PDA

Zobacz pełną wersję : statyw FIRST



Jacek Wrzesińsk
15-06-2007, 17:38
Ostatnio kupowałem w FOTOJOKERZE obiektyw i wpadł mi w oczy statyw FIRST OPTICA,czy coś tak,otórz wyglądał całkiem przyzwoicie,dość sztywne nogi,metalowa głowica,całość dobrze spasowana,bez luzów,sprawiał solidne wrażenie,cena 349zł.Mam pytanie do szanownych użytkowników forum:czy ktoś używał lub używa taki statyw i jak on się sprawuje?I jaka jest relacja jakość-cena?Wart tych pieniędzy?Ja potrzebuję statywu nieczęsto,głównie wycieczki,więc rozmiar ma znaczenie i waga też,a zakładać będę to co w stopce.Pozdrawiam!Jacek.

Rafał_Sz
15-06-2007, 18:00
W tym samym sklepie powinni mieć statyw BILORA 1122 za 299, tańszy, a wykonanie o niebo lepsze. Jedyna jego wada to spora "masywność".

Jacek Wrzesińsk
15-06-2007, 18:04
W tym samym sklepie powinni mieć statyw BILORA 1122 za 299, tańszy, a wykonanie o niebo lepsze. Jedyna jego wada to spora "masywność".
Niestety,nic takiego nie mieli,natomiast ten wyglądał najlepiej.Czyli w tej cenie to nic ciekawego?

Rafał_Sz
15-06-2007, 18:20
Jak Ci się chce, to poszukaj statywu który wymieniłem na Alledrogo. Naprawdę jest niezły.
tu go zobaczysz:
http://www.bilora.de/08_produkte/1_stative/professional/pdf/03%20Prof%20Combi%20II%201122.pdf

Nawet zatrzaski ma metalowe. Głowica pracuje mięciutko i z wyczuciem.
Acha, spokojnie trzyma D80+70-300vr+SB800+grip...

Jacek Wrzesińsk
15-06-2007, 18:41
Fajny i na pewno stabilny,ale na wycieczki troszkę przyciężki.:(

bachol
19-06-2007, 15:04
rhhrhr. teraz to esej napiszę:

udałem się do Fotojokera w CH w Zabrzu. Obsługa dobrze znana i lubiana. Proszę o stabilny statyw taki co d200 utrzyma. koleś pokazuje mi właśnie BILORA(ę) model 1122. cena średnia zwłaszcza że to made in china. ale ok. kupiłem.
następnego dnia podczas sesji w teatrze stwierdziłem że rozpruł się pokrowiec na statyw. spoko to tylko pokrowiec.
ale podczas zdjęć wyszło szydło z worka!
Nogi tegoż statywu były różnej długości!!! i jedna "igła" była krzywo wkręcona.
Każdy kto ma statyw chyba wie że żeby mieć poziom (i mieć oczko poziomicy na środku) trzeba mieć równej długości nogi- inaczej po obróceniu o 90 stopni aparat będzie się pochylał..... a oczko poziomicy ucieknie poza środek!
udałem się do FJ żeby to wyregulować. ale oni tego nie robią więc serwis (po 1 dniu użytkowania).
po 3! tygodniach odbieram statyw. igła w nodze wymieniona, etui nowe ale nogi dalej różnej długości!!!
odmówiłem przyjęcia i zażądałem nowego statywu. po 2 dniach zadzwonili że to nie możliwe. więc udałem się do sklepu żeby wyjaśnić blondynce (szefowej sklepu) że statyw nie spełnia swojego zadania i go nie chcę. ble ble ble ble ..... użyłem odpowiednich argumentów i oto SEZAMIE OTWÓRZ SIĘ!! Kasa wypłacona momentalnie.

Dorzuciłem 150zł i kupiłem podstawowy model Manfrotto i nogi są proste a ja zadowolony. Polecam sklep http://www.foto7.com.pl/.


Wnioski są proste: chcesz kupić tanio kup 2x razy:D
acha Sprzedawca zawsze kłamie!



ps. Manfrotto też produkują w chinach ale wykonanie jest o 10x lepsze niż Bilora!!!!!
ps2. Zadałem sobie fatygę i odwiedziłem jeszcze 2 FJ- w obu przypadkach te statywy miały krzywe (różnej długości) nogi.

BILORA SUX!

pablodesign
19-06-2007, 15:17
Witam

A moglbys dla potomnych napisac jakie to byly te 'odpowiednie argumenty'? Sam juz mialem taka sytuacje kilka razy ale jakos nigdy nie mialem nic mocnego na poparcie moich roszczen.

Pozdrawiam.

bachol
19-06-2007, 15:48
Witam

A moglbys dla potomnych napisac jakie to byly te 'odpowiednie argumenty'? Sam juz mialem taka sytuacje kilka razy ale jakos nigdy nie mialem nic mocnego na poparcie moich roszczen.

Pozdrawiam.

jasne:)

"Wie Pani co, ja zamrożę te pieniądze i ich teraz nie odzyskam ale mój prawnik powoła biegłego i on ostatecznie rozstrzygnie kto ma rację. A to będzie was o wiele więcej kosztowało."

a i jeszcze zapytałem o nazwisko i numer telefonu do przełożonego tej szefowej:)


byłem kulturalny. nie krzyczałem. po prostu wiedziałem że mam rację i nie puściłem im tego.



ps. zawsze można powiedzieć że ma się wujka w FAKCIE a wiadomo że FAKT robi z byle czego aferę:p

Rafał_Sz
19-06-2007, 16:36
No to mamy mocno rozbieżne opinie :)
Ciekawe, że mój jest Made In Germany.

bachol
19-06-2007, 16:42
No to mamy mocno rozbieżne opinie :)
Ciekawe, że mój jest Made In Germany.

bez obrazy ale nie potrafisz czytać. BILORA jest firmą niemiecką ale produkowane wszystko jest w chinach. na pudełku lub instrukcji jest to napisane. zresztą jakby było produkowane w Niemczech to nie kosztowało by tylko 300zł. a 2x tyle.

manfrotto chyba jest z Włoch a produkcja jest gdzie? w CHINACH.

Erie
19-06-2007, 17:11
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img512.imageshack.us/img512/3580/biloraxv8.jpg)

jeśli chodzi o tą Bilorę to jest to całkiem sensowny statyw, nawet robiłem jego zdjęcia do katalogów :D, podobnie zresztą jak te Firsty, nie są to może Manfrotto, ale jak na swoją cenę nie są złe

bachol
19-06-2007, 17:24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img512.imageshack.us/img512/3580/biloraxv8.jpg)

jeśli chodzi o tą Bilorę to jest to całkiem sensowny statyw, nawet robiłem jego zdjęcia do katalogów :D, podobnie zresztą jak te Firsty, nie są to może Manfrotto, ale jak na swoją cenę nie są złe

mi tu wcale nie chodzi o jakość a funkcjonalność. jak już napisałem statyw nie spełniał swojego zadania ponieważ nie trzymał poziomu. proste.


ps. w FJ dalej kupuje. ale już nie statywy:)

Erie
19-06-2007, 17:31
mi tu wcale nie chodzi o jakość a funkcjonalność. jak już napisałem statyw nie spełniał swojego zadania ponieważ nie trzymał poziomu. proste.


ps. w FJ dalej kupuje. ale już nie statywy:)

Musiałeś trafić na jakieś nie teges egzemplarze :(, w czasie focenia ich miałem w domu tyle sztuk, że aż Żona groziła, że je wszystkie razem ze mną przez okno wywali i wszystkie trzymały poziom.

kronos28
19-06-2007, 17:50
hmmm a może Gold Photo? :mrgreen:

Jacek Wrzesińsk
19-06-2007, 19:30
hmmm a może Gold Photo? :mrgreen:
Też myślałem o GoldPhoto,ale ten oglądałem "na żywo" i sprawiał bardzo korzystne wrażenie dlatego pytam o niego (statyw FIRST)

Erie
19-06-2007, 19:47
o ten (albo któryś z rodziny) Ci chodzi?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/8414/firstcv9.jpg)

Jacek Wrzesińsk
19-06-2007, 19:59
o ten (albo któryś z rodziny) Ci chodzi?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/8414/firstcv9.jpg)
Tak Erie!Z tym że tam były dwa, mniejszy i większy (co dziwne nie było na nich żadnych numerów,albo ja nie dojrzałem) i spodobał mi się ten większy,na mój gust całkiem stabilny.

Erie
19-06-2007, 20:08
Tak Erie!Z tym że tam były dwa, mniejszy i większy (co dziwne nie było na nich żadnych numerów,albo ja nie dojrzałem) i spodobał mi się ten większy,na mój gust całkiem stabilny.

powiem tak, nie są one złe, nie jest co co prawda światowa czołówka, ale całkiem porządne statywy - miałem w domku wszystkie modele i nie było z nimi problemów opisywanych powyżej przez Bachola - lekkie i jednocześnie stabilne, obracana kolumna do zdjęć z perspektywy żabiej, piankowe osłony aby na zimnie nie przywierać rękami do statywu itd... dobra konczę, bo już i tak reklamę za dużą robię ;)

Jacek Wrzesińsk
19-06-2007, 20:13
powiem tak, nie są one złe, nie jest co co prawda światowa czołówka, ale całkiem porządne statywy - miałem w domku wszystkie modele i nie było z nimi problemów opisywanych powyżej przez Bachola - lekkie i jednocześnie stabilne, obracana kolumna do zdjęć z perspektywy żabiej, piankowe osłony aby na zimnie nie przywierać rękami do statywu itd... dobra konczę, bo już i tak reklamę za dużą robię ;)
Dzięki Erie!:-D Takie też odniosłem wrażenie!(chodzi mi o statyw a nie reklamę:mrgreen: )Pozdrawiam-Jacek