Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: b&w w PS

  1. #1

    Domyślnie b&w w PS

    Witam

    Zachecony przerobkami mojego zdjecia przez kolegow z forum zainteresowalem sie tematem obrobki zdjec czarnobialych.

    Chcialbym Was spytac o kilka rad dotyczacych wlasnie b&w w photoshopie.
    Wyczytalem, ze najlepiej przejscie z koloru zrobic w LAB lub za pomoca Channel mixer. To prawda?

    Chcialbym Was prosic o podeslanie byc moze linkow dotyczacych fotografii b&w. interesuje mnie pzede wszystkim sprawa ziarna. Jak najlepiej cyfrowo (niestety) poradzic sobie z tym efektem? Nie jest to sprawa jasna i latwo przesadzic.

    Znacie jakies ciekawe strony temu poswiecone?

    Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest nawet taki zestaw filtrow kiedys ktos wrzucal linka niestety nie pamietam nazwy tego pakietu.

  3. #3

    Domyślnie

    Moze sobie ktos przypomni...

    Pozdrawiam

    Michał

  4. #4

    Domyślnie

    Tez by mi sie przydal

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    69

    Domyślnie

    Ten zestaw to B+W Portrait Filter Set? Jest tam jeden filterek do robienia czarno-białych. Ale w sumie to nie korzystałem z niego nigdy, wolę zmieniać bardzo prosto w PS-ie. Robię to tak - system kolorów RGB - Image-Adjustment-Chanel Mixer-zaznaczasz ptaszkiem Monochrome i suwaczkiem regulujesz.

    A o ziarnie też bym chciał wiedzieć więcej.

    pzdr
    ___________________________
    Fotoblog

  6. #6

    Domyślnie

    Bo ja mialem takiego plug-ina do szopy z roznymi typami B&w ale gdzies mi to wcielo, a sam nie moge sie doszukac tego na forum.

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie chodzi wam o convert to b&w pro...
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar Keyser Soze
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Oborniki Wlkp./Albion - Morecambe
    Posty
    85

    Domyślnie

    ...poszedlem na kolacje i "alkohol" mnie wyprzedzil

    CtBWP [teraz juz v.3] to chyba najlepsza wtyczka do zabawy w b&w - trial mozna zassac stad - polecam...
    pozdrawiam, pshemo

    Minolta XD7 / D70

    "How do you shoot the Devil in the back? What if you miss?"

  9. #9

    Domyślnie

    c2h5oh, to byl jakis inny chyba darmowy ... mozna bylo wybrac z roznych motywow np. holywood itd,. jakies ziarenko mozna bylo pamietam, ze sie wchodzilo na stronke tego programu i na glownej byl odnosnik do pliku instalacyjnego.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saint
    c2h5oh, to byl jakis inny chyba darmowy ... mozna bylo wybrac z roznych motywow np. holywood itd,. jakies ziarenko mozna bylo pamietam, ze sie wchodzilo na stronke tego programu i na glownej byl odnosnik do pliku instalacyjnego.
    Moze chodzi Ci o te filtry do PSa http://www.optikvervelabs.com/

    albo o ten programik http://www.mediachance.com/digicam/bworks.htm
    pozdrawiam Sebastian

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •