PDA

Zobacz pełną wersję : Peak Design [zbiorczy temat]



Strony : 1 [2] 3

burz
28-05-2020, 21:07
Jeszcze pytanko - jaka jest minimalna długość Slide Lite (od zaczepu do zaczepu)?

jjj
28-05-2020, 21:31
Jeszcze pytanko - jaka jest minimalna długość Slide Lite (od zaczepu do zaczepu)?
ok. 76 cm.

burz
29-05-2020, 00:07
piękne dzięki!

burz
31-05-2020, 22:07
kupiłem slide lite. Czekam na paczuszkę ;)

burz
06-06-2020, 00:30
Paseczek oczywiście doszedł. Prawie same superlatywy.
To prawie dotyczy dołączonych metalowych zaczepów kotwic paska, które w zamyśle mają zastąpić oryginalne trójkątne zaczepy z aparatu. Pomysł ok, bo te w komplecie z paskiem są owalne i linki kotwic powinny lepiej się układać. Tyle teoria.
W praktyce dołączone zaczepy to jakieś nieporozumienie (i nie myślę o dosyć cienkim drucie, z jakiego są wykonane, choć też można się przyczepić), bo ostre zakończenia tych zaczepów w kilka dni wykończą linki kotwic.
Co do reszty - bez uwag, pasek super, elementy antypoślizgowe sprawdzają się świetnie. I o to chodzi ;)

Kojocisko
06-06-2020, 12:39
Skąd w w zestawie PD "dołączone metalowe zaczepy kotwic paska, które w zamyśle mają zastąpić oryginalne trójkątne zaczepy z aparatu"?
Ani nie było tego w moim zestawie, ani nie widać na żadnym zdjęciu.
BTW - ja wywaliłem trójkąty i przewlekam linki kotwic bezpośrednio przez otwory w metalowych kołkach korpusu.

matbe
06-06-2020, 13:39
Może dodawali od którejs wersji?
Ja uwag nie mam.40106

jjj
06-06-2020, 14:01
U mnie taki wariant/komplet:
40110

burz
06-06-2020, 19:46
W wersji slide lite dostałem takie oto zaczepy:

40122

Próbowałem przewlec linki bezpośrednio przez otwory w kołkach body, ale są za grube. Więc mam tak:

40123

black70
20-07-2020, 09:18
Potrzebuję same zaczepy do oryginalnego paska. Na Ali jest coś takiego. Mam zagwozdkę, czy brać oryginały Peak, czy kilka razy tańszy zamiennik.
https://www.aliexpress.com/item/4000865395821.html?spm=a2g0o.tm225957.5072049480.1 .77e3582eXjzAw4&gps-id=seaZeus&scm=1007.25281.150765.0&scm_id=1007.25281.150765.0&scm-url=1007.25281.150765.0&pvid=3bf4236e-0715-41f4-ab0d-bfa529d4e210

gremed
20-07-2020, 09:33
Potrzebuję same zaczepy do oryginalnego paska. Na Ali jest coś takiego. Mam zagwozdkę, czy brać oryginały Peak, czy kilka razy tańszy zamiennik.
https://www.aliexpress.com/item/4000865395821.html?spm=a2g0o.tm225957.5072049480.1 .77e3582eXjzAw4&gps-id=seaZeus&scm=1007.25281.150765.0&scm_id=1007.25281.150765.0&scm-url=1007.25281.150765.0&pvid=3bf4236e-0715-41f4-ab0d-bfa529d4e210

Ja nie jestem jakoś uprzedzony do tańszych zamienników. I z powodzeniem je stosuję. Ale jeśli chodzi o paski to drżę jak wieszam sprzęt na oryginałach a co dopieo na czymś takim. Nie zaryzykowałbym.

Krzysztofh
20-07-2020, 11:25
Też tak uważam. Zbyt duże ryzyko. Jeżeli chodzi o mocowanie kotwiczek do body, to da się to zrobić bez dodatkowych drucianych wspomagaczy, tylko trzeba sobie pomóc jakimś cienkim ale mocnym drutem, na zasadzie takiej jak się nawleka igłę nawlekaczem.

black70
20-07-2020, 12:18
Dzięki Panowie. Też mam gdzieś z tyłu głowy takie obawy. Chociaż pewnie Peak i tak wszystko w Chinach robi ;)

matbe
20-07-2020, 12:29
Chociaż pewnie Peak i tak wszystko w Chinach robi ;)

Oczywiście ze produkują w Chinach, jesli to dla Ciebie bez róznicy to bierz tańsze.

cybulski
20-07-2020, 12:37
Zamiennik to podejrzewam zwykły sznurek, więc pewnie się urwie za 2-3 miesiące. Ja używam oryginałów wiele lat już i nie polecam żadnych zamienników które z oryginałami łączy tylko podobny wygląd.

black70
20-07-2020, 12:50
No dobra, te odpowiedzi mi wystarczą. Wszystko jasne. Dzięki.

lukasz_kk
20-07-2020, 13:05
A ta ich dożywotnia gwarancja obejmuje też wymianę lub naprawę rozwalonego aparatu i/lub obiektywu w wyniku awarii któregoś z elementów paska lub kotwic?

matbe
20-07-2020, 13:39
A ta ich dożywotnia gwarancja obejmuje też wymianę lub naprawę rozwalonego aparatu i/lub obiektywu w wyniku awarii któregoś z elementów paska lub kotwic?

A powinna obejmować? Istnieją firmy które refundują w takich przypadkach? mi cos świta że jak kupowałem pierwszy pasek to była jakaś kwota w dolarach, ale nie pamiętam a teraz nigdzie nie widze info.
To jest taka firma że gdy robili akcję wymiany wadliwych zaczepów to wysyłali do polski(z usa) nawet bez dowodu zakupu. Nie mówiąc że wszystkie awarie rejestrują opisują ogólnie są bardzo aktywni w necie.
Ja ich ogólnie polecam(znaczy same paski, bo ceny plecaków/toreb sa niemoralne) ale czego się nie kupi, na końcu i tak najważniejsze jest użytkowanie z głową.

lukasz_kk
20-07-2020, 15:01
W sumie nie wiem czy powinni, jest to kwestia dyskusyjna. Jako klient oczekiwałbym takiej rekompensaty, jako gwarant - nie wiem czy byłbym do tego skłonny. Pytałem z ciekawości czy ktoś z Was coś wie na ten temat, bo na polskojęzycznej wersji strony nie doszukałem się nigdzie takiej informacji. Z kolei informacja o dożywotniej gwarancji między słowami sugeruje, przynajmniej mi, że producent jest tak pewny swojego asortymentu, że gotów jest przyjąć odpowiedzialność za uszkodzenia sprzętu firm trzecich, wynikających ze stosowania jego produktów, zgodnie z ich przeznaczeniem co oczywiste, z tymże sprzętem.

Sam zaś rozglądam się za czymś, co sprawiło by, że noszenie na spacery D750 z 24-70 byłoby bardziej wygodne, niż obecne rozwiązanie, czyli zwykły pasek neoprenowy Matin (sam w sobie super wygodny i komfortowy, ale nie przy tej wadze) na szyi. Pomijam sens targania takiego zestawu na spacery, bo ani to szczególnie jasne, ani tymbardziej wygodne (ale tego tematu przynajmniej w tym wątku, nie drążmy).

Zrobiłem sobie nawet własną wariację paska Peak Design Slide v3 w wersji "Janusz", czyli jeden koniec Matina zawiązałem za ucho w aparacie, a drugi za ucho śruby do wkręcania płytki statywowej (o tę śrubę i jej ucho mi chodzi (https://nimax-img.de/Produktbilder/zoom/60566_2/TS-Optics-Arca-Swiss-quick-release-plate-70mm.jpg)) ale na dłuższą metę trwałość tego ucha nie wzbudza mojego zaufania, przy zestawie ważącym prawie 2kg.

matbe
20-07-2020, 15:05
No to Slide.

bejcman
20-07-2020, 19:14
Zrobiłem sobie nawet własną wariację paska Peak Design Slide v3 w wersji "Janusz", czyli jeden koniec Matina zawiązałem za ucho w aparacie, a drugi za ucho śruby do wkręcania płytki statywowej (o tę śrubę i jej ucho mi chodzi (https://nimax-img.de/Produktbilder/zoom/60566_2/TS-Optics-Arca-Swiss-quick-release-plate-70mm.jpg)) ale na dłuższą metę trwałość tego ucha nie wzbudza mojego zaufania, przy zestawie ważącym prawie 2kg.

Nie polecam.
Nosilem tak przypietego Slide'a do ucha od plytki statywowej, na plytce N200-500 z d7200 i gripem. Ucho sie rozgielo, w ostatniej chwili zlapalem.

ikit
20-07-2020, 20:59
Te peakdesigny też nie jakieś cudowne, po 2 miesiącach już mam porysowaną obudowę obiektywu w miejscu gdzie się styka z plastikową sprzączką... Powinny mieć jakieś ogumowanie albo coś bo są dużo dalej niż normalne sprzączki i mają spore pole rażenia jak się wsadza zestaw do torby.

madebyzosiek
20-07-2020, 21:13
To prawda, ja po kilku obserwacjach przestałem wkładać aparat z paskiem. Ściągam pasek i daję go oddzielnie, zarówno Slide, jak i Slide Lite. Ale to chyba jedyna wada ;)

matbe
20-07-2020, 21:53
Ja największego Slajda miałem z canonem. Nosiłem w torbie, wkładałem aparat i na niego upychałem pasek. Nic się nie działo, no ale to canon.. ;-)
Z Fuji mam Leasha, ten pasek nic nie waży, więc też się nie martwię.

Krzysztofh
20-07-2020, 22:07
Aby wygodnie się nosiło to jedna kotwica do ucha aparatu, a druga nie do śruby tylko przewleczona przez otwór płytki dokręconej do body - tej która jest w komplecie z PD Capture v3. Zestawu nie nosi się na szyi tylko pasek przekłada się przez głowę i na jednym ramieniu. Zupełnie inny komfort niż zestaw z oryginalnym paskiem Nikona. Jak mam plecak to używam właśnie Capture V3 zapięte do szelki plecaka. Jak się nie foci to pasek się odpina od body przed schowaniem do plecaka. Od tego są kotwiczki aby się to odbywało szybko i sprawnie.

ikit
20-07-2020, 22:24
No zacząłem uważać żeby nie wszedł do torby najpierw pasek tylko obiektyw z aparatem i na górę dokładam pasek. Czasem często chowami wyciągam aparat więc odpinanie paska za każdym razem odpada.
No ale słaba sytuacja za tak drogi sprzęt... Porysowanie obudowy obiektywu obniży mu wartość o 2-3 stówki... Może te plastiki paska czymś okleję...

bejcman
20-07-2020, 23:44
Aby wygodnie się nosiło to jedna kotwica do ucha aparatu, a druga nie do śruby tylko przewleczona przez otwór płytki dokręconej do body - tej która jest w komplecie z PD Capture v3. Zestawu nie nosi się na szyi tylko pasek przekłada się przez głowę i na jednym ramieniu. Zupełnie inny komfort niż zestaw z oryginalnym paskiem Nikona. Jak mam plecak to używam właśnie Capture V3 zapięte do szelki plecaka. Jak się nie foci to pasek się odpina od body przed schowaniem do plecaka. Od tego są kotwiczki aby się to odbywało szybko i sprawnie.

Chcesz mi powiedziec, że pozwoliłbyś, żeby ponad 2 kilowy obiektyw dyndał na bagnecie?

Krzysztofh
21-07-2020, 07:05
Na bagnecie czy jak to zwał. Chodzi o oryginalne mocowanie w body przeznaczone do zamocowania paska neoprenowego. Zakładam na prawy uchwyt patrząc od strony wyświetlacza body, drugi koniec paska do płytki. Dokładnie tak jak prezentowany jest pasek PD na ich filmie. Tak podpięty zestaw noszę parę sezonów na kotwicach, za które dostałem do PD w ramach gwarancji nowe. Po tym jak zgłoszono kilka reklamacji (dosłownie kilka) PD wymienia wszystkim bez żądania dowodu zakupu). To że dana partia kotwic kwalifikuje się do wymiany nie oznacza, że wszystkie są wadliwe. Na moich po pięciu latach noszenia nie widać śladów uszkodzenia czarnej powłoki na sznurkach. Inna sprawa, że gdybym miał powiesić np. 70-200 N to byłby problem komfortem noszenia i to raczej odpada. 24-70 wisiało przez tydzień wędrowania po Rzymie i nic.. Same kotwice mają gwarancję na obciążenie 90kg jak dobrze pamiętam.

Jeżeli Ci chodzi o bagnet obiektywu, to przy 24-70 nie zaobserwowałem żadnych problemów, ale też nie biegam z nim w maratonach tylko uważam na sprzęt.

Krzysztofh
21-07-2020, 07:41
Oczywiście odnosiłem się do wcześniejszego postu o noszeniu D750 + N24-70, nie wyobrażam sobie noszenia na pasku lub czymkolwiek lufy 200-500.

madebyzosiek
21-07-2020, 10:24
Oczywiście odnosiłem się do wcześniejszego postu o noszeniu D750 + N24-70, nie wyobrażam sobie noszenia na pasku lub czymkolwiek lufy 200-500.D750 z 24-70 2.8 to jeszcze lekki zestaw, ja D610 czy D850 z tym szkłem wieszałem na Slide Lite. Ale już 70-200 i większe, cięższe, to genialnie mało wygodnie, choć 70-200 wcale nie przypinam oddzielnie, chyba że jest na szelkach.

cybulski
21-07-2020, 12:48
Do Slide kiedyś dawali taką stopkę zgodną z arca swiss bo taką właśnie mam a teraz też taką dają ?

https://live.staticflickr.com/65535/50134485976_2bcd3cbdfb_c.jpg

bejcman
21-07-2020, 12:52
Do Slide kiedyś dawali taką stopkę zgodną z arca swiss bo taką właśnie mam a teraz też taką dają ?

https://live.staticflickr.com/65535/50134485976_2bcd3cbdfb_c.jpg

niestety nie.
Przynajmniej ja nie miałem.
Ale to dobry patent, poszukam takowej, dzięki.

cybulski
21-07-2020, 12:53
A myślałem, że wiecie że to tak trzeba więc się nie wychylałem wcześniej :)

matbe
21-07-2020, 12:56
Zmienili
https://www.peakdesign.com/pages/compare-straps

cybulski
21-07-2020, 13:03
a ten mały zatrzask to też mam od tego cienkiego paska, leash, myślałem że to dają tylko niego bo to się nie nadaje do ciężkiej lustrzanki z dużym szkłem moim zdaniem.

madebyzosiek
21-07-2020, 13:36
Te małe płytki są już sporo, też miałem takie w obu paskach. Spokojnie wytrzymają każde lustro, można je też zakręcić na statyw, ale jednak stabilne nie są. I tak tego nie używam ;)
Szelki Reporter mają prawie takie samo mocowanie główne, także nie ma się czego bać :)

Krzysztofh
21-07-2020, 20:31
Teraz w komplecie z Capture V3 jest inna stopka, chyba trochę lepsza, ale cztery otwory w narożnikach są do mocowania kotwic.

Lukasz_85
06-08-2020, 23:52
Mój starszy pasek Slide (czarny) zakupiony w 2017 r. zaczął brudzić koszule i krzesła, zostawił czarny ślad. Rozpadała się guma. Tak jak tu: http://www.snapshot.pl/peak-design-dozywotnia-gwarancja/, wysłałem zgłoszenie. Otrzymałem nowszą wersję paska, zdaje mi się, że teraz guma jest z drugiej strony niż w poprzednim modelu. Żeby nie marudzić na PD, miałem jakiegoś pecha bo w kolejnego tygodnia, oryginalny pasek z D600 zostawił mi na białej koszuli żółty pasek z napisu Nikon. :)

notdot
07-08-2020, 11:02
Panowie a czy Peak Design Cuff da się tak ustawić, żeby aparat cały swój ciężar przeniósł przez pasek na nadgarstek, w momencie kiedy rękę z aparatem miałbym opuszczoną wzdłuż tułowia?
bo na tym zdjęciu pasek jest luźny https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2017/08/CF-3-0006.jpg
a ja mam ochotę nosić aparat w ręce tylko, że pasek oryginalny owijałem wokół nadgarstka tak, że palcami aparat tylko przytrzymywałem a cały ciężar aparatu przenosił się na nadgarstek, więc podczas spacerów czy to w górach czy w mieście aparat nie obciążał palców i dłoni


tak samo wersja Clutch jak widzę obciąża dłoń https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2018/11/Peak-Design-Clutch-3_006.jpg

Krzysztofh
07-08-2020, 11:31
Clutch jest niewygodny przy ekspozycjach pionowych. Cuffa mam i raczej nie da się go tak owinąć jak neoprenowy pasek Nikona. Jest na to za krótki, ale idealnie spełnia swoje zadanie na wypadek wysunięcia się (o ile to możliwe) body z ręki i chroni przed upadkiem.
Pamiętam kiedyś sytuację focenia ze statku, który zbliżał się do wyspy, a ja musiałem się wysunąć nieco poza burtę aby złapać lepszy kadr. Nie miałem wtedy jeszcze Cuffa, ale w głowie cały czas było żeby nie wypuścić go z rąk.

epicure
07-08-2020, 11:31
Da się bez problemu, aparat może swobodnie wisieć. Pasek sam się po jego ciężarem zaciśnie na nadgarstku.

Krzysztofh
07-08-2020, 11:42
Koledze chyba nie o to chodziło.

cybulski
07-08-2020, 13:22
Panowie a czy Peak Design Cuff da się tak ustawić, żeby aparat cały swój ciężar przeniósł przez pasek na nadgarstek, w momencie kiedy rękę z aparatem miałbym opuszczoną wzdłuż tułowia?
bo na tym zdjęciu pasek jest luźny https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2017/08/CF-3-0006.jpg
a ja mam ochotę nosić aparat w ręce tylko, że pasek oryginalny owijałem wokół nadgarstka tak, że palcami aparat tylko przytrzymywałem a cały ciężar aparatu przenosił się na nadgarstek, więc podczas spacerów czy to w górach czy w mieście aparat nie obciążał palców i dłoni


tak samo wersja Clutch jak widzę obciąża dłoń https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2018/11/Peak-Design-Clutch-3_006.jpg

Na cuff jak puścisz aparat swobodnie to pasek się zaciska na przedramieniu. Stary cuff tak nie działal ale te nowe są dobre. Spokojnie w ten sposób działa na lekkim Fuji oraz na ciężkim Canonie.

Krzysztofh
07-08-2020, 21:59
Panowie kolega notdot pyta o zupełnie coś innego. Przeczytajcie jego zapytanie. Już odpowiedziałem, że takiej funkcjonalności się nie uzyska używając Cuffa.

Śprotek
08-08-2020, 15:55
Panowie (i Panie? :) ) potrzebuję paska na nadgarstek na ulicę do bezlusterkowca (Samsung NX500) - pytanie - warto kupować PD Cuff v3 czy może wybrać coś tańśzego? Co ten pasek ma czego nie mają tanie zamienniki (20-30 zł)?

Krzysztofh
08-08-2020, 22:27
Znormalizowane mocowanie do body to zasadnicza zaleta jak używa się innych produktów PD.

notdot
09-08-2020, 12:58
Jest na to za krótki, ale idealnie spełnia swoje zadanie na wypadek wysunięcia się (o ile to możliwe) body z ręki i chroni przed upadkiem.

no właśnie, to jest zabezpieczenie przed wypadnięciem aparatu a nie sposób noszenia, więc się nie da zrobić tego co chcę
dzięki


Da się bez problemu, aparat może swobodnie wisieć. Pasek sam się po jego ciężarem zaciśnie na nadgarstku.
nie chcę aby aparat swobodnie wisiał, ma być w miarę stabilnie oparty, palce tylko aparat podtrzymują a cały ciężar wisi na nadgarstku, a jak będzie swobodnie wisiał to będzie dyndał w lewo/prawo


Na cuff jak puścisz aparat swobodnie to pasek się zaciska na przedramieniu. Stary cuff tak nie działal ale te nowe są dobre. Spokojnie w ten sposób działa na lekkim Fuji oraz na ciężkim Canonie.
popatrz na zdjęcie cuffa które wkleiłem, pasek jest tam zbyt długi do tego o czym ja piszę

i popatrz na to jak noszę aparat, pasek jest na tyle krótki, że cały ciężar aparatu i obiektywu opiera się o nadgarstek i przedramię
palce aparat tylko utrzymują w położeniu ale w ogóle nie są obciążone, są luźne, jednym palcem przytrzymuję aparat, żeby sobie nie dyndał lewo/prawo, nie bujał się na boki

https://i.imgur.com/qDiClHE.jpg

https://i.imgur.com/1iZoj8r.jpg

JK
09-08-2020, 14:16
Znalazłeś "świetne" rozwiązanie (dla siebie) to czego jeszcze oczekujesz? Plącz dalej ten pasek i będziesz miał to, co ci najbardziej odpowiada. A PD robi to trochę inaczej, nie dla jednego wynalazcy, tylko dla wielu różnych użytkowników. To w końcu twój wybór, co doczepisz do puszki i co będzie wygodne. Produkty PD ci nie odpowiadają, to ich nie kupujesz i nie używasz. Proste.

notdot
09-08-2020, 17:14
ok, "dzięki" za krytykę
ale właśnie nie chciałem plątać paska tylko znaleźć lepsze rozwiązanie, między innymi szybkie odczepianie paska od body tak jak w PD
no ale skoro uważasz, że nie można zapytać czy PD pozwala na takie rozwiązanie to spoko

cybulski
09-08-2020, 18:54
PD Cuff pozwala na takie podobne rozwiązanie z plątaniem.

Krzysztofh
09-08-2020, 21:43
Moim zdanie Coffem nie da się ogarnąć takiego trzymania jak tego oczekuje kolega notdot. Po prostu jest za krótki, a poza tym ma pojedyncze mocowanie i nie utrzyma body pewnie w dłoni. W końcu do tego jest inny wynalazek PD, ale z tym akurat się nie zaprzyjaźniłem.

cybulski
10-08-2020, 16:13
Dla chcącego da się tak wykombinować z cuffem, tylko pytanie po co bo wygodnie z tym nie będzie raczej.
https://live.staticflickr.com/65535/50207057017_2f1fc69c63_c.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/50206253053_91b57ea821_c.jpg

notdot
10-08-2020, 16:52
Dla chcącego da się tak wykombinować z cuffem, tylko pytanie po co bo wygodnie z tym nie będzie raczej.


no ale ja chcę to wokół nadgarstka owinąć a nie tak jak ty wokół palców

ale już widzę, że się nie da, dzięki za pomoc

cybulski
10-08-2020, 17:45
Da się tylko trzeba pokombinować. Kiedyś wiele lat temu plątałem podobnie jak Ty. Jednak producenci po to wymyślają różne paski, uchwyty clutch aby nie trzeba tak kombinować. https://www.peakdesign.com/products/clutch

myrele
10-08-2020, 17:51
no ale ja chcę to wokół nadgarstka owinąć a nie tak jak ty wokół palców

ale już widzę, że się nie da, dzięki za pomoc

Da sie. Odpowiednio ustawisz i się da.

notdot
11-08-2020, 11:32
Da się tylko trzeba pokombinować. Kiedyś wiele lat temu plątałem podobnie jak Ty. Jednak producenci po to wymyślają różne paski, uchwyty clutch aby nie trzeba tak kombinować. https://www.peakdesign.com/products/clutch

ale na zdjęciach widzę, że to jednak obciążało by dłoń, albo masz osobny pasek do wieszania na szyi a ten clutch jest dodatkowo

matbe
11-08-2020, 11:59
Ale o co chodzi, cuff jest do lekkich, clutch do cieższcyh aparatów. Wolisz owijac nadgarstek normalnym paskiem, to tak rób, ale nie licz się ze zrozumieniem xD

myrele
11-08-2020, 12:35
no ale ja chcę to wokół nadgarstka owinąć a nie tak jak ty wokół palców

ale już widzę, że się nie da, dzięki za pomoc

Zapinasz Cuff wokół nadgarstka, przerzucasz pasek przez wierzch dłoni. Ciężar rozkłada się na dłoń i nadgarstek, a palcami tylko podtrzymujesz. Chyba o to ci chodziło?. Tak się da. Jak ci to jest za mało to pozostaje ci tylko pasek. Ja mam jedno i drugie. Korzystam z obydwu. Polecam:)

Śprotek
11-08-2020, 17:42
PeakDesignowcy pomożecie?

Za namową jednego miłego kolegi z Notopstryk, którego spotkałem w niedzielę w Tokarni, kupiłem sobie na ulicę Cuffa v3. Tylko, że na mój aparat "nie wchodzi" :) Tzn. na Nikona D750 wchodzi, ale na Samsunga NX nie, bo to maleńkie uszeczko takie przy aparacie jest po prostu za małe i ta kotwiczka (jej sznureczki) nie chcą przejść przez ucho żeby zrobić supeł.
Próbowałem, niby wiadomo, jak się popieści to się zmieści - ale ni czorta.

Co mam dokupić do Samsunga najlepiej żeby Cuff zadziałał? Jakiś karabińczyk, czy co? Gdzie mogę to dokupić?

matbe
11-08-2020, 18:04
Przecież jest kółko w zestawie. Sprawdź w tym woreczku.

Śprotek
11-08-2020, 18:41
Przecież jest kółko w zestawie. Sprawdź w tym woreczku.


No właśnie nic takiego nie ma, są te dwie kotwiczki, jedna chyba zapasowa, ale nic co mogłoby być pomiędzy uchem aparatu a tymi kotwiczkami nie ma w woreczku.

matbe
11-08-2020, 18:47
O takie42135

Śprotek
11-08-2020, 19:52
Kurka wodna, nic takiego nie ma nigdzie, ani w pudełku, ani w woreczku.
Jesteś pewny, że to jest w zestawie?

matbe
11-08-2020, 20:59
Kurka wodna, nic takiego nie ma nigdzie, ani w pudełku, ani w woreczku.
Jesteś pewny, że to jest w zestawie?

Wróciłem do domu, poszukałem i znalazłem jedną sztukę, czyli musi to być od zestawu z Cuffa, bo na Fuji mam już od Leasha.
Podaj mi adres na PW to Ci wyślę w kopercie pocztą.

Krzysztofh
11-08-2020, 21:59
O kurczaki. W moim Cuffie takich metalowych oczek nie było. Wprawdzie nie są mi potrzebne, ale zawsze ...

czomolungma
20-08-2020, 10:41
Wróciłem do domu, poszukałem i znalazłem jedną sztukę, czyli musi to być od zestawu z Cuffa, bo na Fuji mam już od Leasha.
Podaj mi adres na PW to Ci wyślę w kopercie pocztą.

matbe a masz v2 czy v3 tego Leasha ? Bo tez wydaje mi się że nie miałem i wykorzystałem te trójkąciki od paska fuji. W komplecie z v3 tez na stronie ich nie ma
https://peakdesign.pl/p/pasek-peak-design-leash-black-czarny-v3/

epicure
20-08-2020, 10:55
Mam V3 i były te owalne przejściówki, ale i tak jedną wygiąłem przy zakładaniu, a drugą zgubiłem.

Krzysztofh
20-08-2020, 11:04
To w końcu mówimy o Cuffie czy Leashu i owalnych drucikach dołączonych do zestawu?

epicure
20-08-2020, 11:11
Te druciki dodawane są do wszystkiego, co wyposażone jest w kotwiczki.

matbe
20-08-2020, 11:17
Śprotek, doszła?

Krzysztofh
20-08-2020, 11:34
Te druciki dodawane są do wszystkiego, co wyposażone jest w kotwiczki.

To ciekawe, co piszesz, bo kupując kilka lat temu Pasek Slide i przed rokiem Cuffa nie znalazłem żadnego drucika. Przy okazji gwarancyjnej akcji PD wymiany wadliwej partii kotwic nowy komplet przyszedł też bez tych drucików.

epicure
20-08-2020, 11:45
Kilka lat temu sytuacja mogła wyglądać inaczej. Z czasem PD się zorientował, że te kotwiczki nie pasują do części modeli aparatów i zaczął dodawać przejściówki.

https://www.youtube.com/watch?v=_hYLeP_crk4

Na filmie instruktażowym sprzed roku Cuff V3 już ma te "split rings" (1:00).

joint
20-08-2020, 14:34
A jak się sprawa ma z paskiem PD Slide v3? Ktoś posiada, testował, poleca, odradza? Od pół roku używam paska JJC (z aliexpress, ten: https://pl.aliexpress.com/item/32827329234.html) i nieco irytuje mnie mięsisty i szeroki fragment neoprenu, który w ciepłe dni jest po prostu cały mokry od kontaktu ze skórą, więc niezbyt komfortowo. Klamerki, ściągacze i sztywność paska w jego części mocującej także nie są zbyt wygodne, więc pomyślałem o tym pasku od PD, który w miejscu łączenia z aparatem powinien być mniej "zawadzający" niż ten chińczyk.

Śprotek
21-08-2020, 12:13
Śprotek, doszła?

Jest :))))))
Napisałem Ci PW ale jeszcze tutaj napiszę, choroba, serce rośnie jak jeden człowiek drugiemu pomaga tylko dlatego, że łączy ich wspólna pasja! Dzięki Ci piękne matbe :) :) :) :)

Schwefel
26-08-2020, 18:57
A jak się sprawa ma z paskiem PD Slide v3? Ktoś posiada, testował, poleca, odradza?
Mam wersję Lite, bo normalna była dla mnie za szeroka i spokojnie można na nim zawiesić D800 z gripem i ciężkie tele. Regulacja długość bajecznie prosta, możliwość użycia jak klasycznego paska albo przez ramię, co szczególnie polecam przy ciężkich obiektywach.



Od pół roku używam paska JJC (z aliexpress, ten: https://pl.aliexpress.com/item/32827329234.html) i nieco irytuje mnie mięsisty i szeroki fragment neoprenu, który w ciepłe dni jest po prostu cały mokry od kontaktu ze skórą, więc niezbyt komfortowo. Klamerki, ściągacze i sztywność paska w jego części mocującej także nie są zbyt wygodne, więc pomyślałem o tym pasku od PD, który w miejscu łączenia z aparatem powinien być mniej "zawadzający" niż ten chińczyk.
Bałbym się powiesić na tym wynalazku nawet tani aparat. Klamry w żaden sposób niezabezpieczone przed przypadkowym naciśnięciem to najlepszy sposób na roztrzaskanie aparatu o glebę. Już bym wolał standardowy pasek Nikona.

joint
27-08-2020, 17:10
Mam wersję Lite, bo normalna była dla mnie za szeroka i spokojnie można na nim zawiesić D800 z gripem i ciężkie tele. Regulacja długość bajecznie prosta, możliwość użycia jak klasycznego paska albo przez ramię, co szczególnie polecam przy ciężkich obiektywach.

Już prawie zamówiłem, ale natrafiłem na recenzję tego paska na yt, gdzie koleś narzeka na wnerwiające układanie się paska w pętle w okolicach zaczepów (link: https://www.youtube.com/watch?v=fk4wrfx1IKo) - w komentarzach dużo osób to potwierdza, więc pytanie: czy dzieje się tak tylko na początku i pasek się później układa już lepiej jak się "rozchodzi" czy cały czas to występuje?

Kojocisko
27-08-2020, 17:16
Fajny ten film, gość nawet nie wiedział jak się tego paska używa :-).

myrele
27-08-2020, 17:21
Az sprawdzilem u siebie i rzeczywiscie tak jest. Wczesniej jakos tego nie zauwazylem :)
Pasek jest stosunkowo nowy, wiec ci jeszcze nie powiem czy mija z czasem

Kojocisko
27-08-2020, 17:50
Po pierwsze nie przeszkadza.
Po drugie taśma jest dobrej jakości i dosyć długo zachowuje fabryczną sztywność.
ALE!
To jest pasek typu "slide", czyli służy do noszenia na skos. W tej pozycji zwykle jest maksymalnie lub prawie maksymalnie wydłużony. Więc zjawisko w zasadzie nie występuje.
Chyba nie ma sensu kupowanie tego paska do noszenia go jako krótkiego paska na szyi. Wtedy, ze wszystkich jego zalet, pozostaje tylko łatwość demontażu.

cybulski
27-08-2020, 17:54
Również uważam że slide lite jest "niedorobiony" i ma za sztywny materiał. Slide jest lepszy. Mam wszystkie paski oraz dwa cuffy. Najlepsze z tego to duzy Slide i Cuff.
Slide po jakimś czasie zrobił się miękki, lite nie.

- - - - kolejny post - - - - - -

W lite też jest trudno odpinać aparat, pasek przeszkadza. W slide jest lepiej to zrobione. Paska lite nie polecam.

joint
27-08-2020, 17:56
To jest pasek typu "slide", czyli służy do noszenia na skos. W tej pozycji zwykle jest maksymalnie lub prawie maksymalnie wydłużony. Więc zjawisko w zasadzie nie występuje.
Chyba nie ma sensu kupowanie tego paska do noszenia go jako krótkiego paska na szyi. Wtedy, ze wszystkich jego zalet, pozostaje tylko łatwość demontażu.

Właśnie... a ja potrzebuję coś do noszenia na szyi z możliwością łatwego odpinania przy stawianiu na statyw i rozwiązanie z takimi kotwiczkami wydaje się idealne.

Kojocisko
27-08-2020, 18:06
To fakt, że Slide jest mniej sztywny. Być może opinia zależy też od rodzaju aparatu. Do D750 i D850 - kupiłbym lite ponownie.

Schwefel
04-09-2020, 00:14
Właśnie... a ja potrzebuję coś do noszenia na szyi z możliwością łatwego odpinania przy stawianiu na statyw i rozwiązanie z takimi kotwiczkami wydaje się idealne.

To kup same mocowania i kotwiczki i załóż do standardowego paska Nikona albo każdego innego.

Ja też bym ponowił zakup Slide Lite.

sruba
04-09-2020, 13:14
A jak się sprawa ma z paskiem PD Slide v3? Ktoś posiada, testował, poleca, odradza? Od pół roku używam paska JJC (z aliexpress, ten: https://pl.aliexpress.com/item/32827329234.html) i nieco irytuje mnie mięsisty i szeroki fragment neoprenu, który w ciepłe dni jest po prostu cały mokry od kontaktu ze skórą, więc niezbyt komfortowo. Klamerki, ściągacze i sztywność paska w jego części mocującej także nie są zbyt wygodne, więc pomyślałem o tym pasku od PD, który w miejscu łączenia z aparatem powinien być mniej "zawadzający" niż ten chińczyk.

Jakiś rok temu opisałem dokładnie moje wrażenia, może Ci się przyda: https://www.optyczne.pl/28.1-Inne_testy-Peak_Design_SLIDE_v3_w_fotografii_górskiej_i_wspi naczkowej__Wstęp.html

cybulski
04-09-2020, 13:30
Jakiś rok temu opisałem dokładnie moje wrażenia, może Ci się przyda: https://www.optyczne.pl/28.1-Inne_testy-Peak_Design_SLIDE_v3_w_fotografii_górskiej_i_wspi naczkowej__Wstęp.html

Chyba nie trzeba lepszej rekomendacji.

sruba
04-09-2020, 17:11
Chyba nie trzeba lepszej rekomendacji.

Dziękuję bardzo :-) mogę tylko dodać, że od czasu napisania artykułu pasek jest wciąż używany - zaliczył focenie w zimie na lodospadach w Dolomitach, szereg sesji na Jurze Krakowsko -Częstochowskiej, w Tatrach i we francuskim wąwozie Verdon i po tym okresie użytkowania i większej ilości doświadczeń podtrzymuję wszystko, co napisałem rok temu.

Lukasz_85
16-11-2020, 12:06
45303

Jest promocja na amerykańskiej stronie: https://www.peakdesign.com/ mają wysyłkę do EU za 5 USD, czy wiecie jak wyglądają podatki i VAT? :) Ktoś z Was zamawiał z USA? Teraz patrzę, że wysyłają z Holandii a nie USA. https://support.peakdesign.com/hc/en-us/articles/201867267-Taxes-US-VAT-GST-

adalbert7
18-11-2020, 16:40
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał może "Adapter Peak Design LENS do mocowania obiektywów Nikon F"
Tak sobie umyśliłem przypięcie tego uchwytu do szelki plecaka - oczywiście za pomocą "Uchwyt Peak Design Capture V3" - i tu pytanie czy ma znaczenie versja uchwytu (bo terez są dostępne tylko v3).
Co myślicie o wygodzie użytkowania tego wynalazku?

ikit
18-11-2020, 16:59
Starsza wersja łapie szersze paski plecaka, nowsza jest ładniejsza, mniejsza i lżejsza.
Mi się dobrze sprawują dwa szersze zapięcia - jednym z uchwytem na obiektyw i drugi na aparat. Ale dobrze mieć dość sztywny pasek plecaka.
Nie będzie gorzej niż dodatkowe torby i aparat na szyi;)

adalbert7
18-11-2020, 17:18
ale czy alternatywnie można ten uchwyt nosić też przy pasku spodni - mam nadzieję? To na wszelki wypadek gdy nie mam ze sobą plecaka.

ikit
18-11-2020, 18:23
Można. Na YT są filmiki z używania tych zaczepów.
Choć nie jestem pewnie czy to wygodna opcja ale pewnie niektórym pasuje.

adalbert7
18-11-2020, 18:30
Wielkie dzięki za porady.
Pozdrawiam

Johny42
18-11-2020, 23:57
adalbert7
45386

Wieszałem na tym D750 z podpiętym N70-200/2.8 VR, oczywiście za stopkę obiektywu (mowa oczywiście o uchwycie Peak Design Capture). To jest fajna sprawa ;-).

ikit
19-11-2020, 00:09
No ja to noszę zaczepione z 10-15cm wyżej tylko za mocowanie aparatu/mocowanie dla obiektywów więc sumarycznie pewnie spód noszonej rzeczy jest na podobnym poziomie i się nie obija o ręce/kijki przy chodzeniu:) Natomiast tak wyżej zamocowane chyba się mniej gibało acz trochę bardziej uwierało. Kwestia długości i ciężaru zestawu:)
Póki co do 1.5kg gdzieś na nich nosiłem.
Nie wiem czy v2 nie miała jeszcze dodatkowej zalety że można było luźność wsadzania mocowania ustawić żeby przy chodzeniu nie było luzu i nie stukało (albo odwrotnie żeby się wygodniej wsadzało z większym luzem).

Kojocisko
19-11-2020, 00:32
Ja na capture potrafię zaczepić D850 z Tamronem 100-400 :-)

adalbert7
19-11-2020, 13:10
Dziękuję wszystkim - jestem już całkowicie przekonany - zamawiam Peak Design Capture V3 + Peak Design LENS

Kojocisko
19-11-2020, 16:24
A propo's - ktoś używa PD lens? Bo ja jednak wolę patenty z ładownicami.

adalbert7
19-11-2020, 17:02
A propo's - ktoś używa PD lens? Bo ja jednak wolę patenty z ładownicami.

kilka postów wyżej "Johny42" zamiesił fotkę z Lensem na pasku plecaka

Kojocisko
19-11-2020, 21:05
Fotkę widzę, fotka pokazuje moment, a nie odczucia.

Johny42
19-11-2020, 22:57
Odczucia są jak najbardziej pozytywne. Częściej niż na pasku plecaka zdarza mi się nosić to ustrojstwo na pasku spodni. Bardzo ułatwia dostęp do drugiego obiektywu. Jest po prostu pod ręką. Nie fotografuję komercyjnie, ale zdarzyło mi się trochę zdjęć na imprezach rodzinnych typu wesela czy chrzciny popełnić i tam sprawdzał się bardzo dobrze. Zamiana np. 85 mm na 18-35 trwa chwilę i nie trzeba odkładać gdzieś obiektywu. Odpinasz od body jeden, dopinasz go do wolnego miejsca w PD Lens, obracasz uchwyt, odpinasz drugi obiektyw i podpinasz do body. Dokładnie jak na filmikach w YT ;). Nie mam też oporów z powieszeniem na nim N70-200 jak trzeba.
Ot takie moje odczucia ;)

Kojocisko
19-11-2020, 23:15
Dzięki! Pożyteczna opinia.

puls
14-12-2020, 12:44
A ta ich dożywotnia gwarancja obejmuje też wymianę lub naprawę rozwalonego aparatu i/lub obiektywu w wyniku awarii któregoś z elementów paska lub kotwic?
Nie, nie istnieje coś takiego jak naprawa sprzętu na skutek awarii/uszkodzenia paska.
Mam SLIDE SL-2 v3 od maja 2019 i o ile pierwszą kotwiczkę wymieniłem po około 1,5 roku używania o tyle po wymianie na nową ta wytrzymała około 3 m-cy po czym bez ostrzeżenia urwała się i obiektyw nikkor 200-500 runął na beton...
Dystrybutor stwierdził na podstawie przesłanych zdjęć że awaria nastąpiła cyt. "w wyniku długotrwałego tarcia" i obiecał wymianę kotwiczki na nową :) Zaszalał.
Sam system jest znakomity, jednak jak widać bywają wady fabryczne.
Tak więc uważajcie na czym wieszacie swoje sprzęty.
Bardzo się zdziwiłem szukając w internecie podobnych sytuacji do mojej ale nic nie znalazłem, jedynie wyłącznie same zachwyty.
Widać firma bardzo dba o PR i jestem ciekaw ilu prawników na mnie naśle za ten wpis.
Ja bynajmniej więcej nie zaryzykuję zawieszenia na tym sprzętu.
46251

ikit
14-12-2020, 12:56
A to nie seria kotwiczek które za darmo wymieniali na inny model bo się mogły urwać? Była taka akcja, chyba kotwiczki V3 to były.

puls
14-12-2020, 13:57
Niestety wersja urwanej kotwiczki v4 więc w teorii sprawna.
Nawiasem nie wiem czy przypadek ale skomentowałem jeden z filmów na youtube pisząc o zdarzeniu i nie mogę się zalogować na kanał..
Nie wiem czy to przypadek czy już spotykają mnie sankcje za kilka słów prawdy.
Mam nadzieję że przypadek...
Edit:
46252Chyba jednak nie przypadek
Masakra, mam nadzieję że to jakiś błąd ale na razie nie mogę się zalogować nigdzie w koncie google

cybulski
14-12-2020, 14:01
Oryginalne kotwiczki mają znak pd którego tu nie widać. Nie wszystko co wygląda na PD nim jest.

puls
14-12-2020, 14:10
To jest wersja czwarta kotwiczki, tam oznaczenie PD jest z jednej strony.
46253
to inne ujęcie jej.
Edit.
Jednak awaria globalna google, więc chyba konto nadal mam uff, :)

Wind Mill
14-12-2020, 14:28
Niestety wersja urwanej kotwiczki v4 więc w teorii sprawna.
Nawiasem nie wiem czy przypadek ale skomentowałem jeden z filmów na youtube pisząc o zdarzeniu i nie mogę się zalogować na kanał..
Nie wiem czy to przypadek czy już spotykają mnie sankcje za kilka słów prawdy.
Mam nadzieję że przypadek...
Edit:
46252Chyba jednak nie przypadek
Masakra, mam nadzieję że to jakiś błąd ale na razie nie mogę się zalogować nigdzie w koncie google

Się nie przejmuje, ja też nie mogę się zalogować na jutubie. ;)

46254

gremed
14-12-2020, 14:50
Niestety wersja urwanej kotwiczki v4 więc w teorii sprawna.
Nawiasem nie wiem czy przypadek ale skomentowałem jeden z filmów na youtube pisząc o zdarzeniu i nie mogę się zalogować na kanał..
Nie wiem czy to przypadek czy już spotykają mnie sankcje za kilka słów prawdy.
Mam nadzieję że przypadek...
Edit:
Chyba jednak nie przypadek
Masakra, mam nadzieję że to jakiś błąd ale na razie nie mogę się zalogować nigdzie w koncie google

Ej, serio myślałeś, że "ktoś", "gdzieś tam" zablokował Ci Google za wpis na forum Nikoniarzy? Czy to taki żarcik z poniedziałku?

puls
14-12-2020, 16:24
Serio, przypaliłem trochę, miałem obawy bo nie tylko tutaj dodałem wpis, dodałem komentarz pod wychwalającym PD filmem, autor filmu odpisał i bęc nie mogę go odczytać...
Firma ma tak mocny PR że kto wie, a jak sięgam pamięcią nigdy przedtem nie miałem takiej sytuacji że przy próbie zalogowania do konta była zwrotka że takie konto nie istnieje.
O ile sam pasek wytrzyma wiele, to kotwiczki są najsłabszym ogniwem w nim, a to że jedna wytrzyma rok, czy dwa a inna 2-3 miesiące na tym samym sprzęcie to już jest przemilczane.
Ciekawe jest to że kilka dni wcześniej nic nie wskazywało zużycia linki i nagle cyk, na beton, a firma pisze że uszkodzenie wskazuje na długotrwałe przecieranie i przyślą mi nową :)
No, nie ja już nie zaryzykuję.
To duża firma, taka amerykańska...:) google też.
Gdzieś z tyłu głowy zostało jak jutub kasował konta bo ktoś mówił nie zgodnie z linią, czy poprawnością.
Może faktycznie przypaliłem, okazało się niepotrzebnie.
Nie będę nikomu odradzał produktu(ów) nie, bo są praktyczne, jednak żeby biorąc za każdym razem sprzęt miałbym się martwić czy dziś się coś urwie to jednak nie, nie chcę tak.
Jednak napisałem moje doświadczenie z produktem i firmą, a każdy niech sam oceni.

ikit
14-12-2020, 16:43
Dobrze wiedzieć. Tak do końca nie ufam tym kotwiczkom ale z przyzwyczajenia może kiedyś coś cięższego się zapnie i będzie lipa. Chociaż inne zapięcia też mogą pęknąć, nie ma niezniszczalnych rzeczy.

fafniak
14-12-2020, 16:53
cóż... jak ktoś chce coś heavy duty to polecam porta brace
Na ponad 20 lat uzywania toreb na kamery, pasków itp. tylko 2 razy zawiodły. Przy czym raz pękł karabińczyk i kilka złotych spadło na ziemię

cybulski
14-12-2020, 17:35
tak poza tym te kotwiczki PD wg mnie są dobre na bezlusterkowce ale w życiu bym nie zawiesił na tym lustra z 70-200. Chociaż tak łatwo nie idzie tej kotwiczki urwać to nalezy jednak kontrolować stan sznurków. One niby mają w środku wzmocnienia ale nie są wieczne.
Z drugiej strony to kolega musiał mieć to jakoś źle montowane bo mi od 4 lat żadna się nie urwała ale mimo wszystko patrze jaki jest stan tego bo to faktycznie dość wygląda delikatnie.
https://peakdesign.pl/p/peak-design-anchor-links-zestaw-zaczepy-kotwice-v3/ w te 90kg to nie chce sie wierzyć

mitech
14-12-2020, 18:08
....... w te 90kg to nie chce sie wierzyć

Są tacy co testują wytrzymałość tych kotwiczek i źle to nie wygląda :)

https://www.youtube.com/watch?v=ftG1m8n7NFw

https://www.youtube.com/watch?v=KBBJIy_KMK8

gremed
14-12-2020, 19:10
Ja wieszam body z 200-500 i w sumie to jakoś bez stresu. Ale postanowiłem podejść do tematu jak do wężyków w oplocie pod umywalką :-) Po prostu wymieniam kotwiczki na nowe po sezonie. Koszt śmieszny a spokój większy.

puls
14-12-2020, 19:35
Ja wieszam body z 200-500 i w sumie to jakoś bez stresu. Ale postanowiłem podejść do tematu jak do wężyków w oplocie pod umywalką :-) Po prostu wymieniam kotwiczki na nowe po sezonie. Koszt śmieszny a spokój większy.
To raczej postaraj się częściej wymieniać albo przynajmniej kontroluj bo ta jedna wytrzymała od września do ubiegłego tygodnia o ile można powiedzieć "wytrzymała".

ikit
14-12-2020, 19:49
A do jakiego elementu była zapięta? Sam obiektyw czy z body? Na dwóch kotwiczkach?

Na pewno wytrzymałość takich elementów zależy od sposobu używania i częstotliwości. Jeśli by było tarmoszone przez setki godzin (np. przy chodzeniu) przypięte do jakiejś kanciastej krawędzi z kilkoma kilo, które przy ruszaniu działają większą siłą, są do tego ustawione że są bardziej napięte albo jest jakieś tarcie które chwyta jeden element i powoduje że na sznureczek działa jeszcze większa siła...

puls
14-12-2020, 20:53
Na dwóch kotwiczkach, jedna do koluszka w body (oryginalnego mocowania paska) druga przy obiektywie na szynie arca domontowanej do stopki obiektywu, jest do tego przeznaczone specjalne oczko.
Kotwiczka zerwała się właśnie przy obiektywie, całość waży około 4kg więc to żaden ciężar względem deklaracji producenta.
Od września brałem zestaw mniej więcej raz na tydzień na około 2-4h godzin zazwyczaj do lasu, czasem jakieś łąki i raczej to nie są setki godzin jak piszesz a kilkadziesiąt.
Tu raczej nie ma się doszukiwać czynników powodujących uszkodzenie kotwiczki, bo poprzednia została wymieniona po 1,5 roku dokładnie w takim zestawieniu i wymieniłem tylko dlatego że pojawił się żółty oplot.
Ta natomiast jeszcze tydzień przed zerwaniem nie miała takich oznak.
Dziwny przypadek, ja stawiam na wadę kotwiczki.

ikit
14-12-2020, 21:18
Tylko co tam można popsuć w tak prostej rzeczy jak sznureczek:/
Martwi mnie bardziej że nie okazywała oznak i pękła, tam w środku podobno jakieś cuda na kiju 'na wszelki wypadek'.

Lukasz_85
21-12-2020, 22:17
Ktoś z Was myślał nad plecakiem Everyday Backpack 30l v2 kontra v1? Warto dopłacać do droższej nowszej wersji? Niby paski ulepszone (i kilka innych rzeczy), więc przy obciążeniu wygodniejsze.

sruba
21-12-2020, 23:08
Na dwóch kotwiczkach, jedna do koluszka w body (oryginalnego mocowania paska) druga przy obiektywie na szynie arca domontowanej do stopki obiektywu, jest do tego przeznaczone specjalne oczko.
Kotwiczka zerwała się właśnie przy obiektywie, całość waży około 4kg więc to żaden ciężar względem deklaracji producenta.
Od września brałem zestaw mniej więcej raz na tydzień na około 2-4h godzin zazwyczaj do lasu, czasem jakieś łąki i raczej to nie są setki godzin jak piszesz a kilkadziesiąt.
Tu raczej nie ma się doszukiwać czynników powodujących uszkodzenie kotwiczki, bo poprzednia została wymieniona po 1,5 roku dokładnie w takim zestawieniu i wymieniłem tylko dlatego że pojawił się żółty oplot.
Ta natomiast jeszcze tydzień przed zerwaniem nie miała takich oznak.
Dziwny przypadek, ja stawiam na wadę kotwiczki.

Noszę od dwóch lat D850 z gripem i 18-35/3.5-4.5 i 80-200/2.8, przed chwilą obejrzałem, jeszcze nie wyszedł nawet żółty, nie widzę jakichś śladów zużycia czy zniszczenia. Jedyną trochę upierdliwą rzeczą jest skręcanie się linek, co jakiś czas muszę je "odkręcić".... Też raczej bym doszukiwał się albo wady kotwiczki albo jakiejś podróby...

Kojocisko
21-12-2020, 23:18
Jeszcze jest możliwa wyjątkowo wredna krawędź otworu. Ja swoje linki mam mocno zaciśnięte, więc mało pracują, a wisi na nich D850, czasem z tamronem 100-400 lub Sigmą 135mm.

Reglas
21-12-2020, 23:21
Plastik i sznurek od stringów to nie technologia kosmitów ;)
Ja na tym wieszam lornetkę i całe szczęście że nie jest to Nikon 10x42 EDG ;)

sruba
22-12-2020, 00:12
Plastik i sznurek od stringów to nie technologia kosmitów ;)
Ja na tym wieszam lornetkę i całe szczęście że nie jest to Nikon 10x42 EDG ;)

No, akurat nylon wzmacniany włóknem szklanym jest materiałem stosowanym właśnie min. w lotnictwie, ze względu na swoje właściwości i niezwykłą odporność i wytrzymałość. Do gaci za sztywny, poobcierałoby ;-)

adalbert7
31-12-2020, 14:57
Używam Peak Design i kotwiczek już kilka lat i jak do tej pory nie miałem żadnego problemu z tym sznureczkiem w kotwiczkach. Używam w D7000 i D500 z różnymi obiektywami - najcięższe to Sigma 18-35/1.8 (810g), Tamron 35-150/2.8-4 (790g), czy Nikon AF-P 70-300/4.5-5.6 (680g), więc co prawda nie jest najciężej, ale mimo wszystko trochę tego obciążenia jest, a czasami dochodzi lampa SB700.
Od około 4 lat dwie kotwiczki pracują w D7000 bez wymiany, i od roku dwie kotwiczki pracują w D500. Nie widzę żadnych śladów zużycia.

puls
01-01-2021, 17:34
To tylko potwierdza że musiała to być wada materiałowa, a tak nawiasem body też uszkodzone.
W body pęknięta komora lustra, całość upadła na osłonę przeciwsłoneczną ta się odbiła i body uderzyło w beton.
Tak więc Nikkor jest już w Sdudio5s a body prawdopodobnie dołączy do niego, chyba że naprawa okaże się nieopłacalna (D610) to będzie na części.

puls
12-03-2021, 22:14
Nie mogę edytować ostatniego wpisu, dlatego piszę "pod sobą"
Chciałem powrócić do zerwanej kotwiczki i uszkodzenia aparatu jak i obiektywu.
Po dosyć długiej i obfitej korespondencji z dystrybutorem sprzętu Peak Design, było to kilkanaście maili, kilka telefonów i kilka przesyłek pocztowych odzyskałem pieniądze za naprawę sprzętu, który uległ uszkodzeniu w wyniku upadku po zerwaniu się kotwiczki od paska Slide V3.
Szczególnie chciałem podziękować Panu Rafałowi Smolińskiemu ze Studio5S za naprawę sprzętu jak i za wydanie opinii, która była bardzo pomocna.
Całość naprawy kosztowała ponad 1,5kzł i taką kwotę w całości otrzymałem po uznaniu moich roszczeń od Firmy Sansa, dystrybutora sprzętu Peak Design.
Tu też kilka ciepłych słów dla Pana Mariusza z Sansy, który zajmował się reklamacją za jego zaangażowanie, trochę to trwało, ale jednak finalnie sprawa zakończyła się dla mnie pozytywnie.
Myślę że przypadek ten zainteresował kilka osób dlatego ten wpis.

madebyzosiek
12-03-2021, 22:23
puls jakie wersje kotwiczek miałeś w tym pasku V3? Był taki czas, że PD dołączał nowsze kotwiczki do tego paska, bo te V3 miały właśnie taką wadę, że pękały.

puls
12-03-2021, 23:06
Cały szkopuł w tym że to była wersja czwarta, czyli w teorii poprawiona.
Jak się okazuje na nie też trzeba bardzo uważać.

madebyzosiek
13-03-2021, 08:36
Cały szkopuł w tym że to była wersja czwarta, czyli w teorii poprawiona.
Jak się okazuje na nie też trzeba bardzo uważać.Patrzę na swoje kotwiczki i nie ma na nich śladów zużycia, choć targały już nawet D4 z 70-200, czy ostatnio 300 2.8, przy czym zaczepione mam to w miejscu normalnego paska, nie za płytkę AS. Może jakiś pech... Gdyby je wyprostować, to pomimo intensywnych dwóch lat wyglądają jak nowe, a to też V4 z paska V3.

S_Bax
13-03-2021, 09:47
Po dosyć długiej i obfitej korespondencji z dystrybutorem sprzętu Peak Design, było to kilkanaście maili, kilka telefonów i kilka przesyłek pocztowych odzyskałem pieniądze za naprawę sprzętu, który uległ uszkodzeniu w wyniku upadku po zerwaniu się kotwiczki od paska Slide V3.

No to widać, ze co prawda po dłuższej korespondencji Peak Design stanął na wysokości zadania jeśli chodzi o pokrycie kosztów naprawy. To plus.
Minusem jest że doszło do awarii, ale używam tych kotew od bardzo dawna, i nie miałem żadnej awarii tym niemniej parę lat temu wymieniłem te które miałem z chyba 2013/14 (v1 .).

OjTam
18-04-2021, 15:12
Jakby ktoś potrzebował. Na cyfrowe.pl produkty PD taniej z kodem Peak10_Blog. Sprawdzone, działa. Choć nie ma info do kiedy, ani czy inne ograniczenia są.

crusiek
18-04-2021, 15:17
O, dzięki, w końcu dzięki temu można było Capture wziąć niejako w starej cenie...

Wind Mill
18-04-2021, 18:46
Na kotwiczki nie działa. Gdzieś posiałem 2 z 4 z zestawu z paskiem... :roll: :mrgreen:

OjTam
18-04-2021, 18:49
Pewnie jest minimalna kwota. Jak dasz 2 zestawy kotwiczek, to przechodzi kod.

Lukasz_85
05-05-2021, 21:22
Jakby ktoś potrzebował. Na cyfrowe.pl produkty PD taniej z kodem Peak10_Blog. Sprawdzone, działa. Choć nie ma info do kiedy, ani czy inne ograniczenia są.

Szkoda, już nie działa kod :)


Peak10_Blog - Twój kupon nie jest aktywny

Lukasz_85
21-05-2021, 11:26
Zapytałem czy będzie uchwyt do obiektywów do Nikona Z. Odpisali:


Currently, a Lens Kit for Nikon Z is something we are considering, but nothing concrete in the works as of yet. I will be sure to share your query as a suggestion with the design team as we make future updates to our product line. Customer feedback is something we love to hear from folks and have used to launch many of our product. ?

odzio
21-05-2021, 12:52
fajnie, że firma zajmująca się takimi gadżetami na w nosie nowe bagnety czołowych producentów aparatów...

OjTam
03-06-2021, 00:01
https://fotoplus.pl/oferty-specjalne/peak-design-najlepsze-paski-za-mniej-kaski
-20% na paski od PD.

Lukasz_85
03-06-2021, 09:39
A w cyfrowe.pl jest do 30.06.2021r. lub do wyczerpania zapasów. Promocja: Przygotuj się do podróży z Peak Design Travel Line -15%. https://www.cyfrowe.pl/promocje_nr.html?idPromo=2626

52150

Mixshot
05-07-2021, 12:57
fajnie, że firma zajmująca się takimi gadżetami na w nosie nowe bagnety czołowych producentów aparatów...

cóż... to biznes jak każdy inny. Widocznie za mały popyt. Lepiej im pilnować cen w sieci żeby były takie same. Trochę to wkurza, ale fakt - produkty mają spoko.

OjTam
08-07-2021, 12:55
Paski PD (Slide, Slide Lite, Leash i Cuff) w nowych kolorach:
MIDNIGHT:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2021/07/Slide_Midnight_SL-MN-3_001-1.jpg
oraz Sage:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2021/07/Slide_Midnight_SL-MN-3_001.jpg

Do tego nowa torba. Field Pouch V2:
https://peakdesign.pl/wp-content/uploads/2021/06/Field_Pouch_v2_Charcoal_BP-CH-2_001-1.jpg

Dostępna w kolorach Black, Charcoal (na zdjęciu) i Midnight.


Obie nowości są już do kupienia na peakdesign.pl

matbe
08-07-2021, 13:20
Midnight już chyba był keidyś jako limited edition?
Jestem fanem różnych opcji kolorystycznych i aż szkoda że te produkty są tak niezniszczalne, mam trzy rózne PD i do końca życia myslę zostaną :-)

OjTam
08-07-2021, 13:27
Był niebieski (i czerwony) v1 Slide, ale jakoś inaczej się nazywał i chyba kolor miał inny odcień.

Kojocisko
08-07-2021, 13:31
Mam podobnie, choć idę w kierunku co raz mniejszych produktów. Zacząłem od slide, poprzez slide lite, a wczoraj przyjechał leash...
Teraz to już jestem na etapie, że kotwiczki i uchwyty do kotwiczek mogłyby być mniejsze :-).
Tylko capture ciągle idealny...

- - - - kolejny post - - - - - -

V1 slide był bardzo ciemno rudy... mam :-)

urbanowicz
08-07-2021, 15:33
Ja zaproponuje pasy Spider Holster. Nie obciaza tak pleców jak paski. Ma solidne mocowania.

mmluty
08-07-2021, 17:37
Ja zaproponuje pasy Spider Holster. Nie obciaza tak pleców jak paski. Ma solidne mocowania.
Wszyscy się cieszymy, że masz Spider Holster, ale to nie ten wątek. Tutaj piszemy opinie i informacje o PD, załóż wątewk Spider Holster vs PD, albo Spider Holster vs inne rozwiązania i zobaczymy jak potoczy się dyskusja.

ikit
08-07-2021, 18:01
Bez przesady z tym pedantyzmem firmowym, często dużo więcej dadzą opinie osób które zmieniły na coś innego albo mają coś innego z jakiegoś powodu, to poszerza horyzonty zamiast kisić się w jednym sosie.
Ja sobie chętnie zobaczyłem te pasy. I zupełnie do mnie nie przemawiają. Mogą nie obciążać pleców. A i tak w życiu bym takiego w góry nie zabrał bo obijanie o nogę i miejsce trzymania sprzętu gdzie latają kijki to zły pomysł. Zresztą nie lubię nosić rzeczy na pasie, zawsze się luzuje i opada albo ciśnie. Nie każdy też lubi nosić rzeczy bez asekuracji w postaci paska. Z kolei na krótkie imprezy obciążanie pleców nie jest specjalnym problemem. A w razie czego chyba i tak bym wolał już jakieś szelki.

Krzysztofh
08-07-2021, 20:21
Do długiego chodzenia doskonale sprawdza się capture mocowany na szelce plecaka, ale jest warunek - trzeba mieć plecak, bo mocowanie na pasek też do mnie nie przemawia. Z kolei jeżeli nie mamy plecaka wygodne są paski PD, bo jak z tyłu jest plecak to on nieco utrudnia przesuwanie się paska podczas manewrowania aparatem.

dredorc40
11-07-2021, 04:41
Witam. Noszę się z zamiarem kupna Peak Design Capture V3 i tu nasuwają się pytania. Przede wszystkim do kolegów którzy używają tego cudeńka. Głównie będę mocował to do plecaka ,wędrówki górskie. Waga puszki i szkiełka to około 1,5 kg, czy aby to wygodne, nie ściąga że tak powiem na jedna stronę( mocowanie na wysokości klatki piersiowej).Do paska spodni pewnie też podepnę. Może ktoś opisać wrażenia. Wiem że noszenie aparatu 6-7 godzi na szyi też nie należy do komfortowych. Cena nie jest niska, więc wolałbym posłuchać opinii z pierwszej ręki.
Pozdrawiam.

Krzysztofh
11-07-2021, 07:32
Tak jak pisałem, jak masz na plecach plecak, to Capture V3 to najlepsze rozwiązanie do transportu aparatu. Sprawdzone, w prawdzie nie w górach, ale na całodziennych wędrówkach. Zapięcie i wypięcie to moment i masz body w ręku.
Jest jedno ale, szczególnie w górach, jak wypniesz aparat to on poza uchwytem w dłoniach nie ma żadnego zabezpieczenia i jak się potkniesz to możesz go upuścić. Wprawdzie lekarstwem na to jest cuff v3, ale na dłuższe że tak powiem focenie po zdjęciu z Capture V3, bo co chwila zapinanie i odpinanie cuffa jest upierdliwe. Jest jest jednak skuteczne. Pamiętam jak musiałem się kiedyś mocno wychylić poza burtę statku z aparatem, to miałem z tyłu głowy cały czas żeby się gdzieś nie poślizgnąć lub potknąć bo aparat poszedł by na wieki w otchłań oceanu (wtedy jeszcze nie miałem cuffa). Musisz tylko sprawdzić szerokość szelki plecaka żeby C V3 się zapiął.

Krzysztofh
11-07-2021, 07:33
Tak jak pisałem, jak masz na plecach plecak, to Capture V3 to najlepsze rozwiązanie do transportu aparatu. Sprawdzone, w prawdzie nie w górach, ale na całodziennych wędrówkach. Zapięcie i wypięcie to moment i masz body w ręku.
Jest jedno ale, szczególnie w górach, jak wypniesz aparat to on poza uchwytem w dłoniach nie ma żadnego zabezpieczenia i jak się potkniesz to możesz go upuścić. Wprawdzie lekarstwem na to jest cuff v3, ale na dłuższe że tak powiem focenie po zdjęciu z Capture V3, bo co chwila zapinanie i odpinanie cuffa jest upierdliwe. Jest jest jednak skuteczne. Pamiętam jak musiałem się kiedyś mocno wychylić poza burtę statku z aparatem, to miałem z tyłu głowy cały czas żeby się gdzieś nie poślizgnąć lub potknąć bo aparat poszedł by na wieki w otchłań oceanu (wtedy jeszcze nie miałem cuffa). Musisz tylko sprawdzić szerokość szelki plecaka żeby C V3 się zapiął.

dredorc40
11-07-2021, 09:34
Dzięki za szybką odpowiedż. Szerokość paska to około 5,5 cm więc spoko. Cuff v3 używam od dawna i wypinanie i zapinanie opanowałem do perfekcji to nie stanowi problemu.
Pozdrawiam.

Kojocisko
11-07-2021, 20:16
Za zawsze używam Capture w połączeniu z paskiem - lite lub leasch.

Krzysztofh
12-07-2021, 07:09
Nie przeszkadza Ci plecak, przy przesuwaniu paska, bo ja zauważyłem, że manewrowanie aparatem z podpiętym paskiem jest nieco utrudnione, bo plecak trochę blokuje na plecach pasek.

Kojocisko
12-07-2021, 10:01
Z plecakiem pasek, który traktuję jako zabezpieczenie, zakładam na szyję, a nie na ramię. A czasem wprost mocuję do szelki plecaka.

ikit
12-07-2021, 10:46
Ja do captura odczepiam pasek. Jeszcze mam drugiego captura z uchwytem do trzymania/zmieniania obiektywów więc jakieś inne elementy staram się w miarę możliwości eliminować.
Natomiast to też nie są jakieś ostateczne rozwiązania, taka racjonalnie lekka a7III z niedużym obiektywem to takie ponad kilo wiszące na ramieniu. Na drugim np. tele też niecałe kilo. Same uchwyty też ważą sobie pod 200g/szt. Wygodniej się z tym operuje aparatem, pakuje i zmienia obiektywy ale też po dniu chodzenia ramię od uchwytu przypiętego do ramiączka plecaka potrafi trochę boleć, a i nosi się jednak więcej (choć można już czasem zrezygnować z noszenia czegoś na sprzęt foto w plecaku i założyć że cały czas będzie na wierzchu).
No i zdejmowanie plecaka jest problematyczne bo z przypiętymi ciężarami do ramiączek dużo gorzej się to zdejmuje i zakłada, trzeba uważać żeby się nie zapomnieć i nie machnąć sprzętem za grube tysiące;)
Natomiast i tak jest to miód po chodzeniu szlakami z aparatem na pasku który dyndał, zawsze zawadzał, obijał się albo przeszkadzał kijkom... Zazwyczaj go i tak ubierałem pod paski plecaka żeby go stabilizowały, mimo wypracowanego systemu częściowego zdejmowania plecaka odechciewało się fotografować jak trzeba było to poodczepiać do zdjęcia trzymając jeszcze kijki żeby gdzieś nie spadły;p
No ale takie hobby, musi sprawiać radość mimo że trzeba się natachać, zarobić na tym ciężko, gęby ludzi z telefonu też będzie widać, fejm z wiekiem coraz mniej człowiekowi potrzebny, a te kilka zdjęć na ścianach to by zdecydowanie taniej wyszły i to w lepszych warunkach z jakiegoś shutterstocka;p

Krzysztofh
12-07-2021, 11:16
Nie no ja jak mam zapiętego caprure V3 na szelce to jak zdejmuję plecak to najpierw wypinam aparat żeby właśnie gdzieś nim nie uderzyć. Sam uchwyt w stosunku do wagi plecaka nic nie wnosi jeżeli chodzi o wagę. Pomijalne dodatkowe dekagramy.

odzio
12-07-2021, 11:58
Ja używam chińskiej podróbki. Nosiłem wpiętego D700 z 70-300 (czasem z gripem i dodatkową baterią, ale nie polecam raczej, niewygodnie jest), czyli w granicach 1,5kg, żadnego problemu nie ma. Co do obciążenia ramienia - jeśli dobrze wyregulujesz plecak (zakładam, że mówimy o jakimś trekingowym), tzn tak, że cały ciężar niesiesz na pasie biodrowym, a szelki tylko go utrzymują w pionie, to aparat nosisz jak na ramieniu. Tylko, że ciężar zamiast wąskiego paska rozkładany jest na szeroką, miękką szelkę plecaka, łatwiej się nie :) Przy stromych podejściach długi obiektyw trochę się odchyla i potrafi przeszkadzać ale bez dramatu. Co do zabezpieczenia: pasek na szyi w niczym nie przeszkadza a aparat nie upadnie. Stosowałem też inne rozwiązanie (jeszcze sprzed zakupu tego zapięcia): troczyłem pasek aparatu do uchwytu pleceaka, tak że główny ciężar spoczywał na plecaku, a nie na moim karku. To rozwiązanie stosowałem też na Orlej Perci (na wypadek, gdyby przyszły mi do głowy jakieś wygibasy, że w skrajnej sytuacji nawet z szyi może się pasek zsunąć). Jedyne co trzeba pamiętać, to że najpierw musisz zdjąć aparat "przez głowę", a dopiero później plecak :)

Zapięcie jest też rewelacyjne do codziennego, małego plecaka. Na spacery zakładam sobie slide'a przez ramię, a aparat troczę do szelki. Jeśli potrzebuję wolnych rąk to sprzęt bimba na pasku, a jak nie mam zamiaru pstrykać to jest na ramieniu. Pasek spokojnie przesuwa się pod plecakiem, sporadycznie trzeba mu pomóc poprzez wygięcie grzbietu tak, żeby utworzyć przestrzeń pomiędzy dociśniętym plecakiem, a koszulką :) Zdecydowanie warto się zaopatrzyć

Aaa, jest też jeden upierdliwy mankament: długość śrub montażowych bardzo utrudnia założenie uchwytu na grubszą szelkę, zawsze mi się to udaje, ale czasem jest trudno. Pewnie w oryginale to mądrzej ogarnęli.

Krzysztofh
12-07-2021, 12:20
W oryginale są dodatkowe dłuższe śruby, więc bez problemu. Sprawdź rozmiar gwintu i jeżeli pasowałyby Ci te od oryginalnego Capture to możesz sobie zamówić.

dredorc40
14-07-2021, 09:52
Capture v3 juz w domku. Przetestowane przy plecaku i pasku spodni, dla tych co się wahają powiem krótko rewelacja. Podpiety miałem C 24-105 i C 70-200/4 . Z 24-105 super , z 70-200 bardzo dobrze.

Lukasz_85
16-08-2021, 13:22
Peak Design Travel Line 10% taniej https://www.cyfrowe.pl/promocje_nr.html?idPromo=2796 wcześniej było taniej :)

54991

OjTam
24-09-2021, 15:59
Peak Design wchodzi w akcesoria smartfonowe:
https://peakdesign.pl/mobile/
Raczej dla właścicieli iPhone'ów lub Szajsunga S21. ¯\_(ツ)_/¯

Kojocisko
24-09-2021, 17:36
Dla każdego. Każdy tego typu system ma mocowanie klejone do dowolnego, gładkiego etui. Używam akurat QuadLocka i sobie chwalę, PD bardzo starannie oglądam, ale dla moich zastosowań ma jeszcze braki. Fajnie wygląda ten niski profil mocowania

OjTam
24-09-2021, 17:59
Niby tak, ale pokrowce od PD tylko do japłek i szajsunga są.
A czy i jak reszta akcesoriów będzie z innymi współpracować... ¯\_(ツ)_/¯

Lukasz_85
18-10-2021, 13:36
57045

Żółta wersja PD pod Nikona :) https://shop.nikon-image.com/front/ItemSummaryRefer?cateId=20185&fbclid=IwAR3cL5Ss31bmc3bxzXN8PqMvLyPaxeHbqVpYXiMzf px2x5TXxIK3KEVbsZo

Lukasz_85
27-01-2022, 18:24
Czy możecie polecić mi torbę PD pod bezlustro i 3 obiektywy? Bardziej do wymiany obiektywów i ich noszenia podczas reportażu. Peak Design EVERYDAY sling 5L V1 czy wersja V2 6L?

PM.M
27-01-2022, 18:54
Nie masz gdzieś możliwości przymiarki? I zależy jakie bezlustro. Ja mam w wersji 10L i od biedy mieści się Lumix GX9 + 3 stałki (12/2 Oly, 25/1.4 PanL i 75/1.8 Oly) razem z portfelem, lampą i jakimiś rupieciami, które noszę. FF nie wiem czy wejdzie w 5 lub 6L.

ikit
27-01-2022, 19:29
Jak już odświeżony temat...:-D
Kupiłem leasha PD (ten cieńszy pasek). Genialne to jest, tylko mam z tym jeden problem... Jak się chodzi z aparatem przez ramię lekko z tyłu to pasek nie trzyma i aparat się powoli ślizga do przodu aż przeszkadza... Ma ktoś jakiś patent żeby to umiejscowić?
Luźne zaczepienie w okolicy aparatu?
Jakieś mocowanie na pasku żeby zaczepiać go o pasek torby którą zazwyczaj noszę przez drugie ramię?
Jakieś nakładki antypoślizgowe żeby pasek luźno nie latał? (choć to chyba ma najmniejszy sens)

jendrzej_44
27-01-2022, 20:43
Lukasz_85 mam PD V2 6l . Do niej na ścisk wchodzi Z6 z obiektywem 24-200 S, telefon i etui z okularami, portfel już na siłę. Więc lepiej zainteresować siE na Twoje potrzeby wersją 10l.

Krzysztofh
27-01-2022, 21:20
Dlatego wybrałem Slide Lite, bo slide do Z7 to lekka przesada. Ten ma powierzchnie antypoślizgowe. Może jakbyś go nosił przez ramię tego efektu by nie było. Poza tym będzie chyba bezpieczniej. Długość ma regulowaną więc 152cm chyba wystarczy.

Kojocisko
27-01-2022, 21:30
Mam wszystkie trzy PD Slide. Leash był najsłabszym zakupem, używam go tylko jako zabezpieczenie, gdy aparat noszę w Capturel ub gdy baaardzo minimalizuję bagaż.
Lite jest paskiem najbardziej uniwersalnym, choć ostatnio, po podpięciu 70-200/2.8 przeprosiłem się z najszerszą wersją, której nie używałem pewnie już ponad 3 lata :-)

ikit
27-01-2022, 21:54
No właśnie nie chciałem szerszego paska, miałem kiedyś i to była udręka, a na pasku obecnie do półtora kilo to też nie trzeba. Ten jest super lekki i ładnie się go pakuje do torby z aparatem, brak antypoślizgu też jest czasem wygodny, a z antypoślizgiem mam już pasek systemowy z dokupionymi mocowaniami PD i kotwiczkami. Tylko przy dłuższych spacerach robi się irytujący;)

Maro66.
27-01-2022, 23:23
No niestety, coś za coś. Sam sobie chwalę Leasha do Fuji, ale użytkowo do standardowego Slida jest mu bardzo daleko. Brakuje mi tego silikonu antypoślizgowego. Zmiana długości "w akcji" również pozostawia wiele do życzenia. W teorii łatwo, w praktyce różnie :mrgreen:

Lukasz_85
28-01-2022, 14:17
Dzięki za podpowiedzi jendrzej_44 PM.M w pobliskich sklepach nie mieli tego modelu. Jednak tak na styk :)

https://youtu.be/4NAuk0aHJzc

pysson
18-02-2022, 14:51
Reklamowałem ostatnio swojego pierwszego slide'a, kupionego pięć lat temu.
Powodem była odchodząca guma, brudząca ubranie i znacze pogorszenie "trzymania" długości przez pasek.
Reklamacja została uznana.

Dwie rzeczy mnie zaskoczyły:
- zaczepy kotwic mają numery seryjne, które powinno się podać podczas zgłaszanie reklamacji.
Nie wiem, czy na moim pasku były kiedykolwiek, a na pewno nie są już widoczne.
- wśród powodów reklamacji można było wybrać:
"przedmiot ożył i śmiertelnie przestraszył mojego kota" :)

Kojocisko
18-02-2022, 15:30
Z tego filmu wynika, że Z5/6/7/ z Nikkorem 24-200 wejdzie na styk, z 24-70/2.8 już chyba nie wejdzie. Ale może 24-200 też już nie wejdzie?

60408

Krzysztofh
18-02-2022, 22:36
Everyday sling 5 już nie ma jest 6 i do niej chyba wejdzie bez problemu.

Pitermaster
06-03-2022, 16:16
Pytanie do uzytkownikow. Choruje od jakiegos czadu na statyw, wersja alu bo uzysk na wadze jest maly a cena to kosmos. Czy mozecie powiedziec jak sie wam go uzywa? Ja chcialbym go miec na wyprawy samolotowe, gdy kompaktowe pakowanie jest na wage zlota. Do normalnych fotek mam manfrotto, wiec potrzebny mi jako drugi, mobilny. Coś, ktoś podpowie?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Teu
06-03-2022, 17:24
Akceptowalnie stabilny, dobrze wykonany. Za drogi, tak ze 2.5x względem tego co oferuje. Jak cena Ci odpowiada to bierz śmiało, choć jak kiedyś, przy okazji jakiegoś wyjazdu bedziesz miał okazję pobawić się wersją karbonową to bedziesz z pewnością żałował że wziąłeś alu.

pyetya
25-03-2022, 22:13
zastanawiam się nad Peak Design Sling 6L

co ma nosić: Z6 + 2/3 szkła: 24-70f4, vitrox 24 1.8 i docelowo N50 1.8S. Wszystkie trzy mają podobny rozmiar. Dodatkowo opcjonalnie 10.3 calowy czytnik ebooków

czy to się wsio zmieści w miarę wygodnie?

manfred
04-04-2022, 08:07
Czy Peak Design Capture V3 z płytką standard pasuje ta płytka do systemu Arcam i jeszcze jedno pytanko jaka maksymalnie szerokość szelki plecaka wejdzie w ten uchwyt?

Pitermaster
04-04-2022, 08:24
Płytka peak design nie zawsze pasuje, ta standardowa. Jest za to płytka duo pro, która i wejdzie w capture i w arca świst.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

manfred
04-04-2022, 08:47
O dzięki serdeczne. Czyli musze kupić sam uchwyt plus dodatkowo duo pro. I wtedy jest pewność że zamocuje na statyw z arcam. A nie czasem taką
Płytka Pro – Dual Plate v3 – Arca Swiss + RC2 do mocowania Capture v3

Pitermaster
04-04-2022, 09:35
Wtedy masz pewność. Ja miałem statyw z arca ale standardowa płytka pasowała do głowicy. Zmieniłem statyw na inny i już nie, więc odpowiedź jest "to zalezy"

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

manfred
04-04-2022, 09:46
Poszło zamówienie za dwa dni sprawdzę czy bangla :-)

JacekCz
04-04-2022, 09:54
Niektóre akcesoria z 3 legged things, np L-brackety są dedykowane pod względem kompatybilności z naramiennym uchwytem Peak Design (i arca swiss oczywiście też).
Mam taki bracket, z tą kompatybilnością, ale to zagrała promocyjna cena, bo na razie nie przekonuje mnie uchwyt na szelkę P.D.

manfred
04-04-2022, 10:08
Ja muszę mieć ten uchwyt aby podczas chodzenia po górach w trudnym terenie wypinać aparat ze statywu i podpinać na szelkę. Statyw mam non stop rozłożony i boję się że w trudnym terenie grzmotnę aparatem o skały.

JacekCz
04-04-2022, 10:15
Jak cię przekonują L-brackety (mnie przekonują) to mówię o takim 3LT

https://www.cyfrowe.pl/3-legged-thing-ellie-short-z-peak-design-capture-szary-p.html?boxtype=quarticon&place=emptycartpage_bottom&logic=recommended

Ja to kupiłem taniej. Jest wersja dłuższa (do "szerszych aparatów") i są inne kolory.
Z kilku L-Bracketów tu bardziej mnie przekonuje wytrzymałość mechaniczna mocowania pionowej części (w wielu modelach opiera się to na krótkim gwincie w aluminium, kij że utwardzone, ale jednak aluminium)

manfred
04-04-2022, 12:47
I Ty mocujesz aparat z L bracket do Peak Design Capture V3 ? Po co?

JacekCz
04-04-2022, 12:57
I Ty mocujesz aparat z L bracket do Peak Design Capture V3 ? Po co?

Akurat nie mocuję, bo Capture mnie nie (jak na razie) przekonuje, ale L-bracketa używam bo wcale nierzadko działam ze statywem. Przy okazji L-Bracket z tego projektu wprowadza zaczep na dole do kotwicy paska (PD Lite) .
Akurat ten L-bracket a) da się rozebrać b) da się kupić tylko dól - choć to nie ma sensu (ma sens jako jakieś uzupełnienie)

manfred
04-04-2022, 13:11
Ja raczej zastosuję płytkę ten Lb jest za wielki dla mnie Mam taki chiński i go nie używam.

JacekCz
04-04-2022, 14:21
Jasne, oczywiście jak chcesz.

Warto natomiast wiedzieć, że niektóre asortymenty od "3 legged things" są świadomie kompatybilne z Capture.

OjTam
04-04-2022, 14:24
3LT to w ogóle robi swoje produkty kompatybilne z PD. Do ich szybkozłączek statywowych też można kotwiczki PD podłączyć, mają uszka.

burzynsky
04-04-2022, 18:03
zastanawiam się nad Peak Design Sling 6L

co ma nosić: Z6 + 2/3 szkła: 24-70f4, vitrox 24 1.8 i docelowo N50 1.8S. Wszystkie trzy mają podobny rozmiar. Dodatkowo opcjonalnie 10.3 calowy czytnik ebooków

czy to się wsio zmieści w miarę wygodnie?


Mam tego slinga - mieści mi się Z6 z podpiętym 85 1.8S + 35 1.8S. Nie jestem pewien, czy wejdzie jeszcze jeden obiektyw wielkości 50 1.8S. Nawet jeżeli, to pewnie jeden na drugim, co może być średnio komfortowe. Czytnik + drobnica (baterie etc.) bez problemu.

61551

Krzysztofh
06-06-2022, 08:23
Witam.
Tez nabyłem tego Slinga i jak się trochę postara można lepiej zagospodarować przestrzeń torby.
Jak widać na zdjęciach w lewej komorze mieści się Nikkor Z 14-30 f/4S i po zamknięciu jednej lamelki jest miejsce na położenie jeszcze czegoś w nieco mniejszym rozmiarze. Zmieści się spokojnie Nikkor Z 40 f/2.o lub Nikkor Z 28mm F/2.8lub coś innego. Ta informacja tylko dla zobrazowania dostępności miejsca, bo sam takich szkieł nie posiadam. Po włożeniu body Z7 z obiektywem Nikkor Z 24-70 f/4 S jest jeszcze sporo miejsca do górnego suwaka, więc spokojnie wejdzie Z7 z zapiętym Nikkorem Z 24-120 f/4 S jak uda się go kupić. Tylko przychodzi mi do głowy taka uwaga, że jak się będzie nosić drugi obiektyw nad umieszczoną niżej inną Zetką to trzeba uważać przy otwieraniu torby, bo nie będzie nijak zabezpieczony i łatwo może wypaść.
W prawej komorze, przed włożeniem aparatu można zmieścić dwa akumulatory i pasek Peak Design Slide widoczny w pokrowcu na osobnym zdjęciu.
Poza tym jak widać mieści się 10” iPad lub iphone, czy też jakieś dokumenty lub gotówka bo kieszeń dość bezpieczna. Poza tym będzie miejsce na karty itp. Z przodu czego nie widać jest też zewnętrzna kieszonka na np. telefon lub coś innego ale raczej nie grubego bo jak się upakuje całość to będzie pewnie ciasno, chociaż maksymalnych możliwości Slinga nie testowałem.
Do tej pory jak wędrowałem z lustrem D750 i zestawem obiektywów wszystko pakowałem w plecak fotograficzny, ale teraz leży bezużyteczny, przynajmniej jak nie zabieram lustrzanki. Jak nie było Slinga to body z obiektywem i dodatkowy obiektyw wkładałem w pokrowcach do typowego plecaka wycieczkowego i też dawało radę, ale zabierało trochę miejsca w plecaku.
Jeszcze nowy nabytek nie miał okazji sprawdzić się w boju, ale w domu przymierzałem się jak go nosić i jeżeli będzie to bezpieczne to chyba torba z tyłu przewieszona przez ramię. Można też z przodu, ale jak ktoś ma figurę modelową, bo w przypadku facetów z mięśniem piwnym, będzie dziwnie odstawała. Jak będzie trzeba uważać na kieszonkowców to chyba raczej z boku też przewieszona przez ramię.
W tej konfiguracji da się przemieszczać z małym plecakiem, gdzie może być coś do picia i ewentualnie dodatkowy ciuch.
63492 63493 63494 63495 63496 63497 63498 63499

wulisu
14-06-2022, 21:38
Mam taki dylemat. Kupiłem PD Leash podpięty pod Z6ii. Robiłem ostatnio zdjęcia na festiwalu muzycznym i przyznam że nie mogłem pozbyć się wrażenia że ta linka mi się urwie. Pewnie to siedzi bardziej w mojej głowie. Czy ktoś miał sytuację że ta linka się zerwała albo te plastiki popękały? Mam inne zaczepienia które są małe i przypiąłem to do Nikonowskiego paska. Zaletą tego rozwiązania dla mnie jest to że są po 2 zatrzaski na stronę i jak się coś stanie zawsze drugi zabezpiecza. Nie jest to dużo większe od PD. Sam nie wiem może za dużo kombinuję63880.6388163882

JacekCz
14-06-2022, 21:50
Linka jak linka, po latach używania się wytrze, będzie cieńsza.

Ale to coś innego, to wcześniej widzisz wzrokowo

Ja bym zaufał (choć mam tańszy sprzęt, ale nie lżejszy)

wulisu
14-06-2022, 22:41
Ciekaw jestem jak linka w PD w tym okrągłym plastiku jest osadzona. Nigdzie nie mogłem znaleźć żadnego zdjęcia w internecie. Na pewno kiedyś jak będę zmieniał to jeden rozłożę czy czynniki pierwsze :smile:

Krzysztofh
15-06-2022, 07:11
Już nie pamiętam dokładnie ale te uchwyty Peak Design mają utrzymać chyba ciężar 80 kg statycznie, więc chyba prędzej zerwie się linka od oryginalnego paska. Trochę nie rozumiem, tej idei, czy Ty korzystasz z obu pasków jednocześnie?

wulisu
15-06-2022, 08:28
Trochę nie rozumiem, tej idei, czy Ty korzystasz z obu pasków jednocześnie?

Nie, nie korzystam z obu pasków jednocześnie. Napisałem tylko że trudno mi z początku zaufować temu. Pewnie to bardziej siedzi w mojej głowie. Pasek Nikona zrobiłem z tymi zatrzaskami bo je już miałem i tylko zrobiłem takie porównanie.

lukasz_kk
15-06-2022, 08:47
Wg mnie prędzej pękną te plastikowe zatrzaski niż kotwiczki Peak Design :)

Gdzieś czytałem, chyba nawet w tym wątku, że po długich dyskusjach PD pokryło komuś koszty naprawy sprzętu po upadku, którego przyczyną były zerwane kotwiczki.

wulisu
15-06-2022, 09:06
Wg mnie prędzej pękną te plastikowe zatrzaski niż kotwiczki Peak Design :)


Wątpisz w moje zatrzaski :) osobiście testowałem podpinając ciężarki 40kg więcej nie miałem w domu. Jak dla mnie są ok. 2 na raz raczej nie pękną i właśnie zaletą tego jest to że masz 2 na wszelki wypadek. Pewnie macie rację wielu z was używa PD z cięższymi obiektywami niż mój zestaw. Muszę dać im szansę.

JacekCz
15-06-2022, 09:29
Zarzut do zatrzasków nie jest natury statycznej. Tzn dobrej jakości zatrzaski nie padną, gdy będą pracowały na rozciąganie w obrębie dekalrowanej wytrzymałosci.
Problem jest dynamiczny.
a) podczas ruchów moża nastąpić naciśniecie i jedna strona stanie się "w pól wypięta". Zależnie od tego, co stanie się póżniej, może "zaokrąglić" końcowy ząbek (i stanie się bardziej podatna na wypięcie w przyszłości), może się bardziej wypiąć (nawet nadal nie do końca) itd...b) inne
b) inne


Kotwiczki PD są w filozofii samo-zamykajacej.
Rozumiem, podobna (do kotwiczek) cieńsza linka w smyczy pod dwóch latach codziennego uzywnaia sie zużyła do połowy swoich nitek, ale to inna opowieśc.

Lukasz_85
15-06-2022, 12:30
Z innej beczki: ale paski PD chłoną pot. :-|

Pitermaster
18-06-2022, 19:14
Kiedyś pd wymieniał kotwiczki w starych produktach, najpierw były grube linki, później zaczęli sprzedawać cienkie, a później znowu grube. Te cienkie najwidoczniej w kilku przypadkach strzeliły. Jednakże kotwiczki na grubych linkach są wytrzymałe, nosze na nich d750 plus tamron 24-70 , zestaw raczej ciężki. Z kotwiczkami nigdy nic się nie działo. Czasem podpinam tez sigme 70-200, tez bez większego wpływu na kotwiczki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lukasz_85
23-06-2022, 10:06
Rozmawiałem z panem na stoisku PD, twierdził że mooooooże za rok będą coś kombinować z szelkami dla fotografów. Bo dużo osób o to pyta. To taka niepotwierdzona ploteczka :)

igsux3
21-08-2022, 00:35
Od marca używam Travel Carbon i w końcu to jest statyw wagi lekkiej, na którym nie boję się postawić aparatu. Testowałem Benro i Sirui, w ogóle nie ma porównania w kwestii stabilności i jakości wykonania. Manfrotto BeFree jest już bliżej, ale wciąż według mnie PD jest na prowadzeniu. Z Gitzo nie miałem porównania.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli jakość wykonania, rozmiar, wagę, stabilność, wygodę i szybkość rozkładania, dla mnie Travel Carbon jest zdecydowanie najlepszy ze statywów "do plecaka". Na pewno znajdzie się statyw mniejszy, inny stabilniejszy, jeszcze inny lżejszy, ale suma składników w kontekście małego, lekkiego i podróżnego jest według mnie po stronie PD. Mały i lekki po złożeniu, wysoki i stabilny po rozłożeniu, do tego cała operacja jest szybka i wygodna.

Oczywiście wady też są - mała płytka, śruba na imbus (a jeszcze ten z zestawu jest podwójny i weź po ciemku traf odpowiednim...) czy konieczność wysunięcia kolumny do obrotu głowicy. Mimo wszystko - nie żałuję.

https://i.imgur.com/y8ZRImA.jpg

madnessmilo
20-10-2022, 07:30
Wiem, że już wielokrotnie o tym pisano, ale Peak Design Capture V3 to jest must have. Robiłem ostatnio chrzest i jeden aparat miałem podpięty właśnie przez Capture do paska od spodni a drugi na najzwyklejszym pasku standardowym. Dla mnie rewelacja :)

cybulski
20-10-2022, 11:00
Wiem, że już wielokrotnie o tym pisano, ale Peak Design Capture V3 to jest must have. Robiłem ostatnio chrzest i jeden aparat miałem podpięty właśnie przez Capture do paska od spodni a drugi na najzwyklejszym pasku standardowym. Dla mnie rewelacja :)

pasek od spodni must have

Rafaello666
24-11-2022, 19:30
Używa ktoś może pokrowca PD Shell? Tak mnie ostatnio naszło. Czasem, jak lekki deszczyk jest, czy kurzy się mocno, to mam taki mały pokrowiec do zabezpieczenia aparatu, kiedy jest przypięty do Capture, ale, za cholerę nie da się w nim robić zdjęć. Ciekaw jestem jak się sprawdza ten Shell z PD i jaki rozmiar do Nikona Z6II, z średnim obiektywem, typu 14-30, czy 24-70 f4. Tanio nie jest i zastanawiam się czy to sensowny wydatek :)

Ark
24-11-2022, 21:28
Używa ktoś może pokrowca PD Shell? Tak mnie ostatnio naszło. Czasem, jak lekki deszczyk jest, czy kurzy się mocno, to mam taki mały pokrowiec do zabezpieczenia aparatu, kiedy jest przypięty do Capture, ale, za cholerę nie da się w nim robić zdjęć. Ciekaw jestem jak się sprawdza ten Shell z PD i jaki rozmiar do Nikona Z6II, z średnim obiektywem, typu 14-30, czy 24-70 f4. Tanio nie jest i zastanawiam się czy to sensowny wydatek :)Powiem tak - mi w zupełności wystarcza odcięta nogawka spodni lub rękaw kurtki przeciwdeszczowej w odpowiedniej kolorystyce. Całość kosztowała jakieś 10 razy mniej niż wspomniany przez Ciebie PD Shell, a sprawdza się zapewne nie gorzej niż w/w [emoji6]

https://listkiewicz.eu/wp-content/gallery/kuchnia/kuchnia065.jpg



_______
https://listkiewicz.eu

Rafaello666
24-11-2022, 21:39
Powiem tak - mi w zupełności wystarcza odcięta nogawka spodni lub rękaw kurtki przeciwdeszczowej w odpowiedniej kolorystyce. Całość kosztowała jakieś 10 razy mniej niż wspomniany przez Ciebie PD Shell, a sprawdza się zapewne nie gorzej niż w/w [emoji6]

https://listkiewicz.eu/wp-content/gallery/kuchnia/kuchnia065.jpg



_______
https://listkiewicz.eu

Jednak wolałbym cos dopasowanego, w czym mogę powiesić aparat na uchwycie, jak w załączonym foto (zapożyczone z cyfrowe.pl). Teraz mam improwizowany pokrowiec, ale ciągle coś tam muszę poprawiać i aparat nie jest gotowy do użytku, od razu po odpięciu z uchwytu. Wiem, że ten PD jest wyceniony drogo, ale oni z reguły mają dobre i przemyślane rozwiązania, więc się zastanawiam ;)

68098

Kojocisko
24-11-2022, 21:45
Z D750 używałem wersji M, z D850 wersji L i taka (nieco za duża) już mi została do Z6.
Używam do zabezpieczenia aparatu, kiedy jest zamocowany na Capture i do tego nadaje się doskonale.
Zdjęcie tez da się zrobić, ale nie jakoś oszałamiająco wygodnie, zwłaszcza z zoomem. Ale za to po zrobieniu zdjęcia błyskawicznie można zabezpieczyć aparat.

Rafaello666
24-11-2022, 21:58
Z D750 używałem wersji M, z D850 wersji L i taka (nieco za duża) już mi została do Z6.
Używam do zabezpieczenia aparatu, kiedy jest zamocowany na Capture i do tego nadaje się doskonale.
Zdjęcie tez da się zrobić, ale nie jakoś oszałamiająco wygodnie, zwłaszcza z zoomem. Ale za to po zrobieniu zdjęcia błyskawicznie można zabezpieczyć aparat.

Czyli do Z6II z jakimś nie za dużym szkłem sugerowałbyś M?

Kojocisko
24-11-2022, 22:45
Spróbowałbym przymierzyć. L jest za duże, M pasował na D750 z T24-70/2,8. A Z6 jest ciut mniejszy od D750. W każdym razie na 100% nie L.

Rafaello666
24-11-2022, 22:49
Spróbowałbym przymierzyć. L jest za duże, M pasował na D750 z T24-70/2,8. A Z6 jest ciut mniejszy od D750. W każdym razie na 100% nie L.

Dzięki. Może będę miał możliwość sprawdzić jak wygląda S-ka. Wiem, że dobrze pasuje na A7III z 24-105, ale Zetka jest odrobinę większa od A7.

Rafaello666
02-12-2022, 18:33
Jakby kogoś to interesowało, to moim zdaniem, Peak Design Shell w rozmiarze S, jest trochę za mały do Nikona Z6II, z podpiętym obiektywem 24-70 f4. Może nawet obiektyw nie robi problemu, bo wszedłby większy spokojnie, ale na samym body siedzi bardzo ciasno i dół aparatu trochę wystaje. Zakładanie i ściąganie jest męczące. Próbuję zamówić M w takim razie :)

burz
26-03-2023, 20:16
Czy ktoś z kolegów podpowie, jaka torba PD, żeby wszedł 750 z gripem i podpiętym obiektywem wielkości 50/1,4, plus 2-3 inne szkła średniej wielkości? Styknie Everyday Sling 10L, czy jednak Messenger 13L?

burton
26-03-2023, 21:42
Czy ktoś z kolegów podpowie, jaka torba PD, żeby wszedł 750 z gripem i podpiętym obiektywem wielkości 50/1,4, plus 2-3 inne szkła średniej wielkości? Styknie Everyday Sling 10L, czy jednak Messenger 13L?
Miałem podobny dylemat i na szczęście zdecydowałem się na Messenger 13. Grip swoje robi ;)
70846

burz
27-03-2023, 00:15
I wszystko jasne ;) Piękne dzięki.
A przy okazji, jak się sprawuje torba w czarnym kolorze, bo się waham...?

burton
27-03-2023, 02:14
I wszystko jasne ;) Piękne dzięki.
A przy okazji, jak się sprawuje torba w czarnym kolorze, bo się waham...?
Mam ją zbyt krótko, żeby wypowiadać się o stopniu zużycia. Jak wszystko od Peak Design (trochę się uzbierało, bo ich wyroby uważam za genialne) mam w kolorze czarnym. Materiał zewnętrzny czyści się faktycznie dobrze. Ewentualnym wycieraniem się farby z metalowych zaczepów, które służą do regulacji pojemności torby (kolejny plus w porównaniu z Everyday Sling 10L) się nie przejmuję. Wolę mieć "brudną" czarną niż efekty chociażby samego zużycia, które widziałem na wersjach popielatych ;) Może grafitowy też byłby OK ale w tym modelu jest nieobecny.

Dobrego wyboru i udanego zakupu. Daj znać na co się zdecydowałeś i opisz wrażenia. Ja jestem pozytywnie zaskoczony ich rozwiązaniami.

burz
27-03-2023, 14:08
Decyzja na czarną listonoszkę zapadła ;)
Syn ma taką (popielata), pobawiłem się, poprzymierzałem i będzie ok. Kolejny świetny produkt PD u mnie zagości.
Pozdrawiam i dziękuję za opinię.

burton
27-03-2023, 15:52
Decyzja na czarną listonoszkę zapadła ;)
Syn ma taką (popielata), pobawiłem się, poprzymierzałem i będzie ok. Kolejny świetny produkt PD u mnie zagości.
Pozdrawiam i dziękuję za opinię.
Ekstra. Ich produkty warte tych pieniędzy. W przyszłości dokupię jeszcze średni wkład Travel Line Camera Cube Medium, pokrowiec przeciwdeszczowy Shell "L" i być może któryś z ich statywów.
Pozdrawiam i udanych kadrów :)

OjTam
14-08-2023, 11:01
https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2023/08/Nikon-Z-series-Peak-Design-limited-edition-camera-strap-2.jpg

W momencie pisania tego posta dostępny na Ebay (https://www.ebay.com/itm/325764356117?hash=item4bd9119815%3Ag%3ADREAAOSwNM9 knlNF&amdata=enc%3AAQAIAAAAwEPwSwHgxbucsLVq8SDKTbjT6UI0c Dr%2Fh%2FXg%2B8R8mGvNs014ZhHDhvLhhLXvDF32TKaE4KV1I K9nOcIB7ziCdIylVLRf1YjzTh7sk0oMgE2jy2s5q%2B3JJIZA6 KNslDK6bPObSLs6nsdAQgPsYWRAgHT7XXe9Zqhpck%2B9%2Fh7 Fh3sgCF7dd0XOi4fWx5TDnr3mta3LaS1ejbAraS0JAjtxkQiK6 kMJeq6PVGEShoAGIMFWS3j2zmZwBPQBoSkE69eDnA%3D%3D%7C tkp%3ABk9SR-7tqrS-Yg&LH_ItemCondition=1000), za 85$.

burton
14-08-2023, 11:49
Już mogli zrobić taką wersję w najlepszym modelu paska Slide V3. Niby fajna opcja ale wolę te bez zbędnych napisów. Cena za limitowaną wersję niecałe 50 zł wyższa od standardowej. Słabo się ten Nikon ceni ;)

Lukasz_85
31-08-2023, 15:03
Kiedyś była plotka o szelkach PD. Czy ktoś coś słyszał? Coś się zmieniło?

burton
31-08-2023, 20:55
Kiedyś była plotka o szelkach PD. Czy ktoś coś słyszał? Coś się zmieniło?
Ani słychu ani widu (sprawdzałeś na ich stronie, że pytasz? )
https://peakdesign.pl/ Gdyby mieli taki model pewnikiem byłby w asortymencie. Na bierząco śledzę ich nowości i nic nie zapowiada szelek.

OjTam
31-08-2023, 21:00
PD chyba ostatnio skupia się na mobilnych i torbach.

Nie chcieli nawet zrobić Lens Capture na inne bagnety, niż N/F, C/EF czy Sony Fe. ¯\_(ツ)_/¯

Lukasz_85
22-11-2023, 16:59
Gdzie dostanę Peak Design Anchor Links V4 – zestaw kotwic? Wszędzie brak towaru.

77418

Wind Mill
22-11-2023, 17:25
Kategoria: Produkty archiwalne.

Za to tutaj "in stock" i można dodać do koszyka:

https://eu.peakdesign.com/products/anchor-links

OjTam
19-04-2024, 00:33
Peak Design wypuścił nowy kolor swoich pasków:
https://eu.peakdesign.com/cdn/shop/files/straps-slide-coyote-studio_1024x1024.jpg?v=1713330435

https://eu.peakdesign.com/collections/straps

akustyk
19-04-2024, 08:46
na zdjeciu netowym... optymista powie: ziemisty, pesymista uzyje zapewne okreslenia bardziej zblizonego do zakonczenia ukladu pokarmowego :lol:

trzebaby na zywo zobaczyc. kumam wizje, ze to mialo byc retro, tylko nie wiem czy akurat imitacja koloru skory sie sprawdza w pasku jednak materialowym i to z polyskiem...

burton
19-04-2024, 10:04
Ohydny ten nowy kolor. Czerń rządzi. Na cztery modele pasków PD które posiadam, jedynie nadgarstkowy mam w kolorze popielatym.

Kojocisko
19-04-2024, 10:55
A ja bardo lubie coyote. Ale nie będę wymieniac pasków z powodu koloru, a mam komplet.

Lukasz_85
09-07-2024, 21:44
Ech znów PD zasmucił, na kickstarter ruszyła zrzutka: Motorcycle Phone Mounts with Ripping Fast Qi2 Charging zamiast jakiś porządnych szelek.

https://www.kickstarter.com/projects/peak-design/motorcycle-phone-mounts-with-qi2-wireless-charging

OjTam
21-08-2024, 15:41
Peak Design rozszerza ofertę w kolorze "coyote" o torby i plecaki. (https://eu.peakdesign.com/collections/coyote)

https://photorumors.com/wp-content/uploads/2024/08/Peak-Design-Coyote-Colorway-camera-bag-1.jpeg

Lukasz_85
03-09-2024, 21:10
PD odpalił nową akcję Kickstarterze na The Outdoor Line by Peak Design. Oczywiście kupując w przedsprzedaży otrzymujecie rabaty.

https://www.kickstarter.com/projects/peak-design/the-outdoor-line-by-peak-design

82314


https://youtu.be/Tj4irTbOGJw?si=fsYzvH5zxclGFwot

epicure
04-09-2024, 17:08
Ciekaw jestem, co jeszcze da się wymyślić nowego w plecakach i torbach fotograficznych. Ja wiem, że klienci oczekują nowych modeli, bo byliby bardzo nieszczęśliwi, gdyby musieli nosić plecaki, które wyszły z mody. Ale dziwi mnie, że cieszą się jak głupi do sera za każdym razem, gdy ktoś robi dobry marketing wokół kolejnego koła wymyślonego na nowo. Jeszcze parę lat temu można było powiedzieć, że produkty PD były oryginalne i innowacyjne, ale teraz to już wieje nudą.

Kojocisko
04-09-2024, 17:22
Wydaje mi się, że ich sukcesem jest ustanowienie nowego standardu mocowania paska fotograficznego.
Spójrz na jak wielu zdjęciach sprzętu widać charakterystyczne pastylki. No i capture pozostaje genialny.
Kłopot polega na tym, że jak już kupiłem ich trzy paski, to co najwyżej dokupię komplet mocowań, paski posłużą wiele lat.

OjTam
04-09-2024, 17:25
Murowany hit:
Szelki, modułowe, z możliwością przepięcia na 1 czy 2 aparaty.
Capture z nowymi bagnetami (RF/Z/X/L/abc ;)).


A zamiast tego wolą plecaki i torby klepać...

Lukasz_85
04-09-2024, 17:47
Murowany hit:
Szelki, modułowe, z możliwością przepięcia na 1 czy 2 aparaty.
Capture z nowymi bagnetami (RF/Z/X/L/abc ;)).


A zamiast tego wolą plecaki i torby klepać...

Święte słowa! Czeka i czekam na te szelki :roll:

OjTam
04-09-2024, 17:57
Ta... Cóż... Zostaje kupić dobre szelki i przepiąć uchwyty na kotwiczki, chyba dalej się je da kupić jako części zapasowe.

Lukasz_85
14-12-2024, 09:23
Pewnie dostaliście email od PD :) a kto nie, to daję jako "ciekawostkę" (tłumaczenie Gemini)


Być może wiecie, że Plecak Codzienny marki Peak Design został użyty podczas strzelaniny w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu. Niektórzy z Was pytali o nasze zasady dotyczące prywatności klientów, więc chciałem to wyjaśnić:

Peak Design nie przekazał informacji o klientach policji i zrobiłby to tylko na podstawie nakazu sądowego.

Nie możemy powiązać numeru seryjnego produktu z klientem, chyba że klient dobrowolnie zarejestrował swój produkt na naszej stronie.
Numerowanie seryjne naszych produktów pozwala nam śledzić problemy z produktami i w niektórych przypadkach kwaterować zapasy, jeśli zostanie wykryty defekt.
Numery seryjne na naszych plecakach Everyday Backpack V1 nie były unikalne ani identyfikujące. Były to numery partii używane do śledzenia jednostek produkcji wsadowej. Nie wdrożyliśmy unikalnych numerów seryjnych aż do wersji V2 naszych plecaków Everyday Backpack.
Jeśli zdecydujesz się zarejestrować produkt Peak Design i zostanie on zgubiony lub skradziony, możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta i usunąć swoją rejestrację, aby torba nie była przypisywana do Ciebie.
Podchodzimy do prywatności naszych klientów poważnie.

W mediach społecznościowych krążą nieprawdziwe informacje, które wywołały wiele poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa nie tylko mnie, ale także naszych pracowników. Proszę, abyście wzięli pod uwagę fakty, które tutaj przedstawiamy, i nadal darzyli markę Peak Design zaufaniem.

burton
14-12-2024, 22:35
Pewnie dostaliście email od PD :) a kto nie, to daję jako "ciekawostkę" (tłumaczenie Gemini)
Niezły kwas. Ciekawe czy firma odzieżowa produkująca kurtkę, w którą był ubrany napastnik też się tak tłumaczy...? :p ;) :D Takie rzeczy tylko w USA. Co by się nie działo PD to rzetelna, konkretna i świetna marka.

grissley
16-12-2024, 01:06
Na co dzień od ładnych paru lat używam Matina

O, ktoś napisał o Matinie! :)
Właśnie trafiłem na ten wątek - gdzieś mi te kotwiczki PD migały tu i ówdzie jak ktoś zdjęcia aparatu wrzucał, ale jakoś głębiej się nie zastanawiałem. W czasach D70 i D100 każdy jechał po ori paskach Nikona i wówczas Graalem był właśnie Matin - wtedy go kupiłem i do dziś przepinam do kolejnych puszek (obecnie Z6III).
Ale zaczyna mi chodzić po głowie coś cieńszego i tak się zastanawiam - co takiego jest w tym PD (pasku) poza szybkim odpinaniem, co uzasadnia worek pieniędzy który on kosztuje? Konkretnie myślę o Slide Lite, ewentualnie Leash. Odkryję nowy poziom wygody noszenia aparatu po przesiadce z Matina? Pytam całkowicie serio i w ogóle nieironicznie. Bo padło tutaj wiele opinii, że "warto", ale nie do końca wiadomo czemu ;)

A np takich problemów z Matinem nie ma:


Te peakdesigny też nie jakieś cudowne, po 2 miesiącach już mam porysowaną obudowę obiektywu w miejscu gdzie się styka z plastikową sprzączką... Powinny mieć jakieś ogumowanie albo coś bo są dużo dalej niż normalne sprzączki i mają spore pole rażenia jak się wsadza zestaw do torby.
To prawda, ja po kilku obserwacjach przestałem wkładać aparat z paskiem. Ściągam pasek i daję go oddzielnie, zarówno Slide, jak i Slide Lite. Ale to chyba jedyna wada :wink:

Kojocisko
16-12-2024, 11:17
IMO Leash jest zbyt cienki, żeby był wygodny. Lite jest najbardziej uniwersalny. Dopiero do 180-600 (czasem 70-200) zakładam Slide.

Dlaczego PD? Jak napisałeś - kotwiczki, bardzo porządne wykonanie, fajna IMO stylistyka, niezła szybka regulacja długości (w ogóle inna koncepcja paska niż w Matinie - bo slide i i pasek na szyję to dwie różne koncepcje), detale - typu strona z antypoślizigiem i strona z szybkim przesuwaniem.
Kotwiczki - z jednej strony pozwalają na szybki odpięcie paska, z drugiej strony szybkie przepięcie - np. z korpusu na teleobiektyw.
Ale jak dla mnie ulubionymi produktami są Capture i Shell.

Wind Mill
16-12-2024, 11:29
O, ktoś napisał o Matinie! :)
Właśnie trafiłem na ten wątek - gdzieś mi te kotwiczki PD migały tu i ówdzie jak ktoś zdjęcia aparatu wrzucał, ale jakoś głębiej się nie zastanawiałem. W czasach D70 i D100 każdy jechał po ori paskach Nikona i wówczas Graalem był właśnie Matin - wtedy go kupiłem i do dziś przepinam do kolejnych puszek (obecnie Z6III).
Ale zaczyna mi chodzić po głowie coś cieńszego i tak się zastanawiam - co takiego jest w tym PD (pasku) poza szybkim odpinaniem, co uzasadnia worek pieniędzy który on kosztuje? Konkretnie myślę o Slide Lite, ewentualnie Leash. Odkryję nowy poziom wygody noszenia aparatu po przesiadce z Matina? Pytam całkowicie serio i w ogóle nieironicznie. Bo padło tutaj wiele opinii, że "warto", ale nie do końca wiadomo czemu ;)

A np takich problemów z Matinem nie ma:

Nie wiem jak wygląda przesiadka z Matina, nie używałem go. ;)
Co do PD - poza kotwiczkami (co pozwala mi przepinać jeden pasek do D7500, Z50 i S60-600) sporą zaletą jest klamra na pasku: jeden ruch - luzujesz klamrę, drugi ruch - zmieniasz długość paska i kolejny ruch blokujesz klamrę z powrotem.
Plus różne powierzchnie (stopień tarcia / gładkości) na obu stronach, też przydatny ficzer.
A czy w/w warte jest worka pieniędzy? :mrgreen: De gustibus wie. ;)

Mi osobiście się nic nie porysowało od paska, faktem jest że układam towar z paskiem w plecaku z pewną dozą uważności - ta klamra "na oko" może coś poobcierać z czasem, zatem należy być zapobiegliwym.

matiF
16-12-2024, 12:27
Ale zaczyna mi chodzić po głowie coś cieńszego i tak się zastanawiam - co takiego jest w tym PD (pasku) poza szybkim odpinaniem, co uzasadnia worek pieniędzy który on kosztuje? Konkretnie myślę o Slide Lite, ewentualnie Leash. Odkryję nowy poziom wygody noszenia aparatu po przesiadce z Matina? Pytam całkowicie serio i w ogóle nieironicznie. Bo padło tutaj wiele opinii, że "warto", ale nie do końca wiadomo czemu ;)

Twojego pytania nie odebrałbym ironicznie. Ten pasek 50zł nie kosztuje.
Mam Slide. To, co mi się podoba:
– kotwice. Jeżeli masz np. dwa korpusy to możesz wziąć jeden pasek i szybko przepinać go między nimi.
– regulacja długości paska. Odblokowujesz uchwyt, ustawiasz długość i blokujesz.
– jakość i materiał, z którego jest wykonany - jest na bardzo dobrym poziomie i tu niczego nie mogę zarzucić.

Neutralnie: cześć szyjna myślałem, że będzie miękka. Nie jest, ale jest usztywniana. Przy chowaniu do torby to minus. Jak często chowam sprzęt, to skręcają się linki przy kotwicach (ale to nie kwestia paska). Linki jeszcze są całe :-)
Klamrą nie porysowałem korpusu, ale korpus chowam do wkładu, a pasek układam między wkładem a materiałem torby.
Minus: cena.
Slide jest dobry do noszenia cięższych i większych zestawów, ale nie jest tak, że się nie odczuje na szyi wagi D700 + 80-200 2.8. Odczuje się. Jak szukasz do mniejszego zestawu – raczej lite.
Ostatnio nosiłem F4s ze stałką, więc na ramieniu wisiał ponad kilogram, ale był za szeroki dla niego.

Najlepiej, jakbyś mógł sprawdzić organoleptycznie, czy Ci pasuje. Czy warto? Trzeba samemu podjąć decyzję.

akustyk
16-12-2024, 13:13
Właśnie trafiłem na ten wątek - gdzieś mi te kotwiczki PD migały tu i ówdzie jak ktoś zdjęcia aparatu wrzucał, ale jakoś głębiej się nie zastanawiałem. W czasach D70 i D100 każdy jechał po ori paskach Nikona i wówczas Graalem był właśnie Matin - wtedy go kupiłem i do dziś przepinam do kolejnych puszek (obecnie Z6III).
Ale zaczyna mi chodzić po głowie coś cieńszego i tak się zastanawiam - co takiego jest w tym PD (pasku) poza szybkim odpinaniem, co uzasadnia worek pieniędzy który on kosztuje? Konkretnie myślę o Slide Lite, ewentualnie Leash. Odkryję nowy poziom wygody noszenia aparatu po przesiadce z Matina? Pytam całkowicie serio i w ogóle nieironicznie. Bo padło tutaj wiele opinii, że "warto", ale nie do końca wiadomo czemu ;)

A np takich problemów z Matinem nie ma:

za mlodych dni covidu (taki wirus byl drzewiej, dzisiejsza mlodziez w wikipedii czasem napotyka sie na te lata kiedy przesuwano olimpiady albo mistrzostwa w szmacianke :D ) duzo zaczalem na rowerze jezdzic i podowczas pod katem malego korpusu (Canon 70D z 18-55) zanabylem sobie Slide Lite wlasnie, bo mi na takich wycieczkach czesto bylo wygodniej miec aparat z boku niz w plecaku, ale tez potrzeba go bylo czasem spakowac.

firmowe paski Canona to jest funkcjonalne sredniowiecze, ostatni raz takie cos mialem na aparacie chyba w czasach 10D (+/- roku panskiego 2004-go), potem kazdy korpus jak sprzedawalem to paski z tymi ladnymi czerwonymi rantami i napisami "jestem drogi, ukradnij mnie" lezaly jeszcze w folijce w pudelku, ku uciesze kolejnego wlasciciela.

z osobistych przemyslen - mozliwosc szybkiego zalozenia i zdjecia paska jest super. mozliwosc jego szybkiej regulacji tez bardzi przydatna. same paski PD sa calkiem ladne i calkiem trwale. mam okolo 3-letni niebieski Slide (nie Lite), ktory wytluklem na szeregu jedno i wielodniowych wedrowek po gorach - i po nim widac luszczenie gumek (tych na awersie paska, ktore dzialaja antyposlizgowo) i gdzieniegdzie zmechacone nitki. umowmy sie, ze to jest poziom uzycia, przy ktorym nowe plecaki LowePro, Kata czy Manfrotto (jeden szit) wygladaja kiepsko a mechanicznie sa pogrzeb sredniowiecza. wiec te mechacenie czy luszczenie to naprawde nie jest dramat.

jako ze normalnie mam 2 zestawy (FF i crop) i potocznie uzywam 2-3 plecakow, to dorobilem sie tez wiekszej ilosci paskow PD. Slide Lite zostal mi na polce, bo nawet jesli do obecnego cropa R10 + 18-150 jest w pelni wystarczajacy, to jednak szerszy Slide jest zwyczajnie wygodniejszy. poza tym mi kolorem pasuje do torebki :D (mam zielony Slide i zielony plecak pod cropa). po dwoch wiekszych plecakach mam czarny i niebieski. czarny udalo mi sie upolowac z drugiej reki, to bylo taniej. bo tez po ostatnich inflacjach ceny tych paskow jakie sa... kazden widzi. czy warto? jak znajdziesz z drugiej reki w ladnym stanie Slide ponizej 300 PLN to bym smialo bral. to jest koszt 50~60 PLN rocznie za bardzo funkcjonalny i przyjemnie dzialajacy produkt - mozesz do tego podejsc Loreal ("jestes tego warty"), choc oczywiscie nie musisz, bo jesli Matin dziala i jestes do niego przyzwyczajony, to nie ma potrzeby zmiany przyzwyczajen, tylko dlatego ze wszyscy dookola klaszcza do PD jak u Rubika. jako absolwent Polibudy doskonale rozumiem podejscie "skoro dziala dobrze, to nie ma potrzeby wymieniac" :)

cz4rnuch
16-12-2024, 15:34
za mlodych dni covidu (taki wirus byl drzewiej, dzisiejsza mlodziez w wikipedii czasem napotyka sie na te lata kiedy przesuwano olimpiady albo mistrzostwa w szmacianke :D ) duzo zaczalem na rowerze jezdzic i podowczas pod katem malego korpusu (Canon 70D z 18-55) zanabylem sobie Slide Lite wlasnie, bo mi na takich wycieczkach czesto bylo wygodniej miec aparat z boku niz w plecaku, ale tez potrzeba go bylo czasem spakowac...U mnie też od zakupu minęło kilka katarów i sobie z ciekawości sprawdziłem ile mnie cyfrowe policzyli za slide dużego. 165 pln. Teraz widzę sporo drożej, ale żeby 3 stówy za używkę? U was może i tak, tu za tyle chodzą nówki. Można oczywiście filozoficznie napisać, że to skandaliczna cena jak za kawałek materiału itd. No, ale nawet ten Matin choć dużo tańszy to i tak nieporównywalnie droższy niż "darmówka", która zazwyczaj siedzi w opakowaniu aparatu (i która zostaje w tym opakowaniu po wsze czasy). Także to tylko kwestia tego ile jesteśmy w stanie dać za nieco bardziej wygodne rozwiązanie.