2020, 16:21
Aluminiowy -https://www.coffeedesk.pl/product/2250/Bialetti-Moka-Express-6Tz

sufenta
24-12-2020, 16:47
Aluminiowe moga smak kawy zmieniac.

ksh
24-12-2020, 18:29
Aluminium jest ok do czasu jeśli nie włożymy go np do zmywarki albo nadgorliwie nie będzie szorować.

fafniak
25-12-2020, 00:00
chciałbym kupić to stalowe bialetti ale nie mogę znaleźć czy ma gruby spód

Jurek Ż
25-12-2020, 00:10
Po wszystkich kawiarkach a było ich wiele. Polecam ekspresy kolbowe. Ciutkę droższe, jednak smak kawy szybko to wynagrodzi.

fafniak
25-12-2020, 00:13
Prosiłbym o pozostanie jednak przy kawiarkach

sufenta
25-12-2020, 00:28
Nie wiem, czy ma gruby spod. Bialetti mojej siostry po 3 latach przerdzewial w 2 miejscach.

ksh
25-12-2020, 00:44
Ja polecam taką o pojemności 2tz https://www.ceneo.pl/16322053 lub MUKKA https://www.youtube.com/watch?v=4WgzKFJ6klE
kupowałem tu jak były po 45 euro https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B000AA89GW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1 i obdarowani używają na codzień, a byli sceptyczni do czegoś innego niż zalewajka.

Pawel92
25-12-2020, 10:42
Tak mi namąciłeś w mojej (małej) głowie, że zamówiłem to ustrojstwo. Przyjdzie po Świętach. Dam znać :D