Zobacz pełną wersję : statyw FIRST
Jacek Wrzesińsk
15-06-2007, 17:38
Ostatnio kupowałem w FOTOJOKERZE obiektyw i wpadł mi w oczy statyw FIRST OPTICA,czy coś tak,otórz wyglądał całkiem przyzwoicie,dość sztywne nogi,metalowa głowica,całość dobrze spasowana,bez luzów,sprawiał solidne wrażenie,cena 349zł.Mam pytanie do szanownych użytkowników forum:czy ktoś używał lub używa taki statyw i jak on się sprawuje?I jaka jest relacja jakość-cena?Wart tych pieniędzy?Ja potrzebuję statywu nieczęsto,głównie wycieczki,więc rozmiar ma znaczenie i waga też,a zakładać będę to co w stopce.Pozdrawiam!Jacek.
Rafał_Sz
15-06-2007, 18:00
W tym samym sklepie powinni mieć statyw BILORA 1122 za 299, tańszy, a wykonanie o niebo lepsze. Jedyna jego wada to spora "masywność".
Jacek Wrzesińsk
15-06-2007, 18:04
W tym samym sklepie powinni mieć statyw BILORA 1122 za 299, tańszy, a wykonanie o niebo lepsze. Jedyna jego wada to spora "masywność".
Niestety,nic takiego nie mieli,natomiast ten wyglądał najlepiej.Czyli w tej cenie to nic ciekawego?
Rafał_Sz
15-06-2007, 18:20
Jak Ci się chce, to poszukaj statywu który wymieniłem na Alledrogo. Naprawdę jest niezły.
tu go zobaczysz:
http://www.bilora.de/08_produkte/1_stative/professional/pdf/03%20Prof%20Combi%20II%201122.pdf
Nawet zatrzaski ma metalowe. Głowica pracuje mięciutko i z wyczuciem.
Acha, spokojnie trzyma D80+70-300vr+SB800+grip...
Jacek Wrzesińsk
15-06-2007, 18:41
Fajny i na pewno stabilny,ale na wycieczki troszkę przyciężki.:(
rhhrhr. teraz to esej napiszę:
udałem się do Fotojokera w CH w Zabrzu. Obsługa dobrze znana i lubiana. Proszę o stabilny statyw taki co d200 utrzyma. koleś pokazuje mi właśnie BILORA(ę) model 1122. cena średnia zwłaszcza że to made in china. ale ok. kupiłem.
następnego dnia podczas sesji w teatrze stwierdziłem że rozpruł się pokrowiec na statyw. spoko to tylko pokrowiec.
ale podczas zdjęć wyszło szydło z worka!
Nogi tegoż statywu były różnej długości!!! i jedna "igła" była krzywo wkręcona.
Każdy kto ma statyw chyba wie że żeby mieć poziom (i mieć oczko poziomicy na środku) trzeba mieć równej długości nogi- inaczej po obróceniu o 90 stopni aparat będzie się pochylał..... a oczko poziomicy ucieknie poza środek!
udałem się do FJ żeby to wyregulować. ale oni tego nie robią więc serwis (po 1 dniu użytkowania).
po 3! tygodniach odbieram statyw. igła w nodze wymieniona, etui nowe ale nogi dalej różnej długości!!!
odmówiłem przyjęcia i zażądałem nowego statywu. po 2 dniach zadzwonili że to nie możliwe. więc udałem się do sklepu żeby wyjaśnić blondynce (szefowej sklepu) że statyw nie spełnia swojego zadania i go nie chcę. ble ble ble ble ..... użyłem odpowiednich argumentów i oto SEZAMIE OTWÓRZ SIĘ!! Kasa wypłacona momentalnie.
Dorzuciłem 150zł i kupiłem podstawowy model Manfrotto i nogi są proste a ja zadowolony. Polecam sklep http://www.foto7.com.pl/.
Wnioski są proste: chcesz kupić tanio kup 2x razy:D
acha Sprzedawca zawsze kłamie!
ps. Manfrotto też produkują w chinach ale wykonanie jest o 10x lepsze niż Bilora!!!!!
ps2. Zadałem sobie fatygę i odwiedziłem jeszcze 2 FJ- w obu przypadkach te statywy miały krzywe (różnej długości) nogi.
BILORA SUX!
pablodesign
19-06-2007, 15:17
Witam
A moglbys dla potomnych napisac jakie to byly te 'odpowiednie argumenty'? Sam juz mialem taka sytuacje kilka razy ale jakos nigdy nie mialem nic mocnego na poparcie moich roszczen.
Pozdrawiam.
Witam
A moglbys dla potomnych napisac jakie to byly te 'odpowiednie argumenty'? Sam juz mialem taka sytuacje kilka razy ale jakos nigdy nie mialem nic mocnego na poparcie moich roszczen.
Pozdrawiam.
jasne:)
"Wie Pani co, ja zamrożę te pieniądze i ich teraz nie odzyskam ale mój prawnik powoła biegłego i on ostatecznie rozstrzygnie kto ma rację. A to będzie was o wiele więcej kosztowało."
a i jeszcze zapytałem o nazwisko i numer telefonu do przełożonego tej szefowej:)
byłem kulturalny. nie krzyczałem. po prostu wiedziałem że mam rację i nie puściłem im tego.
ps. zawsze można powiedzieć że ma się wujka w FAKCIE a wiadomo że FAKT robi z byle czego aferę:p
Rafał_Sz
19-06-2007, 16:36
No to mamy mocno rozbieżne opinie :)
Ciekawe, że mój jest Made In Germany.
No to mamy mocno rozbieżne opinie :)
Ciekawe, że mój jest Made In Germany.
bez obrazy ale nie potrafisz czytać. BILORA jest firmą niemiecką ale produkowane wszystko jest w chinach. na pudełku lub instrukcji jest to napisane. zresztą jakby było produkowane w Niemczech to nie kosztowało by tylko 300zł. a 2x tyle.
manfrotto chyba jest z Włoch a produkcja jest gdzie? w CHINACH.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img512.imageshack.us/img512/3580/biloraxv8.jpg)
jeśli chodzi o tą Bilorę to jest to całkiem sensowny statyw, nawet robiłem jego zdjęcia do katalogów :D, podobnie zresztą jak te Firsty, nie są to może Manfrotto, ale jak na swoją cenę nie są złe
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img512.imageshack.us/img512/3580/biloraxv8.jpg)
jeśli chodzi o tą Bilorę to jest to całkiem sensowny statyw, nawet robiłem jego zdjęcia do katalogów :D, podobnie zresztą jak te Firsty, nie są to może Manfrotto, ale jak na swoją cenę nie są złe
mi tu wcale nie chodzi o jakość a funkcjonalność. jak już napisałem statyw nie spełniał swojego zadania ponieważ nie trzymał poziomu. proste.
ps. w FJ dalej kupuje. ale już nie statywy:)
mi tu wcale nie chodzi o jakość a funkcjonalność. jak już napisałem statyw nie spełniał swojego zadania ponieważ nie trzymał poziomu. proste.
ps. w FJ dalej kupuje. ale już nie statywy:)
Musiałeś trafić na jakieś nie teges egzemplarze :(, w czasie focenia ich miałem w domu tyle sztuk, że aż Żona groziła, że je wszystkie razem ze mną przez okno wywali i wszystkie trzymały poziom.
kronos28
19-06-2007, 17:50
hmmm a może Gold Photo? :mrgreen:
Jacek Wrzesińsk
19-06-2007, 19:30
hmmm a może Gold Photo? :mrgreen:
Też myślałem o GoldPhoto,ale ten oglądałem "na żywo" i sprawiał bardzo korzystne wrażenie dlatego pytam o niego (statyw FIRST)
o ten (albo któryś z rodziny) Ci chodzi?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/8414/firstcv9.jpg)
Jacek Wrzesińsk
19-06-2007, 19:59
o ten (albo któryś z rodziny) Ci chodzi?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/8414/firstcv9.jpg)
Tak Erie!Z tym że tam były dwa, mniejszy i większy (co dziwne nie było na nich żadnych numerów,albo ja nie dojrzałem) i spodobał mi się ten większy,na mój gust całkiem stabilny.
Tak Erie!Z tym że tam były dwa, mniejszy i większy (co dziwne nie było na nich żadnych numerów,albo ja nie dojrzałem) i spodobał mi się ten większy,na mój gust całkiem stabilny.
powiem tak, nie są one złe, nie jest co co prawda światowa czołówka, ale całkiem porządne statywy - miałem w domku wszystkie modele i nie było z nimi problemów opisywanych powyżej przez Bachola - lekkie i jednocześnie stabilne, obracana kolumna do zdjęć z perspektywy żabiej, piankowe osłony aby na zimnie nie przywierać rękami do statywu itd... dobra konczę, bo już i tak reklamę za dużą robię ;)
Jacek Wrzesińsk
19-06-2007, 20:13
powiem tak, nie są one złe, nie jest co co prawda światowa czołówka, ale całkiem porządne statywy - miałem w domku wszystkie modele i nie było z nimi problemów opisywanych powyżej przez Bachola - lekkie i jednocześnie stabilne, obracana kolumna do zdjęć z perspektywy żabiej, piankowe osłony aby na zimnie nie przywierać rękami do statywu itd... dobra konczę, bo już i tak reklamę za dużą robię ;)
Dzięki Erie!:-D Takie też odniosłem wrażenie!(chodzi mi o statyw a nie reklamę:mrgreen: )Pozdrawiam-Jacek
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.