PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kolorem



martin75
09-10-2005, 19:19
zdjęcia z mojego D50 wyglądają super pod ACDSee ale po otworzeniu ich w PS są lekko rozmyte, pastelowe jakby "za mgłą" .
jak to zmienić (zarówno zdjęcia jak i PS są w sRGB)

akustyk
09-10-2005, 19:25
skonfigurowac zarzadzanie kolorami w PS

EDIT (doczytalem): mozliwe, ze w PS jest nie to sRGB wybrane :(

martin75
09-10-2005, 19:28
gdzie to ustawić ?

akustyk
09-10-2005, 19:31
gdzie to ustawić ?
nie wiem jaka wersje jezykowa PS masz, wiec po prostu: Shift+Ctrl+K

martin75
09-10-2005, 19:32
niestety jest już ustawione sRGB więc ???

akustyk
09-10-2005, 19:59
sprawdz ew. gdzies tam, czy PS nie robi jakos automatycznie konwersji - bez pytania. niby nie powinno o to chodzic, ale jak piszesz o slabym kontrascie to odruchowo mi sie lampka "przestrzen kolorow" swieci. choc moge sie mylic

innego pomyslu nie mam. moze ktos inny

martin75
09-10-2005, 20:44
coś nie mogę sobie z tym poradzić !!!, po naciśnieciu Shift+Ctrl+K w tej ramce poza sRGB inne parametry jak powinny być ustawione (prosiłbym o zrzut "wzorcowego"ekranu na [email protected] bo już się w tym pogubiłem a żona mi głowę zmywa że to wszystko lipa i badziewne zdjęcia :(

akustyk
09-10-2005, 20:45
coś nie mogę sobie z tym poradzić !!!, po naciśnieciu Shift+Ctrl+K w tej ramce poza sRGB inne parametry jak powinny być ustawione (prosiłbym o zrzut "wzorcowego"ekranu na [email protected] bo już się w tym pogubiłem a żona mi głowę zmywa że to wszystko lipa i badziewne zdjęcia :(

reszty nie ruszaj. interesuje Cie tylko profil RGB

martin75
09-10-2005, 21:01
jak masz chwilkę to sprawdz pocztę i powiedz co o tym sądzisz !