Zobacz pełną wersję : Peak Design [zbiorczy temat]
grissley
16-12-2024, 15:36
Do Matina nie mam w zasadzie żadnych zastrzeżeń - oprócz tego, że zajmuje mi sporo miejsca w torbie. Slide Lite "na oko" jest sporo cieńszy i - znów "na oko" chyba by tego miejsca zajmował mniej (choć może się okazać, że wcale nie - bo dłuższy, bo sztywniejszy, bo oko ślepe...). Możliwość zmiany paska też wydawała mi się fajna, ale po namyśle nie wiem czy kiedykolwiek bym zniej korzystał, a obecność/wielkość/drapalność tych klamer właśnie mi się przetała podobać. Jeszcze doomam, ale może jest coś jak lite ale bez tego cudownego systemu kotwiczek PD? ;)
Matin z przedłużką też ma klamerki. Wyglądają trochę popierdółkowato, ale trzymają i można łatwo odpiąć.
Ps. Kupiłeś spory aparat a chcesz zyskać miejsce w torbie na grubości paska?:shock:
– regulacja długości paska. Odblokowujesz uchwyt, ustawiasz długość i blokujesz.
sporą zaletą jest klamra na pasku: jeden ruch - luzujesz klamrę, drugi ruch - zmieniasz długość paska i kolejny ruch blokujesz klamrę z powrotem.
Możecie napisać o jakiej wersji paska PD Slide piszecie? Dostałem pasek Lite (identyczny jak tu: https://peakdesign.pl/p/pasek-szyje-lub-ramie-slide-lite-ash-v3-popielaty-lekkich-aparatow/) w gratisie do korpusu aparatu. Mam na nim takie aluminiowe dzwigienki, ale one nie zmieniają nic w sposobie regulacji paska, sprzedający mnie poinformował, że to tylko dla wygody chwytu, nie jest to element wpływający mechanicznie na sposób "posuwu" mocowania paska. Z tego co piszecie, to może mam jakiś starszy model, albo ta dźwignia "działa" tylko w innych wersjach paska? A może sprzedający trochę mnie wkręcił?
Co do samego paska, to właśnie się dowiedziałem ile on kosztuje. Jak dla mnie ta cena jest jednak sporo zawyżona, bo fakt że pasek jest ładny i wygląda na trwały (na moim właściwie nie widać śladów zużycia), to jednak po 10 dniach używania już wyszły pierwsze mankamenty: w rękawiczkach trudno jest wypiąć kotwicę (nosząć aparat na szyi używam tradycyjnego zapięcia, ale bardziej mi odpowiada pozycja na biodrze - wtedy używam kotwiczki na spodzie korpusu). Wg. mnie ta prowadnica na kotwiczkę powinna być dłuższa, żeby pasek nie miał styczności z "pastylką" kotwiczki. Część antyoślizgowa na zimowej kurtce nie sprawia żadnej różnicy (może przestała, ale też nie widzę sensu płacenia za taki dodatek, który po 2 latach przestaje działać). Przekręcanie paska nie jest zbyt wygodne w rękawiczkach, a przy pochyleniu aparat zsuwa się dokładnie tak samo, jak na "śliskiej stronie". No i na koniec: na zimnie pasek chyba "sztywnieje" i trudniej na nim regulować długość...
Podsumowując - jako coś, co dostałem, to pasek jest bez porównania lepszy, od oryginalnego, ale za 300zł powinien być bardziej przyjazny w użyciu, zwłaszcza, jeśli rzeczywiście posiadam wersję v3....
Wind Mill
16-12-2024, 16:11
Nie pamiętam, ale chyba właśnie Lite mam, i jak najbardziej dźwignie na pasku robią - a jak, to widać w 30 sekundzie filmiku zmieszczonego na stronie produktu (link, który dawałeś).
grissley
16-12-2024, 17:40
Ps. Kupiłeś spory aparat a chcesz zyskać miejsce w torbie na grubości paska?:shock:
No oczywiście, nie dość, że aparat jest krowa i potrzebuję kontenera żeby go przenosić, to jeszcze mam dodatkowego miejsca na pasek szukać? :shock::lol:
Nie no, serio - wstępnie pogodziłem się z tym, że Nikon w każdej postaci (poza 1, xD) jest większy od Sony z którym Nikona przez lata zdradzałem, ale staram się ten dysonans jakoś minimalizować :)
Bądź konsekwentny. Kup taką torbę, która pomieści także solidny pasek:mrgreen:
grissley
16-12-2024, 17:53
Never! :mrgreen:;)
Nie pamiętam, ale chyba właśnie Lite mam, i jak najbardziej dźwignie na pasku robią - a jak, to widać w 30 sekundzie filmiku zmieszczonego na stronie produktu (link, który dawałeś).
no właśnie, że na tym filmie widzę tylko to, że te dźwignie się zatrzaskują, natomiast nie ma jasnej informacji, że coś blokują... Czy rzeczywiście na Twoim pasku czuć różnicę w pracy w różnych położeniach tej klamry? Jak ją oglądam, to nawet nie widzę elementu, który miałby wykonywać jakąkolwiek pracę. Pytam z dociekliwości, jak się dowiem, że to powinno działać, to rozbiorę zatrzask i poszukam przyczyny awarii :)
U mnie też od zakupu minęło kilka katarów i sobie z ciekawości sprawdziłem ile mnie cyfrowe policzyli za slide dużego. 165 pln.
az sprawdzilem aktualne ceny.
troche drgnelo i jest taniej, ale w NL to nadal 80 EUR za duzy Slide. w DE jest podobnie. na wiosne bylo prawie 90 EUR, a w PL z reguly te ceny sa po niekorzystnym przeliczniku EUR na dodatek stad szacowalem na 300 PLN uzywki.
165 to tanio i to juz se chyba ne vrati :)
Teraz widzę sporo drożej, ale żeby 3 stówy za używkę? U was może i tak, tu za tyle chodzą nówki. Można oczywiście filozoficznie napisać, że to skandaliczna cena jak za kawałek materiału itd.
mozna, ale ja chetniej przeliczam na EUR za rok uzytkowania i PD wyjda pod tym wzgledem taniej niz niejedna alternatywa. a do tego sa fajne w uzytkowaniu
no właśnie, że na tym filmie widzę tylko to, że te dźwignie się zatrzaskują, natomiast nie ma jasnej informacji, że coś blokują... Czy rzeczywiście na Twoim pasku czuć różnicę w pracy w różnych położeniach tej klamry? Jak ją oglądam, to nawet nie widzę elementu, który miałby wykonywać jakąkolwiek pracę. Pytam z dociekliwości, jak się dowiem, że to powinno działać, to rozbiorę zatrzask i poszukam przyczyny awarii :)
Blokują aktualne położenie długości paska. W tym cała zabawa. To logiczne. Jeśli twój tej właściwości nie ma to może dlatego dostałeś go w gratisie (?).
Wind Mill
17-12-2024, 00:48
no właśnie, że na tym filmie widzę tylko to, że te dźwignie się zatrzaskują, natomiast nie ma jasnej informacji, że coś blokują...
To nie chodzi o blokowanie, w obu położeniach dźwigni dasz radę zmieniać długość paska - tyle że w jednym z położeń pasek w klamrze jest znacznie luźniejszy i pod obciążeniem możesz w większym stopniu (szybciej) tę długość zmieniać.
Trzymając pasek w rękach, odpięty, "na chama" w obu położeniach możesz ciągnąć pasek.
Blokują aktualne położenie długości paska. W tym cała zabawa. To logiczne. Jeśli twój tej właściwości nie ma to może dlatego dostałeś go w gratisie (?).
To właśnie podejrzewam i dlatego dopytuję, bo nie zauważyłem wpływu ustawienia dźwigni na opór regulacji. Jeszcze to jutro dokładnie sprawdzę :)
Wind Mill
17-12-2024, 09:37
Nie ma dwóch wersji Lite, płatnej z działającą regulacją długości i darmowej, bez regulacji. ;)
W sklepie nie, ale w gratisie może być uszkodzona ;D darowanemu koniowi w zęby nie zaglądam, ale gość stwierdził, że ten zatrzask nigdy nie miał wpływu na to, jal działa wydłużanie/skracanie paska, dlatego się dziwię, może wykręcę te śrubki od dźwigni i zerkne co tam pod spodem siedzi :)
Wind Mill
17-12-2024, 12:20
No to gość wali w jajo. ;)
To właśnie podejrzewam i dlatego dopytuję, bo nie zauważyłem wpływu ustawienia dźwigni na opór regulacji. Jeszcze to jutro dokładnie sprawdzę :)
Aż swój (Slide v3, wersja płatna ;-) ) wziąłem sprawdzić, bo bym nie zasnął dzisiaj.
I muszę siebie skorygować... żadnej różnicy w oporze niezależnie od położenia dźwigni. Test na sucho, bez korpusu i "w powietrzu".
Natomiast nigdy wcześniej tak tego nie sprawdzałem, a pod obciążeniem zapamiętałem inaczej.
Wind Mill
18-12-2024, 10:45
Różnicy nie ma lub jest minimalna właśnie na sucho (nigdy tak nie sprawdzałem, aż do teraz) - gdy obciążysz pasek Sigmą 60-600 zaślepioną jakimś D7500 czy Z50 z FTZII to zachowanie paska (klamer) jest zupełnie inne. ;)
Czy jest wśród nas ktoś rosły używający plecaka PD Everyday Backpack 30L V2? Bardzo mi się podobają rozwiązania w tym plecaku, ale mam notoryczny problem z tym, że szelki plecaka są robione na osoby standardowe, tzn, jak maksymalnie je wydłużę, żeby pas biodrowy zapiąć na biodrach (a nie na brzuchu), to "przednia", czy "górna" część szelek ucieka mi do góry, przez co np. spinki na klatce piersiowej są nieprzyjemnie wysoko, do szelek niewygodnie troczy się rurkę od bidonu, a rozważam też używanie ichniego zapięcia Capture. Mam prawie 2m wzrostu i zastanawiam, się czy warto mierzyć się z tym plecakiem. Kupić go chcę od prywatnej osoby, więc mogę mieć problemy z ewentualnym zwrotem.
Lukasz_85
04-03-2025, 17:07
Nowość, walizka na kółkach, Roller Pro
https://www.kickstarter.com/projects/peak-design/roller-pro-carry-on-luggage-by-peak-design
86435
swiatlocieniz9
26-05-2025, 00:23
Czy ktoś wie czym się różnią płytki
1. Płytka Pro – Dual Plate v3 https://peakdesign.pl/p/plytka-pro-dual-plate-v3-arca-swiss-rc2-mocowania-capture-v3/
2. Płytka STANDARD v3 PL-S-3 https://peakdesign.pl/p/plytka-standard-v3-pl-s-3-arca-swiss-do-mocowania-capture-v3/
?
Kupując statyw Peak Design Travel Carbon jest tam chyba płytka STANDARD v3 (Arca Swiss) do mocowania aparatu. I z tego co rozumiem, kupując Peak Design Uchwyt Capture V3 https://peakdesign.pl/p/uchwyt-peak-design-capture-v3-bez-plytki-srebrny/ już nie muszę kupować płytki, bo ta ze statywu będzie przykręcona do aparatu i będę mógł ten aparat przypiąć do uchwytu capture nie zmieniając płytki.
To czemu w pro płytce mam opis:
Płytka DUAL PLATE została stworzona specjalnie z myślą o uchwytach Capture V3. Pozwala na mocowanie zarówno w uchwycie Capture jak i na statywach
To ta standard ze statywu będzie działać z capture czy nie? :confused:
Wiesz, w opisach jest wyraźnie napisane czym się różni dual-plate (podpowiedź: słowo-klucz: DUAL) od standard i jak standard współpracuje z Capture.
https://peakdesign.pl/kompatybilnosc-plytek-uchwytow-capture/
swiatlocieniz9
26-05-2025, 00:40
Dzięki, czyli standard będzie pasować zarówno do statywu jak i Capture. Trochę mnie opis w pro zmylił albo jest już późno dla mnie :mrgreen:
Schwefel
26-05-2025, 03:57
To czemu w pro płytce mam opis:
Bo trzeba czytać do końca "Dzięki swojej uniwersalności współpracuje zarówno ze statywami z mocowaniem ARCA jak i RC2." i to jest różnica pomiędzy płytkami.
Peak Design kolejną kampanię na Kickstarterze (https://www.kickstarter.com/projects/peak-design/pro-tripod-by-peak-design) odpalił. Pro Tripod.
https://photorumors.com/wp-content/uploads/2025/06/Pro-Tripod-by-Peak-Design-5-550x410.png
Popatrzcie na kwoty, wymaganą i już zebraną. Jasny gwint, skuteczne dranie...
Szelek i Capture na bagnety bezluster pewnie się nie doczekamy...
KadryZpodróży
19-06-2025, 13:54
Ja jakiś czas temu kupiłem ich statyw ten tańszy z amelinium :lol: i jest super. Dość lekki a przy okazji wszystko da się szybko zrobić. Do obecnych nowości w ogóle mnie nie ciągnie.
Wind Mill
19-06-2025, 14:44
Ta nowość, zda się, posiada jedną raczej nieczęsto spotykana funkcjonalność.
Patrząc od dołu, przegub głowicy kulowej i dopiero nad nim mechanizm panoramowania.
W typowej głowicy kulowej jest odwrotnie, co oznacza iż gdy na nierównym podłożu złapiesz idealny poziom, to obrót aparatu (nawet nie do panoramy o do skadrowania) powoduje utratę poziomu.
PD wypuszcza akcesoria w trzech nowych kolorach.
Eclipse:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2025/07/BEDS-3-EP-3_Studio_01-min-1200x1200.jpeg
Kelp:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2025/07/BEDS-6-KP-3_Studio_03-min-1-1200x1200.jpeg
Ocean:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2025/07/BEDS-3-DS-3_Studio_02-min-1200x1200.jpeg
Do tego część akcesoriów jest również dostępne w kolorze Ibis:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2025/07/BPT-FL-3_Studio_02-min-1200x1200.jpeg
(zdjęcia przykładowe)
Stronka PL (https://peakdesign.pl/product-tag/nowosc).
Lukasz_85
21-10-2025, 20:41
Wchodzą ładne nowości. 8)
91075
Nowa płytka (https://www.peakdesign.com/eu/products/field-plate):
https://cdn.shopify.com/s/files/1/2986/1172/files/cameraplates-fieldplate-307.jpg?v=1760994009&width=700&height=700&crop=center
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.