PDA

Zobacz pełną wersję : Zbieracze starych Nikonow i nie tylko.



Strony : 1 [2]

Hird
08-07-2024, 07:59
https://live.staticflickr.com/65535/53778067645_430c4e8e7b_b.jpg (https://flic.kr/p/2pWbDUR)E 12 (https://flic.kr/p/2pWbDUR)

Ja i ja dorzucę swoją skromną kolekcje i bez kultowych modeli. Wszystkie sprawne, swoją funkcje spełniają, pozwalają chwytać momenty i powodują banana na twarzy :grin: .

sprocket
08-07-2024, 23:15
https://live.staticflickr.com/65535/53778067645_430c4e8e7b_b.jpgE 12 (https://flic.kr/p/2pWbDUR)

Ja i ja dorzucę swoją skromną kolekcje i bez kultowych modeli. Wszystkie sprawne, swoją funkcje spełniają, pozwalają chwytać momenty i powodują banana na twarzy :grin: .

moim zdaniem, lepsze nasze stare nikony do zdjec niz Pentax 17 ;)

Hird
20-07-2024, 09:14
Ja się ciesze, że da się kupić dziś nowego analoga. Nie jest to aparat dla mnie i go nie kupie. Wśród młodych ludzi gdzie jest teraz moda na analoga lub jako aparat na szwendanie się / wakacyjne wyjazdy. Znajdą się chętni.
W analogu body to tylko taka duża puszka na negatyw, ma Cie nie ograniczać i dawać radość z robienia zdjęć. Większe znaczenie ma szkiełko podpięte.

cz4rnuch
20-07-2024, 11:12
...Wśród młodych ludzi gdzie jest teraz moda na analoga lub jako aparat na szwendanie się / wakacyjne wyjazdy. Znajdą się chętni...Do takiej zabawy to młodzi generalnie używają jednorazówek z walmarta po 15 dolków. U nas w sumie też tego pełno. Fuji czy Kodak za 5 dyszek i można się pobawić w analoga. A potem wyrzucić i wrócić do smartfona :)

matiF
05-09-2024, 20:18
moim zdaniem, lepsze nasze stare nikony do zdjec niz Pentax 17 ;)
Zdecydowanie. Sam kręcę na filmie (Velvia + Tri-X) i oczywiście też się cieszę, że na półkach pojawił się aparat na film, ale zdecydowanie bym tego nie kupił.
Prywatnie wolałbym, aby wskrzesili np. Nikona 35Ti / 28Ti, Konikę Hexar, czy Contaxa G.
Tanio na pewno by nie było, ale zdecydowałbym się na jakiegoś z nich pod warunkiem, że ceny tychże nie poszybowałyby w kierunku ceny Leici M6. Mam przeczucie, że tak by nie było.

Sam nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, dla kogo skierowali Pentaxa 17. Za kwotę ok. 2500zł to raczej nie jest sprzęt na wakacje, czy dla młodych do poznania fotografii analogowej. Do poznania analogu, jak cz4rnuch wspomniał, można jednorazówkę kupić, czy nawet wejść na wyższy poziom i poszukać np. bardzo fajnego F75.

BTW. Jednorazówki całkiem nieźle się sprzedają :-)

sprocket
06-09-2024, 00:31
U mnie kosztuje cos ponad 600 dolarow, za taka kase mozna wyhaczyc czarnego nikona f1, mysle ze fan lepszy, moze tylko dla nas ;)

sprocket
13-12-2025, 04:16
92297

Dorwalem w super stanie, to naprawde piekny sprzet, chwalcie sie, wiem ze jest w Polsce duzo kolekcjonerow, Pan Pawel z FOTOGRAFIA ANALOGOWA pokazuje co chwila piekne okazy od widzow.

Pawel92
13-12-2025, 09:59
Ło matko...cudo :razz:

cybulski
14-12-2025, 09:41
Zgodnie z tytułem, że nie tylko Nikony. Takie cuda ..

https://live.staticflickr.com/65535/54972912921_24dc4cb68b_h.jpg?s=eyJpIjo1NDk3MjkxMjk yMSwiZSI6MTc2NTcwMTQ3MywicyI6ImYwOTliMzlhYmJkZTgwN zEyNGJjMGYzODk1MGE1M2M3MzI5ZGZkYzkiLCJ2IjoxfQ

https://live.staticflickr.com/65535/54972912561_2cd45bc9c4_h.jpg?s=eyJpIjo1NDk3MjkxMjU 2MSwiZSI6MTc2NTcwMTYwNywicyI6IjAxMmIyNjRjMDQ4Yzc3N Dc5N2NkYTQyMGI5ZmU1NGVkYmM0NzM4MmQiLCJ2IjoxfQ

https://live.staticflickr.com/65535/52254618635_2abc6051b3_h.jpg?s=eyJpIjo1MjI1NDYxODY zNSwiZSI6MTc2NTcwMTg1NSwicyI6ImQ1N2U3NzkyMzQ2OGQ4Z DFkYjZiNjE4NTU2ZDFkODUzOGEzYTdhZTIiLCJ2IjoxfQ

kazzi
07-01-2026, 17:05
Taki przedświąteczny bazarowy zakup. F 90x z obiektywem 35-135, gripem, kablami do kampy i migawki, 6 filmów, a to wszystko w dużej torbie Lowepro.


92769

Z nieco wczesniejszych zakupów, to dużego /9x12/ formatu Ihagee z Drezna. Aparat po zabiegach konserwatorskich w pełni sprawny i nie był bym sobą
by nie ztobić nim parę fot.


92770

92771

92772

92773

92774

Jako ciekawostkę dodam, że aparat ma drugą migawkę szczelinową poruszająxą się przed płaszczyzną filmu z najkrótszym czasem 1/1000s.

sprocket
11-01-2026, 22:17
Takie zakupy czasem to super sprawa, ostatnio kupilem tez podobny zestaw rupieciowy tylko dlatego ze byla w nim oslona na obiektyw nikkora z 59 roku, innym razem dekielki na obiektyw nippon kogaku :)

Jacek_Z
12-01-2026, 00:20
Z nieco wczesniejszych zakupów, to dużego /9x12/ formatu Ihagee z Drezna. Aparat po zabiegach konserwatorskich w pełni sprawny i nie był bym sobą
by nie ztobić nim parę fot.
...
Jako ciekawostkę dodam, że aparat ma drugą migawkę szczelinową poruszająxą się przed płaszczyzną filmu z najkrótszym czasem 1/1000s.
To bardzo ciekawe. Biorąc od uwagę wielkość formatu i drogę migawki to musi być realizowane bardzo długo. Co może być fajnie wykorzystane artystycznie fotografując coś w szybkim ruchu w płaszczyźnie. Przebieg migawki w pionie? Porób zdjęcia szybko jadącego samochodu. Efekt powinien być coś jak słynne zdjęcie Jaques Henri Lartique.