PDA

Zobacz pełną wersję : ENERGA



grzegorzant
21-04-2016, 13:43
czy komuś proponowała ta "zacna" firma cyrograf na 3 lata z gwarantowaną ceną za KW ?
gdzie jest haczyk ? :)

grunia99
26-04-2016, 15:31
czy komuś proponowała ta "zacna" firma cyrograf na 3 lata z gwarantowaną ceną za KW ?
gdzie jest haczyk ? :)
Haczyk jest jeden - spadające od kilku lat ceny energii.

Andrzej1974
26-04-2016, 15:48
Co do cen to zdania są dość mocno podzielone...

thekrycha
26-04-2016, 15:58
Kiedyś głośno było o tzw. opłacie handlowej, która pożerała z nawiązką oszczędności na cenie KW. Nie wiem jak jest teraz, na szczęście do mnie nie dzwonią ;) Inna kwestia to na pewno przewidziana jest kara za rezygnację z umowy, najczęściej jest to jakaś kwota naliczana za każdy miesiąc do końca umowy. Generalnie zalecałbym ostrożność i kilkukrotne czytanie umowy wraz z załącznikami ... there ain't no such thing as a free lunch, czy jakoś tak ;)

P.S. Zajrzyj tutaj (http://forum.trojmiasto.pl/Energa-gwarancja-stalej-ceny-pilna-prosba-o-opinie-t599765,5,1.html), wątek lekko leciwy, ale są też bieżące posty ...

Andrzej1974
26-04-2016, 15:59
Umowy zawsze trzeba czytać. ;-)
Zawsze można poprosić o pomoc np. UOKiK.

thekrycha
26-04-2016, 16:08
Umowy zawsze trzeba czytać. ;-)
Zawsze można poprosić o pomoc np. UOKiK.

Niemniej zawsze warto to powtarzać :)

A UOKiK już się nimi zajął ... klik (http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/uokik-zarzuty-dla-firmy-energa-obrot-za-nieuczciwe-praktyki-rynkowe,629142.html)

Andrzej1974
26-04-2016, 18:29
Poniżej link do info. na stronie UOKiK:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12277&news_page=1

nightfall
26-04-2016, 20:52
Ceny zmieniają się na poziomie 3 miejsca po przecinku, więc nie jest odczuwalna różnica w rachunku. Tak długi okres jest zabezpieczeniem przed zmianą dostawcy energii elektrycznej. Aczkolwiek zmiana dostawcy może być również pomyłką. Dostaje się 2 f-ry, za przesył i za kWh oddzielnie. Niższa cena oferowana od innego dostawcy może być myląca. Zakładając np. 10% tańszy prąd oczywiście dostajemy tańszy ale tylko od kWh a nie od opłat przesyłowych i innych składników. Także to też jest niewielka oszczędność na całości opłat a trzeba pamiętać o dwóch f-rach.

Mane
26-04-2016, 21:57
Haczyk jest jeden - spadające od kilku lat ceny energii.

Nie wiem jak w Enerdze, ale u większości wirtualnych operatorów energii, na starcie jest drożej niż u dotychczasową umową :) ale codzienność pokazuje, że naród ma coraz większe problemy z czytaniem :)

Taniej jest... do pierwszej faktury :)

grzegorzant
27-04-2016, 09:30
Dziękuję Wam
Tak coś przeczuwałem, że Monopol nie może się równać z Poprawą :D
ale powiem Wam, że "kuszo darmowym Łordem ...oj kuszo " ;)