Zobacz pełną wersję : Helios 44 po raz setny
miszka85
01-06-2016, 14:32
Witam,
przegrzebałem się przez parę wątków i nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi. Posiadam Nikona D5100 i ostatnio znalazłem Heliosa 44M nie ma żadnego dopisku więc domyślam się że to pierwsza wersja. Szkło wygląda na czyste i na 100% było szanowane. Nie zamierzam ingerować w jakikolwiek sposób w ten obiektyw i bawić się w rozkręcanie i inne historie. Czy jest sens kupować adapter, żeby zamontować ten obiektyw? Jeżeli tak to jaki? Jeżeli da się go jakoś wykorzystać to zamierzam to zrobić w celu nauki, gdyż jestem dość początkujący. Póki co posiadam szkiełko kitowe 18-55mm oraz 35mm i nie zanosi się żebym szybko rozbudowywał ten zestaw. Z góry dziękuje za cierpliwość ;)
Zwykły adapter m42-nikon f bez soczewki. Będziesz zachwycony rezultatem...
madebyzosiek
01-06-2016, 15:06
Zwykły adapter m42-nikon f bez soczewki. Będziesz zachwycony rezultatem...
Dokładnie, przy czym nie poostrzysz na duże odległości... Ale z bliska zarobisz coś oryginalnego ;)
miszka85
01-06-2016, 15:21
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, adapter kupiony. Temat można zamknąć :)
Pozdrawiam
Robson_zg
01-06-2016, 15:27
Nie zapomnij wrzucić tu jakąś fotkę... :)
Szkoda że nie ma nawyku by w takich tematach pochwalić się efektami, zakupami czy przemyśleniami, bardziej by to pomogło następnej osobie szukającej porady.
miszka85
07-06-2016, 15:32
Ponieważ jak napisał koesh fajnie byłoby pokazać jakąś fotkę wyszedłem na chwilę na ogród. Proszę się tylko nie śmiać z kompozycji bo jestem naprawdę początkujący. Zdjęcia robiłem jako NEFy, a następnie w Caputure NX-D (bez żadnych korekt) zapisałem do jpg.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF3/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF6/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF7/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF8/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wstaw.org/w/3YF9/)
Jak, ktoś ma ochotę, może skrytykować. Proszę jedynie o konstruktywną krytykę, a nie komentarz typu: "fatalne foty" (jak tak uważasz napisz czemu).
Pozdrawiam
P.S. Zdjęcia da się robić w trybie manualnym w pozostałych wyświetlał mi się komunikat, że nie ma obiektywu. Domyślam się że to normalne bo go nie rozpoznaje, ale wolę się upewnić...
helios 44-3
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/DSC00149_zpse1xb1y5b-1.jpg
źródło (http://s1347.photobucket.com/user/cichy70/media/DSC00149_zpse1xb1y5b.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/DSC00148_zps9ghuyrhy-1.jpg
źródło (http://s1347.photobucket.com/user/cichy70/media/DSC00148_zps9ghuyrhy.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/DSC00140_zpslzele3nc-1.jpg
źródło (http://s1347.photobucket.com/user/cichy70/media/DSC00140_zpslzele3nc.jpg.html)
faust1985
07-06-2016, 21:41
miszka85 Jaką użyłeś przesłonę?
miszka85
07-06-2016, 22:54
miszka85 Jaką użyłeś przesłonę?
Trochę skakałem, przy tych fotkach wydaje mi się że ustawiłem na 2.8
faust1985
08-06-2016, 12:55
Mnie to wygląda nawet na trochę więcej :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.