Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Aparat do macro

  1. #1

    Domyślnie Aparat do macro

    Witam.
    Znajomy poszukuje aparatu do fotografowania zwierząt jak i nagrywania krótkich filmów w sklepie zoologicznym (Dobra jakość HD). Fotografowane będą rybki, pająki, jaszczurki i inne stworzenia. Z aparatu będzie korzystał także na różnego rodzaju targach czy wycieczkach.
    Ważne żeby zdjęcia były dobrej jakości. Kwota jaką ma na wydanie to 4500 zł aparat + obiektyw macro.
    Znajomy jest raczej mało obeznany w sprzęcie więc poprosił mnie o pomoc w wyborze, a że ja zbytnio nie interesuje się taką tematyką proszę was o pomoc w wyborze.
    Wyszukałem kilka zestawów.
    PANASONIC DMC-G7 + 60mm F2,8 MACRO
    OLYMPUS E-M10 MARK II APARAT + 60mm 2,8 MACRO
    PANASONIC DMC-GX80 BODY OLYMPUS 60mm F2.8 MACRO M.ZUIKO DIGITAL - ten zestaw wydaje się być całkiem atrakcyjny (stabilizacja, filmy 4k,)
    PANASONIC DMC-GX80 APARAT 4K +LUMIX 30mm 2.8 - wydaje sie byc uniwersalny i o 1k tanszy
    a może
    Canon 750D + Canon EF 100mm f/2.8
    Może ktoś z was robi zdjęcia podobnym sprzętem lub ma inne ciekawe propozycje. Piszcie decyzje trzeba podjąć jak najszybciej.

  2. #2

    Domyślnie

    Sony A6000+SEL30m35

  3. #3

    Domyślnie

    PANASONIC DMC-GX80 BODY OLYMPUS 60mm F2.8 MACRO M.ZUIKO - moim zdaniem ten zestaw będzie optymalny - ja używam DMCG80 + Olympus 60 mm i jest dobrze jeśli chodzi o zdjęcia i filmy.
    Obiektyw nie jest stabilizowany, więc stabilizacja matrycy się przyda. Jeśli mają być też nagrywane filmy - to Lumixy są do tego najlepiej przygotowane.
    Natomiast obiektyw Lumix 30 mm daje bardzo małą odległość przedmiotu od obiektywu, aby uzyskać 1:1 - to może być problem przy zwierzątkach i akwariach - więc nie będzie taki wygodny - a jeszcze Olympus ma cashback na swój obiektyw - 430 zł.
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze takie pytanko. Czy aparat panasonica nie będzie miał problemów z współpracą z obiektywem olympusa. Np wolniejszy AF? Celność.
    Będą fotografowane rybki, krewetki, małe pająki także tutaj wychodzi na to że 60mm Macro powinien być optymalny.
    Ostatnio edytowane przez marrkj ; 31-01-2017 o 13:18

  5. #5

    Domyślnie

    Tego nie wiem na 100%, ja nie zauważyłem problemów, ale nie miałem okazji do porównań. Ale Panasonic i Olympus razem rozwijają standard mikro4/3 i zdaje się, że stawiają na dużą kompatybilność sprzętu między sobą - nie pamiętam, żebym gdzieś słyszał o kłopotach we współpracy aparatów i obiektywów.
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  6. #6

    Domyślnie

    Cashback był do 15 stycznia

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    AF będzie celne bo to bez lustra, powolne ale celne.
    Ja bym się tylko martwił że 60mm jako jedyny obiektyw na m4/3 może mocno ograniczać, do macro fajna sprawa ale do czegoś innego to lepiej mieć w zapasie kit 12-40mm bo takie chyba dają w zestawy.

  8. #8

    Domyślnie

    12-40 to obiektyw z serii pro, bardzo drogi. Standardowe kity pod Oly i Panasa to zwyczajowo 14-42, w wielu wersjach.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2016
    Miasto
    grodzisk mazowiecki
    Posty
    38

    Domyślnie

    Takie problemy są, ale w drugą stronę, przy obiektywach panasa na olkowych body (które nie koryguje CA oraz jak wiadomo brak stabilizacji w niektórych konfiguracjach), w drugą stronę raczej nie ma różnicy, choć też się nad tym zastanawiam... Ale nawet jak są to pomijalne.

    A jak ten gx 80 się sprawuje. Masz do o-md porównanie?

    Ps też uważam że 60 2,8 to najlepsze rozwiązanie. Pytanie tylko które body lepsze do zdjęć...

  10. #10

    Domyślnie

    Raczej padnie na gx80. W tej cenie z olego to OLYMPUS E-M10 MARK II APARAT + 60mm 2,8 MACRO
    Moim zdaniem gx80 wypada o wiele korzystniej i ma więcej bajerów które mogą się przydać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. aparat z dobrym trybem Macro
    By Fortaigne in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 01:01
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 15:16
  3. N105VR Macro vs S150 Macro - jakie różnice
    By Borowa in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-04-2007, 08:49
  4. Sigma 70 - 300 APO MACRO vs SUPER MACRO II - roznice ?
    By Balducci in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2006, 16:04
  5. Sigma APO Macro a Super Macro II 70-300
    By Buculus in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2006, 00:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •