PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat do macro



marrkj
31-01-2017, 10:07
Witam.
Znajomy poszukuje aparatu do fotografowania zwierząt jak i nagrywania krótkich filmów w sklepie zoologicznym (Dobra jakość HD). Fotografowane będą rybki, pająki, jaszczurki i inne stworzenia. Z aparatu będzie korzystał także na różnego rodzaju targach czy wycieczkach.
Ważne żeby zdjęcia były dobrej jakości. Kwota jaką ma na wydanie to 4500 zł aparat + obiektyw macro.
Znajomy jest raczej mało obeznany w sprzęcie więc poprosił mnie o pomoc w wyborze, a że ja zbytnio nie interesuje się taką tematyką proszę was o pomoc w wyborze.
Wyszukałem kilka zestawów.
PANASONIC DMC-G7 + 60mm F2,8 MACRO
OLYMPUS E-M10 MARK II APARAT + 60mm 2,8 MACRO
PANASONIC DMC-GX80 BODY OLYMPUS 60mm F2.8 MACRO M.ZUIKO DIGITAL - ten zestaw wydaje się być całkiem atrakcyjny (stabilizacja, filmy 4k,)
PANASONIC DMC-GX80 APARAT 4K +LUMIX 30mm 2.8 - wydaje sie byc uniwersalny i o 1k tanszy
a może
Canon 750D + Canon EF 100mm f/2.8
Może ktoś z was robi zdjęcia podobnym sprzętem lub ma inne ciekawe propozycje. Piszcie decyzje trzeba podjąć jak najszybciej.

GePe
31-01-2017, 12:17
Sony A6000+SEL30m35 :-)

Fink
31-01-2017, 12:22
PANASONIC DMC-GX80 BODY OLYMPUS 60mm F2.8 MACRO M.ZUIKO - moim zdaniem ten zestaw będzie optymalny - ja używam DMCG80 + Olympus 60 mm i jest dobrze jeśli chodzi o zdjęcia i filmy.
Obiektyw nie jest stabilizowany, więc stabilizacja matrycy się przyda. Jeśli mają być też nagrywane filmy - to Lumixy są do tego najlepiej przygotowane.
Natomiast obiektyw Lumix 30 mm daje bardzo małą odległość przedmiotu od obiektywu, aby uzyskać 1:1 - to może być problem przy zwierzątkach i akwariach - więc nie będzie taki wygodny - a jeszcze Olympus ma cashback na swój obiektyw - 430 zł.

marrkj
31-01-2017, 13:11
Jeszcze takie pytanko. Czy aparat panasonica nie będzie miał problemów z współpracą z obiektywem olympusa. Np wolniejszy AF? Celność.
Będą fotografowane rybki, krewetki, małe pająki także tutaj wychodzi na to że 60mm Macro powinien być optymalny.

Fink
31-01-2017, 13:20
Tego nie wiem na 100%, ja nie zauważyłem problemów, ale nie miałem okazji do porównań. Ale Panasonic i Olympus razem rozwijają standard mikro4/3 i zdaje się, że stawiają na dużą kompatybilność sprzętu między sobą - nie pamiętam, żebym gdzieś słyszał o kłopotach we współpracy aparatów i obiektywów.

marrkj
31-01-2017, 13:32
Cashback był do 15 stycznia :(

ksh
31-01-2017, 13:36
AF będzie celne bo to bez lustra, powolne ale celne.
Ja bym się tylko martwił że 60mm jako jedyny obiektyw na m4/3 może mocno ograniczać, do macro fajna sprawa ale do czegoś innego to lepiej mieć w zapasie kit 12-40mm bo takie chyba dają w zestawy.

cz4rnuch
31-01-2017, 16:05
12-40 to obiektyw z serii pro, bardzo drogi. Standardowe kity pod Oly i Panasa to zwyczajowo 14-42, w wielu wersjach.

paldolini
01-02-2017, 13:30
Takie problemy są, ale w drugą stronę, przy obiektywach panasa na olkowych body (które nie koryguje CA oraz jak wiadomo brak stabilizacji w niektórych konfiguracjach), w drugą stronę raczej nie ma różnicy, choć też się nad tym zastanawiam... Ale nawet jak są to pomijalne.

A jak ten gx 80 się sprawuje. Masz do o-md porównanie?

Ps też uważam że 60 2,8 to najlepsze rozwiązanie. Pytanie tylko które body lepsze do zdjęć...

marrkj
01-02-2017, 14:51
Raczej padnie na gx80. W tej cenie z olego to OLYMPUS E-M10 MARK II APARAT + 60mm 2,8 MACRO
Moim zdaniem gx80 wypada o wiele korzystniej i ma więcej bajerów które mogą się przydać.

paldolini
01-02-2017, 17:31
Podobno panas ma gorsze jpg i rawki chyba też, choć cholera wie na ile to prawda...