PDA

Zobacz pełną wersję : Helios 44 po raz setny



miszka85
01-06-2016, 14:32
Witam,
przegrzebałem się przez parę wątków i nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi. Posiadam Nikona D5100 i ostatnio znalazłem Heliosa 44M nie ma żadnego dopisku więc domyślam się że to pierwsza wersja. Szkło wygląda na czyste i na 100% było szanowane. Nie zamierzam ingerować w jakikolwiek sposób w ten obiektyw i bawić się w rozkręcanie i inne historie. Czy jest sens kupować adapter, żeby zamontować ten obiektyw? Jeżeli tak to jaki? Jeżeli da się go jakoś wykorzystać to zamierzam to zrobić w celu nauki, gdyż jestem dość początkujący. Póki co posiadam szkiełko kitowe 18-55mm oraz 35mm i nie zanosi się żebym szybko rozbudowywał ten zestaw. Z góry dziękuje za cierpliwość ;)

Rafix84
01-06-2016, 15:03
Zwykły adapter m42-nikon f bez soczewki. Będziesz zachwycony rezultatem...

madebyzosiek
01-06-2016, 15:06
Zwykły adapter m42-nikon f bez soczewki. Będziesz zachwycony rezultatem...
Dokładnie, przy czym nie poostrzysz na duże odległości... Ale z bliska zarobisz coś oryginalnego ;)

miszka85
01-06-2016, 15:21
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, adapter kupiony. Temat można zamknąć :)
Pozdrawiam

Robson_zg
01-06-2016, 15:27
Nie zapomnij wrzucić tu jakąś fotkę... :)

ksh
01-06-2016, 15:55
Szkoda że nie ma nawyku by w takich tematach pochwalić się efektami, zakupami czy przemyśleniami, bardziej by to pomogło następnej osobie szukającej porady.

miszka85
07-06-2016, 15:32
Ponieważ jak napisał koesh fajnie byłoby pokazać jakąś fotkę wyszedłem na chwilę na ogród. Proszę się tylko nie śmiać z kompozycji bo jestem naprawdę początkujący. Zdjęcia robiłem jako NEFy, a następnie w Caputure NX-D (bez żadnych korekt) zapisałem do jpg.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF3/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF6/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF7/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF8/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF9/)

Jak, ktoś ma ochotę, może skrytykować. Proszę jedynie o konstruktywną krytykę, a nie komentarz typu: "fatalne foty" (jak tak uważasz napisz czemu).
Pozdrawiam

P.S. Zdjęcia da się robić w trybie manualnym w pozostałych wyświetlał mi się komunikat, że nie ma obiektywu. Domyślam się że to normalne bo go nie rozpoznaje, ale wolę się upewnić...

cichy70
07-06-2016, 16:55
helios 44-3
1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/DSC00149_zpse1xb1y5b-1.jpg
źródło (http://s1347.photobucket.com/user/cichy70/media/DSC00149_zpse1xb1y5b.jpg.html)
2.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/DSC00148_zps9ghuyrhy-1.jpg
źródło (http://s1347.photobucket.com/user/cichy70/media/DSC00148_zps9ghuyrhy.jpg.html)
3.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/DSC00140_zpslzele3nc-1.jpg
źródło (http://s1347.photobucket.com/user/cichy70/media/DSC00140_zpslzele3nc.jpg.html)

faust1985
07-06-2016, 21:41
miszka85 Jaką użyłeś przesłonę?

miszka85
07-06-2016, 22:54
miszka85 Jaką użyłeś przesłonę?

Trochę skakałem, przy tych fotkach wydaje mi się że ustawiłem na 2.8

faust1985
08-06-2016, 12:55
Mnie to wygląda nawet na trochę więcej :)