PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry program do obróbki......



lovelas
23-05-2007, 22:35
Mam pytanie ponieważ zaczynam przygode z obróbką... Więc jaki program jest dobry z kąd go wziąść i najlepiej żeby był z opisem...?? Dajcie jakieś linki.. lub coś
Pozdrawiam

Paweł M
23-05-2007, 23:02
Photoshop - głównie ze sklepu
Gimp - np stąd (http://www.download.net.pl/354/Gimp/)

lovelas
23-05-2007, 23:04
A dużo jest gorszy Gimp od Photoshopa ??

pebees
23-05-2007, 23:10
A dużo jest gorszy Gimp od Photoshopa ??
Bardzo dużo gorszy. Jak kupisz fotoszopa, to będziesz robił fotki takie jak robi Andy_O, sailor albo LuCas. A jeśli gimp, no cóż, knoty będą.

Gawronnek
23-05-2007, 23:17
bzdury Ci piszą to nie program decyduje o jakości fotki
a programów za free też jest kilka, polecam ten wątek http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=71725 co prawda nie tylko o grafice ale o programach za free

Paweł M
23-05-2007, 23:36
lovelas, gimp ma praktycznie te same możliwości co ps a jest darmowy. ściągnij, zainstaluj, potestuj ...

mam kolegę, który od ponad 2 lat pracuje tylko na gimpie i fotki też ma "jak z ps-a"

sokrates
24-05-2007, 08:21
jak od początku zaczniesz z Gimpem to nie bedzie ci przeszkadzać jego odmienność od PS. Program jest bardzo dobry i nie odbiega od PS, a narzekają ci co nie potrafią/nie chcą znaleźć sobie pewnych funkcji które są umieszczone w innych miejscach bądź działają na troszkę innej zasadzie.

ovserwator
24-05-2007, 09:05
bzdury Ci piszą to nie program decyduje o jakości fotki
Gawronek, nie wyczuł ironii Pebeesa....

Gawronnek
24-05-2007, 10:28
wyczuł, wyczuł ;)

elmar
24-05-2007, 14:51
na początek spróbuj z Corel Paint Shop Pro Photo XI, jest po polsku i ma wersję trial, po prawej stronie masz coś w rodzaju samouczka więc na początek wystarczy, później można w nim na prawdę fajne rzeczy robić. Nie ustępuje dużo Photoshopowi, a korzystniejszy cenowo. Spróbuj także trial'a Lightroom'a Adobe, na prawdę dopracowane narzędzie do podstawowej obróbki fotek :)

lovelas
24-05-2007, 15:31
chyba zaczne od gimpa może gdzieś znajde spolszczenie:) dzęki wielkie =D

pebees
24-05-2007, 18:53
chyba zaczne od gimpa może gdzieś znajde spolszczenie:)

Gimp jest po polsku...

lovelas
24-05-2007, 19:22
Niewiem jak wy robice np takie rzeczy w głowie mi sie to nie miesci ---> http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=21290 =(