PDA

Zobacz pełną wersję : b&w w PS



MikeP
11-10-2005, 17:51
Witam

Zachecony przerobkami mojego zdjecia przez kolegow z forum zainteresowalem sie tematem obrobki zdjec czarnobialych.

Chcialbym Was spytac o kilka rad dotyczacych wlasnie b&w w photoshopie.
Wyczytalem, ze najlepiej przejscie z koloru zrobic w LAB lub za pomoca Channel mixer. To prawda?

Chcialbym Was prosic o podeslanie byc moze linkow dotyczacych fotografii b&w. interesuje mnie pzede wszystkim sprawa ziarna. Jak najlepiej cyfrowo (niestety) poradzic sobie z tym efektem? Nie jest to sprawa jasna i latwo przesadzic.

Znacie jakies ciekawe strony temu poswiecone?

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Saint
11-10-2005, 17:59
Jest nawet taki zestaw filtrow kiedys ktos wrzucal linka niestety nie pamietam nazwy tego pakietu.

MikeP
11-10-2005, 18:58
Moze sobie ktos przypomni... :D

Pozdrawiam

Michał

Saint
11-10-2005, 19:03
Tez by mi sie przydal

alpine
11-10-2005, 19:43
Ten zestaw to B+W Portrait Filter Set? Jest tam jeden filterek do robienia czarno-białych. Ale w sumie to nie korzystałem z niego nigdy, wolę zmieniać bardzo prosto w PS-ie. Robię to tak - system kolorów RGB - Image-Adjustment-Chanel Mixer-zaznaczasz ptaszkiem Monochrome i suwaczkiem regulujesz.

A o ziarnie też bym chciał wiedzieć więcej.

pzdr

Saint
11-10-2005, 20:44
Bo ja mialem takiego plug-ina do szopy z roznymi typami B&w ale gdzies mi to wcielo, a sam nie moge sie doszukac tego na forum.

c2h5oh
11-10-2005, 20:58
Pewnie chodzi wam o convert to b&w pro...

Keyser Soze
11-10-2005, 21:32
...poszedlem na kolacje i "alkohol" mnie wyprzedzil ;)

CtBWP [teraz juz v.3] to chyba najlepsza wtyczka do zabawy w b&w - trial mozna zassac stad (http://www.theimagingfactory.com/) - polecam...

Saint
11-10-2005, 21:47
c2h5oh, to byl jakis inny chyba darmowy ... mozna bylo wybrac z roznych motywow np. holywood itd,. jakies ziarenko mozna bylo pamietam, ze sie wchodzilo na stronke tego programu i na glownej byl odnosnik do pliku instalacyjnego.

Tr0n
11-10-2005, 21:59
c2h5oh, to byl jakis inny chyba darmowy ... mozna bylo wybrac z roznych motywow np. holywood itd,. jakies ziarenko mozna bylo pamietam, ze sie wchodzilo na stronke tego programu i na glownej byl odnosnik do pliku instalacyjnego.

Moze chodzi Ci o te filtry do PSa http://www.optikvervelabs.com/

albo o ten programik http://www.mediachance.com/digicam/bworks.htm

Czornyj
11-10-2005, 22:43
Warto pobawić sie z curvami

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/curvy.jpg)

Saint
11-10-2005, 22:45
Tr0n, jestem zobowiazany ... tak to pierwszys z nich. Polecam wszystkim.