PDA

Zobacz pełną wersję : Zlot Motocyklowy Nikoniarzy



Strony : 1 [2]

sokolnik
14-06-2017, 08:44
Ja dziś planuje ruszyć o 19 do rodziców. Czas pokazać Pomarańcze :)
Mamy z tatą robotę na wsi ale po południu można polatać, umyć moto, wyczyścić kolektory :) do nd powinienem się wyrobić :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

sokolnik
15-06-2017, 08:48
Wczoraj zrobiłem trasę 150 km dobrze się jechało :) tata pod wrażeniem moto. Mama zobaczy dziś po południu [emoji14]

sokolnik
15-06-2017, 08:49
Robimy ten zlot za tydzień chłopy czy nie??!!

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

robin102
15-06-2017, 10:41
Myślę, że trzeba mieć do tego takie podejście jak Krzysztof pisał. Będzie ładna pogoda, będzie zew. Siadamy na sprzęty i za 2-3 godziny jesteśmy w Rynie czy Mikołajkach, czy w Mrągowie. jak zechcemy przenocować to i tak z marszu znajdzie się kwatera za 100zł na nocleg. Nie ma żeby się nie znalazła przed sezonem.

krzysztofz24
15-06-2017, 21:12
Robimy, robimy:-)
Chyba zeby pierunsko lalo.
A jak sie spotkamy to zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie i czy bedzie opcja z kwatera czy powrot wieczorem do domu (ja chyba bede wolal wrocic, choc nie wiem, w kazdym razie moge wracac nawet noca, jakos lubie nocna jazde;-) )

W kazdym razie ja jestem dobrej mysli, bo na razie slonce i tylko przelotne burze od czasu do czasu.

Trz bedzie mysle chyba w czwartek ustalic miejscowke i orientacyjna godzine spotkania.

sokolnik
15-06-2017, 22:28
Krzysztof, Ty z Warszawy jedziesz?

krzysztofz24
16-06-2017, 04:40
Krzysztof, Ty z Warszawy jedziesz?

No tak:-)

robin102
16-06-2017, 15:52
W piątek po południu jak będą dobre prognozy to w sobotę rano tankujemy i w południe widzimy się w Rynie, a potem pomyślimy co dalej :)

sokolnik
16-06-2017, 16:00
Jak będzie pogoda to ja w pt ruszam po południu do rodziców i w sb 8-9 wyjeżdżam do Olsztyna tam z godzinę mi zajmie zasadę do rodzinki na herbatkę i do Rynu pojadę na 12 powinienem być :)

Wysłane z mojego P10 Lite

krzysztofz24
16-06-2017, 18:37
Ja tak zasugerowalem ten Ryn i fajnie ze wam pasuje:-).
Jak juz pisalem tak z 25 km przed Mragowem, jadac z Wawy i pptem przez Ryn az do Gizycka to najladniejsza i kreta mazurska droga. Z tych co znam przynajmniej;-).
Nad Jeziorem Rynskim, zjezdzajac z "rynku" a raczej ronda z kawalkiem rynku dojezdzamy po okolo 100m nad jezioro.
Jest tam przystan dla zaglowek, duza restauracja, jakies bary czy smazalnie ryb itp.
Do Mrogowa rzut beretem jakby co...

Juz nie moge sie doczekac:-)

sokolnik
16-06-2017, 18:43
Ja też :) dlatego wziąłem się za czyszczenie kolektorów, specjalnie dla Robina ?

Wysłane z mojego P10 Lite

robin102
16-06-2017, 23:02
Wyczyść jeszcze od spodu to może ktoś się skusi tym blaskiem i jeszcze dojedzie na zlot ze dwóch-trzech motocyklistów nikoniarzy

sokolnik
16-06-2017, 23:06
Żeby żaden złodziej się nie skusił... :/

Wysłane z mojego P10 Lite

robin102
16-06-2017, 23:27
chyba P10 Lite :D

sokolnik
16-06-2017, 23:39
chyba P10 Lite :D
Tego jeszcze nie ogarnąłem :D

robin102
17-06-2017, 10:02
Czyli fajny fonik ?

krzysztofz24
17-06-2017, 10:26
Powrzucam dzisiaj wieczorem fotki tej przystani nad jeziorem w Rynie.
I tej duzej restauracji, ma charakterystyczny wyglad. Cos jak wielkie drewniane karczmy w Zakopanem:-).

I dokladny opis jak zjechac na przystan z drogi.

krzysztofz24
17-06-2017, 21:55
Proponowane miejsce spotkania;
Ryn - same zalety, praktycznie scisle mazury, do Mrogowa 15-20 km i tak samo do Gizycka.
Trasa Zaczynajaca sie przed Mragowem jakies 25 km, poprzez Mragowo-Ryn-Gizycko jest kreta i ma walory widokowe na jeziora. Zawsze ja robie jak jade na Mazury.
Sam przystan nad Jez. Rynskim posiada zaplecze gastronomiczne typu bary, smazalnie ryb i jedna wielka okazal restauracje.
Mozna tezkawalek dalej odjechac i rozlozyc sie na trawce nad jeziorem z dala od tego.
Czyli mozna tam spedzic akurat kilka godzin w milej relaksujaco-motocyklowej atmosferze;-)
W okolicy jeziora jest tez zamek.

Widok z wysoka na przystan, wjezdza sie droga z prawej strony, po prawej widac tez budynki w ktorych z zapleczem gastronomicznym, w sezonie sa jeszcze dodatkowo parasole, lawki na zewnatrz itp.
https://www.google.pl/search?q=Jez.+Rynskie+przystan+zdjecia&tbm=isch&imgil=zloUX-PKdHRMuM%253A%253BRZTHrKe24rfGOM%253Bhttp%25253A%2 5252F%25252Fwww.miastoryn.pl%25252Fpl%25252Fpage%2 5252Finwestycje-i-projekty-unijne&source=iu&pf=m&fir=zloUX-PKdHRMuM%253A%252CRZTHrKe24rfGOM%252C_&usg=__I3k0N2J4WE3hM1JHmUFfhhJSlJ4%3D&biw=1920&bih=1094&ved=0ahUKEwivlsWg0MXUAhWmE5oKHVjZBZEQyjcIRQ&ei=soRFWa_1MKan6ATYspeICQ#imgrc=ysv7KFvjqZ3CnM:

Na dole zdjecia to juz teren tej duzej restauracji.
I sama restauracja a wsumie luksusowy hotel z restauracja, posrodku. W z prawej widac kawalek zamku.
https://www.google.pl/search?q=Jez.+Rynskie+przystan+zdjecia&tbm=isch&imgil=zloUX-PKdHRMuM%253A%253BRZTHrKe24rfGOM%253Bhttp%25253A%2 5252F%25252Fwww.miastoryn.pl%25252Fpl%25252Fpage%2 5252Finwestycje-i-projekty-unijne&source=iu&pf=m&fir=zloUX-PKdHRMuM%253A%252CRZTHrKe24rfGOM%252C_&usg=__I3k0N2J4WE3hM1JHmUFfhhJSlJ4%3D&biw=1920&bih=1094&ved=0ahUKEwivlsWg0MXUAhWmE5oKHVjZBZEQyjcIRQ&ei=soRFWa_1MKan6ATYspeICQ#imgrc=2k2GivCfpLMJ6M:

Lepsze ujecia na zamek w calosci;
https://www.google.pl/search?q=Jez.+Rynskie+zamek+zdjecia&tbm=isch&imgil=EMfFX9SafVl9WM%253A%253BBus1Wel21PcPMM%253Bh ttps%25253A%25252F%25252Fpl.wikipedia.org%25252Fwi ki%25252FRyn&source=iu&pf=m&fir=EMfFX9SafVl9WM%253A%252CBus1Wel21PcPMM%252C_&usg=__9-muNBh7mz_2_y1c4oiEiPwaVR0%3D&biw=1920&bih=1094&ved=0ahUKEwiw1ZiC0sXUAhUIEJoKHfNTDowQyjcILQ&ei=jIZFWbDfAYig6ATzp7ngCA#imgrc=EMfFX9SafVl9WM:

Dojazd;
Jadac z Mrogowa zaraz za rondem skrecamy w prawo w uliczke nad jezioro ktora idzie calkiem ostro w dol. Jest tam zakaz wjazdu albo ruchu, ale nie przejmujemy sie tym;-), bo wiele osob tam wjezdza; miejscowi, rowerzysci to i pare motocykli sie zmiesci. Na tej ulicy jest zawsze znikomy ruch, prawie wcale, (moze dlatego ze jest tamzakaz wjazdu:razz:)
I ta uliczka Sawickiej, ktora ma poczatek przy punkcie 3 na mapce dojezdzamy prosto na przystan.
https://www.google.pl/search?q=Jez.+Rynskie+zamek+zdjecia&tbm=isch&imgil=EMfFX9SafVl9WM%253A%253BBus1Wel21PcPMM%253Bh ttps%25253A%25252F%25252Fpl.wikipedia.org%25252Fwi ki%25252FRyn&source=iu&pf=m&fir=EMfFX9SafVl9WM%253A%252CBus1Wel21PcPMM%252C_&usg=__9-muNBh7mz_2_y1c4oiEiPwaVR0%3D&biw=1920&bih=1094&ved=0ahUKEwiw1ZiC0sXUAhUIEJoKHfNTDowQyjcILQ&ei=jIZFWbDfAYig6ATzp7ngCA#imgrc=I2-tQ24tAdbg1M:


Do zobaczenia:-)

sokolnik
17-06-2017, 22:00
Zlot z noclegiem tak? Kto nocuje? Robin i ja. Krzysztof nocujesz?

Wysłane z mojego P10 Lite

krzysztofz24
17-06-2017, 22:06
Zlot z noclegiem tak? Kto nocuje? Robin i ja. Krzysztof nocujesz?

Wysłane z mojego P10 Lite

Ogarniaj kwatere na 2 osoby, bedzie ci latwiej. Ja wole raczej wrocic do Wawy.
Umowmy sie ze jakbyscie udali sie na kwatere to bede waszym gosciem do 18:00;-). chyba bedziecie mogli przyjac 1 goscia na kwaterze;-).

Jak spotkamy sie o 12 na przystani, to do 18 zdazymy sie nagadac:-).

A powstrzymac mnie moze przed zlotem tylko ciagla, jednostajna ulewa z piorunami.

sokolnik
17-06-2017, 22:46
Widzę że ten zlot to będzie szybka akcja he nie będzie piwka wieczorem pogadanki brak atrakcji he dramat ogólnie [emoji14] co to za organizacja??? He

Wysłane z mojego P10 Lite

robin102
19-06-2017, 10:57
Sokół, Krzysztof, a jak to u Was z niedzielą ? Jeśli spotkanie jednodniowe to szczerze wolał bym niedzilę :)

krzysztofz24
19-06-2017, 16:47
Ja zdecydowanie wole sobote. W niedziel mozliwe ze bede musial na pare godzin isc do pracy po poludniu. Nie jestem tego pewien ale jest to mozliwe;-).

Robin przewaga soboty jest to ze powrot nie bedzie wtedy jak wszyscy wracaja z weekendu.
Zreszta co do noclegu to ja nie nocuje. Ale ty bys chcial, Sokolnik tez raczej.
To mozecie jakos dwojke sobie ogarnac.
Atakuj Sokolnika o ta kwatere:-). Niech zalatwia....organizator od siedmiu bolesci;-);-);-)

P.s Robin, pls tylko nie pisz ze nie mozesz w sobote...

robin102
19-06-2017, 16:57
Nie no odpuszczam nocowanie, zwłaszcza z Sokołem, bo mnie za jego ojca wezmą :D
W niedziele mniejszy ruch na drogach i tirów nie ma, druga sprawa to, że moja Zuzia córcia osobista coś mi fajnego szykuje na dzień ojca, a że w piątek pracuje cały dzień, więc na sobotę Zuzia przenieść chce niespodziankę dla taty ;)
No kurna olek jakby nie patrzeć to idzie nam ten zlot pod górkę, a przecież z takim wyprzedzeniem planowany :(

Krzysztof co to kurna za praca w niedzielę ? Zmieniaj szybko. No rozumiem ja, przy kotletach, zdjęcia ślubne .....

Boryszuk
19-06-2017, 17:07
Chyba ja mam większe szanse pojawić się na zlocie niż Wy się dogadać...

sokolnik
19-06-2017, 17:07
Co od siedmiu boleści? [emoji14] dobry organizator tylko uczestnicy zamulają. Wychodzi na to że tylko mi i mojej Pomarańczy pasuje sb i nd.
Organizuje wszystko wg Waszych wytycznych i rad [emoji14]
Koniec końców będzie tak że w sb rano pojadę. Spotkam się z Krzysztofem i rozjedziemy się do domów bo Robin nie przyjedzie w sb. A w nd jakby co będzie sam.
Organizacja haha dziesiątki postów, nowy wątek, nawet moto kupiłem specjalnie na ten zlot i co???!!! Mam go teraz sprzedać???
A tak serio jak Robin nie chce ze mną spać :D to ja nie szukam żadnego noclegu, jedziemy rano w sb wieczorem wracamy i tyle. Jedyne co trzeba znaleźć to jakaś restauracje na obiad.
Albo zajade do znajomych w Węgorzewie, tam bym przenocował i wrócił w nd...
Zlot nikoniarzy... Ehhh wszyscy chcieli 24-25 weekend i co?
A może Wy mnie oszukujecie że nikt nie przyjedzie?! [emoji14] i chcecie zrobić mi niespodziankę!? :)

krzysztofz24
19-06-2017, 17:49
Ja przyjezdzam:-). Nawet jak Akcentu nie ogarnoles;-).
Ja tam w sumie nie mam zadnych wymagan, byle sie spotkac i juz.

Mam wielka nadzieje, ze Robin bedzie mogl w sobote i przyjedzie.
Robin musi przyjechac, on najwiecej doradzal przy zakupie moto:-)

P.s Na tej przystani nad Jez. Rynskim jest kilka mozliwosci zeby cos oszamac.

sokolnik
19-06-2017, 17:59
Robin wymięka... Większość chciała 24-25 czerwca, każdy wiedział że jest dzień Ojca wcześniej [emoji14]
Żadnych wymówek [emoji14]

Wysłane z mojego P10 Lite

robin102
19-06-2017, 23:27
Większość chciała 24-25 czerwca, każdy wiedział że jest dzień Ojca wcześniej [emoji14]

Ja nie wiedziałem :( serio
Chooopy niedziela to też fajny dzień i też się mieści w terminie 24-25 :)

krzysztofz24
20-06-2017, 07:01
Ja nie wiedziałem :( serio
Chooopy niedziela to też fajny dzień i też się mieści w terminie 24-25 :)

Niedziela to taki dzien dla rodziny. A nie daloby radu ze bys Zuzi wytlumaczyl, czy mama jej powie. Ze nie mozesz sie doczekac dnia ojca, tylko zeby byl w niedziele.
W koncu to przelozenie o 1 dzien tylko.

A w mojej pracy wieczne braki kadrowe i dlatego jest mozliwosc ze bede musial byc 12-15 w pracy w niedziele
Wiem, ze to bzdet i dziwne. Ale wewnetrzne rozporzadzenia wymagaja obecnosci 2 osob miedzy 12-22
1 osoba jest 6-22, ktos pracujacy w innej pracy moze byc dopiero kolo 15.
To potrzeba czlowieka 12-15.
Mozemy pogadac na zlocie o tym.

A, i zmieniam przeciez:-)

sokolnik
20-06-2017, 12:03
Ja wole sb. najwyzej wrócę do Gdyni i nd spędze z moją Justyną :)

Wysłane z mojego P10 Lite

tomajk
20-06-2017, 13:11
Ja wole sb. najwyzej wrócę do Gdyni i nd spędze z moją Justyną :)

:D NAJWYŻEJ :D

sokolnik
20-06-2017, 14:16
Najwyżej w sb zrobie 400km a może więcej. Dla mnie to dużo.
A plus tego jest taki że nd miałbym wolną :)

Wysłane z mojego P10 Lite

krzysztofz24
20-06-2017, 18:42
Najwyżej w sb zrobie 400km a może więcej. Dla mnie to dużo.
A plus tego jest taki że nd miałbym wolną :)

Wysłane z mojego P10 Lite

Jakie 400:-)?. Bedziesz mial kolo 500, takie niecale.
Ja bede mial 500 z hakiem a Robin kolo 400.

Biore aparat a ty wez kamerke. Trzeba to uwiecznic dla potomnosci:-)
robin102 dasz rade przelozyc Dzien ojca na niedziele?
Niedziela taki idealny dzien na rodzinne swieto.
W sobote zlot, w niedziele dzien ojca...ale ci sie weekend pelen atrakcji szykuje:-)

sokolnik
20-06-2017, 19:02
200km do Olsztyna i tam 50 czy 60 Mrągowo. Ryn jeszcze 30 około pewnie. W dwie strony spokojnie 500 nawet więcej [emoji14]
Licznik włączę. Kamerkę wezmę [emoji14]

krzysztofz24
20-06-2017, 19:12
200km do Olsztyna i tam 50 czy 60 Mrągowo. Ryn jeszcze 30 około pewnie. W dwie strony spokojnie 500 nawet więcej [emoji14]
Licznik włączę. Kamerkę wezmę [emoji14]

Ja zawsze resetuje po tankowanu licznik dzienny.
Nie nalicz sie jak ja kiedys ze po 220 km mi moto zgasl:-).
Ja to ogolnie zawsze staram sie zatankowac zanim peknie 200km w trasie.

sokolnik
20-06-2017, 19:17
Też tak robie.
Mam opcje:
- trip 1
- trip 2

Wysłane z mojego P10 Lite

sokolnik
20-06-2017, 21:24
Czyli jak? Robimy zjazd w południe i tego samego dnia wracamy do domów? Sobota?

Wysłane z mojego P10 Lite

robin102
20-06-2017, 21:44
Dzisiaj jest dopiero wtorek :) Do niedzieli czy czy nawet soboty to jeszcze kupa czasu. U mnie w piątek późnym popołudniem się wyjaśni, czy jadę z Wami w sobotę, czy sam w niedzieli :)
Ale przede wszystkim pogoda na tip top, a nie jak dziś grad mi w kask walił

krzysztofz24
20-06-2017, 23:00
Czyli jak? Robimy zjazd w południe i tego samego dnia wracamy do domów? Sobota?

Wysłane z mojego P10 Lite

Aprobuje:-)

- - - - kolejny post - - - - - -


Dzisiaj jest dopiero wtorek :) Do niedzieli czy czy nawet soboty to jeszcze kupa czasu. U mnie w piątek późnym popołudniem się wyjaśni, czy jadę z Wami w sobotę, czy sam w niedzieli :)
Ale przede wszystkim pogoda na tip top, a nie jak dziś grad mi w kask walił

Pogoda bedzie. Od dluzszego czasu jest cieplo i wrecz goraco. Najwyzej jakas krotkotrwal burza sie moze przyplatac.

sokolnik
21-06-2017, 22:27
zlot w sb, będzie we 2 :) Krzysztof i ja :) jeśli można to nazwać zlotem... Robin wymięka :D

masakra! 280km Gdynia - Ryn... 600 km w dwie strony, bo wiadomo że gdzieś się zajedzie, pojedzie dodatkowo i km lecą...

i cała zabawa w pisssssduuuuu :/

jak we 2 to mi się nie chce jechać tyle km, żeby zjeść frytki i chwile pogadać, sorry :/

w sb pojadę sobie na Hel i też będzie fajnie...

krzysztofz24
21-06-2017, 22:53
zlot w sb, będzie we 2 :) Krzysztof i ja :) jeśli można to nazwać zlotem... Robin wymięka :D

masakra! 280km Gdynia - Ryn... 600 km w dwie strony, bo wiadomo że gdzieś się zajedzie, pojedzie dodatkowo i km lecą...

i cała zabawa w pisssssduuuuu :/

jak we 2 to mi się nie chce jechać tyle km, żeby zjeść frytki i chwile pogadać, sorry :/

w sb pojadę sobie na Hel i też będzie fajnie...


Ale ty na powaznie, czy cos wypiles:-).
Bo tak troche to bez ladu i skladu brzmi....

Skad wiesz ze Robin wymieka. Ja wierze, ze sie pojawi.

Kiedys, trzeba zrobic pierwszy raz trase powyzej 500km jednego dnia:-)
Nie wymiekaj, przspisz sie u rodzicow i wrocisz jakby co nastpnego dnia.



I poza tym, jestes zalozycielem tego watku i komandorem w jednej osobie-to nie mozesz dac plamy:-)



P.s
560 km w jeden dzien z minimum 4 godzinna przerwa to nie jest hardkor;-)

sokolnik
21-06-2017, 23:00
Dzwonil do mnie Robin i mówił on woli nd. Spoko szacun. Ty wolisz sb. Ja wole sb.
Ja mogę jechać spoko.
Masakra, znowu cały weekend intensywny że nawet nie odpocznę, zajade na Mazury to nawet tam nie odpoczne bo już trzeba wracać do domu he
Miało być nas więcej ale rozumiem atrakcji nie ma...



Wysłane z mojego P10 Lite

krzysztofz24
21-06-2017, 23:40
Dzwonil do mnie Robin i mówił on woli nd. Spoko szacun. Ty wolisz sb. Ja wole sb.
Ja mogę jechać spoko.
Masakra, znowu cały weekend intensywny że nawet nie odpocznę, zajade na Mazury to nawet tam nie odpoczne bo już trzeba wracać do domu he
Miało być nas więcej ale rozumiem atrakcji nie ma...



Wysłane z mojego P10 Lite

Uff, ulzylo mi:-).
Choc szkoda ze Robina nie bedzie.

4 godzinki na spokojny dojazd z przerwa, 4 godzinki na popas i lezenie nad jeziorem i 4 godzinki na spokojny powrot.
Podsumowanie, milo spedzona sobota.
A na koniec jak wieczorem bedziesz gasil moto, to zobaczysz jaki bedziesz zadowolony:-).

Juz nie wspomne o materiale na motobloga;-)

sokolnik
22-06-2017, 16:59
A mnie deszcz pada, pochmurno. Średnio mi się widzi jazda w taką pogodę na MAZURY.
Tylko że lipiec mi w ogóle nie pasuje bo weekendy mam już zaplanowane. W sierpniu też ciężko na początku może środek lub końcówka.
Coraz ciekawiej z tym zlotem. Jeśli będzie padać teraz deszcz to ja się pochlastam. Najwyzej pojadę do rodziców przenocuje i zlot zrobimy u mnie 3 km od rodziców jest super jezioro :) zaoszczędze na paliwie i przynajmniej nie zmoknę :)

Wysłane z mojego P10 Lite

robin102
22-06-2017, 20:59
U mnie dziś do 20 pięknie na moto było 22 stopnie C słoneczko czasem było czasem nie, wiec się człowiek nie zagrzał w tym czarnym ubranku śmiesznym :)
50 km nawinąłem, sprzęgło wyregulowałem, zajechałem odebrać do paczkomatu niebieski plecak na wyjazd zlotowy. Niebieski aby do Suzi pasował
Kurde łyso jakoś, że nam ten zlot nie wyszedł :(
ps
może date by zmienić ?

sokolnik
22-06-2017, 21:03
Ale ja jade i jeśli tylko nie będzie padać to ruszam na Ryn i w południe jestem na Mazurach :)
Czuje ze w lipcu sobie nie pojeżdżę za dużo bo grafik napięty, coś tam pojeżdżę jeśli pogoda dopisze a jak nie to nie pojeżdżę więc chcę wykorzystać pogodę jeśli będzie oczywiście dobra pogoda w ten weekend :)
Krzysztof, gotowy???

robin102
22-06-2017, 21:28
Prognozy z TV niestety nie są zachęcające :(

sokolnik
22-06-2017, 21:31
Będzie pogoda a jak nie to w Gdyni będzie zlot [emoji14]

sokolnik
22-06-2017, 22:13
http://www.dziennikbaltycki.pl/pogoda/a/burze-i-silne-opady-deszczu-na-pomorzu-imgw-wydalo-ostrzezenie-1-stopnia,12203903/

robin102
22-06-2017, 23:37
Czyli jest szansa, że zlotu nie będzie nie z naszej, mojej winy :)

Rafał_Sz
23-06-2017, 08:16
Zostaje jeszcze wrzesień. ;)

sokolnik
23-06-2017, 09:27
Z winy pogody.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/64a7c0549886f80220306cda940da4ff-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170623/64a7c0549886f80220306cda940da4ff.jpg)

600km lecieć z ryzykiem że każdej chwili może padać deszcz. Średnio mi się to podoba. Mam do tego jeszcze foty do obrobienia i jeszcze czynności domowo/przeprowadzkowe do zrobienia. Jeśli się nie wypogodzi do końca dnia to nie ma co jechać.
Szkoda ale wszyscy zgodnie pisali ze musi być dobra pogoda że się zobaczy dzień dwa przed terminem jaka będzie pogoda... Pogoda jest średnia. Rano padało w Gdyni, w Warszawie chyba też, raczej słoneczka jutro nie będzie. Lipa :/

krzysztofz24
23-06-2017, 11:21
Ale ja jade i jeśli tylko nie będzie padać to ruszam na Ryn i w południe jestem na Mazurach :)
(.............)
Krzysztof, gotowy???

Anytime, anywhere:-)
Pogoda nie zacheca i chyba nie rokuje zbyt dobrze....

Ustalimy ostatecznie poznym popoludniem, moze sie przetrze.
Zadzwonie, jak sie umawialismy.

P.s
A w wawie pada prawie jednym ciegiem.

sokolnik
23-06-2017, 11:28
U mnie nie pada ale są chmury. Wiatru nie ma. Może się wypogodzi.

Boryszuk
23-06-2017, 12:38
Mówiłem, że prędzej ja przyjadę niż się zezlocicie ;-)

robin102
23-06-2017, 14:57
a w niedzielę ma już być ładna pogoda :P

ps.
u mnie pada, dobrze, że wczoraj sobie polatałem, łańcuch nasmarowałem, kierownice podniosłem do dłuższej jazdy, opony napompowałem, sprzęgło wyregulowałem

- - - - kolejny post - - - - - -


Zostaje jeszcze wrzesień. ;)
dokładnie, tylko z noclegiem chociaż jednym

krzysztofz24
23-06-2017, 15:24
A w wawie sie wypogadza. Swieci slonce zza chmur. I wiecej w sumie blekitu niz chmur:-).
Sokol, myslisz to co ja?;-)

P.s Czy sobota czy niedziela to prognozy mniej wiecej takie same, strasza 20-50% szansa na deszcz.....kija sie znaja na tej pogodzie:-(, jutro bedzie slonce.



Edyta:
O, zaczelo znowu padac. Nawet nie zdazyl ulynac czas edycji posta...

sokolnik
23-06-2017, 18:44
Jadę właśnie do moto i ruszam do rodziców :)
Jutro zlot!!! :)

krzysztofz24
23-06-2017, 20:16
Jadę właśnie do moto i ruszam do rodziców :)
Jutro zlot!!! :)

Potwierdzam:-)
Ja jutro z rana startuje.

Czyli zlot sie odbywa:-)

Tylko mocny desz moze temu przeszkodzic, ale go nie bedzie:-)

sokolnik
23-06-2017, 20:55
Racja haha dla wszystkich którzy mieli jutro zobaczyć moja Pomarańcze w akcji!
Trochę padał deszcz wcześniej ale nie ma tragedii :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/1876a22063c6358d74449e2719d2a264-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170623/1876a22063c6358d74449e2719d2a264.jpg)

robin102
23-06-2017, 23:09
Chooopy ja myślę, że nie ma co walczyć z przyrodą ;) dajcie na luz. Czasem trzeba brać na klatę, że coś nie wyszło. Jeszcze będzie czas. Zrobimy zlot, a nie spotkanie na kawę .
Ja też jestem smutny, e lipa wyszła :(

krzysztofz24
23-06-2017, 23:28
Ty dawaj jutro do Rynu Robin:-). Najblizej masz.
Jak bedzie lalo to wiekszosc jednak woli uskuteczniac jazde motocyklem a nie skuterem wodnym;-).
Ale przelotny opad deszczu jeszcze nikomu nie zaszkodzil.

Robin jakbys sie jednak pojawil, dal rade, to bys normalnie mnie i zapewne Sokolnika uszczesliwil:-)

sokolnik
23-06-2017, 23:45
Ja u rodziców :) na trasie kropiło momentami ale nie padało więc suchy dojechałem. Ale asfalt był mokry momentami.
Jutro rano pobudka i odjazd na zlot :)
Kogo nie będzie ten trąba [emoji14]

W Gdyni leje mocno teraz.

krzysztofz24
24-06-2017, 08:04
Dla niedowiarkow (szczegolnie z Wysp brytyjskich;-):-) ) to zlot sie odbywa.
Zapraszamy do Rynu okolo 13 :-)

sokolnik
24-06-2017, 08:05
Jasne się odbywa :) Krzysztof i ja nie boimy się pojedyńczych ciemnych chmurek :D

robin102
24-06-2017, 11:14
Waryjjaty :)

sokolnik
24-06-2017, 13:56
Czym jeździ Krzysztof bo szukam go? :)

sokolnik
24-06-2017, 13:58
Ładnie tu :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/1c89903c46bab38f9ffa77517cf7c707-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170624/1c89903c46bab38f9ffa77517cf7c707.jpg)

robin102
24-06-2017, 15:20
Zielonym Kawasaki o pojemności litr albo dwa litry :)

sokolnik
24-06-2017, 15:21
Pierwsza fota na szybko [emoji14]
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/8e307c8d8ce94759f194b31e69bbfc43-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170624/8e307c8d8ce94759f194b31e69bbfc43.jpg)

robin102
24-06-2017, 15:34
Kilerów dwóch :)
pogratulować wytrwałości !

zazdraszczam :(

krzysztofz24
24-06-2017, 19:11
O boziu:-), juz ma 400km w tylku a jeszcze 140.

Wiecej napisze w domu wieczorem albo jutro, ale wstepne wrazenia; fajno bylo:-)

sokolnik
24-06-2017, 20:05
Bardzo fajnie :) właśnie wracam z garażu :) Pomarańcza schowana, wóz taty musi 2 noce postać pod chmurką, tak jak jego drugi staaary wóz [emoji14]
Dobro Pomarańczy najważniejsze ;)

A Wy żałujcie że Was nie było :) Krzychu i jego Kawa będą na motovlogu :)

robin102
24-06-2017, 21:00
Ja żałuje, ale też cieszę się, że zlot mamy odpękany ;) i możemy się brać za planowanie następnego :) ;)

sokolnik
24-06-2017, 23:20
Muszę zmienić cała owiewkę albo ją ustawić. Bo podczas jazdy cały pęd powietrza leci mi na kask co powoduje służy szum...
Myślicie że da się ustawić owiewkę tak by wiatr nie leciał na kask?

krzysztofz24
25-06-2017, 00:06
Muszę zmienić cała owiewkę albo ją ustawić. Bo podczas jazdy cały pęd powietrza leci mi na kask co powoduje służy szum...
Myślicie że da się ustawić owiewkę tak by wiatr nie leciał na kask?

Ta szybka jest po prostu za mala i za niska. Dasz wieksza to bedzie to wygladac ciut nieproporcjonalnie;-). Pociesze cie, ze mi tez leci struga powietrza na kask jak sie nie przychyle.
Rozwiazniem jest deflektor montowany na szybe, mozna regulowac kat jego ustawienia.a jak bedzie przezroczysty to "nie psuje" proporcji oryginalnej szybki.
http://www.darkojak.rkr.pl/Deflektor/deflektory%20standardowe.html
Oczywiscie ta ochrona od deflektora nie bedzia tak jak w moto z pelna owiewka, ale zawsze cos poprawi. Bo naked, to naked;-)
Sam rozkminiam czy nie wziasc przezroczystego, tego malego.

P.S
Jutro wrzuce foty i pare slow relacji, bo dzsiaj juz sil brak:-)

Boryszuk
25-06-2017, 08:19
Muszę zmienić cała owiewkę albo ją ustawić. Bo podczas jazdy cały pęd powietrza leci mi na kask co powoduje służy szum...
Myślicie że da się ustawić owiewkę tak by wiatr nie leciał na kask?

Witamy w świecie motocyklizmu, gdzie nigdy nie jest wygodnie i komfortowo, gdzie zawsze jest za zimno albo za ciepło, gdzie każde rozwiązanie poprawiające komfort poprawia go tylko minimalnie a mimo to nie możemy wysiedzieć w domu bo ciągnie nas w trasę. Z owiewkami jest tak, że albo dostajesz w twarz wiatrem albo turbulencjami. Zobacz czy Twoja owiewka jest regulowana i pokombinuj. Możesz też spróbować dodać podkładki pomiędzy owiewkę a mocowanie żeby wpuścić trochę powietrza dołem.

sokolnik
25-06-2017, 09:17
Czy jest regulowana? Moim zdaniem można ją przechylić do przodu lub do tyłu ale na sztywno w sensie zamontować. Fabrycznej regulacji brak.
Teraz jak jeżdżę to szumi bardzo. A ja się zastanawiałem czy ten Shoei jest taki do dupy :D dopiero teraz zacząłem mocno kombinować podczas jazdy, i zauważyłem że jak mocno głowę wyciągnę jak żyrafa do góry to nie ma szumu. Słychać wyraźnie dzwiek silnika/wydechu a nie tylko szum wiatru. Tylko że w takiej pozycji można jechać minute max :)
Albo ta szybke pochylę w dół albo do przodu. Tylko czy do przodu nie będzie zbyt pionowa i czy nie będzie zbyt dużego oporu powietrza... Nie chcę by coś się połamało albo wygięło :)

sokolnik
25-06-2017, 09:22
Ja żałuje, ale też cieszę się, że zlot mamy odpękany ;) i możemy się brać za planowanie następnego :) ;)
To w drugiej połowie sierpnia najwcześniej mogę mieć weekend wolny :)

robin102
25-06-2017, 10:48
U mnie to był jedyny wolny weekend w tym sezonie fotograficznym. Strasznie szkoda, że lipa wyszła. U mnie w sobotę to tak lało, że z garażu by się nawet nie dało wyjechać przez wielką kałużę. Wczoraj w niedziele ciut lepiej ale nie na tak daleką podróż na moto w moim wieku :)
Przemyśleć, pomyśleć, pierwsze koty za ploty i może w następnym roku da się zrobić zlot 6 osobowy, ale warunek to w centrum Polski i termin wszystkim pasujący bardziej to może nawet 7 osób by było :)

sokolnik
25-06-2017, 11:44
Do zobaczenia za rok haha!
Za rok Ty organizujesz albo Wy a ja będę sobie narzekać :)

sokolnik
25-06-2017, 12:53
Tak jest zamontowana szybka. Z lewej i z prawej.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/d2d09722675ea6983195cf56d341d867-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170625/d2d09722675ea6983195cf56d341d867.jpg)

sokolnik
25-06-2017, 16:45
Równe 600km zrobione :) na koniec na obwodnicy Trójmiasta złapała mnie ulewa... Spodnie jeansowe mokre mocno. Kurtka zdała egzamin. Ciekawa jazda w taki deszcz :)

krzysztofz24
25-06-2017, 21:32
Witam, krotkka relacja z malego, ale jednak 1-ego oficjalnego zlotu Nikoniarzy.
Po wielu zawirowaniach na placu boju pozostalo tylko dwoch uczestnikow, ktorzy nie baczac na ciezkie chmury snujace sie po niebie, ufni w powiedzenie ze szczescie sprzyja odwaznym. Postanowili jechac na Mazury do Rynu.
I dobrze zrobili:-), bo z deszczu ktorym serwisy pogodowe straszyly spadlo raptem pare kropel. Choc momentami wydawalo sie ze zaraz lunie. Ale slonce tez bylo.

Wyjezdzajac z wawy okolo 9 pobilem swoj rekord czasu dojazdu na mazury....prawie 5 godzin, takze bylem kolo 14 dopiero. A to korek bo pierwszy weekend wakacji i cala wawa wali na mazury, a to asfalt zdzieraja i ruch whadlowy, a to silny wiatr ktory powyzej 110km/h normalnie mnie bujal na boki.
Ale i tak fajnie sie jechalo:-)
Sokolonik dotarl pare minut przede mna.



Pierwsza fota okolicznosciowa - "My tam bylismy"

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/69550508071908237670.jpg)




Druga fota. Tytul ten sam, tylko pomarancza w pierwszoplanowej roli.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/10720493954918467574.jpg)




Trzecia fota - "A ja zaraz wrzuce fote na forum...;-)"

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/83459389137843910699.jpg)




Czwarta fota, jedna z wielu atrakcji zlotowych;-); parkowanie rownolegle. Alternatywny tytul - "Przesune sie troche w bok, co by mi pomaranczy drzwiami nie obtlukli:-)"

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/images/56883552190121288045.jpg)


Ogolnie program zlotowy;-) obejmowal; jedzonko, regeneracje, odpoczynek i duzo rozmow na tematy foto, moto i o zyciu tak ogolnie.
Pozniej wspolne smiganie po kretych mazurskich drogach, tak okolo 50 km.
I pozegnanie okolo 18 i do domu.
Jak juz wracalem to wiatru ani korkow nie bylo, zdazyli nawet asfalt polozyc:mrgreen: kolo Ostroleki-gdzie go wczesniej zdzierali. Takze z tymi samymi przerwami wyszlo mi kolo standardowe 3,5 godziny.
Nawiniete 545 km jednego dnia.

I bylo warto:-). Zawsze to fajnie jechac pol Polski zeby sie spotkac z druga osoba podzielajaca zamilowanie do moto i wspolnie posmigac i pogadac.

Sokolnik niedlugo wrzuci filmik, takze zapraszam rowniez, oprocz autora.


A nastepny zlot bedzie z wieksza frekwencja i koniec. I zero wykretow:-)

sokolnik
25-06-2017, 21:41
Extra :) !

krzysztofz24
25-06-2017, 21:45
Extra :) !

Dzieki.
Ale ty nie odwracaj uwagi;-):mrgreen: tylko montuj filmik:-)

sokolnik
25-06-2017, 23:26
Dobra dobra będę montować he trochę mało nagrywałem zlotu, więcej trasy [emoji14]

sokolnik
26-06-2017, 21:59
zaraz będzie filmik :) siala la la :)

krzysztofz24
26-06-2017, 22:01
zaraz będzie filmik :) siala la la :)

Dawaj:-)

sokolnik
26-06-2017, 22:09
Przetwarzanie 55%
Zostało ok. 6 minut

:) YT prawdę powie :P

krzysztofz24
26-06-2017, 22:12
Jak jechalismy spowrotem do Mragowa to mialem juz ponad 300km nawiniete i czulem to w kosciach, to deko kaleczylem na zakretach:grin:

sokolnik
26-06-2017, 22:19
Jak jechalismy spowrotem do Mragowa to mialem juz ponad 300km nawiniete i czulem to w kosciach, to deko kaleczylem na zakretach:grin:

już się usprawiedliwia a filmiku nie widział nawet :) :) :) Dobre dobre :)

masz jeszcze chwile, bo zaraz premiera :D

Starałem się skrócić jak się tylko da, zmieściłem się w mniej niż 20min :)

krzysztofz24
26-06-2017, 22:29
(..............)

Starałem się skrócić jak się tylko da, zmieściłem się w mniej niż 20min :)

Jestem tam wogole:p?
Dawaj, bo ja jutro o 5:30 wstaje do pracy:-)

sokolnik
26-06-2017, 22:32
film:
https://www.youtube.com/watch?v=BHFkL8CPHt0

Zlotu mało ale jazdy dużo :)

Boryszuk
26-06-2017, 22:43
Bez dźwięku ujdzie

sokolnik
26-06-2017, 22:51
Bez dźwięku ujdzie
To sobie wyłącz dźwięki :)

robin102
26-06-2017, 23:10
Krzycha zobaczyłem. Szkoda, że nie w realu tylko w TV :)

krzysztofz24
26-06-2017, 23:26
Po pierwsze to ta kamera Go-PRO strasznie pogrubia:-), Ach te znieksztalcenia od szerokiego kata:razz:

Mi to wiadomo, ze sie podoba, bo ja tam bylem.
Dlugosc dobrales akurat, tak 20-25 min to optimum mz.
Jak bym tam nie byl, to tez by mi sie podobalo.

No, fajnie i przyjemnie sie ogladalo:-)

Teraz to co napisze, to nie jerst krytyka, bo nie mam zastrzezen. Ale pominales pare momentow, ktore by troche urozmaicily w odbiorze dla postronnego widza, nasza przejazdzke.
Np, wtedy co jechalismy za ta bemka, nie pokazales jak ja ci machalem, ty mnie wyprzedziles a potem ja ciebie i bemke i tak na styk w zakret. I poznie j ty ta bemke wziales.
Pozniej jak wracalismy i ten samochod z naprzeciwka na zakrecie mi wyjechal i musialem odbic a ty mowiles ,ze to widzilales. Ty tez mnie wyprzedziles pare razy, raz to nawet chyba tak konkretnie smignales:-).
Pozniej ty prowadziles i pamietam ,ze jakos tak pare zakretow szybciej wziales, ze musialem deko odkrecic zey cie dogonic:-)
Ogolnie nie to, ze non-stop ale sie przeciez mijalismy i wyprzedzalismy. A na filmiku z przejazdzki jest to z raz czy dwa.

Podsumowujac, aproboje i mi sie podoba:-).
Tak tylko dodalem pare uwag.
I tak szczerze napize, ze komentarz byl spoko; opowiesc gdzie, po co, z kim i dlaczego...tak na luzie i ciekawie. Moment powitania byl bardzo fajnie pokazany np.

sokolnik
26-06-2017, 23:31
Te akcje o których piszesz ocenzurowalem bo tam i prędkość i często linie ciągłe... Na YT lepiej nie umieszczać takich akcji. Wiesz, strażników teksasów w internecie nie brakuje...

krzysztofz24
26-06-2017, 23:35
Ano w sumie masz racje, bo tablice przy mijaniu bylo widac....

Ta rozmowa; gdzie my jestesmy, po cu tu stoimy i w zasadzie to na ktory Orlen jdziemy, the best:-)

P.S Lookam 3 raz:-)

Rafał_Sz
27-06-2017, 07:56
Szacun za obecność.

sokolnik
27-06-2017, 08:28
Z tym Orlenem nie mogliśmy się dogadać he a szybkie momenty wyprzedzania itp ucięte, cenzura :) to pozostaje w prywatnej kolekcji tylko dla uczestników [emoji14]

sokolnik
28-06-2017, 19:24
Cisza w wątku... Wszyscy zazdroszczą spotkania, głupio Wam co :p?
Zlot się odbył mimo beznadziejnej pogody. Zrobiłem 600 km i byl to super wykeekend :)

Rafał_Sz
29-06-2017, 07:15
Z tą beznadziejną pogodą jestem w stanie polemizować. ;)

sokolnik
29-06-2017, 08:01
Z tą beznadziejną pogodą jestem w stanie polemizować. ;)
Pogoda nie była tragiczna ale słońca nie było. Raczej przelotne opady a na koniec ulewa mnie złapała. Ogólnie mogło być gorzej :)

sokolnik
01-07-2017, 10:32
To mój film z przejazdu przez Olsztyn :) powrót z Rynu :)
Ktoś chce zobaczyć gdzie mieszkałem, gdzie zdałem prawo jazdy, jak wygląda starówka Olsztyńska, słynny ratusz itp :)
https://youtu.be/ncRwR8cuRXw

sokolnik
20-07-2017, 15:16
Haaaaalo organizuje ktoś kolejny zlot nikoniarzy? Od poprzedniego zlotu minęło już trochę czasu, jakiś miesiąc czas planować następny... Tylko z lepszą frekwencją ???
To jak? Sierpień?

krzysztofz24
20-07-2017, 20:31
Najlepiej gdzies tak miedzy 3 -15 sierpnia w Zakopanem:-), bo mniej wiecej w tym czasie tam bede na moto.

robin102
20-07-2017, 21:22
W sierpniu w tygodniu w centrum Polski jak co to się piszę na spotkanie nie dalej niż 300 km od Białegostoku.

tomajk
20-07-2017, 23:45
Jeśli macie motywację, czy czort jeden wiec co. To po prostu można to przełożyć, albo CZERT kolejny wie co na jakiś pożyteczny cel.
Jak macie chęć, to ja proponuję, ZAJBIENISTĄ zabawę................Dzieciowisko

No i Właściwie recnce mi opadły.
Proszę o propozycje.