Zobacz pełną wersję : Montaż aparatu na statywie
Mam w statywie szybkozłączkę tego typu http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-pu60-szybkozlaczka-arca-swiss.html. Jak widać ma wymiary w kształcie prostokąta. Zastanawiam się w jakim kierunku przykręcić ją do aparatu. Oś wzdłuż dłuższej krawędzi szybko złączki ma być prostopadła czy równoległa do osi obiektywu?
Jak ci wygodniej ale domyślnie wzdłuż aparatu, te złączki można dokupić różnych rozmiarach i są też kwadratowe.
nikoniarz
18-04-2017, 08:21
Lepiej ustawić tak, by była możliwość przesuwania aparatu przód/tył, gdyż łatwiej wyważyć zestaw.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.