PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż aparatu na statywie



fazinsk
17-04-2017, 23:30
Mam w statywie szybkozłączkę tego typu http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-pu60-szybkozlaczka-arca-swiss.html. Jak widać ma wymiary w kształcie prostokąta. Zastanawiam się w jakim kierunku przykręcić ją do aparatu. Oś wzdłuż dłuższej krawędzi szybko złączki ma być prostopadła czy równoległa do osi obiektywu?

GonzoG
18-04-2017, 00:02
Tak jak wygodnie.

ksh
18-04-2017, 00:11
Jak ci wygodniej ale domyślnie wzdłuż aparatu, te złączki można dokupić różnych rozmiarach i są też kwadratowe.

nikoniarz
18-04-2017, 08:21
Lepiej ustawić tak, by była możliwość przesuwania aparatu przód/tył, gdyż łatwiej wyważyć zestaw.